Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενας φιλος σε αλλο φορουμ εγραψε αυτο:

Όποιος έχει θέμα με το proximity sensor να βάλει αυτή την εφαρμογή κ να κάνει calibration κ μετά restart.

 

Σε εμένα έφτιαξε.

 

https://m.apkpure.com/quick-tuneup-phone-calibration/bully.games.quicktuneup

 

Αν και δεν μιλάω πολύ με το ακουστικό του κινητού κάποιες φορές είχα θέμα όντως. Με αυτό έφτιαξε ! Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πήρα το κινητό.

Μέχρι τώρα το έχω ταράξει.

Δουλεύει καταπληκτικα.

Να το χαρούμε όλοι μας.

 

Μία βοήθεια θέλω από εσάς.

Έκανα δύο χώρους στο κινητό.

Με τα πολλά το κατάφερα...

Θέλω να μου πείτε, πως από τον πρώτο χώρο πηγαίνω στο δεύτερο, και το αντίστροφο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κάνει κανένας τη μετάβαση από iPhone X σε poco f3;

Μάλλον δεν υπάρχει κάποιος αλλά δεν πειράζει. Θα μπορούσα να μάθω τουλάχιστον αν μπορώ να κάνω ανέπαφες πληρωμές και συγκεκριμένα με εφαρμογή της eurobank; Στο iOS υπάρχει το wallet, κάτι αντίστοιχο είναι και στο Android; Και σκέφτομαι αν προβώ στην αγορά να ξεκλειδώσω boot loader για να περάσω την stable rom από xiaomi.eu που λένε πολλοί πως είναι αρκετά καλύτερη από την stock. Το έχει κάνει κάποιος αυτό; Και αν ναι πως είναι η εμπειρία; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει κάποιος αλλά δεν πειράζει. Θα μπορούσα να μάθω τουλάχιστον αν μπορώ να κάνω ανέπαφες πληρωμές και συγκεκριμένα με εφαρμογή της eurobank; Στο iOS υπάρχει το wallet, κάτι αντίστοιχο είναι και στο Android; Και σκέφτομαι αν προβώ στην αγορά να ξεκλειδώσω boot loader για να περάσω την stable rom από xiaomi.eu που λένε πολλοί πως είναι αρκετά καλύτερη από την stock. Το έχει κάνει κάποιος αυτό; Και αν ναι πως είναι η εμπειρία; Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Ανέπαφες με την Eurobank κάνεις μέσα από την ίδια την εφαρμογή της eurobank για android. NFC έχει το κινητό λογικά θα δουλεύει κομπλέ αλλά δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πήρα το κινητό.

Μέχρι τώρα το έχω ταράξει.

Δουλεύει καταπληκτικα.

Να το χαρούμε όλοι μας.

 

Μία βοήθεια θέλω από εσάς.

Έκανα δύο χώρους στο κινητό.

Με τα πολλά το κατάφερα...

Θέλω να μου πείτε, πως από τον πρώτο χώρο πηγαίνω στο δεύτερο, και το αντίστροφο...

 

Βάζεις διαφορετικό PIN για το second space (και μετά διαφορετικό δάχτυλο στο fingerprint). Κάθε φορά που το ξεκλειδώνεις με αυτό το δάχτυλο ή αυτό το PIN, θα μπαίνεις στο second space.

 

p.s αν παρακολουθεί η γυναίκα σου το forum πες μου να το σβήσω να στο στείλω σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει εγώ με την εφαρμογή της eurobank

Μια χαρά δουλεύει με το nfc.

Όσο για το πρόβλημα με τον αισθητήρα έφτιαξε. Μας έσωσε αυτό το apk. Ευχαριστούμε :)

Κάποιο άλλο bug στις 2 μέρες που το έχω δεν έχω παρατηρήσει

Για την πράσινη οθόνη το έκανα δοκιμή εχτές αλλά δεν ασχολήθηκα και πολύ.

Το κινητό έχει τόσα καλά που δε νομίζω ότι αυτό είναι αξεπέραστο πρόβλημα.

 

Επίσης κατεβάσα μια gcam από κάποιο παιδί που την πρότεινε στα σχόλια του σκρουτζ. Αλλά δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά με τη στοκ κάμερα

Απ ότι κατάλαβα η gcam βοηθάει για τις βραδυνές φώτο έτσι;

Εχει κάποιος κάποια που είναι ευχαριστημένος;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις διαφορετικό PIN για το second space (και μετά διαφορετικό δάχτυλο στο fingerprint). Κάθε φορά που το ξεκλειδώνεις με αυτό το δάχτυλο ή αυτό το PIN, θα μπαίνεις στο second space.

 

p.s αν παρακολουθεί η γυναίκα σου το forum πες μου να το σβήσω να στο στείλω σε pm.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Το έκανα πολύ ωραία.

Όχι δεν έχω θέμα, ευτυχώς δεν ξέρει από ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το Poco F3 8/256 είχα το 6/128 και ποτέ δεν είχα ελέγξει εάν έχει green tint σήμερα βλέποντας κάποιο βίντεο στο internet για αυτό το θέμα και πράγματι διαπίστωσα ότι έχει green tint.

Εμφανίζεται μόνο στα 120Hz και σχεδόν χωρίς φωτεινότητα και μόνο στην αρχική σελίδα του chrome στο Dark Mode.

 

Μπορεί να επηρεάσει πουθενά αλλού αυτό το φαινόμενο; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος σε κάποιο άλλο σημείο εκτός του chrome;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό οταν το χρησιμοποιούμε σαν hotspot παρουσιαζει κολληματα και πρέπει να αλλαζεις απο 2.4 σε 5 την συχνότητα για μα ξεκολλάει κατι τέτοια διαβασα σε ξενο forum ακομα δεν το εχω αλλα αμα ισχύει κάτι τέτοιο εχει φύγει κατευθείαν για πουλημα όταν έρθει στα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το Poco F3 8/256 είχα το 6/128 και ποτέ δεν είχα ελέγξει εάν έχει green tint σήμερα βλέποντας κάποιο βίντεο στο internet για αυτό το θέμα και πράγματι διαπίστωσα ότι έχει green tint.

Εμφανίζεται μόνο στα 120Hz και σχεδόν χωρίς φωτεινότητα και μόνο στην αρχική σελίδα του chrome στο Dark Mode.

 

Μπορεί να επηρεάσει πουθενά αλλού αυτό το φαινόμενο; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος σε κάποιο άλλο σημείο εκτός του chrome;

 

Παντού όπου υπάρχει αυτή η απόχρωση του γκρι, δλδ σε Play Store, Dialer, Google News σε dark mode κλπ κλπ.

 

Εγώ έχω παρατηρήσει ένα άλλο θέμα, έχω προσπαθήσει να στείλω άπειρα βιντεάκια στο whatsapp διαρκειας από 1 έως 3 λεπτά και η μπάρα προόδου πηγαίνει πιο αργά και από την καθυστέρηση, μπορεί να κάνει και 1 ώρα για να καταφέρει να στείλει ένα βίντεο 100mb και στο τέλος στο playback είναι σαν να έχεις βάλει το βιντεο σε fast forward... Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; (το WhatsApp έχει εξαιρεθεί από το battery optimization)

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό οταν το χρησιμοποιούμε σαν hotspot παρουσιαζει κολληματα και πρέπει να αλλαζεις απο 2.4 σε 5 την συχνότητα για μα ξεκολλάει κατι τέτοια διαβασα σε ξενο forum ακομα δεν το εχω αλλα αμα ισχύει κάτι τέτοιο εχει φύγει κατευθείαν για πουλημα όταν έρθει στα χέρια μου

 

Τις προάλλες είχα πρόβλημα με το ίντερνετ της σταθερής και χρησιμοποίησα το κινητό ως hotspot για τηλεργασία ασταμάτητα για 10 ώρες. Δούλευα με remote desktop και δεν αντιμετώπισα το παραμικρό θέμα. Σε 2.4 το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή βάση αυτοκινήτου ;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

 

δες τις baseus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή βάση αυτοκινήτου ;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ τη μαγνητική βάση. Δεν αλλάζω με τίποτα, ότι καλύτερο ούτε χώρο πιάνει ούτε σπάει, έχεις εύκολη πρόσβαση σε κουμπιά και φόρτιση. Κάτι σαν αυτή δηλαδή

 

https://a.aliexpress.com/_mNfOD6P

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

δες τις baseus

Συμφωνώ απόλυτα, έχω μια μαγνητική baseus που είναι μικροσκοπική με ισχυρότατο όμως μαγνήτη η οποία εφαρμόζει στις γρύλιες του καλοριφέρ, φυσικά εννοείται ότι το κινητό πρέπει να φορά θήκη, δεν την αλλάζω με τίποτα.

Αυτή εδώ έχω https://www.gadget4you.gr/baseus-r-maynetike-vase-sterixes-yia-aerayoyous-aetokinetoe-sugx-a01-mauro.html

Ψάξτην και αλλού, βγαίνει και σε διάφορα χρώματα, εγώ έχω την κόκκινη και είναι τρέλα.

 

Έχω άλλες δύο, μια με βεντούζα στο τζάμι που την πλήρωσα χρυσάφι αλλά ξεβεντουζάρει όχι εύκολα μεν αλλά το κάνει και μια που πήρα τώρα πρόσφατα που εφαρμόζει στο ταμπλώ του αυτοκινήτου στο πάνω μέρος από τα κοντερ, αλλά καμιά σχέση και δυό τους με την baseus. Μια άλλη που είχα παλιότερα πάλι με βεντούζα ήταν τελείως άχρηστη, ξεβεντούζαρε παρά πολύ εύκολα.

 

Οπότε φίλε μου μακρυά από βεντούζα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!Εν αναμονη και γω για το δικο μου POCO..πιστευω να εκανα καλη αγορα ερχομενος απο Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!Εν αναμονη και γω για το δικο μου POCO..πιστευω να εκανα καλη αγορα ερχομενος απο Samsung Galaxy S9 Plus
Με το καλό να το πάρεις! Περιμένω εντυπώσεις μόλις παραλάβεις σε σχέση με το Samsung.

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το κινητό είναι σε προσφορά από το eshop στα 366 μαύρο.

Γνωρίζει κανείς αν η εγγύηση 2 ετών είναι της info quest ή κάτι αλλο;

Αν το έχει αγοράσει κάποιος από eshop να μας μεταφέρει εντυπώσεις.

Τώρα το δείχνει εξαντλημένο αλλά μπαίνοντας στο προϊόν έχει ενεργό το κουμπί αγοράς και το πάτησα, βάζοντας το παραγγελία. Για να δούμε αν είναι bug ή όντως δεν έχουν διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω το eshop δίνει εγγύηση καταστήματος και όχι από την επίσημη Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που αναρωτιέμαι είναι υπάρχει συσκευή που να μην έχει πρόβλημα στον proximity sensor;

Θα διορθωθεί κάποια στιγμή με αναβάθμιση;

Ακόμα και με την εφαρμογή πάλι μου κάνει νερα ο αισθητήρας

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το πάρεις! Περιμένω εντυπώσεις μόλις παραλάβεις σε σχέση με το Samsung.

 

Από poco f3 με Tapatalk

 

Σιγουρα θα ειναι πολυ ποιο καλυτερο απο το Samsung που ειχα σε ολα..Κινητο του 2018 με 2021..Απλα και μενα απο τι διαβαζω εδω λενε τα παιδια με τον αισθητηρα εγγυτητας ειναι ενα θεμα αλλα ενταξει θελω να πιστευω οτι αν ειναι θεμα software να το φτιαξει η εταιρια..αν ειναι hardware την κατσαμε την βαρκα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το κινητό τελικά δεν έχει nfc? Δηλαδή δεν θα μπορώ να κάνω συνναλαγες με το κινητό που έκανα? Η υπάρχει άλλος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το κινητό τελικά δεν έχει nfc? Δηλαδή δεν θα μπορώ να κάνω συνναλαγες με το κινητό που έκανα? Η υπάρχει άλλος τρόπος?
Έχει nfc

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...