Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Εμένα αυτό μου το έκανε κατά το πρώτο σεταρισμα και πιστεύω το έκανε γιατί για 3 ώρες και βάλε έκανε μεταφορά μέσω WiFi τα δεδομένα όλα από το παλιό κινητό στο νέο και παράλληλα το σκαλιζα πολύ.

Από τοτε, ένα μήνα σχεδόν τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει.

Χτες για παράδειγμα το είχα στη μηχανή σε βάση με τους 45 βαθμούς και GPS χάρτες και κλήσεις τηλέφωνο για μισή ώρα και δεν μου έκανε τίποτα.

Τώρα αν παίξω ώρες παιχνίδια δε το έχω δοκιμάσει, καθώς δεν είμαι mobile gamer...

 

Καλησπέρα .

 

Και εμένα το έκανε κατά το πρώτο σεταρισμα έκανε μεταφορά μέσω WiFi τα δεδομένα όλα από το παλιό κινητό στο νέο και παράλληλα το σκάλιζα και εγώ πολύ.

Σήμερα όμως ήμουν στο facbook για 15 λεπτά και άρχισε να με βομβαρδίζει με το μήνυμα υπερθέρμανσης με

αποτέλεσμα να κατεβάζει τη φωτεινότητα σε σημείο πολύ ενοχλητικό .

Η θερμοκρασία στο cpuZ δείχνει θερμοκρασία 42 βαθμούς που δεν είναι καθόλου μεγάλη .

Τώρα άλλαξα από 120 σε 60 Ηz και απο 5G σε 4G ενεργοποίησα την Εξοικονόμηση Μπαταρίας και περιμένω να δω .

Θα αρχίσω να τα επαναφέρω ένα ένα προς το παρόν δεν το έχει κάνει πάλι .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έτσι είναι όλα, απλά πολλοί δεν τα ζορίζουν κάνουν πολύ light χρήση και δεν το έχουν αντιληφθεί. Εμένα μέχρι 50 βαθμούς είναι κομπλέ. Από εκεί και πάνω βγάζει το μήνυμα υπερθέρμανσης. Μου το έχει βγάλει σε gaming μέσω 5g και στο αυτοκίνητο μετά από αρκετή χρήση gps μέσα στον καύσωνα και το κλασικό όταν το έχω σαν WiFi hotspot και κάνω downloading. Δυστυχώς τα αρνητικά ενός overclocked soc με τον καιρό της Ελλάδας. To 5g γενικά είναι ψιλοάχρηστο για τις θερμοκρασίες της Ελλάδας το μισό χρόνο, να ξέρεις ψήνει τα κινητά πολύ παραπάνω από το 4g. Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όλα, απλά πολλοί δεν τα ζορίζουν κάνουν πολύ light χρήση και δεν το έχουν αντιληφθεί. Εμένα μέχρι 50 βαθμούς είναι κομπλέ. Από εκεί και πάνω βγάζει το μήνυμα υπερθέρμανσης. Μου το έχει βγάλει σε gaming μέσω 5g και στο αυτοκίνητο μετά από αρκετή χρήση gps μέσα στον καύσωνα και το κλασικό όταν το έχω σαν WiFi hotspot και κάνω downloading. Δυστυχώς τα αρνητικά ενός overclocked soc με τον καιρό της Ελλάδας. To 5g γενικά είναι ψιλοάχρηστο για τις θερμοκρασίες της Ελλάδας το μισό χρόνο, να ξέρεις ψήνει τα κινητά πολύ παραπάνω από το 4g.

 

Η πλάκα είναι ότι όλοι ασχολούνται με το το Green tind που εγώ δεν το βλέπω το μαύρο είναι μαύρο .

Σε σύγκριση με φίλου που έχει αλλάξει 3 για υπερθέρμανση και το πρόβλημα υπάρχει και στο τρίτο , τώρα έχει και Green tind .

Βάζοντάς τα διπλά σε 120 Ηz σε απόλυτο σκοτάδι και η φωτεινότητα τέρμα κάτω στου φίλου βλέπεις έντονη πρασινάδα στον dialer σε dark mode ενώ στο δικό μου ( βλέπω το μαύρο να είναι μαύρο ) κοινός ότι σου κάτσει .

Στο θέμα υπερθέρμανσης τώρα, προφανώς πολλοι δεν χρησιμοποιούν ( WiFi hotspot , gps , gaming ) και έτσι δεν το βλέπουν .

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο στα 275 μαζι με 2 θηκες απο banggod, αλλα δεν το εχω ανοιξει ακομα, μαλλον θα το βαλω σε αγγελια με αυτα που ακουω! Θα παω για Oneplus 8t ή Nord2.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο στα 275 μαζι με 2 θηκες απο banggod, αλλα δεν το εχω ανοιξει ακομα, μαλλον θα το βαλω σε αγγελια με αυτα που ακουω! Θα παω για Oneplus 8t ή Nord2.
128 ή 256?

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η αγορά του ειδικά τώρα που έχει 289 ευρώ το 256 από Ευρώπη;

Διαβάζω αρκετά παράπονα.

Απο Ευρωπη που;

 

128 ή 256?

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

128
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η αγορά του ειδικά τώρα που έχει 289 ευρώ το 256 από Ευρώπη;

Διαβάζω αρκετά παράπονα.

 

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό. Λίγο μπαταρία παραπάνω θα ήθελα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακή

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Απο Ευρωπη που;

 

128

 

https://www.gshopper.com/gr/product/detail/3000008551

Με κουπόνι 385E19956E

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από αποθήκη Γερμανίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 256 το 128 έχει 259 με άλλο κουπόνι

Link to comment
Share on other sites

https://www.gshopper.com/gr/product/detail/3000008551

Με κουπόνι 385E19956E

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από αποθήκη Γερμανίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 256 το 128 έχει 259 με άλλο κουπόνι

 

Δε νομίζω πως είναι συνετό να αγοραστεί από μαγαζί με ανύπαρκτο support γιατί οι πιθανότητες να χρειαστεί αντικατάσταση - service είναι μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται δίνω το δικό μου 8/256 αγορά 21/07 από eshop σε μαύρο χρώμα.Ειναι τούμπανο το κινητό αλλά από κάμερα εμένα προσωπικά δε με βολεύει.Δωρο μαύρη θήκη spigen . Είναι με τις ζελατίνες ακόμα .320€ το δίνω .Ούτε πράσινες ούτε υπερθεμανσεις ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει χωρα Ινδια και εχει κατι φανταστικα wallpapers πειραζει αν το αφησω εκει σαν πολη?Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαιρετω.

Με τον αισθητηρα στις κλησεις τελικα διορθώθηκε το προβλημα?? :wacko:

Μια χαρα ειναι κατεβασε την εφαρμογη να το τεσταρεις...Αντε 1-2 στις 10 να μην πιανει...Το φαγατε το τηλεφωνο σε αυτα τα χρηματα δεν εχει ανταγωνιστη τελος....

Εχουν γεμισει ολες οι αγγελιες με poco f3 πειτε μου ποιο τηλεφωνο θα παρετε με αυτα τα χρηματα 5g να το παρω και εγω...Ασε που το πηρα μονο 200 εγω οποτε ειναι το καλυτερο deal...

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει χωρα Ινδια και εχει κατι φανταστικα wallpapers πειραζει αν το αφησω εκει σαν πολη?Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα ειναι κατεβασε την εφαρμογη να το τεσταρεις...Αντε 1-2 στις 10 να μην πιανει...Το φαγατε το τηλεφωνο σε αυτα τα χρηματα δεν εχει ανταγωνιστη τελος....

Εχουν γεμισει ολες οι αγγελιες με poco f3 πειτε μου ποιο τηλεφωνο θα παρετε με αυτα τα χρηματα 5g να το παρω και εγω...Ασε που το πηρα μονο 200 εγω οποτε ειναι το καλυτερο deal...

 

Ακριβώς. 5G, οθοναρα, μπαταρία, snap 870, με λιγότερο από 300€. Κάτι χαζοbugs διορθώνονται με ενημερώσεις. Μην το ψάχνετε, σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πέρα από την πλάκα γιατί τά πουλάνε δεν ξέρω.. πάντως πέρα από όλα τά bugs πού λένε οι περισσότεροι εμένα τό μόνο θέμα πού έχει είναι στον 0 φωτισμό φαίνεται λίγο μαύρο φόντο ελαφρά σαν σκιά..με τόν αισθητήρα δεν έχω κανένα θέμα πάντως

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Καλό και χρυσό φαίνεται αλλά δυστυχώς για το χέρι μου είναι τεράστιο. Αν ενδιαφέρεται κάποιος...το δίνω...
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο στις 30/7 ως δώρο για μένα, δεν λειτουργησε πότε, με την απόδειξη αγοράς και τα πάντα όλα φυσικά (σακουλάκια ζελατίνες κτλ)

Λευκό χρώμα έκδοση 8GB 256 ROM

Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να διαβάσω κριτικές από το κινητό και βλέπω συχνά παράπονα και ομολογίες πώλησης από κατόχους, είτε σφραγιστων συσκευών είτε χρησιμοποιημενων μόλις λίγων ωρών.

 

Τελικά αξίζει τον κόπο να το πάρω στην έκδοση 6/128 με 275€ προς αντικατάσταση του υπάρχοντος Mi9 Lite 6/128;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να διαβάσω κριτικές από το κινητό και βλέπω συχνά παράπονα και ομολογίες πώλησης από κατόχους, είτε σφραγιστων συσκευών είτε χρησιμοποιημενων μόλις λίγων ωρών.

 

Τελικά αξίζει τον κόπο να το πάρω στην έκδοση 6/128 με 275€ προς αντικατάσταση του υπάρχοντος Mi9 Lite 6/128;

Το mi9 lite(6/128) είχα και εγώ και πήγα στο f3(6/128).

Τώρα όταν πιάνω το mi9 lite μου φαίνετα ότι τρέμει λίγο η οθόνη και ότι πάει αρκετά πιο αργά γενικά.

Στα μάτια μου τουλάχιστον 2 σκαλοπάτια πάνω το f3.

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το mi9 lite(6/128) είχα και εγώ και πήγα στο f3(6/128).

Τώρα όταν πιάνω το mi9 lite μου φαίνετα ότι τρέμει λίγο η οθόνη και ότι πάει αρκετά πιο αργά γενικά.

Στα μάτια μου 2 σκαλοπάτια πάνω το f3.

 

Από poco f3 με Tapatalk

Α, ωραία, μιας και είχες το ίδιο με το δικό μου και πήγες σε αυτό, με ενδιαφέρουν κυρίως 3 πράγματα να μου πεις επιγραμματικά συγκριτικά με εκείνο:

 

1) Με την ίδια χρήση, διαρκεί παραπάνω η μπαταρία στο F3;

 

2) Στις βασικές λειτουργίες του ως τηλέφωνο (κλήσεις, μηνύματα SMS, γενικές λειτουργίες), λειτουργεί άψογα όπως το Mi 9 Lite ή κάνει τίποτα "χαζά" κόλπα;

 

3) Η συνδεσιμοτητα του (WiFi, Bluetooth, GPS κλπ) είναι καλή;

 

Υ.Γ: Το 5G πήρες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία, μιας και είχες το ίδιο με το δικό μου και πήγες σε αυτό, με ενδιαφέρουν κυρίως 3 πράγματα να μου πεις επιγραμματικά συγκριτικά με εκείνο:

 

1) Με την ίδια χρήση, διαρκεί παραπάνω η μπαταρία στο F3;

 

2) Στις βασικές λειτουργίες του ως τηλέφωνο (κλήσεις, μηνύματα SMS, γενικές λειτουργίες), λειτουργεί άψογα όπως το Mi 9 Lite ή κάνει τίποτα "χαζά" κόλπα;

 

3) Η συνδεσιμοτητα του (WiFi, Bluetooth, GPS κλπ) είναι καλή;

 

Υ.Γ: Το 5G πήρες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τα δύο τηλέφωνα τα έχω με xiaomi eu weekly. Όλα δουλεύουν καλά. Το f3 ίσως έχει λίγο καλύτερη μπαταρία.

Το f3 μόνο 5G βγαίνει απ ότι ξέρω

 

Από poco f3 με Tapatalk

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...