Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το software ειναι αυτο που κανει την πιο πολυ δουλεια τα αλλα απλα ειναι ενα '+'... αν δεν εχει ccd δεν προκειτε να δουμε προκοπη... συνηθως η s.e. εχει φωτεινους φακους παδειγμα δεν υπαρχει τιποτα πιο φωτεινο απο την καμερα του satio!!! ειναι καμια σχεση και απο το Ν8!!! χωρις φλας παντα!!!! 2.8 εχει και το Ν8 2.8 και το σατιο!!!! αλλα καμια σχεση το σατιο πολυ ανωτερο!!!! τα εχω και τα 2 και εχω τρελα με την φωτογραφια. Edited by mikemilos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To arc εχει cmos , το software ειναι γενικα δευτερευον, πρωτευον ειναι ο φακος και το μεγεθος του αισθητηρα , αν αυτα δεν τραβαν :lol: , το λογισμικο δεν μπορει να κανει πολλα πραγματα.Αφου εχεις τρελλα με την φωτογραφια ( εγω τραβαω μονο raw , δεν εμπιστευομε κανενα softaware) αυτα επρεπε να τα ξερεις :)
Link to comment
Share on other sites

στους cmos παιζει πολυ ρολο το software εννοειτε οτι ο φακος και ο αισθητηρας εχει τον κυριο λογο αλλα αν εχεις λογισμικο που δεν τα εκμεταλευεται σωστα τι να το κανεις???? πως εξηγεις το γεγονος οτι σατιο και ν8 με 2.8 και τα δυο και με καλυτερο αισθητηρα το ν8, το σατιο εχει καλυτερη και πιο φωτεινη φωτο... σημαντικα πιο φωτεινη!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

στους cmos παιζει πολυ ρολο το software εννοειτε οτι ο φακος και ο αισθητηρας εχει τον κυριο λογο αλλα αν εχεις λογισμικο που δεν τα εκμεταλευεται σωστα τι να το κανεις???? πως εξηγεις το γεγονος οτι σατιο και ν8 με 2.8 και τα δυο και με καλυτερο αισθητηρα το ν8, το σατιο εχει καλυτερη και πιο φωτεινη φωτο... σημαντικα πιο φωτεινη!!!!!!

πιθανον α φακος του satio να ειναι καλυτερος (αποχρωματικα,αχρωματικα στοιχεια κα) και ας λεει του ν8 zeiss Απο που συμπερενεις οτι στους cmos παιζει ρολο το software (εννοω οτι σε canon 5d, τραβαω raw,που δεν μεσολαβει software).

Link to comment
Share on other sites

Quiz...

 

το κινητό το παράγγειλα από http://www.ebw.gr στα 490€ το Σάββατο...

Σήμερα η τιμή είναι στα 485€...

Το απόγευμα θα πάω να το πάρω.... τι θα πληρώσω???

490 ή 485???

 

Για πείτε????

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... ποιό χρώμα θα διαλέγατε??

 

Midnight Blue ή Misty Silver ????

 

Εγώ θα προτιμήσω Midnight Blue.....

 

:lol:

 

P.S. Για όσους αγόρασαν το κινητό από http://www.edw.gr... ο bootloader είναι unlocked????

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά κανένας δεν θεωρεί πολύ μικρή την rom για το κορυφαίο SE android το 2011...?

 

Είναι λίγο μικρή να πούμε την αλήθεια αλλά αν δεν χρειάζεται κανείς 150 εφαρμογές τις οποίες δεν θα μπορούσε και χρονικά να χρησιμοποιήσει σε καθημερινή βάση,τότε είναι ψιλοΟΚ,δηλαδή μένεις με 200 ΜΒ περίπου και έχεις βάλει 5-6 HD παιχνίδια,3-4 εφαρμογές καιρού ειδήσεων,έναν VPlayer,το update 10.2 Adobe Flash και κάποια άλλα updates(Youtube,GMAIL.....κλπ.),όπως και να το κάνουμε όμως καλό θα ήταν να έχουμε 1 GB τουλάχιστον μνήμη(εδώ το DEFY τόσο έχει....) αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πως ο κατασκευαστής μας περιορίζει έτσι εδώ και αλλού μας δίνει άνεση(πχ. Desire S-διορθωτικά σε σχέση με το απλό Desire που είχε διαθέσιμη μόνο 125 ΜΒ-τόσο είδα σε demo συσκευή με Froyo στο ΠΛΑΙΣΙΟ και Multirama,για κλάματα δηλαδή-γιαυτό παίζουν συνέχεια με τις διάφορες rom).

Πάντως καλό το arc αλλά εγώ θα περιμένω και το neo και μάλλον όταν βγει στην Γερμανία θα το πάρω γιατί το arc μου κάνει κάπως too much....πιστεύω τα ίδια και πιο βολικά θα μου τα προσφέρει τελικά το neo.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους κατοχους

 

Αντιμετωπιζετε καποιο θεμα με την ταχυτητα; Σελιδες με flash περιεχομενο, ζοριζουν;

 

Ρωταω επειδη γινεται μεγαλη κουβεντα σε σχεση με το οτι δν ειναι 2πυρινο.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι τους κατοχους

 

Αντιμετωπιζετε καποιο θεμα με την ταχυτητα; Σελιδες με flash περιεχομενο, ζοριζουν;

 

Ρωταω επειδη γινεται μεγαλη κουβεντα σε σχεση με το οτι δν ειναι 2πυρινο.

 

Μη νομίζεις ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην πράξη. Ο επεξεργαστής που φοράει η συσκευή είναι πολύ δυνατός για να αντιμετωπίσει πρόβλημα σε τέτοια θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους κατοχους

 

Αντιμετωπιζετε καποιο θεμα με την ταχυτητα; Σελιδες με flash περιεχομενο, ζοριζουν;

 

Ρωταω επειδη γινεται μεγαλη κουβεντα σε σχεση με το οτι δν ειναι 2πυρινο.

 

Δεν νομίζω ότι οι διπύρηνοι θα κάνουν αισθητή τη διαφορά τους για κανά εξάμηνο( ; ) ακόμη. Εννοώ ότι προς το παρόν είναι λίγο υπερβολή μιας και δεν τους εκμεταλλεύονται οι συσκευές τους στο έπακρο. Θεωρώ δηλαδή ότι το arc δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα με τον ανταγωνισμό προς το παρόν.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω ότι οι διπύρηνοι θα κάνουν αισθητή τη διαφορά τους για κανά εξάμηνο( ; ) ακόμη. Εννοώ ότι προς το παρόν είναι λίγο υπερβολή μιας και δεν τους εκμεταλλεύονται οι συσκευές τους στο έπακρο. Θεωρώ δηλαδή ότι το arc δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα με τον ανταγωνισμό προς το παρόν.

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Εξαρτάται βέβαια και από τη χρήση που κάνει ο καθένας. Αν κάποιος θέλει να παίζει παιχνίδια και να βλέπει full HD ταινίες από τη συσκευή στην τηλεόραση, εκεί καλό είναι να έχει διπύρηνο επεξεργαστή.

 

Σε καθημερινή χρήση οι διαφορές είναι αμελητέες (σου μιλάει κάποιος που έχει και διπύρηνο και μη).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μικρή να πούμε την αλήθεια αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πως ο κατασκευαστής μας περιορίζει έτσι εδώ. και αλλού μας δίνει άνεση(πχ. Desire S-διορθωτικά σε σχέση με το απλό Desire που είχε διαθέσιμη μόνο 125 ΜΒ-τόσο είδα σε demo συσκευή με Froyo στο ΠΛΑΙΣΙΟ και Multirama,για κλάματα δηλαδή-γιαυτό παίζουν συνέχεια με τις διάφορες rom).

 

Πάντως καλό το arc αλλά εγώ θα περιμένω και το neo γιατί το arc μου κάνει κάπως too much....πιστεύω τα ίδια και πιο βολικά θα μου τα προσφέρει τελικά το neo.

 

Κι εγω μαλλον το νεο θα προτιμησω αφου τα δω και τα δυο, ομως εκτος απο τη ROM to neo εχει και μικροτερη RAM, νομιζεις πως θα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους: ο ηχος στο βίντεο πώς ειναι? Νομίζω δεν ηχογραφεί στερεοφωνικά όπως το iphone ή πιό παλιά το c905. Δεν βρίσκω κατι στα specs. Πχ ο ήχος στο βίντεο του Galaxy S ήταν πολύ (μα πολύ) μέτριος.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote και Γερμανό μου λένε κυκλοφορία 18-22/04

Γνωρίζει κανένας κάτι διαφορετικό?

Δες εδω φιλε μου:

 

 

http://www.skroutz.gr/s/329731/Sony-Ericsson-Xperia-Arc.html

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μαλλον το νεο θα προτιμησω αφου τα δω και τα δυο, ομως εκτος απο τη ROM to neo εχει και μικροτερη RAM, νομιζεις πως θα ειναι οκ?

Εγώ στο arc είδα με τα διάφορα tools πως έχει 335 ΜΒ ram,τόσο έχει και το Neo,νομίζω δεν έχουν διάφορές στο θέμα rom/ram αλλά μόνο στο μέγεθος οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καποιος που να το εχει παρει μπορει να μου πει ποσο sar γραφει το βιβλιαρακι του μεσα.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καποιος που να το εχει παρει μπορει να μου πει ποσο sar γραφει το βιβλιαρακι του μεσα.ευχαριστω πολυ

H 0.60 η 0.66 εχει...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ποιές είναι οι ρυθμίσεις vodafone για να έχει internet η συσκευή; (έψαξα στο φόρουμ αλλά δεν τις βρίσκω... ).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ποιές είναι οι ρυθμίσεις vodafone για να έχει internet η συσκευή; (έψαξα στο φόρουμ αλλά δεν τις βρίσκω... ).

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

Link to comment
Share on other sites

oνομα internet

APN internet .vodafone .gr

κωδικος προσβασης pass

oνομα χρηστη user

MCC 202

MNC 05

Tυπος Αpn default

ολα τα αλλα πεδια κενα

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, αυτές έχω βάλει, αλλά δεν παίρνει internet με τίποτα...

 

Επίσης, δεν μπορώ να ρυθμίσω τον λογαριασμό μου mail της otenet επίσης... Στο Exchange Active sync δεν πρέπει να τον περάσω;

 

EDIT: Ως δια μαγείας, internet ήρθε, εμφανίστηκε και το εικονάκι "Η".

 

Τώρα, στην ρύθμιση του otenet - Exchange Active sync, στο "τομέας" κενό δεν το αφήνουμε; Δεν μου παίρνει τις ρυθμίσεις.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...