Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ostvarivanje said:

Ευχαριστώ πολύ. Την προηγούμενη φορά πριν δύο χρόνια το είχα συνεννοηθεί μέσω τηλεφώνου. Τώρα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό να κάνω την ανανέωση μέσω του cosmote app.

Πώς μπορώ να δω αν έχω κάποια δέσμευση ή όχι; 

Ρώτα τους είτε στο 13888 είτε στο τσατ στη σελίδα τους πόσο θα πληρώνεις εάν το αφήσεις αορίστου χρόνου.

Επίσης ακόμη και στις ηλεκτρονικές ανανεώσεις, στέλνουν συμβόλαιο στο email, εφόσον είναι δηλωμένο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, MIKU said:

Ρώτα τους είτε στο 13888 είτε στο τσατ στη σελίδα τους πόσο θα πληρώνεις εάν το αφήσεις αορίστου χρόνου.

Επίσης ακόμη και στις ηλεκτρονικές ανανεώσεις, στέλνουν συμβόλαιο στο email, εφόσον είναι δηλωμένο.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Θυμάμαι ότι μάλλον μου είχε στείλει το συμβόλαιο η cosmote στο email μου αλλά όπως το έψαξα τώρα δεν μπορώ να το βρω. Πήρα τηλέφωνο στο 13888 και περιμένω να με καλέσουν πίσω να δούμε τι θα γίνει. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμία προσφορά για σταθερό? Λήγει το συμβόλαιο και στην εφαρμογή υπάρχει η φοβερή προσφορά να πληρώνω ένα ευρώ παραπάνω από οτι τώρα για τις ίδιες παροχές όπου σε νέο συμβόλαιο είναι ένα ευρώ φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβριο θέλω να κάνω μεταφορά της γραμμής.

Πότε να τους το πω? Δε θέλω να μείνω χωρίς ίντερνετ για πολλές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Ξέρετε τι προσφορά παίζει αυτόν τον καιρό για FTTH 100 η 200 στην cosmote (με μεταφορά από Nova)

Σκέτο σταθερό ΟΧΙ και κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρει κανείς πόσα είναι τα τέλη ενεργοποίησης ή εγκατάστασης, όπως τα λένε τέλος πάντων, για 100αρα cosmote fiber με φορητότητα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, np60s said:

Καλησπέρα!

Ξέρει κανείς πόσα είναι τα τέλη ενεργοποίησης ή εγκατάστασης, όπως τα λένε τέλος πάντων, για 100αρα cosmote fiber με φορητότητα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αυτή τη στιγμή, τίποτα. Σε λίγους μήνες που θα έχουμε πάλι κουπόνι, μπορεί να ξεκινήσουν να χρεώνουν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ανανεωση, μετα απο πολλα τηλεφωνα στο 13888 και ζητωντας να με καλουν απο το τμημα καταργησεων... (χωρις να εχω κανει αιτηση σε αλλη εταιρεια). Μετα απο 4 τηλεφωνα, απο την εξυπηρετηση και αφου ειπα οτι θελω να το καταργησω, αφου δε μου κανετε προσφορα, προωθησαν το αιτημα μου στο τμημα καταργησεων. Εκει με πηραν μετα απο 6 ωρες...

Τελική προσφορα:

Αναβαθμιση ταχυτητας γραμμης, 100αρα, δωρεαν αστικα, κινητα στα 28,90 ευρω τελικη τιμη και 2 μηνες δωρο παγια και σε ενα καρτοκινητο καθε μηνα 10 ευρω (να τα κανω οτι θελω) . Επίσης, ανανεωσα και το full pack cosmote tv (δορυφορικο) στα 22 ευρω τελικη τιμη και μου εδωσαν και δωρεαν το cosmote tv box για να βλεπω και απο εκει! Αυτα!

On 22/5/2024 at 2:45 ΜΜ, leo06 said:

Παίζει καμία προσφορά για σταθερό? Λήγει το συμβόλαιο και στην εφαρμογή υπάρχει η φοβερή προσφορά να πληρώνω ένα ευρώ παραπάνω από οτι τώρα για τις ίδιες παροχές όπου σε νέο συμβόλαιο είναι ένα ευρώ φθηνότερα.

Δες το μηνυμα μου πιο πανω.... 😉

On 26/5/2024 at 2:39 ΜΜ, terminal said:

Καλησπέρα παιδια

Ξέρετε τι προσφορά παίζει αυτόν τον καιρό για FTTH 100 η 200 στην cosmote (με μεταφορά από Nova)

Σκέτο σταθερό ΟΧΙ και κινητο

Δες πανω....

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, minast said:

Αυτή τη στιγμή, τίποτα. Σε λίγους μήνες που θα έχουμε πάλι κουπόνι, μπορεί να ξεκινήσουν να χρεώνουν πάλι.

Σ ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας Cosmote VDSL 200Mbps και αν ναι πόσο πληρώνετε;

Link to comment
Share on other sites

37.90€ - νομίζω ήταν 100Mbps και όταν διπλασίασαν τις ταχύτητες έμεινε στην ίδια τιμή.

Βλέπω πως έχουν προσφορά 300Mbps στα ίδια λεφτά αν είσαι σε περιοχή με οπτική ίνα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/nea-programmata-internet.html?nis=5

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240608_125937_CellMapper.thumb.jpg.eb1727275a1f264b726f6d202b45ce21.jpgΑνέβασα την χειρότερη μου διαδρομή από τον Μύτικα εώς τον Άγιο Γεώργιο Αρμά [Τραγοβούνι] Νομίζω θα καταλάβετε πόσο χάλια ήταν ειδικά μετά τα Φύλλα στον νέο δρόμο. Η καταγραφή έγινε με 4G.

Η διαδρομή είναι εκεί που έχω υπογραμμίσει να καταλάβετε καλύτερα 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, besddimo2 said:

37.90€ - νομίζω ήταν 100Mbps και όταν διπλασίασαν τις ταχύτητες έμεινε στην ίδια τιμή.

Βλέπω πως έχουν προσφορά 300Mbps στα ίδια λεφτά αν είσαι σε περιοχή με οπτική ίνα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/nea-programmata-internet.html?nis=5

Δυστυχώς δεν έχει ftth εδώ για αυτό ρωτάω για vdsl

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια VDSL 50mbps στη Cosmote.  Επειδή δεν ξέρω και πολλά από το κομμάτι της σταθερής μήπως μπορείτε να μου πείτε με βάση τις εικονιζόμενες πληροφορίες αν είναι όλα εντάξει. 

Screenshot_20240611_222813_Chrome.thumb.jpg.7bac13a17b415c6332c423a434203d4e.jpg

Screenshot_20240611_222835_Chrome.thumb.jpg.b8c28f92a12c557493916e0e59c2f4d4.jpgScreenshot_20240611_222846_Chrome.thumb.jpg.86205b2c21575965c3fcdd645b000335.jpg

εχω το Arcadyan Speedport plus 2,στην πύλη ενώ έχω συνδεδεμένες συσκευές 5GHz εμφανίζεται μόνο στην λίστα πως είναι στα 5 ενώ στο status λέει 0 συνδεδεμένες.  Να ανησυχήσω ή όχι? 

Οταν κάνω Speedtest το Upload ξεκινάει 5,ενδιάμεσα 2 και ξανά ανεβαίνει στο τέλος.. είναι φυσιολογικό και στις 2 μπάντες?

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ANAGNPANA said:

Έχω ακριβώς το ίδιο συμβόλαιο σταθερής 🥲🥲🥲

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ANAGNPANA said:

Εγώ για τις ίδιες ακριβώς παροχές πληρώνω στην cosmote 32,50€ το μήνα.

Άραγε θα μπορούσα να πάω σε αυτό το πρόγραμμα τη στιγμή που δεν έχει λήξει το τρέχον;

Απαντώ, μια και ρώτησα στην εξυπηρέτηση.

Δεν γίνεται.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Εγώ βλέπω ότι είναι xdsl και όχι vdsl, άρα η λογική λέει ότι είναι 50 download και 50 upload. 

Θα με ενδιέφερε και μένα, αλλά δε ξέρω αν μπορώ να "σπάσω" το ήδη υπάρχον συμβόλαιο, συν το τι θα γίνει με τα δώρα του ήδη συμβολαίου που μου δίνει 10 ευρώ σε μένα και 10 στη γυναίκα συν κάτι GB δώρο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εγώ βλέπω ότι είναι xdsl και όχι vdsl, άρα η λογική λέει ότι είναι 50 download και 50 upload. 

Θα με ενδιέφερε και μένα, αλλά δε ξέρω αν μπορώ να "σπάσω" το ήδη υπάρχον συμβόλαιο, συν το τι θα γίνει με τα δώρα του ήδη συμβολαίου που μου δίνει 10 ευρώ σε μένα και 10 στη γυναίκα συν κάτι GB δώρο. 

Με το xDSL δεν εννοεί συμμετρική, απλά όπου x=(A ή V) ανάλογα με την καμπίνα του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, p_k said:

Εγώ για τις ίδιες ακριβώς παροχές πληρώνω στην cosmote 32,50€ το μήνα.

Άραγε θα μπορούσα να πάω σε αυτό το πρόγραμμα τη στιγμή που δεν έχει λήξει το τρέχον;

Απαντώ, μια και ρώτησα στην εξυπηρέτηση.

Δεν γίνεται.

50 άρα έχεις και εσύ Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

50 άρα έχεις και εσύ Cosmote?

Ακριβώς 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, p_k said:

Ακριβώς 

Μια από τα ίδια, εσένα τι ταχύτητες πιάνει; έχει διακοπές; ποιο ρουτερ σ έδωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 45 πιάνω και έχω το ΖΤΕ Η1600 το μαύρο.

Είναι εντελώς απροβληματιστη η σύνδεση, κανένα πρόβλημα, αλλά θεωρώ ότι είναι ακριβή στα 32,50.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Γύρω στα 45 πιάνω και έχω το ΖΤΕ Η1600 το μαύρο.

Είναι εντελώς απροβληματιστη η σύνδεση, κανένα πρόβλημα, αλλά θεωρώ ότι είναι ακριβή στα 32,50.

Μια χαρά είναι, εγώ έχω ένα Speedport plus 2 arc όλα μια χαρά, η ταχύτητα στα 5Ghz ειδικά αγγίζει το 50 σταθερά...το μόνο upload λίγο ασταθές ξεκινάει με 2 μετά 3 και στο τέλος πάει απότομα 5 αλλά γενικά μια χαρά θα δω και με ethenet για σιγουριά. 

Τώρα για την τιμή κάνε υπομονή όταν λήγει το συμβόλαιο θα σ έρθουν προσφορές πχ εμένα έχουν κάνει 100 άρα 33.50 (vdsl δεν έχει ινα εδώ)

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά 32,50 ευρώ το μήνα; Όχι βέβαια. Πρώτη φορά κι εμείς στο σπίτι θα κάνουμε αίτημα για αλλού μήπως και...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...