Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, conan1 said:

Για τις αποσυνδέσεις, δοκίμασε το παρακάτω.
Μου είχε χρησιμεύσει παλαιότερα, που νόμιζα πως είχε πρόβλημα μια συσκευή και με αυτό, έστρωσε.
Για το άλλο σου θέμα, δεν ξέρω να σου πω.
Δεν έχω wifi calling.
Επίσης αν δεν έχεις κάνει επαναφορά συσκευής μετά την αναβάθμιση, θα το πρότεινα. cd7dc97700e34765d8e43cd20d9ecaa4.jpg

Σε ευχαριστώ δεν την γνώριζα αυτή τη ρύθμιση, τη δοκίμασα και το παρακολουθώ να δω αν θα στρώσει. 

Για το δεύτερο σκελος, εννοείς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων γενικά; Αν ναι, όχι δε το έκανα δεν είμαι σε φάση για τέτοιο μπελά αλλά αλλά αν δε βγάλω άκρη θα το κάνω και αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγραψω μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιοποτα.

Ενω διαγραφεται εμφανιζεται ξανα

Πως μπορω να τη βγαλω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγραψω μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιοποτα.
Ενω διαγραφεται εμφανιζεται ξανα
Πως μπορω να τη βγαλω;
Ποια είναι;
Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές συστήματος που δεν γίνεται απεγκατασταση.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το slow motion video γιατι παιζει σε κανονικη ταχυτητα οταν το μεταφερω στον υπολογιστη?το ιδιο γινεται οταν το στελνω με viber,messenger

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάτι γίνεται με τα frames ,είναι 120 νομίζω, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Δοκίμασε να κάνεις edit από το κινητό το βίντεο, κόψε λίγο στο τέλος, κάτι τέλος πάντων και αποθηκευσέ το.

Λογικά το αποθηκευμένο παίζει slow και στο pc.

επειδή για κάποιο λόγο δεν δέχεται το βίντεο εδώ, Ψάξε στο youtube για 

Send/Share Slow Motion Videos xiaomi

 

Hello everyone
For those having problems with saving th slow-mo video or sharing them:
1. Take the video in slow-mo mode
2. Go to the gallery, tap on your video you'll see there are two circles (black and white) next to each other at the bottom of the screen.
3. Tap on those circles you can see that you can choose from where to where you want the video to be in slow motion mode. Choose as you want then tap on save on your screen.
At last you have a second video next to your original one but the difference is now in the new one, slow motion effect is attached to your video (basically video is converted now and is a normal video which caring the slow-mo effect) so you can copy it on your laptop or sharing on social media without losing the slow-mo effect! 😉
Hope it will help you guys!
Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

γενικα η 13 ειναι η χειροτερη ρομ της xiaomi με παρα πολλα bugs και μεγαλες ελειψεις σε χαρακτηριστικα σε συσκευες εκτος ινδιας και κινας.ελεος.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γενικα η 13 ειναι η χειροτερη ρομ της xiaomi με παρα πολλα bugs και μεγαλες ελειψεις σε χαρακτηριστικα σε συσκευες εκτος ινδιας και κινας.ελεος.
Για σκέψου γιατί...
Μήπως της θέτει περιορισμούς κάποιος;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, conan1 said:

Για σκέψου γιατί...
Μήπως της θέτει περιορισμούς κάποιος;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

η google ειναι πισω απο αυτο.εμενα σαν αγοραστης και χρηστης των xiaomi συσκευων εδω και χρονια δεν με ενδιαφερει αυτο.μην ξεχναμε οτι το android ειναι ελευθερη πλατφορμα.επομενως αν η xiaomi πηρε οικονομικα ανταλαγματα για να βαζει της δυσχρηστες και με ελειψεις εφαρμογες της google και ειδικα για της εκτος ασιας χωρες ειναι ατοπημα μεγαλο απεναντι στους πελατες της.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 7:14 ΜΜ, mafiagalou said:

Προσπαθώ να διαγραψω μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιοποτα.

Ενω διαγραφεται εμφανιζεται ξανα

Πως μπορω να τη βγαλω;

debloader tool.ψαξε ...χωρις ρουτ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

 Το ότι δίνει διαφορετικά πράγματα στην ίδια αναβάθμιση ανάμεσα στα Ινδικά-Κινέζικα και στα Ευρωπαϊκά-Global δεν φταιει καμμια Google. Ο μόνος περιορισμός είναι ότι αβανταρουν την Ινδία και Κίνα, γιατί εκεί είναι η μεγαλύτερη αγορά τους

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

 Το ότι δίνει διαφορετικά πράγματα στην ίδια αναβάθμιση ανάμεσα στα Ινδικά-Κινέζικα και στα Ευρωπαϊκά-Global δεν φταιει καμμια Google. Ο μόνος περιορισμός είναι ότι αβανταρουν την Ινδία και Κίνα, γιατί εκεί είναι η μεγαλύτερη αγορά τους
Αν θυμάστε, το 2018 δεν υπήρχε η εφαρμογή θέματα στις ευρωπαϊκές συσκευές. Η xiaomi τα είχε κόψει; Όχι. Η Google την υποχρέωσε λόγω ευρωπαϊκής νομοθεσίας. (GDPR).
Αν θέλεις κύριε Κινέζε να κυκλοφορείς συσκευές στην Ευρώπη, θα συμμορφωθείς με τους κανονισμούς. Βλέπε εφαρμογές της Google αντί για τις κλασσικές παλιές της xiaomi. Dialer, SMS κτλ...
Αν δεν συμμορφωθεί, θα πάθει ότι και η Huawei.
Όσο για τα widgets, αυτά βασίζονται στην εφαρμογή app vault. Ή όποια δεν υπάρχει στις ευρωπαϊκές συσκευές και έχει αντικατασταθεί από το discover της Google.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση; Έχω κάνει απεγκατάσταση την εφαρμογή YouTube και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Vanced. Πριν το update όλα τα link του YouTube άνοιγαν κανονικά με την πάνω εφαρμογή μετά το update ανοίγουν όλα με τον browser κυρίως chrome που τον έχω βασικό. Πώς διορθώνεται αυτό μπορεί να βοηθήσει κανείς; Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω την επιλογή με τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει σε όλους Η ενημέρωση σε miui 13?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, marlborakis said:

Σας έχει έρθει σε όλους Η ενημέρωση σε miui 13?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε μένα δεν ήρθε ακόμα. Κάποια στιγμή θα έρθει πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση; Έχω κάνει απεγκατάσταση την εφαρμογή YouTube και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Vanced. Πριν το update όλα τα link του YouTube άνοιγαν κανονικά με την πάνω εφαρμογή μετά το update ανοίγουν όλα με τον browser κυρίως chrome που τον έχω βασικό. Πώς διορθώνεται αυτό μπορεί να βοηθήσει κανείς; Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω την επιλογή με τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk








Δεν έχω βέβαια το vanced, Αλλά μήπως να δοκιμάσεις από τις προεπιλεγμενες εφαρμογές να το αλλάξεις;
Ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών - πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και δοκίμασε από εκεί.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, marlborakis said:

Σας έχει έρθει σε όλους Η ενημέρωση σε miui 13?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και σε μένα δεν έχει έρθει ακόμη. Στη συσκευή του γιου μου ήρθε αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει, θα περιμένω λίγο ακόμη για τυχών προβλήματα.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο καινούριο που βρήκα στην 13,είναι ότι τώρα λειτουργεί το ξυπνητήρι και με κλειστό κινητό ενώ πριν όχι.... 

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 10:03 ΜΜ, freddaras said:

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση; Έχω κάνει απεγκατάσταση την εφαρμογή YouTube και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Vanced. Πριν το update όλα τα link του YouTube άνοιγαν κανονικά με την πάνω εφαρμογή μετά το update ανοίγουν όλα με τον browser κυρίως chrome που τον έχω βασικό. Πώς διορθώνεται αυτό μπορεί να βοηθήσει κανείς; Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω την επιλογή με τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



αν και με μπερδεψες λιγο σχετικα με το πως βλεπεις vanced μεσω φυλλομετρητη, δοκιμασε να κατεβασεις παλαιωτερη εκδοση της εφαρμογης.το ειχα και εγω τετοιο προβλημα και λυθηκε ετσι που σου προτεινω.


 

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν το Bluetooth είναι ανοιχτό το WIFI δεν έχει και την καλύτερη συμπεριφορά, όταν είναι κλειστό τα πράγματα πάνε καλύτερα αλλά όχι τρομερά...
Οι υπόλοιπες συσκευές του σπιτιού στο WiFi συμπεριφέρονται όπως θα έπρεπε, το έχει αντιμετωπίσει/λύσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Poly_Duke said:

Όταν το Bluetooth είναι ανοιχτό το WIFI δεν έχει και την καλύτερη συμπεριφορά, όταν είναι κλειστό τα πράγματα πάνε καλύτερα αλλά όχι τρομερά...
Οι υπόλοιπες συσκευές του σπιτιού στο WiFi συμπεριφέρονται όπως θα έπρεπε, το έχει αντιμετωπίσει/λύσει κανείς;

Ισχύει.και μένα που έχω το Bluetooth συνέχεια ανοιχτό λόγω ρολογιού το WiFi αποσυνδέεται πολλές φορές

Link to comment
Share on other sites

Just now, fotios81 said:

Ισχύει.και μένα που έχω το Bluetooth συνέχεια ανοιχτό λόγω ρολογιού το WiFi αποσυνδέεται πολλές φορές

Εμένα δεν κάνει αποσυνδέσεις αλλά ενώ είναι συνδεδεμένο δεν μπορείς να κάνεις τπτ μέσο wifi

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.
Στις ρυθμίσεις στην τοποθεσία, τη σάρωση wifi και Bluetooth τα έχετε ενεργά;
Εάν ναι, δοκιμάστε να τα κλεισετε.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, conan1 said:

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.
Στις ρυθμίσεις στην τοποθεσία, τη σάρωση wifi και Bluetooth τα έχετε ενεργά;
Εάν ναι, δοκιμάστε να τα κλεισετε.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, τα έκλεισα αλλά δεν άλλαξε κάτι, μόλις ανοίξει το BlueTooth το wifi πεθαίνει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παρουσιάζει σε οποιοδήποτε wifi?
Η μόνο στου σπιτιού; μήπως μια δοκιμή αλλαγής του καναλιού από το ρουτερ;
Λέω μήπως.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ μόνιμα ανοιχτό το bluetooth λόγω ρολογιού και με 12 και με 13 miui,δεν έχω δει κάτι περίεργο ούτε σε ασύρματη σύνδεση, ούτε με σύνδεση δικτύου.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...