Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τι εννοείς καταγγελία σύμβασης; Λήγει ούτε ή άλλως η σύμβαση σε δέκα ημέρες. Δορυφορικά ίντερνετ οκ αλλά και τηλέφωνο;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει το συμβόλαιο, είχα ρωτήσει πριν καιρό, και μου είχαν πει ότι γυρνάει σε VoIP. Δεν το ήθελα, και δεν προχώρησα.

 

Μπορώ τώρα να κάνω ανανέωση, χωρίς να αλλάξει κάτι; (Γιατί πληρώνω αρκετά -> παλαιό συμβόλαιο).

Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει το συμβόλαιο, είχα ρωτήσει πριν καιρό, και μου είχαν πει ότι γυρνάει σε VoIP. Δεν το ήθελα, και δεν προχώρησα.

 

Μπορώ τώρα να κάνω ανανέωση, χωρίς να αλλάξει κάτι; (Γιατί πληρώνω αρκετά -> παλαιό συμβόλαιο).

 

Οχι θα πας σε voip. Ετσι και αλλιως αργα η γρηγορα δες δεν θες θα γινει και αυτο. (θα αλλαξουν ολοι).

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για full pack cosmote tv στα 22 ευρώ το μήνα, ας μου στείλει PM. Δωρεάν ο εξοπλισμός και η εγκατάσταση του πιάτου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για full pack cosmote tv στα 22 ευρώ το μήνα, ας μου στείλει PM. Δωρεάν ο εξοπλισμός και η εγκατάσταση του πιάτου.

 

Να αλλάξουμε ήδη υφιστάμενο πακέτο που πληρώνει παραπάνω όχι ε;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 31 του μηνος ειναι 22 ευρω. Μετα αυξανεται. Νομιζω επισης, οποιος εχει δευσμευση μπορει να το κανει 22 τον μηνα. Ας παει σε ενα καταστημα να ρωτησει
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τώρα που λήγει το συμβόλαιο με την Wind ψάχνομαι για άλλο πάροχο, ξέρεις κανείς τι προσφορά παίζει στον Ο.Τ.Ε. αυτή την περίοδο?Για νέους πελάτες?
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 31 του μηνος ειναι 22 ευρω. Μετα αυξανεται. Νομιζω επισης, οποιος εχει δευσμευση μπορει να το κανει 22 τον μηνα. Ας παει σε ενα καταστημα να ρωτησει

 

Η προσφορά αφορά νέα σύνδεση cosmote tv.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά αφορά νέα σύνδεση cosmote tv.

 

Μπαινει και σε υπαρχουσες.... με ανανεωση δεσμευσης

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μεταφορα γραμμής(νούμερο σταθερης) σε αλλη περιοχή.

Μεεεχρι να ολοκληρωθει, πληρωνω το παγιο κανονικα?

Η κοσμοτε ανεφερε οτι μπορει να κανει απο μια βδομαδα μεχρι αγνωστο.....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα διαβασα εδω https://www.adslgr.com/forum/threads/1042609-%CE%91%CF%85%CE%BE%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A3%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-COSMOTE οτι :

 

 

Σας ενημερώνουμε ότι από 01/06/2018, η χρέωση του οικονομικού σας προγράμματος μετά την κατανάλωση του ανά μήνα παρεχόμενου χρόνου ομιλίας για κλήσεις προς εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,084€/λεπτό σε 0,12€/λεπτό και για κλήσεις προς εθνικά κινητά από 0,189€/λεπτό σε 0,26€/λεπτό (οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%). Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό. Οι ανωτέρω τροποποιήσεις ισχύουν και για οικονομικά προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας.

Σας ενημερώνουμε ότι από 01/06/2018, το ποσό που οφείλει να καταβάλει ο συνδρομητής σε περίπτωση μη επιστροφής, φθοράς ή καταστροφής του ADSL εξοπλισμού αυξάνεται από 24,80€ σε 40,00€ (οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24%).

Έχετε δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως εντός 1 μηνός από την ημερομηνία της ενημέρωσής σας μέσω αυτού του λογαριασμού.

 

 

 

Πηγή : Online λογαριασμός My Cosmote

 

 

προφανως ο χρηστης εχει μηνιαιο λογαριασμο cosmote για αυτο και το γραφει ο λογαριασμος του εγω που εχω καθε 2 μηνο θα το λαβω τον Απριλιο θελω να πιστευω. Παντως περυσι ειχα ξανα κανει αιτημα για καταγγελια συμβασης και με καλεσαν μετα απο κανενα 1 μηνα περιπου να μου κανουνε αντιπροσφορα με χαμηλοτερη τιμη και το δεχτηκα με νεο συμβολαιο για 2 χρονια , τωρα να ξανα κανω καταγγελια συμβασης; θα μου δωσουνε καποια αλλη προσφορα ; . Δεν υπαρχει αλλος παροχος σταθερης τηλεφωνιας στην περιοχη μου για αυτο δεν μπορω να κανω αιτημα φορητοτητας σε αλλο σταθερο παροχο, για παροχο με δορυφορικο ιντερνετ δεν θελω να μπλεξω..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας

Είναι 6-7 χρόνια στην Vodafone

Πλέον έληξε το πακέτο και πήγε στα 26€

Πήρα τηλέφωνο και δεν υπάρχει κάτι φθηνότερο

 

Έτσι πήγα στον Γερμανό και μου έκαναν μια δήθεν προσφορά 26,7€ για 24αρα γραμμή και 360´ προς κινητά

30€ τέλη ενεργοποίησης

 

Πέρασα και από την wind και μου έδωσαν προσφορά 21€ 24αρα και 120’ προς κινητά

Επίσης 120’ στο καρτοκινητο του πατέρα μου και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης

 

Με την Vodafone πιάνω 13-14mbps

 

Τι προτείνεται; Θα έχω θέμα με τις άλλες εταιρείες; Από θέμα κομπίνας με τα χρήματα;

Από θέμα Ίντερνετ, διακοπών, προβλημάτων;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε θα εχεις το καλυτερο ιντερνετ και το πιο σταθερό, κακα τα ψεματα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε θα εχεις το καλυτερο ιντερνετ και το πιο σταθερό, κακα τα ψεματα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τις ίδιες γραμμές δεν χρησιμοποιούν;

Πως διαφοροποιείται η ταχύτητα και τα προβλήματα;

 

Σαν τιμές είναι χαοτική η διαφορα

COSMOTE 27€x24 μήνες+30€ τέλη ενεργοποίησης +240€ (24 μήνες κάρτα ο πατέρας μου στο κινητό του, βάζει 10€ το μήνα)=920€

 

Wind 21€x24 μήνες +80€(Θα βάζει 10€ ανα τρίμηνο αφού του δίνουν δώρο 120’ τα οποία του φτάνουν)=580€

 

Χοντρικά δηλαδή η διαφορα συνολικά στα 2 χρόνια από τα έξοδα για το σταθερό και το κινητό του πατέρα μου είναι στα 340€

Βέβαια θα υπάρχουν αποκλίσεις αλλά γι αυτό είναι που το σκέφτομαι τι να κάνω και θα ηθελα την άποψη σας

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν σκέφτεσαι το οικονομικο, πας εκεί που σε συμφερει ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σίγουρα είναι και αυτό στην μέση αλλά δεν θέλω να έχω προβλήματα ούτε με την γραμμή ούτε με τίποτα παράξενες χρεώσεις κάθε μήνα και αντί για 21€ να πληρώνω 23-24€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Για πείτε μου λίγο γιατί έχω μπερδευτεί. Έχω ρωτήσει και στην ΕΕΤΤ αλλά δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση. Μου ήρθε ο λογαριασμός εχθές και αναφέρει τις αυξήσεις από 01/06. Όταν λέμε καταγγελία σύμβασης εννοούμε οριστική διακοπή γραμμής ή μπορούμε να κάνουμε και φορητότητα σε άλλο πάροχο;
Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε άλλο πάροχο χωρίς να πληρώσεις το πέναλτι αν έχεις συμβόλαιο σε ισχύ
Link to comment
Share on other sites

Άρα κάνω απλά αίτηση φορητότητας ή χρειάζεται να ενημερωθεί και ο πάροχος; Το συμβόλαιό μου λήγει κανονικά τέλος Μαΐου.
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν θα έχεις συμβόλαιο ορισμένου χρόνου στις 1/6 και δεν μπορεις να φύγεις αζημίως.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το τέλος Μαΐου το θυμόμουν χοντρικά. Τώρα που είδα το συμβόλαιο λήγει στις 08/06.
Link to comment
Share on other sites

Μετακομίζω σε λίγες μέρες. Μπορω να τσιμπήσω καμια καλη προσφορα και για σταθερό-ιντερνετ και cosmote tv;

Η καλύτερη τιμή για cosmote tv full pack είναι 22 ευρώ με δωρεάν εξοπλισμό και εγκατάσταση. Όσον αφορά το adsl εξαρτάται από την περιοχή που θα πας (αν υπάρχουν καμπίνες).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά την βοήθεια σας

Είναι 6-7 χρόνια στην Vodafone

Πλέον έληξε το πακέτο και πήγε στα 26€

Πήρα τηλέφωνο και δεν υπάρχει κάτι φθηνότερο

 

Έτσι πήγα στον Γερμανό και μου έκαναν μια δήθεν προσφορά 26,7€ για 24αρα γραμμή και 360´ προς κινητά

30€ τέλη ενεργοποίησης

 

Πέρασα και από την wind και μου έδωσαν προσφορά 21€ 24αρα και 120’ προς κινητά

Επίσης 120’ στο καρτοκινητο του πατέρα μου και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης

 

Με την Vodafone πιάνω 13-14mbps

 

Τι προτείνεται; Θα έχω θέμα με τις άλλες εταιρείες; Από θέμα κομπίνας με τα χρήματα;

Από θέμα Ίντερνετ, διακοπών, προβλημάτων;

 

Γνώμη μου είναι να μείνεις στην υπάρχουσα εταιρία (αν δεν έχεις προβλήματα), αλλιώς πήγαινε στην cosmote. Από προσωπική εμπειρία η wind είναι είδος προς αποφυγή. Ναι μεν θα έχεις χαμηλότερη τιμή στο πάγιο, αλλά η γραμμή σου θα κλειδώνει χαμηλότερα σε σχέση με τις άλλες εταιρίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Ρώτησα στην εξυπηρέτηση για τη διαδικασία καταγγελίας σύμβασης λόγω αυξήσεων από 01/06 και φορητότητα σε άλλο πάροχο και μου απάντησαν οτι εάν καταγγείλω τη σύμβαση διακόπτεται η γραμμή και εάν κάνω αίτηση φορητότητας θα πληρώσω πέναλτι. Τελικά τι στο καλό ισχύει; Λίγο που το έψαξα δεν έβγαλα άκρη, ο καθένας λέει και κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...