Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετέφερα το post σου εδώ.

 

Ενδιαφέρον συσκευή για κάποιον που θέλει ψηφιακή τηλεόραση.

Το m002l έχει πάρα πολύ φωτεινή οθόνη. Αυτό δηλαδή πώς είναι? Για να λες καμία σχέση, θα πρέπει να είναι υπερβολικά φωτεινή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για mpeg4 θελει να εχεις πολυ καλο σήμα για να πιάσει αλλα σημασία εχει ότι λειτουργεί κανονικά, οπότε δεν είναι μούφα. :p:p

Τι εννοείς ότι πρέπει να έχει πάρα πολύ καλό σήμα για να πιάσει τα mpeg4 κανάλια;Αυτό δεν είναι θεωρητικά το θετικό της ψηφιακής tv,ότι πιάνει πολύ καλή ποιότητα εικόνας παντού;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι πρέπει να έχει πάρα πολύ καλό σήμα για να πιάσει τα mpeg4 κανάλια;Αυτό δεν είναι θεωρητικά το θετικό της ψηφιακής tv,ότι πιάνει πολύ καλή ποιότητα εικόνας παντού;

 

Η οθόνη φαίνεται ενα κλικ ανώτερη από οτι τα iphone clones. Οπως και το touch είναι βελτιωμένο. Στα video από το youtube δεν μπορούσα να την διακρίνω την διαφορά αλλά ζωντανά είναι αισθητή.

Για το σήμα στα mpeg4 δεν μπορώ να το εξηγήσω γιατί και εγώ περίμενα να είναι καμπάνα. Απλά μέσα στο σπίτι μία είχε σήμα μία δεν είχε.Θα το βγάλω καμία βόλτα στον δρόμο :lol: και θα σας πω εντυπώσεις.

Ένα μειωνέκτημα για τα δικά μου γούστα βέβαια είναι ότι έχει 2.8'' μόνο. Η 3.6'' του Χ10 είναι πολύ πιο εύχρηστη.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας όποτε μπορείς κάποιες φωτογραφίες και αν γίνεται κιόλας με tv συντονισμένη σε κάποιο ψηφιακό κανάλι για να δούμε πως ακριβώς πιάνει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειδα και κουφαθηκαhttp://www.epathchina.com/images/products/multifunction-cellphones/dual-band-cellphones/epc-mcp-972-1-l.jpg

 

η sony πρεπει να εχει βγαλει αφρους

αλλα ....επρεπε να ειχε ακουσει τον κοσμο που ζητουσε ενα psp phone.

Τωρα καλα να παθει.

 

μονο 70-80 ευρο....τιποτα αλλο

καφε ψηνει

:up::up::up::up::up:

 

καμια γνωμη επ αυτου

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Σορυ φιλε... τα πιστευεις αυτα που λες (καλα να παθει η Sony κλπ..) η κανεις πλακιτσα?

 

Δεν το λεω ειρωνικα, σοβαρα σε ρωταω!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καμια γνωμη επ αυτου

 

Καταρχήν πες μας αν θές τι είναι αυτό ακριβώς που σε έχει ενθουσιάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό? Κινέζικη απομίμηση?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

http://eckiller.com/wp-content/uploads/2010/11/89d503db40-101105-kirphone-01.jpg

This is not the first KIRF PSP Phone we've seen, but recent news of the actual, long-awaited device (you heard it here first, folks!) makes the Unmei Q5's appearance in the stalls of Shenzhen all the more timely. What will your hard earned yuan will get you? How about a 3.5-inch touchscreen, front and rear cameras, dual SIM card slots, an NES emulator, 3.5mm audio jack, and a mini-USB port -- all crammed into the shell of a PSP Go? Available in black or white, this bad boy has been spotted for 399 CNY, or about $60. We just hope the real handset looks this good!

και το site για να ριξετε μια ματια

http://www.aliexpress.com/product-fm/369075229-3-5-Slider-Game-Mobile-Phone-Unmei-Q5-wholesalers.html

 

γιατι δεν ξερω αλλα υπαρχουν se με αυτα τα χαρακτ. και μονο με 60 ευρο

εγω παντως θα το παραγγειλω και αν βγη μουφα ,θα πω οτι εχασα 60 ευρο

 

thePRODIGY

 

 

Σορυ φιλε... τα πιστευεις αυτα που λες (καλα να παθει η Sony κλπ..) η κανεις πλακιτσα?

 

Δεν το λεω ειρωνικα, σοβαρα σε ρωταω!

I WAS BORN FOR DYING!!!!

 

πλακα κανω για τι sοny ,αλλα το κoματι οτι καποια στιγμη επρεπε να ακουσει η μαλον να αφουγκραστει τον κοσμο για ενα psp phone με καποια καλουδια που μπορει να δωση η sony.... εσυ τι λες:worry::worry::worry:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω πως ο κοσμος "ζηταγε ενα PSP phone"...

 

Μια χαρα αγοραζει PSP και DS

 

ΥΓ: μην μπερδευεις Sony και Sony Ericsson

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι απο τις χειροτερες μουφες που εχω δει ...

 

:lol:Εντελως ομως!

 

Προς τι αυτη η χαρα και ο ενθουσιασμος του παιδιου που ανοιξε αυτο το thread... ακομα δεν εχω καταλαβει.

 

Μου θυμιζει κατι παιχνιδακια στα Jumbo.

 

(την βλεπω την απαντηση να ερχεται παλι: "Mα κανει μονο 60 ευρω!!!")

:p

 

"Η Sony εχει βγαλει αφρους":lol::lol:

 

Παιδια ελεος, θα πνιγω. Πινω καφε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είναι ο κωδικός συσκευής όπως έχουν όλα τα κινητά. Τον βάζεις όταν πχ θέλεις να κάνεις επαναφορά τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα στα χέρια μου το h808d και δεν μου έπαιζε με τίποτα στην ψηφιακή tv τα κανάλια με mpeg4.Τα κανάλια με mpeg2 τα έπαιζε με ολοκάθαρη εικόνα,ενώ σε αυτά με mpeg4 είχα μόνο ήχο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι έχω πάρα πολύ καλό σήμα στα κανάλια της digea αλλά το δοκίμασα και εκτος σπιτιού και πάλι στο κινητό δεν είχα παρά μόνο ήχο.Αντίθετα τα ψηφιακά της ΕΡΤ έπιαναν πραγματικά με αψεγάδιαστη εικόνα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι έχω πάρα πολύ καλό σήμα στα κανάλια της digea αλλά το δοκίμασα και εκτος σπιτιού και πάλι στο κινητό δεν είχα παρά μόνο ήχο.Αντίθετα τα ψηφιακά της ΕΡΤ έπιαναν πραγματικά με αψεγάδιαστη εικόνα

 

Στο ψηφιακό πόσες γραμμές σήμα είχες.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστηκε και σε άλλες περιοχές με πολύ καλό ψηφιακό σήμα και δεν το αποκωδικοποίησε και πάλι.Μόνο ήχο είχε.Το κινητό ή δεν παίζει mpeg4 ή σίγουρα δεν είναι λειτουργική η tv σε mpeg4 κανάλια

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πιασει alter κανονικά..δεν ξέρω τι να πω. Δεν το εχω πλεον στα χέρια μου για να το δοκιμάσω ξανά :(:(
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον είμαι βέβαιος ότι δεν έχει ψηφιακό δέκτη mpeg4.Ρώτησα και έμαθα ότι όταν έχεις δέκτη mpeg2 βρίσκει τα mpeg4 κανάλια αλλά παίζει μόνο τόν ήχο τους

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Σκεφτομαι να αγορασω το i68 4g κ θελω να ρωτησω:

1)εχει κανεις το συγκεκριμενο μοντελο? κ αν ναι ειναι καλυτερο απο τ προηγουμενο?

2)Τ προβλημα με τ εισερχομενα που διαβαζω οτι εχει ειναι υποφερτο η θα εχω προβλημα με τ μυνηματα μου ?

ευχαριστω! οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι πολυ πολυτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Mπορει κάποιος να μου εξηγήσει τι ειναι οι οθονες "capacitive" και τι διαφορές εχουν απο τις άλλες, γιατι εχω μείνει λιγο πίσω:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...