Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για την 5.1 γράφουν για battery drain αλλά κυρίως απευθύνεται για την σειρά s22. Αν κ διαβάζω στο νήμα δεν έχουν τέτοιο θέμα. Στο δικό μας έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;. Δεν την έχω περάσει ακόμα. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε update θα γραψουν καποιοι οτι εχουν θεμα μπαταριας.... Ειναι δεδομενο. Ενα clear cache λυνει σχεδον παντα το προβλημα αν υπαρχει... 

Στο S20+ ειχε οντως πχ θεμα στα 120hz μετα απο update. Ειχε αναγνωριστει απο τη Samsung και το εφτιαξε αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά για την 5.1 γράφουν για battery drain αλλά κυρίως απευθύνεται για την σειρά s22. Αν κ διαβάζω στο νήμα δεν έχουν τέτοιο θέμα. Στο δικό μας έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;. Δεν την έχω περάσει ακόμα. 🙄

Πλέον δεν μπορώ να υπολογίσω προσωπικά, αν όντως ασχολείσαι με το κινητό στο σπίτι, χάνεις, εννοώ ΧΑΝΕΙΣ μπαταρία, το έχω δει από 3.5 ώρες sot μέχρι και 6. Πάντως συνήθως είναι κοντά στο 4 και κάτι, δεν ξέρω πόσο βγάζετε εσείς. οπότε πόσο να μου τη χαλάσει ένα νέο update.

Καλά έξω με το σήμα της κόκκινης ειδικά, μπορεί να μου πέσει και κανά 30ρι με κάνα δίωρο έξω. Απελπιστήκαμε. 😂 ναι έχω πολλά ανοιχτά βέβαια, αλλά τι να το κάνω άμα είναι να κλείνω τις μισές λειτουργίες του κινητού. έμαθα να ζω με αυτό.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την νέα αναβάθμιση που μου ήρθε,πέραν της διορθωσης του πρώτου κεφαλαίου γράμματος στο πληκτρολόγιο της σαμσουνγκ,παρατηρώ και εξαιρετική αυτονομία στην μπαταρία στην χρηση που παντα του εκανα μες την ημερα.Στην προηγούμενη αναβάθμιση  είχα παρατηρήσει μεγάλη μείωση στην διάρκεια αλλά με την νέα είναι εξαιρετικά τα πράγματα.

Αυτή την στιγμή που γράφω είμαι με ένα 23% υπόλοιπο...το φορτίζω έως το 85% πάντα και είμαι στις 7ωρες και 25 λεπτά sot....μιλάω για προσαρμοσιμη ομαλή κίνηση, fhd+ και χρήση wifi....με δεδομένα σίγουρα είμαι λίγο πιο κάτω αλλά και πάλι ευχαριστημένος.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται,με είχαν βοηθήσει αρκετά στην αυτονομία αυτές εδώ οι ρυθμίσεις.Ο καθένας ρυθμίζει ανάλογα τι τον βολεύει και τι του χρησιμεύει.

https://forum.xda-developers.com/t/samsung-galaxy-one-ui-optimization-guide.4376755/

Edited by Geodou91
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος κ εγώ κάπως έτσι είμαι. βέβαια τέτοια νούμερα που λέει ο leon δεν έχω δει. Βέβαια πάντα παίζει η χρήση. Παρόλο που έχω την άχρηστη vodafone με 4g internet κ youtube ποτέ δεν έχω πέσει κάτω από 5ωρες sot. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εχω 1 πρόβλημα με το s21 ultra. Σε ότι δήποτε κάνω, είτε μύνημα, είτε διαβάζω 1 κείμενο στο ιντερνετ. Ειτε ειμαι στο facebook, viber, tictoc κλπ... μου κάνει κάτι σαν αναναίση. Κάτι σαν refresh ανα λίγα δευτερόλεπτα. Δυσκολευομαι να διαβάσω η να γράψω κάτι.. Γνωρίζετε κάτι για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, GeorgeSam said:

Γεια σας.

Εχω 1 πρόβλημα με το s21 ultra. Σε ότι δήποτε κάνω, είτε μύνημα, είτε διαβάζω 1 κείμενο στο ιντερνετ. Ειτε ειμαι στο facebook, viber, tictoc κλπ... μου κάνει κάτι σαν αναναίση. Κάτι σαν refresh ανα λίγα δευτερόλεπτα. Δυσκολευομαι να διαβάσω η να γράψω κάτι.. Γνωρίζετε κάτι για αυτό;

Για αρχή βάλτο στην λειτουργία που προτείνει η Samsung για να δεις αν φταίει κάποια εφαρμογή. Μετά κάνε ενα καθαρισμό δεδομένων κ μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τέλος σμαρτεκ. Αλλά πιστεύω κάποια εφαρμογή στο κάνει. Δες αν είσαι κ στα 120hz

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Μετά από πολλά χρόνια σκέφτομαι να φύγω από τα σειρά S (S3, S4, S6, S7, S9, S10+ και S21 ultra) και να παω σε Iphone 14 pro.. για πείτε καμία γνώμη.. με τρώει βεβαια και το S23 ultra αλλά έχω βαρεθεί λιγάκι το UI.

Επίσης, πόσο περίπου να το δώσω; είναι το 256gb και σε άψογη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Panos_Znts said:

Καλημέρα στην ομάδα! Μετά από πολλά χρόνια σκέφτομαι να φύγω από τα σειρά S (S3, S4, S6, S7, S9, S10+ και S21 ultra) και να παω σε Iphone 14 pro.. για πείτε καμία γνώμη.. με τρώει βεβαια και το S23 ultra αλλά έχω βαρεθεί λιγάκι το UI.

Επίσης, πόσο περίπου να το δώσω; είναι το 256gb και σε άψογη κατάσταση.

Καλά θα κάνεις για αλλαγή μόνο κ μόνο κ επειδή σε τρώει το χέρι σου. Είναι κ το iphone μια πολύ καλή συσκευή με τεράστια αυτονομία. Αν βαρέθηκες το UI είναι μονόδρομος το 14pro. Τώρα το ποσό που θα το διώξεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως πόσους μήνες εγγύηση έχει ακόμα. Πόσες θήκες κ τι θήκες κ πάει έτσι μπάλα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, challenge143 said:

Καλά θα κάνεις για αλλαγή μόνο κ μόνο κ επειδή σε τρώει το χέρι σου. Είναι κ το iphone μια πολύ καλή συσκευή με τεράστια αυτονομία. Αν βαρέθηκες το UI είναι μονόδρομος το 14pro. Τώρα το ποσό που θα το διώξεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως πόσους μήνες εγγύηση έχει ακόμα. Πόσες θήκες κ τι θήκες κ πάει έτσι μπάλα. 

Έχει εγγύηση μέχρι τέλη Σεπτέμβρη και θα δώσω μαζί και τις official θήκες του  Samsung Clear View Cover (μια μαύρη και μια light gray). Γυρω στα 650ευρώ σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Panos_Znts said:

Καλημέρα στην ομάδα! Μετά από πολλά χρόνια σκέφτομαι να φύγω από τα σειρά S (S3, S4, S6, S7, S9, S10+ και S21 ultra) και να παω σε Iphone 14 pro.. για πείτε καμία γνώμη.. με τρώει βεβαια και το S23 ultra αλλά έχω βαρεθεί λιγάκι το UI.

Επίσης, πόσο περίπου να το δώσω; είναι το 256gb και σε άψογη κατάσταση.

Προσωπικά είχα το s21 ultra κ ήθελα σαν κ εσένα να κάνω την αλλαγή σε iOS.. Πήρα το 14 pro max και μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή.. Ούτε να ρυθμίσεις την ένταση του ξυπνητηριού δεν έχει, είναι η ίδια ένταση με τον ήχο κλήσης της συσκευής.. Για εμένα η μετάβαση ήταν ο,τι χειρότερο.. Ναι πολύ καλή μπαταρία και smoothness αλλά μέχρι εκεί.. Το έδωσα κ πήρα το s23 ultra και βρήκα την υγειά μου.. Όλα τα παραπάνω είναι για μένα.. Αν έχεις δουλέψει iOS και δεν σου κακοφάνηκαν οι περιορισμοί του τότε οk.. Στην περίπτωση του iphone προσαρμόζεσαι εσύ στη λειτουργία της συσκευής, όχι η συσκευή σε σένα.. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Lorgan21 said:

Προσωπικά είχα το s21 ultra κ ήθελα σαν κ εσένα να κάνω την αλλαγή σε iOS.. Πήρα το 14 pro max και μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή.. Ούτε να ρυθμίσεις την ένταση του ξυπνητηριού δεν έχει, είναι η ίδια ένταση με τον ήχο κλήσης της συσκευής.. Για εμένα η μετάβαση ήταν ο,τι χειρότερο.. Ναι πολύ καλή μπαταρία και smoothness αλλά μέχρι εκεί.. Το έδωσα κ πήρα το s23 ultra και βρήκα την υγειά μου.. Όλα τα παραπάνω είναι για μένα.. Αν έχεις δουλέψει iOS και δεν σου κακοφάνηκαν οι περιορισμοί του τότε οk.. Στην περίπτωση του iphone προσαρμόζεσαι εσύ στη λειτουργία της συσκευής, όχι η συσκευή σε σένα.. 

Καλημέρα, ναι έχεις δικιο σε αυτό που λες το IOS δεν δέχεται την παραμετροποίηση του Android και σίγουρα αυτό θα με ενοχλήσει.  IOS είχα δουλέψει στο iphone 4 το οποίο είχα κάνει jailbreake ομως δεν θέλω να μπλέξω σε τέτοιες καταστάσεις καθώς δεν έχω αρκετό χρόνο ελεύθερο..μάλλον για s23 ultra θα τραβήξω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Προσωπικά είχα το s21 ultra κ ήθελα σαν κ εσένα να κάνω την αλλαγή σε iOS.. Πήρα το 14 pro max και μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή.. Ούτε να ρυθμίσεις την ένταση του ξυπνητηριού δεν έχει, είναι η ίδια ένταση με τον ήχο κλήσης της συσκευής.. Για εμένα η μετάβαση ήταν ο,τι χειρότερο.. Ναι πολύ καλή μπαταρία και smoothness αλλά μέχρι εκεί.. Το έδωσα κ πήρα το s23 ultra και βρήκα την υγειά μου.. Όλα τα παραπάνω είναι για μένα.. Αν έχεις δουλέψει iOS και δεν σου κακοφάνηκαν οι περιορισμοί του τότε οk.. Στην περίπτωση του iphone προσαρμόζεσαι εσύ στη λειτουργία της συσκευής, όχι η συσκευή σε σένα.. 

Για χρόνια και εγώ Samsung δουλεύω και τώρα έχω το s21 Ultra... κάποιες λίγες φορές που έχω πιάσει iPhone στα χέρια μου Δεν νιώθω να μου αρέσει..

Αν και βγαίνουμε off topic Όποιος έχει διάθεση να το γράψει εδώ είτε να μου το στείλει inbox, πείτε μου μερικά χτυπητά παραδείγματα περιορισμών του iOS έναντι του Android..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας το εικονίδιο nfc στη γραμμή ειδοποιήσεων? Δεν το έχω δει ποτέ είναι κάποιο σφάλμα που δεν έχει διορθωθεί ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας το εικονίδιο nfc στη γραμμή ειδοποιήσεων? Δεν το έχω δει ποτέ είναι κάποιο σφάλμα που δεν έχει διορθωθεί ποτέ?
Δε νομίζω να εμφανίζεται στη γραμμή ειδοποιήσεων όσο είναι ενεργό, δεν θυμάμαι να το έχω δει γενικότερα σε Android συσκευές.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Δε νομίζω να εμφανίζεται στη γραμμή ειδοποιήσεων όσο είναι ενεργό, δεν θυμάμαι να το έχω δει γενικότερα σε Android συσκευές.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Σε κάποια κινητά βγάζει εικονίδιο όταν είναι ενεργό, στο δικό μας δεν θυμάμαι αν το έβγαζε. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2023 at 3:48 ΜΜ, theopanatha13 said:

Έχει κανένας το εικονίδιο nfc στη γραμμή ειδοποιήσεων? Δεν το έχω δει ποτέ είναι κάποιο σφάλμα που δεν έχει διορθωθεί ποτέ?

Δν βγάζει εικονίδιο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας σήμερα 42b627bad413f4b506853e95bab5c3bf.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προέλευση; σε γερμανικά δεν ήρθε

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Ουγγρικό

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν ήρθε πρώτα σε γερμανικό, πάντα σε εμάς νομίζω έρχεται πρώτο..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Περίεργο που δεν ήρθε πρώτα σε γερμανικό, πάντα σε εμάς νομίζω έρχεται πρώτο..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

εχει αλλαξει πρωτα πλεον παιρνει η Ελβετία.. (AUT) απο 3 του μηνα ηταν στο Frija σημερα πηρε και η vodafon (VGR) το ιδιο και στο update του Φεβρουαριου ξεκινησε  απο Ελβετία Γερμανια πλεον αργει.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Αυτό το samsung pay δλδ δεν πρόκειται ποτέ να έρθει στην Ελλάδα?

 

 

 

 

τι παραπάνω έχει απο το google pay ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DjTony said:

τι παραπάνω έχει απο το google pay ?

Και μόνο που είναι της samsung και έχουμε κινητά samsung το θέλω στο κινητό. Η σύγκριση με το google pay αδιάφορη το ξέρω ότι το έχουμε και με αυτό πληρώνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...