Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι οχι...δεν εχει δυστυχως...σημερα που μιλησα μεσω e-mail με τον ανθρωπο της εταιριας που μου το εστειλε μου ειπε πως φταιει το usb cable και οτι θα μου στειλει αλλο μεσω ταχυδρομειου.....Ελπιζω να φταιει αυτο...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μερικά συμπληροματικά στοιχεία

=> Η μπατραρία κρατάει 2-3 μερες με δυο sim και μετρια χρήση. Αν το χρησιμοποιήσεται σαν WU και κύριο τηλ και μιλάτε πολύ λογικό ειναι αυτοι οι αριθμοί να πέσουν.

=> Το SAR σύμφωνα με ενθετο που συνοδευει το κινητό ειναι 0.74 το οποίο είναι καλό Οχι το καλύτερο αλλά καλό αν ισχύει (πολά SE εχουν πολύ παραπάνω :p).

=> Οταν βλέπεις TV η μπαταρία αδειάζει γρήγορα.

=> εχει καλό σημα (λήψη)

=> εχει και καποια bugs-κολλήματα (μια φορά κόλλησε, δεν χτυπούσε το ξυπνητίρι, εφτιαξε με restart)

 

Δεν ειναι κακό αν εξερέσεις τα ελληνικά και το μέτριο ηχείο του (το εξοτερικό ηχείο τα σπάει βεβαια). Επειδή πείρα άλλο κινητό 2σιμ από το ιντερνετ (big8 e95) τελικά ψαχνω να πουλήσω το jaga (λέω να το σκοτώσω 60€) :O

Αν και αυτό το νέο που πήρα (big8 e95) μαλλον ειναι ελαττωματικό τρωει την μπαταρία οταν ειναι κλειστό και δεν ανοιγει ουτε φορτιζει αμα την αδιάσει τελείως. Χρησιμοποιώ το jaga για να αναστήσω τις μπαταρίες του άλλου κινεζικου (είναι ίδιες :lol:). Επείσης το "νεο" που πείρα από το ιντερνετ (big8) ξεβαφει με μια ευδομαδα χρήσης. Το jaga τουλάχιστον δεν κάνει τετοια απρόβλεπτα και εχει καλύτεη ποιότητα κατασκευής.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εσεις που εχετε το κινητο μηπως ξερετε εαν φοραει το ιδιο μεγεθος μπαταριας με το κανονικο, να παρουμε και εμεις καμια 1650αρα(τετoια δεν φοραει εαν δεν κανω λαθος) μπαταρια απο τους κινεζους.. Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτο. εχει ελληνικα και κανει μια χαρα τη δουλεια του!!! Εχει και πενακι και πληκτρολογιο . http://www.ebayao.com/mobile-phone/555-tt-n10-dual-sim-card-cell-phone.html
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ανοιγει. ολα τα κινεζικα εχουν ιδιο κλειστο λογισμικο

Εχω καποιες ερωτησεις:

1)Εαν το πληκτρολογιο ειναι βολικο, για sms κ.τ.λ.

2)Την αποψη σου για την οθονη (εαν μπορεις να κανεις συνγκριση με αλλα κινητα που εχουν πεσει στα χερια σου)

3) και πιο σημαντικο για εμενα , ποσο καλο ειναι το wifi και η μπαταρια του περιπου ποσο σου κραταει?

thanks

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία απόπειρα της Microsoft να εισέλθει στην αναπτυσσόμενη αγορά των smartphone φαίνεται ότι απέτυχε: Λιγότερο από δύο μήνες μετά το λανσάρισμα των κινητών Kin One και Kin Two στις ΗΠΑ, η εταιρεία ανακοίνωσε ότι ακυρώνει τα σχέδια για τη διάθεσή τους σε άλλες αγορές.

 

Τα δύο νέα κινητά συνεχίζουν προς το παρόν να διατίθενται στην αμερικανική αγορά, παραμένει όμως αδιευκρίνιστο αν η διάθεσή τους θα συνεχιστεί μετά την εξάντληση των αποθεμάτων.

 

Το λανσάρισμα των νέων συσκευών ήταν εξαρχής λάθος, εκτίμησε ο Ματ Ράσοφ της γνωστής εταιρείας αναλύσεων Directions on Microsoft.

 

Βασικό χαρακτηριστικό των Kin One και Two είναι τα ενσωματωμένα εργαλεία κοινωνικής δικτύωσης, σχεδιασμένα για ένα πιο νεανικό κοινό. Και τα δύο διαθέτουν οθόνη αφής και ενσωματώνουν τις λειτουργίες της φορητής συσκευής μουσικής Zune της Microsoft (η οποία δεν έφτασε ποτέ στην Ευρώπη).

 

Ωστόσο οι συσκευές της Microsoft δεν επιτρέπουν την εγκατάσταση νέων εφαρμογών, παρόλο που συνοδεύονται από δυσανάλογα ακριβές υπηρεσίες δεδομένων, επισήμανε στο Reuters ο Ράσοφ.

 

Επιπλέον, τα κινητά Kin βασίστηκαν σε ένα ιδιαίτερο λειτουργικό σύστημα, το Windows Phone OS, το οποίο είναι διαφορετικό από το λειτουργικό σύστημα Windows Phone 7 που προωθεί η Microsoft σε άλλους κατασκευαστές κινητών.

 

Το μέλλον των Kin στην αμερικανική αγορά παραμένει αβέβαιο. Τη Δευτέρα, η Verizon Wireless, η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που προσφέρει τα κινητά σε αποκλειστικότητα με προγράμματα συμβολαίου, μείωσε στο μισό τις τιμές τους. Το Kin One τιμάται έτσι 30 δολάρια και το Kin Two 50 δολάρια.

 

Τις συσκευές κατασκευάζει για λογαριασμό της Microsoft η Sharp.

Πηγή: http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=1231050661

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τις συσκευές κατασκευάζει για λογαριασμό της Microsoft η Sharp.

Πηγή: http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=1231050661

 

Ενταξει..."προσκυνω" απλα!

 

αχχχ τι κινηταρες βγαζει η Sharp αυτη την στιγμη στην Ιαπωνια και εμεις εδω μυρωδια...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει εγώ αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω μήνυμα να σου πω γι αυτό

 

Γειας σου φιλε. Μπορείς να μουν στείλεις τις ρυθμίσεις για ιντερνετ (wind) του v902 στο covaram@yahoo.com

 

Σημείωση Ομάδας Διαχείρησης: Φίλε, καλωσόρισες. Απαγορεύεται η γραφή με greeklish. Κάθε μήνυμα με greeklish θα διαγράφεται.

 

Γειας σου φιλε. Μπορείς να μουν στείλεις τις ρυθμίσεις για ιντερνετ (wind) του v902 στο covaram@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απ ότι είδα ο χάρτης που έχεις είναι για το πρόγραμμα της sunavi, μήπως ο χάρτης που έχεις είναι ίδιος με αυτόν εδώ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3132358#post3132358

Και αν μη τι άλλο για να ζητάς donation απόδειξε ότι αυτό που δίνεις ως link είναι δικός σου κόπος και ότι δεν το βρήκες κάπου αλλού

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε 2. το Sunno S880 και το MEIZU M8

Πάνω κάτω και τα 2 έχουν αυτά που θέλω δλδ:

  1. καμερα που να την ψιλοπαλευει
  2. καλο επεξεργαστή (800ΜΗζ και τα 2)
  3. Windows Mobile(και τα 2 αναμένονται και σε android)
  4. καλή μνήμη (256/256)
  5. καλή οθόνη και υποστίριξη για divx video

 

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν διαφορές πχ. το ΜΕΙΖU δεν έχει ούτε ένα στοιχιώδες flash στη κάμερα και βέβαια είναι και η ανεξήγητη διαφορά των 100 ευρόπουλων (το MEIZU χωρίς να υπερέχει σαφώς κάπου ειναι 100 ευρώ ακριβότερο). ¨οποιος δε βαριέται να τα σκαλίσει λίγο ή ξέρει κάτι απο πρώτο χέρι ευπρόσδεκτος να πει την άποψή του thx...

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι αυτο το προσεξες:

Gravity sensor built-in

(because software problem for now only support chinese version in future software upgrade will fix)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτο εδω

http://www.jaga.gr/?q=node/674

αλλα δεν το βρισκω πουθενα.. εστειλα mail αλλα τιποτα .. ακομα περιμενω.. αν ξερει καποιος...

Απλα με ενθουσιασε που εχει ψηφιακο δεκτη....

και γενικα καποιο κινητο με τετοιο δεκτη? η αν τα παλια ''κινεζικα'' τωρα με την digea δεν θα παιζουν?

 

ΚΑΙ γενικα τωρα για να δουμε tv πρεπει να εχουμε κινητο με ψηφιακο δεκτη μονο ε?

 

ευχαριστω και θα περιμενω τις απαντησεις σας....

Link to comment
Share on other sites

'Ομορφο δείχνει αλλά ούτε τιμή δεν έχουν βάλει. Κι εγώ ψάχνω ένα με mpeg4 αλλά δεν ε΄χω βρει κάτι άλλο.

 

Από ένα σημείο και μετά, οι αναλογικές συχνότητες θα καταργηθούν. Οπότε τα παλιά κινεζάκια δε θα παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

'Ομορφο δείχνει αλλά ούτε τιμή δεν έχουν βάλει. Κι εγώ ψάχνω ένα με mpeg4 αλλά δεν ε΄χω βρει κάτι άλλο.

 

Από ένα σημείο και μετά, οι αναλογικές συχνότητες θα καταργηθούν. Οπότε τα παλιά κινεζάκια δε θα παίζουν.

 

 

to θεμα ειναι ποτε??? αν αυτο γινει το 2013... σιγα δεν μας νοιαζει... αλλα αν ειναι να γινει συντομα ή εστω να κλεισουν το αναλογικο σημα μας ενδιαφερει...

 

ναι ομορφο ειναι... αν δεις τις τιμες του dream ~180 ευρω αυτο μαλλον 220 πιστευω....

Link to comment
Share on other sites

to θεμα ειναι ποτε??? αν αυτο γινει το 2013... σιγα δεν μας νοιαζει... αλλα αν ειναι να γινει συντομα ή εστω να κλεισουν το αναλογικο σημα μας ενδιαφερει...

 

ναι ομορφο ειναι... αν δεις τις τιμες του dream ~180 ευρω αυτο μαλλον 220 πιστευω....

μην ανυσηχεις το εχω ψαξει το θεμα το αναλογικο σημα θα υπαρχει μεχρι και τις αρχες του 2013!!..

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις το εχω ψαξει το θεμα το αναλογικο σημα θα υπαρχει μεχρι και τις αρχες του 2013!!..

 

 

ok... τοτε... γιατι υπαρχουν πολυ ομορφοτερα απο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...