Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ηχείο του, αλλά και όταν φοράς ακουστικά για να ακούσεις μουσική, είναι δυνατά και ποιοτικά;

 

Γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ 20 ωρες το εχω στα χερια μου εντυπωσεις.

Απο τις 20 ωρες με μια φορτιση εννοειται εχω ηδη 6 ωρες οθονη και βρισκεται ακομα στο 55% και εκανα στησιμο και σερφ οι συγχρονισμοι ολοι ανοιχτοι και μονο με δεδομενα 4τζι δεν χρησιμοποιω wifi σπανια.

Οθονη-- πολυ καλη και αξιοπρεπης με φυσικα χρωματα και στον ηλιο βλεπεις μια χαρα.

Ηχος στο ηχειο αρκετα δυνατος και ποιοτικος στα ακουστικα αν εχεις της προκοπης μια χαρα επισης.

Δακτυλικο αποτυπωμα δεν χανει κανενα.

Διπλο ταπ ταπ ενεργοποιησης οθονης σωτηριο στο τραπεζι.

Ραδιοφωνο παιζει και χωρις ακουστικα αρκει να εχεις καλο σημα .

Το μιουι ειναι ευκολο με λιγο ασχολια το μαθαινεις.

Η ποιοτητα κατασκευης του την κρινω εξαιρετικη για τα λεφτα του αν και πρωτη φορα παιρνω xiaomi.

Στο σερφαρισμα και στο ανοιγμα εφαρμογων γρηγορο χωρις κομπους.

Καμερα απο μια δυο δοκιμες μερα που εκανα, ειναι πολυ αξιολογες και καθαρες αλλα ακομα δεν εχω προλαβει πιο εκτενεστερη δοκιμη για να πω με σιγουρια.

ΤΟ gps ΚΛειδωνει σχεδον αμεσα και δεν χανει σημα οσο το δοκιμασα 2 3 χιλιομετρα.

Με εξεπληξε ευχαριστα δεν το περιμενα ακομα το περιεργαζομαι οτι εντοπισω θα το γραψω εδω.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Από public το έχει πάρει κανείς? Ξέρουμε πιο μοντέλο είναι;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από public το έχει πάρει κανείς? Ξέρουμε πιο μοντέλο είναι;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το public έχει το μοντέλο που φέρνει η infoquest δηλαδή με όλες τις μπάντες και επίσημη εγγύηση αντιπροσωπειας

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανω unlock το bootloader με τον official τροπο (απο το προγραμμα της xiaomi) χανω την εγγυηση?

Λεω εαν το παρω απο μαγαζι στην Ελλαδα (πχ. Eshop)

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το μοντέλο που δίνει το e-shop είναι αυτό της Infoquest? Η εγγύηση ποιανού είναι (e-shop/infoquest)?

Λέει στην περιγραφή ότι η συσκευή διατίθεται με αγγλικό μενού...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το μοντέλο που δίνει το e-shop είναι αυτό της Infoquest? Η εγγύηση ποιανού είναι (e-shop/infoquest)?

Λέει στην περιγραφή ότι η συσκευή διατίθεται με αγγλικό μενού...

 

Νομιζω οτι πλεον αν το ενημερώσεις θα εχει Ελληνικα αλλα αν δεν εχει μπορεις να βαλεις την Ελληνικη MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το μοντέλο που δίνει το e-shop είναι αυτό της Infoquest? Η εγγύηση ποιανού είναι (e-shop/infoquest)?

Λέει στην περιγραφή ότι η συσκευή διατίθεται με αγγλικό μενού...

 

Η εγγύηση είναι από e-shop δεν συνεργάζονται,δεν δίνει πολλές πληροφορίες αν σε ενδιαφέρει πάρε τηλ να ρωτήσεις αν είναι η global εκδοσή με official rom

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Κατά τη γνώμη σας αξίζει η αγορά από εδώ μόνο και μόνο για την εγγύηση, ή να προτιμήσω κάποιο κινέζικο κατάστημα?

Μιλάω πάντα για την έκδοση με τον 625.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Κατά τη γνώμη σας αξίζει η αγορά από εδώ μόνο και μόνο για την εγγύηση, ή να προτιμήσω κάποιο κινέζικο κατάστημα?

Μιλάω πάντα για την έκδοση με τον 625.

 

Εγώ όπως έγραψα στο αντίστοιχο θέμα της global έκδοσης,το πήρα από Ελλάδα από σκρουτζ καθώς η διάφορα δεν είναι μεγάλη έχει και 2 χρονιά εγγύηση καταστήματος και ότι άλλο συνεπάγεται,για έμενα ναι αξίζει άλλα να κοιτάξεις να πάρεις την global εκδοσή με official rom από οπού και να το αγοράσεις

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Κατά τη γνώμη σας αξίζει η αγορά από εδώ μόνο και μόνο για την εγγύηση, ή να προτιμήσω κάποιο κινέζικο κατάστημα?

Μιλάω πάντα για την έκδοση με τον 625.

 

Καταρχας εδω γιαυτο το μοντελο μιλαμε και κατα δευτερον οι μεγαλες αλυσιδες σιγουρα ειναι με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπειας.

Αν νομιζεις οτι θα γλυτωσεις τααααα λεφτα παρτο απο κινεζικο μαγαζι και μετα ομη γεννητω τυχει κατι τρεχατε ποδαρακια μου.Εσυ αποφασιζεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανω unlock το bootloader με τον official τροπο (απο το προγραμμα της xiaomi) χανω την εγγυηση?

Λεω εαν το παρω απο μαγαζι στην Ελλαδα (πχ. Eshop)

 

Ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την global 8.2? Επίσης υπάρχει κανένας οδηγός για unlock, recovery και root?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κατι?

 

λογικα ναι τη χανεις

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο παρασκευη ωρα 20:00 εχω κανει μια φορτιση και τωρα μετα απο 72 ωρες εχω 19% ακομα μπαταρια και μεχρι στιγμης 11 ωρες οθονης μεχρι στιγμης.

Χρηση σερφ σερφ γιουτιουμπ τηλεφωνικες κλησεις sms κλπ φωτεινοτητα στο αυτοματο παντα και 80% 4g, 20% wifi gps bluetooth κλειστα. Με μια μονο φορτιση εξαιρετικο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την global 8.2? Επίσης υπάρχει κανένας οδηγός για unlock, recovery και root?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1. Κανε unlock το bootloader μεσω του προγραμματος της xiaomi (πρεπει πρωτα να κανεις account και μετα αιτηση με τον λογο που θες να κανεις unlock. Εγω εβαλα οτι θελω να βαλω την Ελληνικη MIUI και απαντησαν θετικα σε 4 μολις λεπτα!) (εδω)

2. Για το twrp δες εδω (γενικα καλο θα ηταν οτι βρησκεις να ειναι απο το xda)

3. Για root το magisk μαλλον δεν υποστηριζεται στην MIUI. Πιο ευκολο θα ηταν μια custom rom μαζι με το magisk . Αν σου δημιουργησει προβλημα το magisk απλα φλασαρε το uninstaller και θα φταξει!

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γνωριζεις κανεις τις διαφορες μεταξυ αυτου : https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

και αυτο : https://www.skroutz.gr/s/11008141/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-64GB.html

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος.

Αυτό που αναφέρεται με την ελληνική MIUI, που πρέπει (ή όχι, δεν ξέρω) να εγκαταστήσεις, υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με την ελληνική γλώσσα στο κινητό; Π.χ. να μην έχει ελληνικό μενού, ή, ακόμα χειρότερα, να μη γράφει ελληνικά το πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γνωριζεις κανεις τις διαφορες μεταξυ αυτου : https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

και αυτο : https://www.skroutz.gr/s/11008141/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-64GB.html

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7189805#post7189805

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος.

Αυτό που αναφέρεται με την ελληνική MIUI, που πρέπει (ή όχι, δεν ξέρω) να εγκαταστήσεις, υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με την ελληνική γλώσσα στο κινητό; Π.χ. να μην έχει ελληνικό μενού, ή, ακόμα χειρότερα, να μη γράφει ελληνικά το πληκτρολόγιο;

 

H Ελληνικη MIUI (απο οσο ξερω) αρχικα φτιαχτηκε επειδη δεν ειχε Ελληνικα η MIUI αλλα αργοτερα τα εβαλαν. Τα μονα παραπανω που εχει τωρα ειναι:

1. Καλυτερη μεταφραση (λογικα, δεν το εχω βαλει για να ξερω)

2.root (magisk)

3. dolby atmos(headphones optimization)

4. αλλα προγραμματα/patches

Edited by NikolasSpyr
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7189805#post7189805

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

H Ελληνικη MIUI (απο οσο ξερω) αρχικα φτιαχτηκε επειδη δεν ειχε Ελληνικα η MIUI αλλα αργοτερα τα εβαλαν. Τα μονα παραπανω που εχει τωρα ειναι:

1. Καλυτερη μεταφραση (λογικα, δεν το εχω βαλει για να ξερω)

2.root (magisk)

3. dolby atmos(headphones optimization)

4. αλλα προγραμματα/patches

 

Καλησπερα φιλε!

Οι διαφορες που αναφερονται ειναι μεταξυ του 4x και του 4 που εχουν snapdragon επεξεργαστη ή μεταξυ του 4χ (με snapdragon) και του 4 με τον heilo?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε!

Οι διαφορες που αναφερονται ειναι μεταξυ του 4x και του 4 που εχουν snapdragon επεξεργαστη ή μεταξυ του 4χ (με snapdragon) και του 4 με τον heilo?

 

Νομιζω οτι ειναι ιδιο απλα αλλαζει ο επεξεργαστης. Μας εχει μπερδεψει αυτη η xiaomi τοσα μοντελα.... Ξεπερασε πια και την samsung!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι ιδιο απλα αλλαζει ο επεξεργαστης. Μας εχει μπερδεψει αυτη η xiaomi τοσα μοντελα.... Ξεπερασε πια και την samsung!

 

χαχαχα αυτο ειναι αληθεια!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα 2 ''αδυναμιες'' λοιπον εχουμε και λεμε δεν εχει ισχυρο δεκτη wifi,επισης η καμερα του ειναι λιγοτερο καλη και σε μερα και σε νυχτα σε σχεση με το συγκρινομενο τηλεφωνο της υπογραφης μου που ειναι 3 ετων.

Ειδα και μια καθυστερηση στις ειδοποιησεις του viber αλλα αυτο ισως ειναι τυχαιο οποτε δεν το μετραω.

Παντως για τα λεφτα του και κινεζος,ειναι καλο τουμπανο.Τα υπολοιπα παραμενουν οπως εχω αναφερει μια χαρα.:):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

1. Κανε unlock το bootloader μεσω του προγραμματος της xiaomi (πρεπει πρωτα να κανεις account και μετα αιτηση με τον λογο που θες να κανεις unlock. Εγω εβαλα οτι θελω να βαλω την Ελληνικη MIUI και απαντησαν θετικα σε 4 μολις λεπτα!) (εδω)

2. Για το twrp δες εδω (γενικα καλο θα ηταν οτι βρησκεις να ειναι απο το xda)

3. Για root το magisk μαλλον δεν υποστηριζεται στην MIUI. Πιο ευκολο θα ηταν μια custom rom μαζι με το magisk . Αν σου δημιουργησει προβλημα το magisk απλα φλασαρε το uninstaller και θα φταξει!

Εκεί που σου ζητάει όνομα τι βάζεις; Βάζω το id της συσκευής και δεν το δέχεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...