Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού υποτίθεται ότι είναι λιγότερο εργονοβόρα

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πάντα, μετά από μεγάλη αναβάθμιση, το σύστημα θέλει μερικές μέρες να στρώσει. 

Δουλεύουν διεργασίες στο παρασκήνιο. 

Ακόμη καλύτερα να γίνεται και μια επαναφορά μετά από εγκατάσταση καινούριου λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε όλα καλά. Ο Nova εξακολουθεί πάντως να μην δουλεύει σωστά. Είχα καιρό να τον δοκιμάσω και είχα μια μικρή ελπίδα εδώ αλλά..

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, conan1 said:

Σχεδόν πάντα, μετά από μεγάλη αναβάθμιση, το σύστημα θέλει μερικές μέρες να στρώσει. 

Δουλεύουν διεργασίες στο παρασκήνιο. 

Ακόμη καλύτερα να γίνεται και μια επαναφορά μετά από εγκατάσταση καινούριου λειτουργικού.

Αυτό πιστεύω κ εγώ.... ενάμιση χρόνο κάτοχος του κινητού, με τόσες αναβαθμίσεις που έχει κάνει, ίσως θέλει format, να δουλέψει πιο καλά....

Με την μπαταρία του, δεν είμαι ικανοποιημένος από την αρχή.....το σώζει η γρήγορη φόρτιση σε μία ώρα....

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα παντως μου φαινεται η μπαταρια παιδια ! βγαζω την μερα με τρελη χρηση με το παραπανω ! το προσέχω πολυ παντως ! παντα με αργη φορτιση το βραδυ γρηγορη μονο σε ταξίδια ανάγκη κτλ ! γενικα ειμαι παρα πολύ ευχαριστημενος με το κινητο 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παω τελικα για αγορα στο 8/128 !!

Το προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας το λυσανε;
Το "τρεμοπαιγμα της οθονης κατω απο καποιες συνθηκες" εξακολουθει;

Επισης τι καρτα μνημης να του παρω Για πχ με μια SAMSUNG MB-MC128KA/EU EVO PLUS 128GB MICRO SDXC 2021 UHS-I U3 V30 A2  θα ειμαι οκ ..μηπως καμια Α1 η κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, myphonides said:

Παω τελικα για αγορα στο 8/128 !!

Το προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας το λυσανε;
Το "τρεμοπαιγμα της οθονης κατω απο καποιες συνθηκες" εξακολουθει;

Επισης τι καρτα μνημης να του παρω Για πχ με μια SAMSUNG MB-MC128KA/EU EVO PLUS 128GB MICRO SDXC 2021 UHS-I U3 V30 A2  θα ειμαι οκ ..μηπως καμια Α1 η κατι αλλο;

Aυτη ακριβως την καρτα εχω κι εγω,δεν θα εχεις κανενα προβλημα ειναι συμβατη....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έβγαλε update τη Παρασκευή και δεν το έκανα και τώρα εξαφανίστηκε

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sot20 said:

Και σε μένα έβγαλε update τη Παρασκευή και δεν το έκανα και τώρα εξαφανίστηκε

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα ξαναεμφανιστει.Υπομονη καμμια δυο μερες

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, myphonides said:

Παω τελικα για αγορα στο 8/128 !!

Το προβλημα με τον αισθητηρα εγγυτητας το λυσανε;
Το "τρεμοπαιγμα της οθονης κατω απο καποιες συνθηκες" εξακολουθει;

Επισης τι καρτα μνημης να του παρω Για πχ με μια SAMSUNG MB-MC128KA/EU EVO PLUS 128GB MICRO SDXC 2021 UHS-I U3 V30 A2  θα ειμαι οκ ..μηπως καμια Α1 η κατι αλλο;

Αυτό με το τρεμοπαιγνα της οθόνης και τον αισθητήρα εγγύτητας θα ήθελα και γω να μας πει κάποιος αν το λύσανε. Συγκεκριμένα αν σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης και βάλω να παίξει βίντεο τότε το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

αγορασα πριν λιγες ημερες το συγκεκριμενο κινητο και την ιδια ημερα εκανα το update σε miui 14

απο την πρωτη ημερα μου κανει συχνες αποσυνδεσεις στο wifi 

πιστευετε εχει να κανει με το update και με το miui 14 ή φταιει η συσκευη;

να το γυρισω πισω ως ελαττωματικο;

Edited by vasbgmez
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας
αγορασα πριν λιγες ημερες το συγκεκριμενο κινητο και την ιδια ημερα εκανα το update σε miui 14
απο την πρωτη ημερα μου κανει συχνες αποσυνδεσεις στο wifi 
πιστευετε εχει να κανει με το update και με το miui 14 ή φταιει η συσκευη;
να το γυρισω πισω ως ελαττωματικο;
Από την στιγμή που σου ήρθε για αναβάθμιση την ίδια μέρα πιστεύω να έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Όταν αλλάζει miui, android version μια επαναφορά πάντα κάνει καλό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vasbgmez said:

καλημερα σας

αγορασα πριν λιγες ημερες το συγκεκριμενο κινητο και την ιδια ημερα εκανα το update σε miui 14

απο την πρωτη ημερα μου κανει συχνες αποσυνδεσεις στο wifi 

πιστευετε εχει να κανει με το update και με το miui 14 ή φταιει η συσκευη;

να το γυρισω πισω ως ελαττωματικο;

To κάνει παντού ή μόνο σε ένα wifi? 

Γιατί κι εγώ εδώ και λίγες μέρες χάνω συνέχεια το σήμα στο wifi στο σπίτι, αλλά στο γραφείο είναι μια χαρά.

Και στο σπίτι έχει το ίδιο πρόβλημα και η γυναίκα μου. Είναι θέμα της Vodafone μάλλον

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:
4 ώρες πριν, vasbgmez said:
καλημερα σας
αγορασα πριν λιγες ημερες το συγκεκριμενο κινητο και την ιδια ημερα εκανα το update σε miui 14
απο την πρωτη ημερα μου κανει συχνες αποσυνδεσεις στο wifi 
πιστευετε εχει να κανει με το update και με το miui 14 ή φταιει η συσκευη;
να το γυρισω πισω ως ελαττωματικο;

Από την στιγμή που σου ήρθε για αναβάθμιση την ίδια μέρα πιστεύω να έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Όταν αλλάζει miui, android version μια επαναφορά πάντα κάνει καλό.

εκανα factory reset περιμενω να δω πως θα παει και σημερα

 

ευχαριστω

1 ώρα πριν, freemind11 said:

To κάνει παντού ή μόνο σε ένα wifi? 

Γιατί κι εγώ εδώ και λίγες μέρες χάνω συνέχεια το σήμα στο wifi στο σπίτι, αλλά στο γραφείο είναι μια χαρά.

Και στο σπίτι έχει το ίδιο πρόβλημα και η γυναίκα μου. Είναι θέμα της Vodafone μάλλον

το εχω δοκιμασει και σε αλλο wifi ναι 

 

το ιδιο προβλημα δυστυχως..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και χάθηκε η επιλογή να έχω άλλο ήχο σε κάθε κάρτα sim. Πως το ρυθμίζουμε πάλι;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sot20 said:

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και χάθηκε η επιλογή να έχω άλλο ήχο σε κάθε κάρτα sim. Πως το ρυθμίζουμε πάλι;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ρυθμίσεις, ήχος, κουδούνισμα, τοπικό ήχο η προεπιλεγμένα Xiaomi.

η ήχο κουδούνισμα, ανθρωπάκι κάτω χαμηλά, κουδούνισμα, διάλεξε ήχο για κάθε σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχώς το αλλαξα από εκεί. Πάντως ο προηγούμενος ήχος που είχα στη μία σιμ default xiaomi εξαφανίστηκε.
Μεγάλες διαφορές δεν βλέπω στο καινούργιο miui και στο Android 13. Ειδωμεν..

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 10:37 ΠΜ, staurosm said:

Αυτό με το τρεμοπαιγνα της οθόνης και τον αισθητήρα εγγύτητας θα ήθελα και γω να μας πει κάποιος αν το λύσανε. Συγκεκριμένα αν σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης και βάλω να παίξει βίντεο τότε το κάνει.

Το εχω απο προχθες και ειναι οκ και στα δυο αλλα του εβαλα σχεδον αμεσως το νεο μιαου! και ετσι δεν το ειδα αν ειχε θεμα πριν απο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, myphonides said:

Το εχω απο προχθες και ειναι οκ και στα δυο αλλα του εβαλα σχεδον αμεσως το νεο μιαου! και ετσι δεν το ειδα αν ειχε θεμα πριν απο αυτο..

Eκλαψα με το Μιάου 🤣😂

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nick_minos said:

Eκλαψα με το Μιάου 🤣😂

Απλο αλλα πετυχημενο ..Οκ καπου τοχα ξαναδει και εγω εδω και μια βδομαδα που αρχισα τη μελετη με τα σιαομι :Ρ

Το Always on display κοιταγα λιγο τωρα
https://www.youtube.com/watch?v=mGHwP4QXEdQ&t

Πατησα το turn off MIUI optimization για να το εχω always κανονικα, αλλα με το που το πατησα μου εβγαλε important warning!

spacer.png

Να το αφησω ετσι η ειναι κατι που θα πρεπει να με απασχολει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, myphonides said:

Απλο αλλα πετυχημενο ..Οκ καπου τοχα ξαναδει και εγω εδω και μια βδομαδα που αρχισα τη μελετη με τα σιαομι :Ρ

Το Always on display κοιταγα λιγο τωρα
https://www.youtube.com/watch?v=mGHwP4QXEdQ&t

Πατησα το turn off MIUI optimization για να το εχω always κανονικα, αλλα με το που το πατησα μου εβγαλε important warning!

spacer.png

Να το αφησω ετσι η ειναι κατι που θα πρεπει να με απασχολει;

Δεν θα πάθει κάτι το κινητό απλά αν το απενεργοποιησεις, θα δεις AOD, αλλά μπορεί να μην σου δουλεύουν αλλά πράγματα καλά στο τηλέφωνο. Το είχα δοκιμάσει σε δικό μου xiaomi. Δεν θυμάμαι τι δεν δούλευε άλλα δεν με βόλεψε καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2023 at 6:32 ΜΜ, myphonides said:

Απλο αλλα πετυχημενο ..Οκ καπου τοχα ξαναδει και εγω εδω και μια βδομαδα που αρχισα τη μελετη με τα σιαομι :Ρ

Το Always on display κοιταγα λιγο τωρα
https://www.youtube.com/watch?v=mGHwP4QXEdQ&t

Πατησα το turn off MIUI optimization για να το εχω always κανονικα, αλλα με το που το πατησα μου εβγαλε important warning!

spacer.png

Να το αφησω ετσι η ειναι κατι που θα πρεπει να με απασχολει;

Όταν το έκανα, το βράδυ έτρωγε 15% μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bdros said:

Όταν το έκανα, το βράδυ έτρωγε 15% μπαταρία.

Ναι τρωει αρκετα! (Ουτε εξωτερικη εφαρμογη να ηταν σε οθονες που δεν το υποστηριζουν)!..

Απο την αλλη ειδα πως οταν το βγαζω απο την τσεπη του μπουφαν να ειναι σβηστο και να αναβει παλι μετα απο κανα δυο δευτερολεπτα

Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο Ενω παλι και αν το αφησω για κανα λεπτο αναποδα ..με την οθονη δηλ να κοιταει προς τα κατω σε επιπεδη επιφανεια κανει μια απο τα ιδια  

..Αρα ισως να το αφηνω ετσι -εστω- τα βραδια που θα την πεφτω για υπνο.. στη φαση η οθονη να εχει καμια στενη επαφη με κανα μαξιλαρι ξερω γω και βλεπουμε.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...