Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα αυριο παραλαμβανω την κινητουμπα μετα απο 15 μερες αναμονη ειναι σε κατασταση

2014-06-10 15:24, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

οποτε αυριο μεθαυριο θα σας πω εντυπωσεις!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ το παράγγειλα 28 μαίου. tracking number μου έδωσαν την παρασκευή σε συζήτηση που είχα στο chat! 3 μέρες κάθε μέρα τους έστελνα. Στον φίλο από πάνω το έστειλαν πιο νωρίς αν και εγώ παράγγειλα πιο πριν!!! τους είπα για refund τελικά μου το έστειλαν με καθυστέρηση λόγω "china festival" όπως με είπαν, το οποίο διαπίστωσα και στο paypal! Περιμένω και εγώ να το δω!! Από το LG G2 που είχα, να πάω σε αυτό ίσως κάπως να μου φανεί!! αλλά όταν έρθει, θα κάνω βίντεο και θα το μοιραστώ μαζί σας!!!
Link to comment
Share on other sites

πολύ ησυχία στο συγκεκριμένο θέμα..

να ρωτήσω εάν από τους κατόχους, μετα από μέρες χρήσης υπάρχουν παράπονα ή άλλα νεότερα σχόλια για το Tengda/Star ?

με κυνηγάει φίλος να του το φέρω

 

το κινητάκι για τα λεφτά του είναι άψογο, έχει το πιο δυνατό wifi που έχω δει σε κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παράγγειλα 28 μαίου. tracking number μου έδωσαν την παρασκευή σε συζήτηση που είχα στο chat! 3 μέρες κάθε μέρα τους έστελνα. Στον φίλο από πάνω το έστειλαν πιο νωρίς αν και εγώ παράγγειλα πιο πριν!!! τους είπα για refund τελικά μου το έστειλαν με καθυστέρηση λόγω "china festival" όπως με είπαν, το οποίο διαπίστωσα και στο paypal! Περιμένω και εγώ να το δω!! Από το LG G2 που είχα, να πάω σε αυτό ίσως κάπως να μου φανεί!! αλλά όταν έρθει, θα κάνω βίντεο και θα το μοιραστώ μαζί σας!!!

Μπααα,δεν θα σου φανει καθολου,ειδικα αν σκεφθεις οτι σου κοστισε μολις 100 ευρουδακια,σα να περνεις δηλαδη ενα απλο κινητο με 2 ιντσες οθονουλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν παράδοση πια να ζητάμε 1-2 μικροδωράκια κατά την παραγγελία μας από κινέζικα ιντερνετικά καταστήματα. Οι ιδέες μπορεί να είναι πολλές, κάποιες όμως να τις δέχονται οι Κινέζοι και κάποιες όχι, αναλόγως το κατάστημα και την τιμή του προϊόντος.

Να δούμε ποιός Κινέζος είναι ο πιο γενναιόδωρος; Τί δωράκι ζητήσατε εσείς και τί λάβατε;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη παραγγελία μου δεν ζήτησα κάτι, τώρα που έμαθα στην επόμενη κάτι θα ζητήσω, μάλλον μια έξτρα μπαταρία
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλό GPS!! Από αλεξανδρουπολη-χαλκιδικη(νέα φωκαια) με πήγε χωρίς καμία διακοπή.

Το wifi είναι όντως πολύ δυνατό!

Μια ένσταση ίσως στην μπαταρία.. Δεν νομίζω να είναι 2680mah. Το zopo 980 2/32 που είχα με ίδια χρήση ακριβώς την έβγαζε άνετα την μέρα,και είχε και 2000mah, το z2 δεν την βγάζει με τίποτα.

Ίσως ο επεξεργαστής να είναι περισσότερο ενεργοβόρος... Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Σε παραγγελία απο vickmall ,coolpad f1 ζήτησα και πηρα δωράκι θήκη νελκιν,οχι κατι ακριβό απ οσο είδα,αλλα μου την έδωσαν χαλαρά...απλα μιλήστε με Σελινα στο chat :)
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη παραγγελία μου δεν ζήτησα κάτι, τώρα που έμαθα στην επόμενη κάτι θα ζητήσω, μάλλον μια έξτρα μπαταρία

 

μήπως να σου δώσουν και κάνα tablet δώρο?

χαχα πλακα κάνω φιλε μου, απλά η μπαταρίες έχουν 10euro+ είναι σχεδόν αδύνατον να σου δώσουν και λογικό.

Καμια θήκη η καμια ζελατίνη που κοστίζουν από 1e το πολύ τότε ναι, αυτά είναι που ζητάνε όλοι συνήθως.

(και εγώ αυτά ζητάω παρόλο που 5 ζελατίνες στο aliexpress για οποιοδήποτε κινητό έχουν το πολύ 2euro και μια απλη θηκη κανει 1-2e.)

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Στην πιο ακριβή μου αγορά μου έδωσαν καλώδιο otg,δερμάτινη flip cover case και mount holder για το αυτοκίνητο.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αγορά ζήτησα car charger - otg cable - touch pen (την δερμάτινη flip case την είχε δώρο έτσι και αλλιώς). δώρα βέβαια ευτελούς αξίας για τους κινέζους, αλλά χρήσιμα για εμάς!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ενδιαφερομαι για κινητό-Phablet στις 6.5 ίντσες... Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2...

1. iocean G7 (http://www.my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/iocean/iocean-g7-detail) και (http://www.geekbuying.com/item/iOcean-G7-6-44Inch-MTK6592-Octa-Core-Smartphone-IPS-FHD-Screen-2GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-Android4-2-OTG-Face-unlock-326421.html)

2. Ulefone U692 (http://www.geekbuying.com/item/Ulefone-U692-6-5--IPS-Screen-MTK6592-Octa-core-1-7GHz-2GB-RAM-16GB-ROM-Android-4-2-2-OS-3G-GPS-W--Free-Leather-Case-White-323933.html)

 

εδώ είναι και ένα συγκρητικό http://www.devicespecifications.com/en/comparison/ce453b01... το zoppo δεν το πολυσκέφτομαι.... είμαι κυρίως αναμεσα στο G7 και στο U692...

 

Eμφανής διαφορές σε χαρακτηριστικά (το G7 εχει 1080p ανάλυση ενώ το U692 έχει 720p) και στην τιμή (περίπου 50 ευρώ παραπάνω για το G7) τις έχω δει... Μπορείται να μου πείτε την γνώμη σας?? Λέτε το G7 με fHD οθόνη να τρώει lagαρίσματα?? Στο forum είδα το θέμα για το U692 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382338) όπου οι περισσότεροι λένε πολύ καλά λόγια και για τις επιδόσεις και για την οθόνη του παρόλο τα 720p και τις 6.5"... ενώ για το G7 δεν υπάρχουν ουσιαστικά σχολιασμός περι της εμπειρίας χρήσης της συσκευής....

Με χαλάει λίγο στο G7 που δεν έχει φυσικό Home button αλλά σαν design μου αρέσει περισσότερο από το U692...

Για πείτε ρε παίδες....

Σας ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ζητήσει ένα καλώδιο OTG και μαζί με το JiaYu F1 έλαβα:

αντάπτορα για το ρεύμα (έτσι κι αλλιώς το δίνουν όλοι)

το OTG

μικρή πλαστική βάση στήριξης για να βλέπεις ταινίες ή... για να μην πιάνει χώρο στον χαμό του γραφείου

ένα «σκουλαρίκι» για την υποδοχή των ακουστικών, που άρεσε... στην μάνα μου!

και μια θήκη σιλικόνης

 

Ανέβασa φωτό των περιεχομένων και της συσκευασίας στο θέμα του F1.

 

Μου άρεσε η ιδέα για βάση αυτοκινήτου. Την επόμενη φορά :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγώ θα έπαιρνα το iocean ..κοίτα και αυτό το review από εδώ μπας και σε βοηθήσει..έχει ωραία κάμερα για phablet

http://www.gizchina.com/2014/04/03/iocean-g7-review/

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγώ θα έπαιρνα το iocean ..κοίτα και αυτό το review από εδώ μπας και σε βοηθήσει..έχει ωραία κάμερα για phablet

http://www.gizchina.com/2014/04/03/iocean-g7-review/

 

Λες να τραβάει ζόρυ με την fHD ??? Αυτό με ανησυχεί περισσότερο.... Μου αρέσει το άτιμο....

Link to comment
Share on other sites

Λες να τραβάει ζόρυ με την fHD ??? Αυτό με ανησυχεί περισσότερο.... Μου αρέσει το άτιμο....

 

στα παιχνίδια μπορεί να τραβάει δεν ξέρω..δεν έχω δοκιμάσει τον octa..αλλα σίγουρα θα έχει πολύ ωραία οθόνη FHD 443ppi !

κοίτα και το review από το gizchina να δεις τι λέει και για τα παιχνίδια οθόνη κτλ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για να βοηθησω θα σου πω οτι και εγω ειχα περιπου το ιδιο δηλημα αλλα ημουν μεταξη http://www.to2c.com/iocean-g7-leather-case-solution.html και http://www.to2c.com/iocean-x8-basic-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-2-smartphone-2gb-32gb-5-7-inch-fhd-gorilla-glass-ips-screen.html Τελικα παραγκειλα χθες το G7 απο το πιο πανω site λογο του οτι το ειχε σε λευκο με δωρο την θηκη και την καλυτερη τιμη ! Στα μειον ειναι οτι σαν θηκη υπαρχη μονο αυτη ! οσο για το χ8 αν ειχε επεκτασιμη μνημη δεν το συζητουσα θα το επερνα πρωτο με διαφορα λογω διαστασεων και τελειου ντιζαιν !! οσο για το zopo που το εθεσες εκτος εγω zopakias ειμαι εχω ηδη 2 ζοπο το zp300 & to zp980 χωρις κανενα προβλημμα εχουνε κλειση το μεν 300 2+ χρονια και το 980 1+ απλα ετσι για αλλαγη και δοκιμη πηγα στο iocean g7 !! αντε παρτω και εσυ να κανουμε θεμα !!
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Λες να τραβάει ζόρυ με την fHD ??? Αυτό με ανησυχεί περισσότερο.... Μου αρέσει το άτιμο....

 

Κανενα ζορι δεν θα τραβαει, ειναι δυνατος ο 6592, απλα το ulefone λογω 720p θα σου κραταει κοντα στις 2 μερες, το εχω το τηλεφωνο και εχει καλη αυτονομια, το iocean δεν το εχω δει αλλα δειχνει πιο ομορφο και εμφανισιακα και το λειτουργικο του οπως ειδα απο βιντεο , επιδοσεις ιδιες θα εχουν παντως και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλό GPS!! Από αλεξανδρουπολη-χαλκιδικη(νέα φωκαια) με πήγε χωρίς καμία διακοπή.

Το wifi είναι όντως πολύ δυνατό!

Μια ένσταση ίσως στην μπαταρία.. Δεν νομίζω να είναι 2680mah. Το zopo 980 2/32 που είχα με ίδια χρήση ακριβώς την έβγαζε άνετα την μέρα,και είχε και 2000mah, το z2 δεν την βγάζει με τίποτα.

Ίσως ο επεξεργαστής να είναι περισσότερο ενεργοβόρος... Τι να πω..

ε ναι, δεν μπορεί θα την έβγαζε τη μέρα. Υποθέτω πάντως πως είναι ίδια star/tengda, για να δούμε μάλλον θα το παραγγείλω

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου το έστειλαν σήμερα ή τουλάχιστον μου έδωσαν ένα tracking number. προσοχή όμως, ένας φίλος παρήγγειλε το ίδιο την ίδια μέρα αλλά άλλο χρώμα (ο ******ς :mad: ) και το λευκό δεν είναι σε στοκ ακόμα απ' ότι φαίνεται, αλλά δεν έχουν ΟΥΤΕ άλλα μαύρα διαθέσιμα, διότι τους είπα να στείλουν το μαύρο αν δεν έχουν το άσπρο. Μόνο σε χρυσαφί (:p) λένε υπάρχει διαθέσιμο άμεσα αυτή τη στιγμή. Τώρα το άμεσα είναι υποκειμενικό με το συγκεκριμένο μαγαζί, γιατί και παλιότερα τα ίδια μου έλεγαν... Τέσπα...
Link to comment
Share on other sites

SStayros δυστυχώς από ότι βλέπω όσον αφορά το θέμα των αξεσουάρ (θήκες, screen protectors, κτλ) οι επιλογές είναι από περιορισμένες έως ανύπαρκτες για το G7... Μειον μεν αλλά στην χειρότερη -εκτός από μία δερματινη θήκη χρώματος πορτικαλί που είναι και η μόνη που κυκλοφορεί- παίρνω ένα pouch για 6.5" ταβλετ απο ebay και είμαι κομπλέ...

 

Νικο ευχαριστώ για την βοήθεια και μιας και το παρήγγειλες ήδη έυχομαι καλοκατάλυτο!!! το ulefone U692 θυμίζει ένα μεγάλο galaxy s3... και με ξυνίζει παρόλο που βολέυει απίστευτα το home buton και τα πλήκτα δεξια και αριστερά του είναι φωτιζόμενα.... Στο G7 ΔΕΝ είναι φωτιζόμενα και έχω την εντύπωση ότι στο σκοτάδι θα είναι λιγο δύκολο να τα πετύχω..μέχρι να το συνηθίσω τουλάχιστον...

 

Saleakos αν όντως δεν lagαρει λόγο μεγάλης ανάλυσης θα είναι όντως πολύ καλή οθόνη...και στα review videos που είδα όλοι έλεγαν ότι πολύ φωτεινή οθόνη και πολύ καλή στις λεπτομέρειες... τα παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν και τόσο αν και θα είναι απόλαυση σε τέτοιες διαστάσεις..

 

Να ρωτήσω... το playstore είναι ήδη εγκατεστημένο κανόνικά έτσι????

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και στις δύο συσκευές.

 

Ok! καλό αυτό!

 

Να ρωτήσω... επειδή ψάχνομαι ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το Ulefone U7 (http://www.pandawill.com/ulefone-u7-phablet-mtk6592-octa-core-70-inch-narrow-bezel-2gb-16gb-android-42-otg-3g-p85926.html και

) σε σχέση με τα δύο προηγούμενα... Παρόμοια τιμή με παρόμοια χαρακτηριστικά και μισή ίντσα παραπάνω και όμορφο design.... έχουν διαφορά λέτε οι 7" από τις 6.5" ???

 

τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...