Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει τρόπος αλλά και να υπήρχε δεν είναι καλή ιδέα.

Σκέψου να έχεις 7-8 ειδοποιήσεις που δεν τις είδες για 3-4 ώρες, θα είναι πολύ ενεργοβορο.

 

Ναι, μάλλον έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Τι Tempered Glass να επιλέξω για το poco f3? Βλέπω άτομα να λένε ότι δεν ήταν καλής ποιότητας κάποια που δοκίμασαν. Έχετε κάποια πρόταση ή εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

Τι Tempered Glass να επιλέξω για το poco f3? Βλέπω άτομα να λένε ότι δεν ήταν καλής ποιότητας κάποια που δοκίμασαν. Έχετε κάποια πρόταση ή εμπειρία?
Αν δε σε νοιάζει η αγορά από Amazon πιο πίσω έχω ποσταρει ένα. Σε 4 μέρες το παρέλαβα

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8179134

 

Από poco f3 με Tapatalk

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τι Tempered Glass να επιλέξω για το poco f3? Βλέπω άτομα να λένε ότι δεν ήταν καλής ποιότητας κάποια που δοκίμασαν. Έχετε κάποια πρόταση ή εμπειρία?

 

Προσωπικά επιλέγω τα Nillkin full face

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι Tempered Glass να επιλέξω για το poco f3? Βλέπω άτομα να λένε ότι δεν ήταν καλής ποιότητας κάποια που δοκίμασαν. Έχετε κάποια πρόταση ή εμπειρία?

 

Εγώ πηρα αυτό.. https://www.skroutz.gr/s/29104921/Nillkin-CP-Pro-Max-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Poco-F3.html

Είναι φοβερό σε θέμα αφής.. Γλιστράει σαν "βουτυρο" Και δεν αφήνει δαχτυλιές

Έχει και Τζαμακι για τις κάμερες

Είναι λίγο ακριβό σε σχέση με άλλα ασιμα.. Αλλά πιστεψε με το αξίζει με το παραπανω.

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποιος δεν είναι ευχαριστημένος με την αυτονομία και είναι πρόθυμος να θυσιάσει κάποιες πολυτέλειες, ας βάλει 4G αντί 5G. Ακόμα πιο σημαντικό νομίζω είναι να κλείσει τα 120 Hz και να μείνει στα 60. Αυτά τα 2 μειώνουν πολύ την κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα full face τζαμακια παιδιά δε σας δημιουργούν πρόβλημα όταν φοράει θήκη το κινητό?

Δηλαδή να ακουμπάει το τζαμακι στη θήκη περιμετρικά και να το αναγκάζει έτσι η θήκη να σηκώνεται λίγο από τις άκρες όταν πιέζεται από αυτήν.

Το λέω γιατί το έχω αντιμετωπίσει παλιότερα.

Γι αυτό τώρα προτιμώ να είναι το τζαμακι έστω μισό χιλιοστό μικρότερο.

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο που προτεινω παραπανω είναι λίγο πιο μέσα και έρχεται ένα με την θήκη την δικιά του αλλά και με μια nilkin από σκληρο πλαστικο. Δεν υπάρχει κανένα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Με τα μαύρα περιθώρια τι γίνεται; Εβαλα χθες ένα και κρύβουν μέρος της οθόνης στα πλαϊνά.

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς με ανησυχεί και εμένα, δεν είμαι fan των Glass με μαύρο περίγραμμα. Επίσης για να απαντήσω στο παλικάρι με την πρόταση από Amazon πάνω, παράγγειλα πριν 20 μέρες δεν έφτασε ποτέ. Μίλησα με support δεν ξέρουν που είναι, αύριο θα μου κάνουν refund.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς με ανησυχεί και εμένα, δεν είμαι fan των Glass με μαύρο περίγραμμα. Επίσης για να απαντήσω στο παλικάρι με την πρόταση από Amazon πάνω, παράγγειλα πριν 20 μέρες δεν έφτασε ποτέ. Μίλησα με support δεν ξέρουν που είναι, αύριο θα μου κάνουν refund.

 

Κρίμα. Εγώ τα είχα παραγγείλει Σάββατο και Τετάρτη της ίδιας βδομάδας παρέλαβα με ΕΛΤΑ κουριερ.

Αριθμό αναζήτησης δε σου έδωσαν?

Ευτυχώς το amazon σε κάτι τέτοια κάνουν refund άμεσα

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω στα ισπανικά τα έγραφε. Από εδώ ήταν αν μπορείς να βγάλεις άκρη

https://www.amazon.es/dp/B08XXF72GL/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_QW9E02N07SY0J5N24ME8?_encoding=UTF8&psc=1

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πωλητής ήταν το Amazon Uk, το είδα εκ των προτέρων. Έπρεπε να παραλάβω εντός 6 ημερών. Πέρασαν 20 επικοινώνησα μαζί τους και δεν ήξεραν που είναι ενώ τους έδωσα tracking. Το tracking έδειχνε ότι βρίσκεται ακόμα αποθήκη. In stock εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα αυτό.. https://www.skroutz.gr/s/29104921/Nillkin-CP-Pro-Max-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Poco-F3.html

Είναι φοβερό σε θέμα αφής.. Γλιστράει σαν "βουτυρο" Και δεν αφήνει δαχτυλιές

Έχει και Τζαμακι για τις κάμερες

Είναι λίγο ακριβό σε σχέση με άλλα ασιμα.. Αλλά πιστεψε με το αξίζει με το παραπανω.

 

Γεια χαρά. εγώ έχω ήδη παραγγείλει απο Bangood αυτό : https://www.banggood.com/Bakeey-for-POCO-F3-Global-Version-Screen-Protector-5D-Curved-Edge-Full-Coverage-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Front-Film-p-1842241.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=522302

 

Mε το Nillkin έχει διαφορές ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. εγώ έχω ήδη παραγγείλει απο Bangood αυτό : https://www.banggood.com/Bakeey-for-POCO-F3-Global-Version-Screen-Protector-5D-Curved-Edge-Full-Coverage-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Front-Film-p-1842241.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=522302

 

Mε το Nillkin έχει διαφορές ?

 

Γειά χαρά... Εμφανισιακά φαίνεται το ίδιο... Μένει να το δείς στην πραξη από θέμα ποσο σμουθ γλιστράει το χέρι αλλά και από δαχτυλιές

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το NFC; Σε όσα μηχανήματα το δοκίμασα δεν πιάνει καθόλου η με τη δεύτερη - τριτη προσπάθεια.

 

Δεν μου failαρει ποτέ. Χρησιμοποιείς gpay ή εφαρμογή τράπεζας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου failαρει ποτέ. Χρησιμοποιείς gpay ή εφαρμογή τράπεζας;

 

Εφαρμογή τράπεζας. Δοκίμασα πριν λίγο και απέτυχε τρεις φορές. Μόλις άνοιξα την εφαρμογή και ξαναδοκίμασα έπιασε αμέσως. Μήπως πρέπει να είναι ανοικτή η εφαρμογή για τη σωστή λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε;Να περάσω την 12.5.1.0 EEA ; Πάει καλύτερα όσον αφορά την διαχείριση μπαταρίας;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε;Να περάσω την 12.5.1.0 EEA ; Πάει καλύτερα όσον αφορά την διαχείριση μπαταρίας;
Εγώ θα έλεγα να περιμένεις να βγει νεότερη

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ μια χαρά την βρίσκω εγώ !
Γειά σου Μανώλη! Ξαναγυρίσες F3?

Χα χα! αν έλειπαν τα bUg της φωτεινότητας και το κενό στις ειδοποιήσεις μια χαρά θα ήταν.

Τώρα είμαι με xiaomi. eu weekly και είναι μια χαρά

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή τράπεζας. Δοκίμασα πριν λίγο και απέτυχε τρεις φορές. Μόλις άνοιξα την εφαρμογή και ξαναδοκίμασα έπιασε αμέσως. Μήπως πρέπει να είναι ανοικτή η εφαρμογή για τη σωστή λειτουργία;

 

Δεν ξέρω, δεν έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 2 φορές τις τραπεζικές για nfc payment γιατί μου φαίνονται φουλ άβολες (θέλει 3 κινήσεις για 1 πληρωμή αν είναι δυνατόν ).

Το gpay λειτουργεί άψογα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...