Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε oxxy (αν μου επιτρέπεις την προσφώνηση) ζητώ συγγνώμη αν θεώρησες ότι κατά κάποιο τρόπο σου επιτέθηκα.

Εννοούσα απλά ότι απ'οτι δείχνει βγήκε πάλι στο play store το update.

Ήμουν από αυτούς που πήρα την 3.0.4 και μετά ξαφνικά εξαφανίστηκε!

Δοκίμασα σε άλλη συσκευή και έβγαζε την παλιά έκδοση αλλά πλέον ήρθε η 3.0.6 και στις δύο.

Ναι δεν έχουν όλα αλλά το συγκεκριμένο (blackmart) αν δεν είσαι προσεκτικός το θεωρώ επικίνδυνο!

Τέλος off-topic.

Μην κιόλας ρε δεν είπα κάτι τέτοιο

 

 

αληθεύει ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής what's up σβήνονται τα πάντα από την κάρταsd που γράφουν στα σχόλια στο play store;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έγινε κάτι σε μένα τι να σου πω μια χαρά όλα τώρα εάν γίνει κάτι σε σένα δεν ξέρω η τι έχει γίνει σε άλλους που γράψουν στο playstore (τα διάβασα) εγώ όπως είπα δεν έγινε κάτι

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένα σχόλιο έχει μονάχα που το γράφει αυτό. Αν δεν έχει ιδέα κάποια να δουλεύει το κινητό της, και έτυχε να της χαλάσει η κάρτα προφανώς συμπτωματικά σε κοντινή χρονική στιγμή, δεν είναι είναι σοβαρή ένδειξη ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δεν έχεις το what's up στη συσκευή δεν δουλεύει η επιβεβαίωση.

Το δοκιμασες? Γιατι βλεπω οτι κανει επιβεβαιωση μεσω sms,αλλα πρεπει εσυ να δηλωσεις το τηλεφωνο (δεν ανιχνευει την sim).Αν καποιος μπορει να το τσεκαρει γιατι δεν εχω 2η συσκευη με microsim να το δοκιμασω.

Τι έβαλες από το link που έδωσα?

εβαλα την εφαρμογη απο το λινκ που εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

Ένα σχόλιο έχει μονάχα που το γράφει αυτό. Αν δεν έχει ιδέα κάποια να δουλεύει το κινητό της, και έτυχε να της χαλάσει η κάρτα προφανώς συμπτωματικά σε κοντινή χρονική στιγμή, δεν είναι είναι σοβαρή ένδειξη ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Moto X Play

Σύμφωνο όπως μια είχε γράψει για το viber ότι θα ήταν καλύτερο να δουλεύει χωρίς ίντερνετ τι να της πεις τι να εξηγήσεις εκεί

 

Offtopic

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

αληθεύει ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής what's up σβήνονται τα πάντα από την κάρταsd που γράφουν στα σχόλια στο play store;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε μενα δεν συνεβη κατι τετοιο. Αν υπαρχει θεμα υποθετω οτι θα το εχουν οσοι πριν την αναβαθμιση εχουν μεταφερει την εφαρμογη στην microsd. Εγω ουτως ή αλλως δεν την ειχα (για να δουλευει το widget). Για καλο και για κακο εκανα "καθαρη" εγκατασταση,εβγαλα την παλια εκδοση εντελως και εγκατεστησα την καινουργια. Ειδα οτι στα δικαιωματα,εχει την δυνατοτητα αλλαγης/διαγραφης περιεχομενου απο την microsd. Αν λοιπον παιζει προβλημα θα ειναι εκει. Λέμε ΑΝ,γιατι τα σχολια στο play δεν ειναι παντα αξιοπιστα,δεν ξερεις τι μπορει να εχει κανει ο αλλος.

@mark ειδα και 2ο σχολιο (οχι αυτο που λες με το σφαλμα,υπαρχει και αλλο που λεει οτι χαθηκαν ολα στην sd)

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν συνεβη κατι τετοιο. Αν υπαρχει θεμα υποθετω οτι θα το εχουν οσοι πριν την αναβαθμιση εχουν μεταφερει την εφαρμογη στην microsd. Εγω ουτως ή αλλως δεν την ειχα (για να δουλευει το widget). Για καλο και για κακο εκανα "καθαρη" εγκατασταση,εβγαλα την παλια εκδοση εντελως και εγκατεστησα την καινουργια. Ειδα οτι στα δικαιωματα,εχει την δυνατοτητα αλλαγης/διαγραφης περιεχομενου απο την microsd. Αν λοιπον παιζει προβλημα θα ειναι εκει. Λέμε ΑΝ,γιατι τα σχολια στο play δεν ειναι παντα αξιοπιστα,δεν ξερεις τι μπορει να εχει κανει ο αλλος.

@mark ειδα και 2ο σχολιο (οχι αυτο που λες με το σφαλμα,υπαρχει και αλλο που λεει οτι χαθηκαν ολα στην sd)

Εμένα πάνε απευθείας στην sd θέμα δεν είχα κανένα σε 2 συσκευές που το έβαλα Huawei mate 8 και το μικρό μπρίκι zte l110

 

Πάντως τα δύο σχόλια είναι που λένε για την sd είναι γυναίκες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες? Γιατι βλεπω οτι κανει επιβεβαιωση μεσω sms,αλλα πρεπει εσυ να δηλωσεις το τηλεφωνο (δεν ανιχνευει την sim).Αν καποιος μπορει να το τσεκαρει γιατι δεν εχω 2η συσκευη με microsim να το δοκιμασω.

 

εβαλα την εφαρμογη απο το λινκ που εδωσες.

 

Φυσικά το δοκίμασα.

Αλλά τελικά έχεις δίκιο.

Ίσως μου κολλούσε γιατί στη συσκευή που το δοκίμασα έχω frog και προσπαθούσε να κάνει συνεχώς επιβεβαίωση. Το γύρισα σε flight mode και με άφησε να βάλω χειροκίνητα το νούμερο ενώ πριν δε με άφηνε.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

α προσπαθει να κανει μονο του επιβεβαιωση πριν εμφανισει το πεδιο με το νουμερο? εγω την εχω στη 2η θεση του δικαρτου οποτε μαλλον γι'αυτο ζητησε κατευθειαν αριθμο. Γιατι το παιδευουν τοσο πολυ ηθελα να ηξερα...
Link to comment
Share on other sites

α προσπαθει να κανει μονο του επιβεβαιωση πριν εμφανισει το πεδιο με το νουμερο? εγω την εχω στη 2η θεση του δικαρτου οποτε μαλλον γι'αυτο ζητησε κατευθειαν αριθμο. Γιατι το παιδευουν τοσο πολυ ηθελα να ηξερα...

Ναι ακριβώς.

Στο δικαρτο που έχω το What's up στη slot 1 έγινε αυτόματα η επιβεβαίωση με το που άνοιξα την εφαρμογή.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση μέσω του site σας δουλεύει;

 

Μέσα απ'το my cosmote (στο site) με εισαγωγή κωδικών δε μου κάνει με paypal εδώ και 1,5 χρόνο, παρά μόνο με χρεωστική κάρτα {χτες έκανα}.

 

Δοκίμασε από δω:

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

Την Πρωτοχρονιά μου πήρε σε αυτό και το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απ'το my cosmote (στο site) με εισαγωγή κωδικών δε μου κάνει με paypal εδώ και 1,5 χρόνο, παρά μόνο με χρεωστική κάρτα {χτες έκανα}.

 

Δοκίμασε από δω:

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

Την Πρωτοχρονιά μου πήρε σε αυτό και το paypal.

ναι και εγώ πήρα σήμερα την εξυπηρέτηση γιατί για μια ακόμα φορά μέσα από το my cosmote δεν περνούσε ανανέωση μέσω PayPal και η κοπέλα μου είπε ΠΡΙΝ μπω με κωδικούς στο my cosmote να πάω εκεί μάλλον που λες και πέτυχε επιτέλους.απλά τους έριξα ένα χεσιμο άλλη μια φορά που μας έχουν γραμμένους τόσα χρόνια με τις τραγικές εφαρμογές τους.πρώτη εταιρεία τρομάρα τους

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απ'το my cosmote (στο site) με εισαγωγή κωδικών δε μου κάνει με paypal εδώ και 1,5 χρόνο, παρά μόνο με χρεωστική κάρτα {χτες έκανα}.

 

Δοκίμασε από δω:

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

Την Πρωτοχρονιά μου πήρε σε αυτό και το paypal.

 

Δούλεψε τελικά. Μου έβγαζε error ο server. Απαράδεκτο για τέτοιου μεγέθους εταιρεία να έχει τέτοια προβλήματα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχω What's Up και κάτι "έπαθε". :p Οι σέρβερς του ΟΤΕ, δε με άφηναν στην αρχή, να πιάσω πάνω από 20 Mbps. Μετά όμως, όταν πήρα από το Reload It δώρο 100ΜΒ για 7 μέρες, τότε με άφηνε κανονικά να πιάνω ακόμα και πάνω από 80 Mbps σε speedtests. Ωστόσο, δε με άφηνε να καταναλώσω αυτά τα ΜΒ και μου έτρωγε από άλλα δώρα, που έληγαν αργότερα... :down:

 

Λοιπόν, ενεργοποιείται την Τρίτη 4/4 η φοιτητική προσφορά και ξαφνικά τα 100ΜΒ του Reload It εξαφανίστηκαν από την εφαρμογή, ενώ έληγαν την Τετάρτη! Έχουν περάσει 2 μέρες τώρα που υποτίθεται πως έχουν λήξει, ωστόσο οι σέρβερς του ΟΤΕ ακόμα με αφήνουν να πιάσω μεγάλες ταχύτητες, αντί να μπει ξανά ο περιορισμός στα 20! Τι έγινε; :lol: Το πρωί έπιασα 60 με speedtest στο σπίτι μου, κανονικά... Κόλλησε το σύστημα φαίνεται, κι έχω δωρεάν speedtests για πάντα!!?? :up:

 

Υ.Γ. Μήπως φταίει που αγόρασα το πακέτο After Dark με 10GB; Όμως αυτό δεν είχε την ένδειξη "4G" επάνω, ούτε ισχύει όλη τη μέρα...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάζω το link για όποιον θέλει να κατεβάσει την νέα έκδοση του App και δεν του την κατεβάζει μέσω playstore

 

https://1drv.ms/u/s!AjDU5wRMMTBRpxBQf4K3zz1N2HZP

 

 

Έκδοσή εφαρμογής 3.0.6

 

Θα την αφήσω αρκετές μέρες

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχω What's Up και κάτι "έπαθε". :p Οι σέρβερς του ΟΤΕ, δε με άφηναν στην αρχή, να πιάσω πάνω από 20 Mbps. Μετά όμως, όταν πήρα από το Reload It δώρο 100ΜΒ για 7 μέρες, τότε με άφηνε κανονικά να πιάνω ακόμα και πάνω από 80 Mbps σε speedtests. Ωστόσο, δε με άφηνε να καταναλώσω αυτά τα ΜΒ και μου έτρωγε από άλλα δώρα, που έληγαν αργότερα... :down:

 

Λοιπόν, ενεργοποιείται την Τρίτη 4/4 η φοιτητική προσφορά και ξαφνικά τα 100ΜΒ του Reload It εξαφανίστηκαν από την εφαρμογή, ενώ έληγαν την Τετάρτη! Έχουν περάσει 2 μέρες τώρα που υποτίθεται πως έχουν λήξει, ωστόσο οι σέρβερς του ΟΤΕ ακόμα με αφήνουν να πιάσω μεγάλες ταχύτητες, αντί να μπει ξανά ο περιορισμός στα 20! Τι έγινε; :lol: Το πρωί έπιασα 60 με speedtest στο σπίτι μου, κανονικά... Κόλλησε το σύστημα φαίνεται, κι έχω δωρεάν speedtests για πάντα!!?? :up:

 

Υ.Γ. Μήπως φταίει που αγόρασα το πακέτο After Dark με 10GB; Όμως αυτό δεν είχε την ένδειξη "4G" επάνω, ούτε ισχύει όλη τη μέρα...

Αν έκανες την μέτρηση το πρωϊ πριν τις 08.00 αυτό φταίει..Το θέμα είναι να κολλήσει το σύστημα και να έχεις για πάντα δωρεάν ίντερνετ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο εμπόδιο για την πλήρη κατάργηση των λιανικών χρεώσεων περιαγωγής αφαίρεσαν οι ευρωβουλευτές υπερψηφίζοντας τον ευρωπαϊκό κανονισμό για τα ανώτατα όρια των τιμών χονδρικής περιαγωγής.

 

Η πλήρης κατάργηση των λιανικών χρεώσεων περιαγωγής, που έχει προγραμματιστεί για τις 15 Ιουνίου 2017, θα δώσει τη δυνατότητα στους καταναλωτές να στέλνουν μηνύματα, να καλούν και να μεταφέρουν δεδομένα σε οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ και αν ταξιδέψουν, όπως ακριβώς κάνουν και στη χώρα τους, χωρίς την επιβολή επιπλέον χρεώσεων.

 

«Αυτό αποτελεί μία μεγάλη νίκη για τους Ευρωπαίους καταναλωτές», δήλωσε η εισηγήτρια Miapetra Kumpula-Natri (Σοσιαλιστές, Φινλανδία). «Μπορούμε τώρα να γιορτάσουμε το γεγονός ότι από τις 15 Ιουνίου δεν θα υπάρχουν πλέον τα τέλη περιαγωγής.

 

Οι χρήστες που ταξιδεύουν σε ολόκληρη την Ευρώπη θα μπορούν να ελέγχουν τα email τους, να χρησιμοποιούν χάρτες, να ανεβάζουν τις φωτογραφίες τους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, να καλούν και να στέλνουν μηνύματα χωρίς επιπλέον κόστος», πρόσθεσε η ίδια.

 

Ιστορικό

 

Η άτυπη συμφωνία μεταξύ Κοινοβουλίου και Συμβουλίου για τα ανώτατα όρια τιμών χονδρικής καθορίζει τις χρεώσεις που θα μπορούν να επιβάλουν μεταξύ τους οι επιχειρήσεις τηλεπικοινωνιών για τη χρήση των δικτύων τους κατά τη διάρκεια των διασυνοριακών κλήσεων «περιαγωγής». Οι τιμές χονδρικής περιαγωγής επηρεάζουν έμμεσα τους τελικούς λογαριασμούς των καταναλωτών.

 

Η συμφωνία για τα χαμηλότερα ανώτατα όρια στη μεταφορά δεδομένων θα επιτρέψει στους Ευρωπαίους καταναλωτές να έχουν πρόσβαση σε περισσότερα δεδομένα, όπως είναι το οπτικοακουστικό υλικό, όταν ταξιδεύουν σε άλλη χώρα της ΕΕ. Θα επιτρέψει, επίσης, το άνοιγμα των αγορών στις μικρές εταιρείες τηλεπικοινωνιών.

 

Νέα ανώτατα όρια για τις χρεώσεις χονδρικής

 

Φωνητικές κλήσεις: €0,032

 

Μεταφορές δεδομένων: €7,7/gigabyte (από τις 15.06.2017), €6/ gigabyte (από τις 01.01.2018), €4,5/ gigabyte (από τις 01.01.2019), €3,5/ gigabyte (από τις 01.01.2020), €3/ gigabyte (από τις 01.01.2021), €2,5/ gigabyte (από τις 01.01.2022)

 

Μηνύματα κειμένου: €0,01

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες την μέτρηση το πρωϊ πριν τις 08.00 αυτό φταίει..Το θέμα είναι να κολλήσει το σύστημα και να έχεις για πάντα δωρεάν ίντερνετ :lol:

 

Όλη την ημέρα μετράω και μου βγάζει 50-60 Mbps. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ποτε ανοιγει η γραμμη και δεν ακουγεται τιποτα,ποτε κλεινει αμεσα. Που γραφτηκε η συγκεκριμενη προσφορα,στο fb τους δεν βλεπω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...