Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ως δια μαγείας και εντελώς ξαφνικά, το πρόβλημα με την εκχώρηση αδειών λύθηκε. Πάνω που πήγαινα να κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής επεξεργασία συλλογής. Έκανα δυο τρία τεστ με screenshot και τραβηξα και φωτο με την κάμερα και δεν μου έβγαλε τίποτα!!!!

Μέγας είσαι κύριε.....😀

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Η γυναίκα μου έχει το 10 pro clobal rom και δεν της έχει έρθει Η 13 ακόμα ακόμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να την κατεβάσω να την κάνω εγκατάσταση; όχι με υπολογιστή κατευθείαν από το κινητό θέλω

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, marlborakis said:

Καλησπέρα σε όλους. Η γυναίκα μου έχει το 10 pro clobal rom και δεν της έχει έρθει Η 13 ακόμα ακόμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να την κατεβάσω να την κάνω εγκατάσταση; όχι με υπολογιστή κατευθείαν από το κινητό θέλω

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ προτείνω να περιμένεις, να την πάρεις Ota... 😉

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να περιμένεις, να την πάρεις Ota...
Ευχαριστώ φίλε μου

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πού μπορούμε να βρούμε το original καλώδιο γιατί αυτό μου έχει χαλάσει και δεν μπορώ να κάνω ταχεία φόρτιση;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πού μπορούμε να βρούμε το original καλώδιο γιατί αυτό μου έχει χαλάσει και δεν μπορώ να κάνω ταχεία φόρτιση;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


https://www.skroutz.gr/s/32107139/Xiaomi-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-1m-L63312005.html

Λογικά αυτό είναι. Είναι πορτοκαλί χρώμα μέσα στα βύσματα.
Το απλό είναι λευκό,αντί για πορτοκαλί.
Εγώ έχω πάρει για τη δουλειά ένα μάρκας baseus, το οποίο φορτίζει γρήγορα, απλά δεν εμφανίζει στο κινητό το γραφικό που έχει για γρήγορη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 12:10 ΜΜ, freddaras said:

Παιδιά αυτή η πράσινη γραμμή πάνω αριστερά τι είναι; 6c5a417af3071b4c692a2e8b770282b6.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

οταν ,ια εφαρμογη χρεισημοποιει την καμερα προσωρινα αναβει αυτη η ενδειξη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ήρθε ή miui 13.0.3.0 skfeuxm , την πέρασα , και τώρα ψάχνω εκείνα τα πολυδιαφημισμένα widgets αλά ios , τον νέο πίνακα ελέγχου κλπ.
Που είναι και πως τα ενεργοποιώ;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vkirkinis said:

Παιδιά σήμερα μου ήρθε ή miui 13.0.3.0 skfeuxm , την πέρασα , και τώρα ψάχνω εκείνα τα πολυδιαφημισμένα widgets αλά ios , τον νέο πίνακα ελέγχου κλπ.
Που είναι και πως τα ενεργοποιώ;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολυ απλά,δεν υπάρχουν!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οι Ευρωπαϊκές και οι Global συσκευές έχουν Google εφαρμογές για τηλέφωνο, μυνήματα κτλ.
Τα widgets υπάρχουν στις συσκευές της Κίνας.
Το control panel μπαίνει με εφαρμογή αν θέλεις, αλλά δεν έχει και μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος αν μπορουμε να ενεργοποιησουμε το λαμπακι για να βλεπουμε ειδοποιησεις χαμενων κλησεων κτλ.?Σημερα,συνειδητοποιησα οτι λειπει αυτο το feature

Link to comment
Share on other sites

Just now, alphonso79 said:

μπορει να μου πει καποιος αν μπορουμε να ενεργοποιησουμε το λαμπακι για να βλεπουμε ειδοποιησεις χαμενων κλησεων κτλ.?Σημερα,συνειδητοποιησα οτι λειπει αυτο το feature

Αν λες το led ειδοποιήσεων δεν υπάρχει.μονο φλας για εισερχόμενες κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fotios81 said:

Αν λες το led ειδοποιήσεων δεν υπάρχει.μονο φλας για εισερχόμενες κλήσεις

πως το ενεργοποιουμε?γινεται?

Edited by alphonso79
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alphonso79 said:

πως το ενεργοποιουμε?

Γράψε στην αναζήτηση στις ρυθμίσεις {ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων} και θα στο βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο δεν έχουμε πάρει από τo miui13 της Κίνας;

Το νέο font που έχει η miui13 το έχουμε; Δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά.

Εκτός από τα widgets και τον πίνακα ελέγχου η miui13 έχει και δυνατότητα χρήσης third party icon packs ;;;;; 

Εγώ από εποχή mi2 για αυτό λάτρεψα το miui για τα themes και το απίστευτο customisation που είχε και χρειάστηκαν αρκετές γενιές από τους άλλους για να το πιάσουν, αυτή δηλαδή η μίξη των καλύτερων στοιχείων ios και Android , μας κουτσουρεψε πολλά τα τελευταία χρόνια αλλά αυτό τώρα είναι μεγάλο ξενερωμα

Δείτε εδώ τι ωραία πράγματα έχει η 13 , αυτό το dynamic shot που είναι;;;



Αει σιχτιρ πια , άντε να βγει το επόμενο iPhone που θα είναι πραγματικά η καλύτερη συσκευή ever μάλλον , να πάμε όλοι εκεί να τελειώνουμε.

1500 σε άτοκες δόσεις , με 2-3 χρόνια χρήσης με κορυφαία χαρακτηριστικά και βγαίνει πιο οικονομικό από οποιαδήποτε άλλη αγορά.




Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα fonts μπαίνουν πανεύκολα.
Το control panel μπαίνει πανεύκολα.
Θέματα υπάρχουν χιλιάδες.
Τα widgets δεν τα έχουμε λόγω Google.
Υπάρχουν περιορισμοί.
Οποιος θέλει, ξεκλειδώνει bootloader και βάζει ότι θέλει.
Εμένα μου αρκεί που τρέχει η συσκευή χωρίς σοβαρά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα fonts μπαίνουν πανεύκολα.
Το control panel μπαίνει πανεύκολα.
Θέματα υπάρχουν χιλιάδες.
Τα widgets δεν τα έχουμε λόγω Google.
Υπάρχουν περιορισμοί.
Οποιος θέλει, ξεκλειδώνει bootloader και βάζει ότι θέλει.
Εμένα μου αρκεί που τρέχει η συσκευή χωρίς σοβαρά προβλήματα.
Γιατί τα Widgets του MIUI 13 δεν είναι διαθέσιμα στην Ευρώπη
Ο κύριος λόγος για τον οποίο δεν έχουν γίνει διαθέσιμα τα Widgets του MIUI 13 στις Global (MI) και ΕΕΑ (ΕΕ) εκδόσεις, είναι ότι η Google καθιστά υποχρεωτικές τις δικές της εφαρμογές εντός των Ευρωπαϊκών χωρών, και με δεδομένο ότι αυτά τα νέα γραφικά στοιχεία βασίζονται στην εφαρμογή του App Vault, ίσως να γίνει πολύ δύσκολο να παρακαμφθεί αυτή η ρήτρα από την Google, και να μην δούμε ποτέ αυτά τα όμορφα Widgets να έρχονται και στις Ευρωπαϊκές εκδόσεις του MIUI 13.

Αντιγραφή από site που ασχολείται με την xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Γιατί τα Widgets του MIUI 13 δεν είναι διαθέσιμα στην Ευρώπη
Ο κύριος λόγος για τον οποίο δεν έχουν γίνει διαθέσιμα τα Widgets του MIUI 13 στις Global (MI) και ΕΕΑ (ΕΕ) εκδόσεις, είναι ότι η Google καθιστά υποχρεωτικές τις δικές της εφαρμογές εντός των Ευρωπαϊκών χωρών, και με δεδομένο ότι αυτά τα νέα γραφικά στοιχεία βασίζονται στην εφαρμογή του App Vault, ίσως να γίνει πολύ δύσκολο να παρακαμφθεί αυτή η ρήτρα από την Google, και να μην δούμε ποτέ αυτά τα όμορφα Widgets να έρχονται και στις Ευρωπαϊκές εκδόσεις του MIUI 13.

Αντιγραφή από site που ασχολείται με την xiaomi.

αλλαξε την περιοχη στης ρυθμισεις και ισως διορθωθει το θεμα με τα..θεματα..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε την περιοχη στης ρυθμισεις και ισως διορθωθει το θεμα με τα..θεματα..
Τα θέματα δουλεύουν. Δεν έχω πρόβλημα εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο με ακουστικά huawei freebuds 3. Ενώ συνδέονται γρήγορα οταν τα βγάλω από τη θήκη, εντούτοις δεν απαντάνε την κλήση.

Η ίδια ακριβώς συμπεριφορά παρατηρείται και με τα δύο ακουστικά, οπότε δεν είναι βλάβη των ακουστικών.

Το note 10 το έχω 5 ημέρες και αν δεν κάνω λάθος, την πρώτη μέρα δεν είχα παρατηρήσει κάποιο θέμα.

Μήπως το πρόβλημα προέρχεται από κάποια ρύθμιση ή κάποια εφαρμογή;



Κάποια ρύθμιση για πιο γρήγορο scrolling στις επαφές και τις εφαρμογές υπάρχει;

Ευχαριστώ πολύ



My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την αναβάθμιση σε 13, έχω 2 ενοχλητικά θέματα, το ένα είναι σοβαρό θα έλεγα. 

Μου κάνει συνεχώς αποσύνδεση από το wifi. Εκεί που σερφαρω η παίζω κάνα παιχνίδι ή οτιδήποτε, και ενώ εννοείτε είναι ενεργό το δίκτυο μου, αποσυνδέεται για κάποιο λόγο και δεν ξανά συνδέεται αυτόματα αν δε το πατήσω εγώ ενώ για κάποια δευτερόλεπτα δείχνει να μην διαβάζει και κανένα δίκτυο. Δίπλα δίπλα με της κοπέλας μου το κινητό (redmi note 9) και εκείνο δεν έχει κανένα θέμα. Ούτε το router μου εμφανίζει κάποιο πρόβλημα, τηλεόραση laptop κλπ δεν κάνουν τέτοιου είδους αποσυνδέσεις. 

Είναι σπαστικό γιατί ειδικά όταν παίζω ένα παιχνίδι, με το 4g λαγκαρω απίστευτα και μέχρι να καταλάβω ότι έχει συμβεί πάλι αυτό και με έχει βγάλει από το wifi τον έχω πιει το καφέ μου (παίζω call of duty mobile) 

Το 2ο θεμα που έχω που δεν είναι πρόβλημα τόσο, αλλά πολύ σπαστικό, είναι ότι έρχεται συνεχώς μια ειδοποίηση Vodafone WiFi Calling. Έχω ενεργοποιήσει εννοείτε την εν λόγω υπηρεσία γιατί στη δουλειά πχ δεν έχω καλό σήμα και δέχομαι με δυσκολία τηλέφωνα, οπότε με έχει σώσει. Αλλά κάθε φορά με το που πατάω το πόδι μου στο σπίτι χτυπάει ειδοποιήση και εκ τότε κάθε τρεις και λίγο ξανά και ξανά χτυπάει δείχνοντας και ένα εικονίδιο με ένα μπλε τηλέφωνο πάνω αριστερά στην οθόνη. Δεν έχει επιλογή απενεργοποιήσης (της ειδοποίησης) πάρα μόνο αναβολής, δεν έχει επιλογή σίγασης, ακόμα και η επιλογή που βάζω να μην έχει έστω ήχο και δόνηση αυτή η ειδοποίηση δεν πιάνει. 

Χτυπάει κανονικά, έρχεται ειδοποίηση και στο smartwatch και κάθε τρεις και λίγο πετάγομαι. Μου χει σπάσει τα νευρα σε σημείο να απενεργοποιήσω την υπηρεσία εντελώς πια. 

Link to comment
Share on other sites

Για τις αποσυνδέσεις, δοκίμασε το παρακάτω.
Μου είχε χρησιμεύσει παλαιότερα, που νόμιζα πως είχε πρόβλημα μια συσκευή και με αυτό, έστρωσε.
Για το άλλο σου θέμα, δεν ξέρω να σου πω.
Δεν έχω wifi calling.
Επίσης αν δεν έχεις κάνει επαναφορά συσκευής μετά την αναβάθμιση, θα το πρότεινα. cd7dc97700e34765d8e43cd20d9ecaa4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...