Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Τωρα τελευταια βλεπω τη τιμη του note 4x με snapdrago να πεφτει παρα πολυ σε σημειο ππου και η εκδοση 4gb 64 gb global edition να ειναι δελεαστικη. Το κανονικο ομως note 4 παραμενει σταθερο. Υπαρχει καποιος λογος? Καποιο προβλημα με τα συγκεκριμενα? Ακομη το note 4x υποστηριζει 4g +? Δηλαδη θεωρητικο κατεβασμα 300mbps? Φαινεται αυτο πανω στο δεικτη του 4g? Γιατι το εχεις ενα φιλις και δεν εχω δει οσο ημουν μαζι του 4g+, σε σημεια που καποιο samsung το εμφανιζε. Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Τωρα τελευταια βλεπω τη τιμη του note 4x με snapdrago να πεφτει παρα πολυ σε σημειο ππου και η εκδοση 4gb 64 gb global edition να ειναι δελεαστικη. Το κανονικο ομως note 4 παραμενει σταθερο. Υπαρχει καποιος λογος? Καποιο προβλημα με τα συγκεκριμενα? Ακομη το note 4x υποστηριζει 4g +? Δηλαδη θεωρητικο κατεβασμα 300mbps? Φαινεται αυτο πανω στο δεικτη του 4g? Γιατι το εχεις ενα φιλις και δεν εχω δει οσο ημουν μαζι του 4g+, σε σημεια που καποιο samsung το εμφανιζε. Σας ευχαριστω πολυ

 

Διαβασε λιγι πισω φιλε μου απο 405 ως 411

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν είναι b20 (800), θα αναφέρει κάποιον άλλον κωδικό; Όχι τίποτ' άλλο, αλλά δεν θέλω να ρωτήσω τον μαγαζάτορα αν αναγράφεται αυτός ακριβώς ο κωδικός γιατί, για να το πουλήσει, μπορεί να ξεμπερδέψει με ένα "ναι" και να την πατήσω. Καλύτερα να τον ρωτήσω να μου διαβάσει ποιον κωδικό αναφέρει.

 

Και κάτι άλλο, μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς πού πάνω στο κουτί είναι σημειωμένος αυτός ο κωδικός; Για να κατευθύνω αμέσως εκεί τον μαγαζάτορα όταν θα τον πάρω τηλέφωνο.

 

 

Διαβασε λιγι πισω φιλε μου απο 405 ως 411

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγι πισω φιλε μου απο 405 ως 411

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Διαβασε λιγι πισω φιλε μου απο 405 ως 411

 

Διάβασα... Έχεις διαβάσει τις ερωτήσεις μου; Γιατί από 405 ως 411 (κάποιες απ' αυτές δικές μου) δεν απαντιέται καμιά τους. Ουτέ αν αναγράφεται κάποιος ΑΛΛΟΣ κωδικός στο κουτί ούτε το ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ φαίνεται αυτός ο κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα... Έχεις διαβάσει τις ερωτήσεις μου; Γιατί από 405 ως 411 (κάποιες απ' αυτές δικές μου) δεν απαντιέται καμιά τους. Ουτέ αν αναγράφεται κάποιος ΑΛΛΟΣ κωδικός στο κουτί ούτε το ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ φαίνεται αυτός ο κωδικός.

Και μπροστα η πλαϊ κοκκινο αυτοκολητο που γραφει global version.

 

2016102 αυτος ειναι ο κωδικος και τον ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ στην πλατη του τηλεφωνου σε αυτοκολλητο και στην ΠΙΣΩ πλευρα του κουτιου με ψιλαααα γραμματα κατω απο τις μπαντες.

Aκριβως πανω απο το qr code.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγι πισω φιλε μου απο 405 ως 411

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Διαβασε λιγι πισω φιλε μου απο 405 ως 411

 

Συγγνωμη φιλε, δεν βλεπω καποια απαντηση απο 405 ως 411.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη φιλε, δεν βλεπω καποια απαντηση απο 405 ως 411.

 

H ταχυτητα του ειναι 150 mbs οχι 300 στα4g και μιλαω για το 4χ και ναι φαινεται η ταχυτητα δικτυου στην μπαρα ειδοποιησεων αν το επιλεξεις απο τις ρυθμισεις.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

H ταχυτητα του ειναι 150 mbs οχι 300 στα4g και μιλαω για το 4χ και ναι φαινεται η ταχυτητα δικτυου στην μπαρα ειδοποιησεων αν το επιλεξεις απο τις ρυθμισεις.

 

Σευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

H ταχυτητα του ειναι 150 mbs οχι 300 στα4g και μιλαω για το 4χ και ναι φαινεται η ταχυτητα δικτυου στην μπαρα ειδοποιησεων αν το επιλεξεις απο τις ρυθμισεις.

Είχα την εντύπωση ότι λόγω του X9 LTE modem (cat 7) πιάνει θεωρητικά 300mbps down.

Αλλά διαβάζω κάτι για carrier aggregation ότι μάλλον δεν το έχει ενεργοποιήσει η xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα... Έχεις διαβάσει τις ερωτήσεις μου; Γιατί από 405 ως 411 (κάποιες απ' αυτές δικές μου) δεν απαντιέται καμιά τους. Ουτέ αν αναγράφεται κάποιος ΑΛΛΟΣ κωδικός στο κουτί ούτε το ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ φαίνεται αυτός ο κωδικός.

 

έχει απαντηθεί η ερώτησή σου στο #410

δεν το γράφει στο κουτί αλλά κάτω σε ένα αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος της συσκευής, κάτω-κάτω

εγώ πχ το πήρα από skroutz xiaomi redmi note 4x αλλά απ'ότι μου είπαν τα παιδιά από το miui greek forum, δε φοραει την b20, τουτέστιν περιοχή Ασβεστοχωρίου internet ούτε καν με 2g έπιανε να φανταστείς...

Κοινώς, άντε να βγάλεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

έχει απαντηθεί η ερώτησή σου στο #410

δεν το γράφει στο κουτί αλλά κάτω σε ένα αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος της συσκευής, κάτω-κάτω

εγώ πχ το πήρα από skroutz xiaomi redmi note 4x αλλά απ'ότι μου είπαν τα παιδιά από το miui greek forum, δε φοραει την b20, τουτέστιν περιοχή Ασβεστοχωρίου internet ούτε καν με 2g έπιανε να φανταστείς...

Κοινώς, άντε να βγάλεις άκρη...

 

Κάποιοι είπαν ότι το γράφει ΚΑΙ στο κουτί, γι' αυτό ρώτησα πού ακριβώς στο κουτί.

 

Αν δεν το γράφει και στο κουτί, εγώ πχ που θέλω να το παραγγείλω από σκρουτζομάγαζο, θα πρέπει να είμαι τυχερός για να μου έρθει το σωστό, αφού δεν θα μπορώ να ρωτήσω τον μαγαζάτορα αν γράφει τον κωδικό 2016102 και να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είπαν ότι το γράφει ΚΑΙ στο κουτί, γι' αυτό ρώτησα πού ακριβώς στο κουτί.

 

Αν δεν το γράφει και στο κουτί, εγώ πχ που θέλω να το παραγγείλω από σκρουτζομάγαζο, θα πρέπει να είμαι τυχερός για να μου έρθει το σωστό, αφού δεν θα μπορώ να ρωτήσω τον μαγαζάτορα αν γράφει τον κωδικό 2016102 και να είμαι σίγουρος.

 

Εγω το ειπα το γραφει στο κουτι στην πισω πλευρα στα ψιλα γραμματα κατω απο τις μπαντες πανω απο το q rcode

 

sto 426 το αναφερω διαβαστε λιγο πιο πισω,

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα το γραφει στο κουτι στην πισω πλευρα στα ψιλα γραμματα κατω απο τις μπαντες πανω απο το q rcode

 

sto 426 το αναφερω διαβαστε λιγο πιο πισω,

 

Χαχαχαχαχαχαχα! Μα, το έχω δει αυτό, δεν ρώτησα ξανά, απλά το επεσήμανα στο φίλο πιο πάνω.

 

Όπως και να 'χει, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, αν και διίστανται, μιας και δεν συμφωνούν όλοι ότι ο συγκεκριμένος κωδικός αναγράφεται και στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω, μιας και δίκαρτο, τη μία κάρτα sim από συμβόλαιο Cosmote, για ομιλία και sms, και την άλλη Frog για το ίντερνετ, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω, μιας και δίκαρτο, τη μία κάρτα sim από συμβόλαιο Cosmote, για ομιλία και sms, και την άλλη Frog για το ίντερνετ, έτσι δεν είναι;

 

ναι φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω, μιας και δίκαρτο, τη μία κάρτα sim από συμβόλαιο Cosmote, για ομιλία και sms, και την άλλη Frog για το ίντερνετ, έτσι δεν είναι;

 

Έτσι ακριβώς το έχω

Η μία κάρτα cu φοιτητικό

Και η άλλη φοτητικο internet vodafone 4giga

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα το γραφει στο κουτι στην πισω πλευρα στα ψιλα γραμματα κατω απο τις μπαντες πανω απο το q rcode

 

sto 426 το αναφερω διαβαστε λιγο πιο πισω,

 

σωστός, το γράφει πάνω στο κουτί

δεν το είχα προσέξει καν...

πάντως μπορείς να ρωτήσεις τι κωδικό γράφει, χωρίς να προιδεάσεις τον μαγαζάτορα ή τον όποιο θα σου απαντήσει στο τηλ.

εμένα δεν ήξερε να μου πει η υπάλληλος και όταν παρέλαβα το κουτί, κατάλαβα το γιατί (δυστυχώς δε μου κάνει upload τη φωτο γιατί είναι 2 mb σχεδόν-τα πάντα όλα είναι στα κινέζικα-τουτέστιν δεν είναι η infoquest που το εισήγαγε αλλά ποιος ξέρει ποιά εταιρεία)

Link to comment
Share on other sites

σωστός, το γράφει πάνω στο κουτί

δεν το είχα προσέξει καν...

πάντως μπορείς να ρωτήσεις τι κωδικό γράφει, χωρίς να προιδεάσεις τον μαγαζάτορα ή τον όποιο θα σου απαντήσει στο τηλ.

εμένα δεν ήξερε να μου πει η υπάλληλος και όταν παρέλαβα το κουτί, κατάλαβα το γιατί (δυστυχώς δε μου κάνει upload τη φωτο γιατί είναι 2 mb σχεδόν-τα πάντα όλα είναι στα κινέζικα-τουτέστιν δεν είναι η infoquest που το εισήγαγε αλλά ποιος ξέρει ποιά εταιρεία)

 

Όντως, ρε παιδιά, όποιος μπορεί να ανεβάσει μια φωτογραφία με το κουτί, για να έχουμε και μια οπτική επαφή για το πού ακριβώς το γράφει και να κατευθύνουμε τον μαγαζάτορα (χωρίς, όπως σωστά είπε ο φίλος, να τον προϊδεάσουμε), θα ήταν εξαιρετική βοήθεια για εμάς που λέμε να το αγοράσουμε το κινητάκι.

Link to comment
Share on other sites

 

ayto είναι το 4 παιδια ? νομιζω το 4χ γραφει διαφοπρετικα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

ayto είναι το 4 παιδια ? νομιζω το 4χ γραφει διαφοπρετικα πραγματα

 

Ειναι το note 4x με τον 625 global edition παρολο που στο κουτι λεει note 4. Πισω απο το κινητο γραφει με αυτοκολλητο το 2016102

Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο ειναι το κουτι του 4χ. Οπως λεει ο φιλος πιο πάνω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Άρα είναι το εν λόγω κινητό για το οποίο συζητάμε σ' αυτό το θέμα του φόρουμ, έτσι δεν είναι;

Το "800" δεν βλέπω πουθενά να αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι global version έχει τον ανάλογο κωδικό,το γράφει κιόλας έχει και το σηματάκι ότι είναι κατάλληλο για Ευρώπη το κουτί του 4x δεν τα έχει αυτά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...