Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια γραμμη Cosmote Adsl που βρισκεται στην Θεσσαλονικη . Θελω να το μεταφερω στην Κερκυρα οπου δεν υπαρχει τηλεφωνικη γραμμη.Το κοστος για την μεταφορα και την τηλεφωνικη γραμμη το γνωριζει καποιος? Συμφερει να κανω μεταφορα ? Ή να παω σε καινουργια γραμμη με ενα adsl προγραμμα της Cosmote?

 

έχει 21.53 ευρώ δες εδώ https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEADSL_BP88ba2ffb-42d8-4cd5-8724-9d307b4d695f , εάν δεν την δεν την χρειάζεσαι την γραμμή και είσαι σε δέσμευση συμφέρει να την μεταφέρεις. σου αλλάζει και το νούμερο διότι είναι άλλο το πρόθεμα και δεν πληρώνεις κάτι έξτρα για αυτό και επίσης δεν πληρώνεις κάτι έξτρα για ενεργοποίηση του ίντερνετ. αλλιώς άμα καταργούσεσ την γραμμή θα πλήρωνες τέλος πρόωρης λήξης συμβολαίου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος μεταφοράς γραμμής είναι 36,38 και είναι ακριβώς το ίδιο με το τέλος σύνδεσης νέας γραμμής

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά !!!!! Από τις αρχές Μαρτίου ο ΟΤΕ ξεκίνησε την εγκατάσταση δικτύου οπτικών ινών αντικαθιστώντας κάτι πανάρχαια κουτιά μικρά αν λέγονται καφαο και αυτά με τα γνωστά πιο μεγάλα ΚΑΦΑΟ σε διαφορά σημεία της πόλης καθώς έχει δηλώσει κάλυψη στο 100% στα Μέγαρα. Το ερώτημα είναι το εξής: πως μπορούμε να ξέρουμε αν πραγματικά καλύψει όλη την πόλη με VDSL ? για παράδειγμα εγώ βρίσκομαι στα 1300 m από το Α/Κ εντός πόλης φυσικά αναμένω να δω αν καλυφθω. Επίσης είμαι πελάτης vodafone home, για κάποιο λόγο η vodafone δεν προσφέρει καθόλου υπηρεσίες VDSL στα Μέγαρα ακόμα σε πολίτες που μένουν γύρω από το αστικό κέντρο που παρεχει κάποια χρόνια κάλυψη VDSL. ΟΙ άλλες εταιρεία παρέχουν όλες κανονικά. Τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση? Όποιος θέλει παρέχει υπηρεσίες VDSL και αν τελικά καλυφθω από καμπίνα θα κάτσω με ADSL επειδή η vodafone δεν θέλει να νοικιάσει γραμμές VDSL σε εμάς ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά !!!!! Από τις αρχές Μαρτίου ο ΟΤΕ ξεκίνησε την εγκατάσταση δικτύου οπτικών ινών αντικαθιστώντας κάτι πανάρχαια κουτιά μικρά αν λέγονται καφαο και αυτά με τα γνωστά πιο μεγάλα ΚΑΦΑΟ σε διαφορά σημεία της πόλης καθώς έχει δηλώσει κάλυψη στο 100% στα Μέγαρα. Το ερώτημα είναι το εξής: πως μπορούμε να ξέρουμε αν πραγματικά καλύψει όλη την πόλη με VDSL ? για παράδειγμα εγώ βρίσκομαι στα 1300 m από το Α/Κ εντός πόλης φυσικά αναμένω να δω αν καλυφθω. Επίσης είμαι πελάτης vodafone home, για κάποιο λόγο η vodafone δεν προσφέρει καθόλου υπηρεσίες VDSL στα Μέγαρα ακόμα σε πολίτες που μένουν γύρω από το αστικό κέντρο που παρεχει κάποια χρόνια κάλυψη VDSL. ΟΙ άλλες εταιρεία παρέχουν όλες κανονικά. Τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση? Όποιος θέλει παρέχει υπηρεσίες VDSL και αν τελικά καλυφθω από καμπίνα θα κάτσω με ADSL επειδή η vodafone δεν θέλει να νοικιάσει γραμμές VDSL σε εμάς ?

 

επειδή τώρα βάζουν οπτικές ίνες, μετά θα δεις ποτέ η κοσμοτε θα δίνει vdsl και πιστεύω ότι σε 2-4 μήνες μπορεί και 6 θα νοικιάσει τις γραμμές η Vodafone και θα το παρέχει το vdsl. και στην Κερατέα στο κέντρο τα ίδια βλέπω να συμβαίνουν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

επειδή τώρα βάζουν οπτικές ίνες, μετά θα δεις ποτέ η κοσμοτε θα δίνει vdsl και πιστεύω ότι σε 2-4 μήνες μπορεί και 6 θα νοικιάσει τις γραμμές η Vodafone και θα το παρέχει το vdsl. και στην Κερατέα στο κέντρο τα ίδια βλέπω να συμβαίνουν.

 

Χλωμό το βλέπω, πραγματικά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει η vodafone σε αυτά θέματα. Ό κολλητός μου μένει στην Παιανία που έχουν τοποθετηθεί καμπίνες πάνω πάνω από 3-4 χρόνια και η ενώ όλοι οι πάροχοι προσφέρουν VDSL η vodafone πάλι όχι. Στην Ελευσίνα τα ίδια πάλι. Από ότι έχω καταλάβει την σταθερή την έχει λίγο στην απ έξω σε αντίθεση με την wind που κάνει βήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ιουλιο/αυγουστο 2017 εκανα νεο συμβόλαιο cosmote 24αρι adsl στα 27€/μηνα

 

Ισως χρειαστει να γινει διακοπη του τελος του μηνα. Τι ρητρα πληρωνω?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/d6kajwx9kkbhwvn/20180423_083257_resized_1.jpg?dl=0[/img]

 

Πριν 2 εβδομάδες πέρασαν οπτική Ίνα στην γειτονιά μας , έκαναν ασφαλτόστωση του δρόμου που έσκαψαν έβαλαν άλλες 2 καμπίνες στον ίδιο δρόμο αλλά σε απόσταση άνω των 500 μέτρων την καμπίνα την δική μας δεν την άλλαξαν. Να υποθέσουμε οτι είναι δουλειά κλασικού ΟΤΕ (τσαπα******άς) ή να παίζει κάτι άλλο? Υποτίθεται ότι ο ΟΤΕ στα Μέγαρα έχει αναλάβει 100% κάλυψη , το έργο βάση προγράμματος τέλος του μήνα πρέπει να παραδόσει αλλά ειλικρινά υπάρχουν γειτονιές εντός πόλης στα περίχωρα που ακόμα καμπίνα δεν είδαν. 'Οταν λέει η ΕΕΤΤ 100% κάλυψη τι εννοεί? :blink:

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/d6kajwx9kkbhwvn/20180423_083257_resized_1.jpg?dl=0[/img]

 

Πριν 2 εβδομάδες πέρασαν οπτική Ίνα στην γειτονιά μας , έκαναν ασφαλτόστωση του δρόμου που έσκαψαν έβαλαν άλλες 2 καμπίνες στον ίδιο δρόμο αλλά σε απόσταση άνω των 500 μέτρων την καμπίνα την δική μας δεν την άλλαξαν. Να υποθέσουμε οτι είναι δουλειά κλασικού ΟΤΕ (τσαπα******άς) ή να παίζει κάτι άλλο? Υποτίθεται ότι ο ΟΤΕ στα Μέγαρα έχει αναλάβει 100% κάλυψη , το έργο βάση προγράμματος τέλος του μήνα πρέπει να παραδόσει αλλά ειλικρινά υπάρχουν γειτονιές εντός πόλης στα περίχωρα που ακόμα καμπίνα δεν είδαν. 'Οταν λέει η ΕΕΤΤ 100% κάλυψη τι εννοεί? :blink:

100% ανά στενό μάλλον

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , σημερα γυριζω το μεσημερι και μου λεει ο πατερας μου δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ και βλεπω οτι εκπεμπει το ονομα του router χωρις να εμφανιζεται το ονομα του wifi που ειχα βαλει εγω, μπηκα στο ρουτερ και το αλλαξα και μπηκε. Τελος παντων πηρα τον οτε , δοξασι ο θεος βαλανε την υπηρεσια επανακλησης για να μην περιμενεις στην αναμονη, οπως το ειχε και η hol παλια τους τους ειχα πει παλια να το βαζανε μονο και μονο που επεφτε η γραμμη ητανε απαραδεχτοι μπραβο τους , που σε καλουνε οι ιδιοι και δεν χρειαζεται να περιμενεις .

Του ειπα οτι το router εκανε μονο του επανεκινηση και μου ειπανε περαστηκε η νεα αναβαθμιση και για αυτο εγινε reset στο ρουτερ απο την επανεκινηση . Τι να πω εγω σας ενημερωνω το ξερετε. Εγω νομιζα οτι χαλασε το μοντεμ αλλα οκ! εγω εχω την V1.0.0_OTET12lw4o6P5A αναβθμιση. επισης ρωτησα για νεο μοντεμ αμα δινουνε αλλο και μου ειπε οτι σε νεες συνδεσεις θα δωσουνε το speedport smart, αλλα αμα δεν εχω προβλημα δεν χρειαζεται να το αλλαξω, αν και με αυτο το μοντεμ ειμαι ευχαριστημενος.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστά πακέτα βλέπω στην COSMOTE Για Cosmote TV μέσω GO, Προφανώς πρέπει η τηλεφωνική σου γραμμή να ανήκει στην COSMOTE.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστά πακέτα βλέπω στην COSMOTE Για Cosmote TV μέσω GO, Προφανώς πρέπει η τηλεφωνική σου γραμμή να ανήκει στην COSMOTE.

 

Το site το ξεκαθαρίζει πως είναι ανεξάρτητου παρόχου. Το link εδώ:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote_tv_go_packs.html

Πάντως θα με βόλευε αν μπορούσα να το συνδέω και στην τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Πήρα να ανανεώσω σήμερα το συμβόλαιό μου στον οτε και μου πρόσφεραν στην ίδια τιμή που πληρώνω και τώρα το ίδιο πρόγραμμα. Τους είπα οκ και όταν ρώτησα ότι εάν η γραμμή μου θα γίνει voip μου είπαν ναι (απ ότι κατάλαβα και να μη ρώταγα θα έκανε την μετατροπή ο υπάλληλος χωρίς να μου το έλεγε, ενω κανονικά θα έπρεπε να μου το πει). Εγώ αρνήθηκα και τους είπα ότι δεν θέλω voip. Ο υπάλληλος απάντησε ότι αυτό δεν γίνεται και ότι αναγκαστικά άμα κάνω ανανέωση θα πάω στο voip και ότι μάλιστα είναι και ευρωπαική οδηγία (μεγάλο ψέμα) και πως και να ήθελε ο ίδιος να μου το περάσει να μην γίνει voip δεν μπορεί γιατί το σύστημα το περνάει αυτόματα να γίνεται η αίτηση voip (άλλο ψέμα). Τελικά εγώ αρνήθηκα κάθε ανανέωση. Πως μπορώ να αποφύγω όταν κάνω ανανέωση να μου το κάνουν voip; Γενικά έχουμε αρκετές διακοπές ρεύματος στην περιοχή. Και επίσης δεν θέλω να βάλω voip ενώ με κοροιδεύουν λεγοντάς μου ότι το σύστημα ατο βάζει από μόνο του απλά για να πουλήσουν. Δυστυχώς νομίζω δεν υποστηρίζεται άλλος πάροχος στην περιοχή μου. Πείτε μου

μπορώ να αποφύγω όταν κάνω ανανέωση να μου το κάνουν voip;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Πήρα να ανανεώσω σήμερα το συμβόλαιό μου στον οτε και μου πρόσφεραν στην ίδια τιμή που πληρώνω και τώρα το ίδιο πρόγραμμα. Τους είπα οκ και όταν ρώτησα ότι εάν η γραμμή μου θα γίνει voip μου είπαν ναι (απ ότι κατάλαβα και να μη ρώταγα θα έκανε την μετατροπή ο υπάλληλος χωρίς να μου το έλεγε, ενω κανονικά θα έπρεπε να μου το πει). Εγώ αρνήθηκα και τους είπα ότι δεν θέλω voip. Ο υπάλληλος απάντησε ότι αυτό δεν γίνεται και ότι αναγκαστικά άμα κάνω ανανέωση θα πάω στο voip και ότι μάλιστα είναι και ευρωπαική οδηγία (μεγάλο ψέμα) και πως και να ήθελε ο ίδιος να μου το περάσει να μην γίνει voip δεν μπορεί γιατί το σύστημα το περνάει αυτόματα να γίνεται η αίτηση voip (άλλο ψέμα). Τελικά εγώ αρνήθηκα κάθε ανανέωση. Πως μπορώ να αποφύγω όταν κάνω ανανέωση να μου το κάνουν voip; Γενικά έχουμε αρκετές διακοπές ρεύματος στην περιοχή. Και επίσης δεν θέλω να βάλω voip ενώ με κοροιδεύουν λεγοντάς μου ότι το σύστημα ατο βάζει από μόνο του απλά για να πουλήσουν. Δυστυχώς νομίζω δεν υποστηρίζεται άλλος πάροχος στην περιοχή μου. Πείτε μου

μπορώ να αποφύγω όταν κάνω ανανέωση να μου το κάνουν voip;

Δυστυχώς, η cosmote πλέον voip χρησιμοποιεί σε όλες τις συνδέσεις. Προσπάθησε να πιέσεις λίγο παραπάνω. Βέβαια, επειδή όπως λες δεν υποστηρίζεται η περιοχή από άλλους παρόχους, αναγκαστικά θα κάνεις ανανέωση συμβολαίου με την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πώς γίνεται η φραγή κλήσεων σε σταθερό COSMOTE για αριθμούς με υψηλές χρεώσεις (14xxx κλπ); Είναι δωρεάν ή υπάρχει κάποια χρέωση (κάτι για 3,5€ το μήνα αν ισχύει το βρίσκω εξωφρενικό!) Edited by panvasil
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, η cosmote πλέον voip χρησιμοποιεί σε όλες τις συνδέσεις. Προσπάθησε να πιέσεις λίγο παραπάνω. Βέβαια, επειδή όπως λες δεν υποστηρίζεται η περιοχή από άλλους παρόχους, αναγκαστικά θα κάνεις ανανέωση συμβολαίου με την cosmote.

Σε ευχαριστω πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάντως στη γειτονιά μου δεν έχει κανείς voip Βασικά γενικά στην περιοχή δεν έχεις κανεις voip.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το θελετε το voip?

Εμενα μου εκαναν τη μεταβαση και ολα ειναι μια χαρα.

Μου εστειλαν και ups δωρο για την περιπτωση των διακοπων ρευματος.

Και ακουω και τον συνομιλητη καλυτερα απο πριν.

Δεν το εχω ψαξει για να δω αν εχει αρνητικα αλλα εως τωρα δεν παρατηρω κατι που να με ενοχλει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το θελετε το voip?

Εμενα μου εκαναν τη μεταβαση και ολα ειναι μια χαρα.

Μου εστειλαν και ups δωρο για την περιπτωση των διακοπων ρευματος.

Και ακουω και τον συνομιλητη καλυτερα απο πριν.

Δεν το εχω ψαξει για να δω αν εχει αρνητικα αλλα εως τωρα δεν παρατηρω κατι που να με ενοχλει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η πλάκα είναι ότι ups έχουμε για το router λογο voip σε περίπτωση διακοπής ρεύματος(λόγο συναγερμού) αλλά το ασύρματο δεν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

εμένα με πήραν πριν λίγες μέρες και μου είπαν ότι εντός ολίγου θα γίνει σε όλους γιατί είναι ευρωπαϊκή οδηγία. θα με ξανακαλεσουν να μου πουν πότε θα γίνει στην γραμμή μου για να αλλάξω την συνδεσμολογια.
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι ups έχουμε για το router λογο voip σε περίπτωση διακοπής ρεύματος(λόγο συναγερμού) αλλά το ασύρματο δεν δουλεύει

Συμφωνώ απολύτως. Το ρούτερ που δίνουν στο speedport είναι χάλια. Το huawei ενα παλιό ρούτερ που εχω το wifi πιάνει απίστευτα μακρυά. Όσοι φίλοι μου έχουν speedport δεν πάνουν πάνω από 5 μέτρα.:) Δεν καταλαβαίνω γιατί δίνουν αυτή την κινέζικη ανοησία αφού δεν δουλεύει σωστά!

 

Επίσης δεν μου αρέσει το voip γτ αφού στην ουσία σημαντικό ρόλο διαδραματίζει το ιντερνετ δηλαδή χωρίς ιντερνετ δεν κάνεις τίποτα, σε χρεώνουν ακριβά για αυτή την υπηρεσία ενώ ουσιαστικά θα έπρεπε να πληρώνεις μόνο το κόστος του ιντερνετ!!!! Δηλαδή για 24 ταχύτητα που έχω εγώ θα έπρεπε να δίνω το πολύ 15-20 και όχι 26 με 30Ε το μήνα που δίνω.

Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν χθες από το 13888 και μου είπαν ότι σήμερα θα κοπεί το τηλ. για μία ώρα για να αλλάξει κάτι στη σύνδεση και να περάσει σε νέα τεχνολογία,και όταν τους είπα για Voip μου απάντησαν θετικά.Μου είπαν δε ότι θα μου στείλουν και ένα καινούριο ρούτερ.

Ti ξέρετε γι' αυτό;Δουλεύει καλά το σύστημα με το ρούτερ που δίνουν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν χθες από το 13888 και μου είπαν ότι σήμερα θα κοπεί το τηλ. για μία ώρα για να αλλάξει κάτι στη σύνδεση και να περάσει σε νέα τεχνολογία,και όταν τους είπα για Voip μου απάντησαν θετικά.Μου είπαν δε ότι θα μου στείλουν και ένα καινούριο ρούτερ.

Ti ξέρετε γι' αυτό;Δουλεύει καλά το σύστημα με το ρούτερ που δίνουν;

Μια χαρά δουλεύει, αν δεν κοπεί το ρεύμα. Αν είσαι σε καμπίνα, όταν πέφτει το ρεύμα δεν θα έχεις τηλέφωνο γιατί δεν έχουν βάλει μπαταρίες στις καμπινες. Και ούτε είναι στα σχέδια τους. Κοστίζουν
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά έχω 2 what's up νούμερα στο όνομα μου και σπίτι έχω ένα vdsl 50.

Δικαιουμε έκπτωση στο σταθερό επειδή υπάρχουν ακόμα και 2 νούμερα Cosmote στο what's up? σταθερό και what's up είναι στο ίδιο όνομα. Στην σύνδεση με αριθμό Cosmote ξέρω πως υπάρχει στα what's up?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον θέλει . Έκπτωση υπάρχει μόνο στα συμβόλαια κινητά ...
Είδα και σε φίλο μου που είχε 2 συμβόλαια κινητής και σταθερό ... Έκπτωση συνολικά 5€

 

Τα πήρε όλα και έφυγε που λέει και το τραγούδι τι παίρνει τώρα η cosmote από αυτόν 0€

 

με της υγείες τους

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω 2 what's up νούμερα στο όνομα μου και σπίτι έχω ένα vdsl 50.

Δικαιουμε έκπτωση στο σταθερό επειδή υπάρχουν ακόμα και 2 νούμερα Cosmote στο what's up? σταθερό και what's up είναι στο ίδιο όνομα. Στην σύνδεση με αριθμό Cosmote ξέρω πως υπάρχει στα what's up?

 

υπαρχει η δυνατοτητα εαν ο χρηστης που εχει το whats up ειναι εως 30 χρονων να βγαλει μια ευρωπαικη καρτα νεων και να εχει τα εξης προνομια , αλλα δεν εχει εκπτωση στο σταθερο τηλεφωνο http://europeanyouthcard.gr/offers/cosmote/

 

Έκπτωση: Προσφορά: Η COSMOTE παρέχει στους ενήλικες κατόχους της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων τα παρακάτω προνόμια:

 

έκπτωση 10% στο πάγιο του προγράμματος για 12 μήνες σε συνδρομητές Συμβολαίου ή ΚαρτοΣυμβολαίου COSMOTE [1]

δώρο 600 λεπτά ομιλίας προς προορισμούς WHAT’S UP και 600 ΜB Internet από το κινητό κάθε μήνα σε συνδρομητές What’s Up [2]

έκπτωση 4% σε όλα τα κινητά τηλέφωνα [3]

έκπτωση 4% σε όλα τα Tablets 3

έκπτωση 5% σε όλα τα πακέτα καρτοκινητής με συσκευή 3

έκπτωση 5% σε όλα τα πακέτα COSMOTE Prepaid Internet on the Go full pack [4]

έκπτωση 5% σε όλα τα Laptops TOSHIBA & SONY VAIO 3.

 

αλλες εκπτωσεις που μπορει να εχει καποιο στο σταθερο του τηλεφωνο ειναι :

 

των συνταξειούχων : το πρόγραμμα απευθύνεται σε συνταξιούχους ηλικίας 65 ετών και άνω.

 

Περιέχει δωρεάν αστικές & υπεραστικές κλήσεις, αξίας 2,60€ & 1,30€ αντίστοιχα, ανά διμηνιαίο λογαριασμό. δες εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/sintaxiouxoi.html

 

Επισης : Ο ΟΤΕ, ανταποκρινόμενος στις ανάγκες των πελατών του, ανασχεδίασε τις παροχές που προσφέρει προς τυφλούς, κινητικά ανάπηρους (παραπληγικούς/τετραπληγικούς με βαριά κινητική αναπηρία δικαιούχους εξωϊδρυματικού επιδόματος Ν.1140/81) και νεφροπαθείς, παρέχοντάς τους σε οικονομικές τιμές δημοφιλή προγράμματα Σταθερής & Internet.

 

http://i63.tinypic.com/ofsq4z.jpg

Ειδικά για την κατηγορία τυφλών παρέχονται επιπλέον:

 

Έκπτωση 20,83€/μήνα για χρήση κλήσεων Internet μέσω dial-up

20 κλήσεις/μήνα, στο 11888 και 11822 για πληροφορίες τηλεφωνικού καταλόγου

Δωρεάν η υπηρεσία φραγής εξερχομένων κλήσεων

δες εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ekptoseis_amea%23.html .

 

Παντως στην μητερα μου που εχει αναπηρια πανω απο 80% τις εδινε εκπτωση στο σταθερο τηλεφωνο εως καποιες μοναδες , οποτε οτι υπερβαιναμε στο τηλεφωνο τα περναμε ως εκπτωση και στα κινητα αλλα ειχε και 20 κλησεις δωρεαν στο 13888... αλλα τωρα δεν βλεπω να υπαρχει το προγραμμα αυτο , αλλα δινει εκπτωση στα πακετα! παραπανω... αρα δεν την συμφερε με την εκπτωση των μοναδων!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
κριμα που το αλλαζει! ο οτε αυτο!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...