Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κάποιος custom ROM να μου πει αν δουλεύει η γρήγορη ασύρματη φόρτιση με άλλο φορτιστή άλλης εταιρείας? 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρεί 350 ευρώ σε like new κατάσταση απο amazon και το σκέφτομαι.

Τελευταίους μήνες είχα galaxy s10 lite και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος και τελευταία το άλλαξα με το a52s που είμαι επίσης απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Επειδή τα 2 samsung είναι εντελώς απροβλημάτιστα στο θέμα του λογισμικού, είμαι κάπως σκεπτικός για το 9 pro.

Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με service στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρεί 350 ευρώ σε like new κατάσταση απο amazon και το σκέφτομαι.
Τελευταίους μήνες είχα galaxy s10 lite και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος και τελευταία το άλλαξα με το a52s που είμαι επίσης απόλυτα ευχαριστημένος.
 
Επειδή τα 2 samsung είναι εντελώς απροβλημάτιστα στο θέμα του λογισμικού, είμαι κάπως σκεπτικός για το 9 pro.
Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με service στην Ελλάδα.
1ον να μη συγκρίνουμε Samsung τέρμα στο bloatware με OnePlus που έχουν αρκετά καθαρά Android.
2ον αν πάρεις OnePlus είναι λάθος να μην το στέλνεις στο επίσημο σέρβις στην Πολωνία αφού έχει καλές τιμές και είναι πιο γρήγορο από οτιδήποτε άλλο.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2022 at 3:02 ΜΜ, asot said:
Δεν είναι απ την αναβάθμιση
Μήπως το ακουμπάς κατα λάθος?
Βγάλε το εικονίδιο από την 1η οθόνη, να δεις αν εξακολουθεί να συμβαίνει...

Δεν το έχω στην πρώτη οθόνη.
Βασικά μόλις χτες το έβαλα για πρώτη φορά στην πρώτη οθόνη για να μην το ψάχνω κάθε φορά που αλλάζει.
Συνεπώς αποκλείεται να το πατούσα κατα λάθος.
Και τώρα αυτή την στιγμή που γράφω το βλέπω πάλι ανενεργό ενώ χτες το είχα χρειαστεί και το είχα ενεργοποίηση.
Περίεργο .

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, telmusic said:

Δεν το έχω στην πρώτη οθόνη.
Βασικά μόλις χτες το έβαλα για πρώτη φορά στην πρώτη οθόνη για να μην το ψάχνω κάθε φορά που αλλάζει.
Συνεπώς αποκλείεται να το πατούσα κατα λάθος.
Και τώρα αυτή την στιγμή που γράφω το βλέπω πάλι ανενεργό ενώ χτες το είχα χρειαστεί και το είχα ενεργοποίηση.
Περίεργο .

https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/qcu3l4/my_phone_keeps_turning_off_autorotate_by_itself/

 

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει το εξης προβλημα με τα μηνυματα (sms)?

Τις περισσοτερες φορες η' αργουν πολυ να σταλουν - για αρκετα λεπτα λεει 'αποστολη' ,η' λεει 'αδυναμια αποστολης εν αναμονη δικτυου'.

Σε ολες τις περιπτωσεις με φουλ σημα σε διαφορετικες τοποθεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει το εξης προβλημα με τα μηνυματα (sms)?
Τις περισσοτερες φορες η' αργουν πολυ να σταλουν - για αρκετα λεπτα λεει 'αποστολη' ,η' λεει 'αδυναμια αποστολης εν αναμονη δικτυου'.
Σε ολες τις περιπτωσεις με φουλ σημα σε διαφορετικες τοποθεσιες.
RCS μήνυμα στέλνεις; Συνήθως αυτά θέλουν ίντερνετ και γι'αυτό σου βγάζει αναμονή για δίκτυο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, chios said:
4 ώρες πριν, billias7 said:
Αντιμετωπιζει το εξης προβλημα με τα μηνυματα (sms)?
Τις περισσοτερες φορες η' αργουν πολυ να σταλουν - για αρκετα λεπτα λεει 'αποστολη' ,η' λεει 'αδυναμια αποστολης εν αναμονη δικτυου'.
Σε ολες τις περιπτωσεις με φουλ σημα σε διαφορετικες τοποθεσιες.

RCS μήνυμα στέλνεις; Συνήθως αυτά θέλουν ίντερνετ και γι'αυτό σου βγάζει αναμονή για δίκτυο.

Σιγα μην ξερω τι στελνω! Που το βρισκω αυτο στις ρυθμισεις να το αλλαξω ?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των sms έχει κάπου τη λειτουργία συζήτησης από εκεί το αλλάζεις. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για μια στιγμή πίστευα πως αυτή ήταν η λύση , αλλά δυστυχώς όχι.
Εξακολουθεί να το κάνει αφού κάθε πρωί που ανοίγω την συσκευή βρίσκω απενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφή.
Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λειτουργεί το 5g με Vodafone; Και τι χρειάζεται ίσως να κάνω;
IMG-783796f98e2eb80f6ec4540a75d284b6-V.thumb.jpg.0c04487ca2f048a2c0acc8fada3e897c.jpg
Σου λείπει η επιλογή για 5g.
Μήπως έχεις παλιά κάρτα sim;
Πότε την πήρες;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχα παρόμοιο θέμα με την Vodafone και το 5G επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών, καθώς δεν είναι ενεργοποιημένο by default σε όλους.... (και εμένα έγινε με νέα SIM) 🤷‍♂️🤷‍♂️

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dante_100 said:

Μιας και είχα παρόμοιο θέμα με την Vodafone και το 5G επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών, καθώς δεν είναι ενεργοποιημένο by default σε όλους.... (και εμένα έγινε με νέα SIM) 🤷‍♂️🤷‍♂️

Συνεπώς είναι θέμα ενεργοποίησης ή θέμα σιμ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Συνεπώς είναι θέμα ενεργοποίησης ή θέμα σιμ;

Μίλα με την τεχνική υποστήριξη και αν δεν είναι θέμα ενεργοποίησης, πας αύριο σ' ένα κατάστημα για να πάρεις νέα SIM

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς είναι θέμα ενεργοποίησης ή θέμα σιμ;
Σου έγραψα το πρόβλημα σου πιο είναι και δεν έκανες καν κόπο να εκτιμήσεις την απάντηση.
Έτσι κάνεις γενικά;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, junglist said:

Σου έγραψα το πρόβλημα σου πιο είναι και δεν έκανες καν κόπο να εκτιμήσεις την απάντηση.
Έτσι κάνεις γενικά;

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι πως επειδή είχα κι άλλη απάντηση ξέχασα να σου απαντήσω αλλά μην κάνεις έτσι δεν θ το ξανακάνω.. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Η αλήθεια είναι πως επειδή είχα κι άλλη απάντηση ξέχασα να σου απαντήσω αλλά μην κάνεις έτσι δεν θ το ξανακάνω.. 

Πάντως όταν πήρα εγώ το τηλέφωνο από Banggood, δεν είχε την επιλογή 5G στη λίστα και μιλώντας με τη Vodafone είχαν πει ότι ακόμα δεν έχουν πιστοποιήσει τη συσκευή. Με τις αναβαθμίσεις όμως που πήρε επίσημα το κινητό στο λειτουργικό, και χωρίς να αλλάξω SIM απλά κάποια στιγμή εμφανίστηκε η επιλογή 5G, και δούλεψε. Οπότε ίσως ούτε αλλαγή SIM ούτε κάποια αναβάθμιση από Vodafone τουλάχιστον. Μόνο update στο τελευταίο λογισμικό του λειτουργικού

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, peter77377 said:

Πάντως όταν πήρα εγώ το τηλέφωνο από Banggood, δεν είχε την επιλογή 5G στη λίστα και μιλώντας με τη Vodafone είχαν πει ότι ακόμα δεν έχουν πιστοποιήσει τη συσκευή. Με τις αναβαθμίσεις όμως που πήρε επίσημα το κινητό στο λειτουργικό, και χωρίς να αλλάξω SIM απλά κάποια στιγμή εμφανίστηκε η επιλογή 5G, και δούλεψε. Οπότε ίσως ούτε αλλαγή SIM ούτε κάποια αναβάθμιση από Vodafone τουλάχιστον. Μόνο update στο τελευταίο λογισμικό του λειτουργικού

Έτσι ακριβώς έγινε.. απλώς για κάποιο λόγο δεν έκανε την ενημέρωση μέχρι τώρα. Όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, νέος κάτοχος του op9 pro. Μέχρι στιγμής σε γενικές γραμμές απόλυτα ευχαριστημένος απλά έχω την εντύπωση ότι δεν κρατάει όσο θα ήθελα η μπαταρία. Για πείτε οι πιο παλιοί κάτοχοι τις εντυπώσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του άθλιου επεξεργαστή που φοράει και της μικρής μπαταρίας μην περιμένεις και πολλά, είναι γνωστό ότι δεν έχει καλή μπαταρία αυτό το τηλέφωνο, αν ήθελες μπαταρία έκανες κακή επιλογή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, chios said:

Λόγω του άθλιου επεξεργαστή που φοράει και της μικρής μπαταρίας μην περιμένεις και πολλά, είναι γνωστό ότι δεν έχει καλή μπαταρία αυτό το τηλέφωνο, αν ήθελες μπαταρία έκανες κακή επιλογή.

Πραγματικά και εγώ  σαν νέος κάτοχος είμαι εντυπωσιασμένος από το πόσο κακή είναι η μπαταρία του τηλεφώνου! Νόμιζα πως με τις τελευταίες αναβαθμίσεις κάτι θα βελτιωνόταν αλλά δυστυχώς τίποτα! Υπάρχει κανένας οδηγός για το πώς μπορούμε κάπως να βελτιώσουμε την κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη δεν την λες.
Ούτε και εντελώς μέτρια.
6ωρο sot με μεικτή χρήση το χει στο άνετο.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε κακή μπαταρία, εννοείται ότι δε σας βγάζει ούτε μέρα;
Επίσης δεν πιστεύω να μου το συγκρίνετε με κανένα ΧΙΑΟΜΙ, γιατί δεν έχει νόημα τέτοια σύγκριση.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...