Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως απο οσα review εχω δει ολοι λενε τα καλυτερα..μενει να το δουμε live

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω το eshop δίνει εγγύηση καταστήματος και όχι από την επίσημη

 

Όχι, η εγγύηση του eshop είναι η επίσημη της infoquest.

Edit: Άκυρο. Τελικά εγγύηση καταστήματος δίνει το eshop.

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Όχι, η εγγύηση του eshop είναι η επίσημη της infoquest.

 

Είσαι σίγουρος; το eshop.gr νομίζω δεν είναι στην επίσημη σελίδα της Xiaomi και της Infoquest όπως είναι ο Κωτσόβολος κ.τ.λ. απλά το eshop πάντα δίνει στις περισσότερες συσκευές του 2 χρόνια εγγύηση έτσι κ αλλιώς..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Με το gps πως τα πάει παιδιά; Δουλεύει καλά ή σε βγάζει 2 δρόμους παραπέρα;
Μια χαρά δουλεύει

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; το eshop.gr νομίζω δεν είναι στην επίσημη σελίδα της Xiaomi και της Infoquest όπως είναι ο Κωτσόβολος κ.τ.λ. απλά το eshop πάντα δίνει στις περισσότερες συσκευές του 2 χρόνια εγγύηση έτσι κ αλλιώς..

 

Τελικά έχεις δίκιο. Εγγύηση καταστήματος δίνει το eshop, όχι επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχεις δίκιο. Εγγύηση καταστήματος δίνει το eshop, όχι επίσημη.

 

Σημασία νομίζω έχει αν το φτιάχνουν οι ίδιοι σε περίπτωση που εμφανίσει κάποιο πρόβλημα και το doa 7 ημερών, είναι λόγοι που θα το έπαιρνα από εκεί παρόλο που είναι 60 κάτι ευρώ ακριβότερο από τα μαγαζιά του best price. Γιατί από του Σκρουτζ είναι ίδια τιμή.

Αν παραμείνει η παραγγελία βλέπω να το παίρνω. Για να δούμε. Τώρα πλέον δεν είναι ενεργό το κουμπί αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το proximity sensor που αρκετοί έχουν απορία, με άλλη ROM που έχω εδώ και 4 μέρες, παίζει μια χαρά. Θεωρώ λοιπόν, πως είναι θέμα software και με κάποιο update θα λυθεί.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το proximity sensor που αρκετοί έχουν απορία, με άλλη ROM που έχω εδώ και 4 μέρες, παίζει μια χαρά. Θεωρώ λοιπόν, πως είναι θέμα software και με κάποιο update θα λυθεί.

 

Απο το στομα σου και στου Θεου το ear :lol:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το proximity sensor που αρκετοί έχουν απορία, με άλλη ROM που έχω εδώ και 4 μέρες, παίζει μια χαρά. Θεωρώ λοιπόν, πως είναι θέμα software και με κάποιο update θα λυθεί.

 

Πέντε χρόνια τώρα διαβάζω το ίδιο πράγμα στις οικονομικότερες συσκευές της xiaomi (πχ redmi note, Mi A1-3 κλπ). Ποτέ δεν το έφτιαξε η xiaomi σε καμία συσκευή της. Εντελώς random το θέμα των proximity με άλλους να είναι σχετικά οκ, άλλους να έχουν μικρό πρόβλημα και άλλους να καταλήγουν να σβήνουν την οθόνη με το κουμπί του power κατά τη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Πέντε χρόνια τώρα διαβάζω το ίδιο πράγμα στις οικονομικότερες συσκευές της xiaomi (πχ redmi note, Mi A1-3 κλπ). Ποτέ δεν το έφτιαξε η xiaomi σε καμία συσκευή της. Εντελώς random το θέμα των proximity με άλλους να είναι σχετικά οκ, άλλους να έχουν μικρό πρόβλημα και άλλους να καταλήγουν να σβήνουν την οθόνη με το κουμπί του power κατά τη κλήση.

Έχουν περάσει 4 συσκευές τα τελευταία 6 χρόνια και καμία δεν είχε θέμα όταν είχα μαμίσιο MIUI, με εξαίρεση το Poco F3. Ακόμη και στο Poco όμως, με το MIUI από xiaomi.eu δεν το έχω πλέον. Και μάλιστα πολλές φορές που μιλάω, τσεκάρω τη συσκευή απομακρύνοντάς την από το αυτί μου για να δω είναι αναμμένη η οθόνη ή όχι και πάντα είναι σβηστή. Και ανάβει -φυσικά- όταν το απομακρύνω.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα το eshop και ρωτώντας για την εγγύηση, η απάντηση ήταν ότι δεν είναι από Infoquest αλλά της Xiaomi και αν πάθει κάτι το πηγαίνεις στο eshop.

Φαίνεται ότι τελικά ήταν διαθέσιμο αφού προχώρησε η παραγγελία.

Μάλλον θα το παραλάβω σε 1-2 μέρες.

Ακομη το σκέφτομαι αν αξίζει τα 50 παραπάνω σε σύγκριση με skroutz και best price.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τό παρέλαβα στα 308 ευρώ από σκρουτζομαγαζο.. ωραίο και γρήγορο τηλέφωνο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα το eshop και ρωτώντας για την εγγύηση, η απάντηση ήταν ότι δεν είναι από Infoquest αλλά της Xiaomi και αν πάθει κάτι το πηγαίνεις στο eshop.

Φαίνεται ότι τελικά ήταν διαθέσιμο αφού προχώρησε η παραγγελία.

Μάλλον θα το παραλάβω σε 1-2 μέρες.

Ακομη το σκέφτομαι αν αξίζει τα 50 παραπάνω σε σύγκριση με skroutz και best price.

 

Κοίτα μπορεί να μην είναι της infoquest η εγγύηση αλλά οπότε χρειάστηκα γενικά την εγγύηση του eshop σε διάφορα προϊόντα ή αντιμετώπιση ήταν άψογη. Τις περισσότερες φορές γινόταν αντικατάσταση του προϊόντος. Βέβαια όλες οι δικές μου περιπτώσεις αφορούσαν μικρότερης αξίας προϊόντα όπως ακουστικά και smartwatch.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μπορεί να μην είναι της infoquest η εγγύηση αλλά οπότε χρειάστηκα γενικά την εγγύηση του eshop σε διάφορα προϊόντα ή αντιμετώπιση ήταν άψογη. Τις περισσότερες φορές γινόταν αντικατάσταση του προϊόντος. Βέβαια όλες οι δικές μου περιπτώσεις αφορούσαν μικρότερης αξίας προϊόντα όπως ακουστικά και smartwatch.

 

Ναι κι εγώ έχω θετική εμπειρία από συσκευές που έχω αγοράσει από το κατάστημα. Είναι ένας λόγος που θα προτιμήσω να δώσω κάτι παραπάνω γιατί στο mate 10 pro που έχω, όταν το πήρα από άλλο γνωστό μαγαζί χρειάστηκε αντικατάσταση λόγω κοκου σκόνης που είχε παραμείνει κάτω από την οθόνη κατά τη κόλληση.

Ελπίζω να βγάλει έστω 2 χρόνια το poco.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την αναβαθμιση που μου εχει βγαλει την κανω ή μακρια και αγαπημενοι?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την αναβαθμιση που μου εχει βγαλει την κανω ή μακρια και αγαπημενοι?
Ποια αναβάθμιση είναι;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

V12.5.1.0 λέει
Είναι η 1η 12.5. εγώ είμαι ευχαριστημένος.

Έχει καιρό που έχει βγει

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι η 1η 12.5. εγώ είμαι ευχαριστημένος.

Έχει καιρό που έχει βγει

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

 

Και γω μολις την εκανα..εγινε νομιζω ακομα ποιο smooth το τηλεφωνο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον proximity sensor υπάρχει και σε AOSP rom. Το περίεργο είναι ότι σβήνει η οθόνη όταν πλησιάζεις και μετά ανάβει ξανά...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον proximity sensor υπάρχει και σε AOSP rom. Το περίεργο είναι ότι σβήνει η οθόνη όταν πλησιάζεις και μετά ανάβει ξανά...

 

Hardware defect.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε κι εμενα το πρωι μονο security update πρεπει να ειναι
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Κατοχος του poco f3 8/256 σε μαύρο.Θελω να ρωτήσω στις ειδοποιήσεις για να αναβοσβηνει περιμετρικά η οθόνη πρέπει να ενεργοποιήσω το always on display H oxi?Γιατί έτσι όπως το έχω δεν αναβοσβηνει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...