Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ακρίβεια δεν φαίνεται να υπάρχει καμμία αλλαγή στο φρογκ εκτός κι αν ετοιμάζουν νέα ανακοίνωση. Για οσους πάντως μιλάνε κάτω απο 150' το μήνα προς όλους,δεν συμφέρει να εχουν κοσμοκάρτα πλέον...

Υπάρχει αλλαγή. Η τροποποίηση του πακέτου των 500 MB με 5,04€ σε 600 MB με 6€, ισχύει και για το Frog. Δεν έχει όμως μεγάλη σημασία, αφού ελάχιστοι πλέον ενεργοποιούν το συγκεκριμένο πακέτο, λόγω της (κρυφής) προσφοράς των 4 GB με 4,44€. Όσον αφορά το πακέτο των 60' προς όλους με 3,02€, μάλλον δεν το άλλαξαν, επειδή ο ανταγωνισμός (Q), έχει διατηρήσει το αντίστοιχο πακέτο, έστω κι'αν δεν ενεργοποιείται online. Φοβάμαι όμως, μήπως κόψουν το διπλασιασμό του πακέτου, που δίνεται ανά 2 εβδομάδες. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά τι συμφέρει περισσότερο κοσμοκάρτα η Frog?

 

Όπως έχουν τα πράματα μετά τα σημερινά νέα (ΑΝ δεν έχουμε κάτι νεότερο αύριο , μεθαύριο, έτσι; μη με πείτε "κακό μάντη"..έτσι έχουν τα πράματα, το "λέω" στην υπογραφή μου, ΟΚ?),

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/company/211116-timologiakes-allages-kartokinitis.pdf

η C-Ote μας "σέρνει" στα "κρυφά μονοπάτια" του frog.......Θα δείξει που το πάνε οι Γερμανοί.....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλαγή. Η τροποποίηση του πακέτου των 500 MB με 5,04€ σε 600 MB με 6€, ισχύει και για το Frog. Δεν έχει όμως μεγάλη σημασία, αφού ελάχιστοι πλέον ενεργοποιούν το συγκεκριμένο πακέτο, λόγω της (κρυφής) προσφοράς των 4 GB με 4,44€. Όσον αφορά το πακέτο των 60' προς όλους με 3,02€, μάλλον δεν το άλλαξαν, επειδή ο ανταγωνισμός (Q), έχει διατηρήσει το αντίστοιχο πακέτο, έστω κι'αν δεν ενεργοποιείται online. Φοβάμαι όμως, μήπως κόψουν το διπλασιασμό του πακέτου, που δίνεται ανά 2 εβδομάδες. Θα δούμε.

 

τι εννοείς "κρυφή προσφορά 4gb με 4,44 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς "κρυφή προσφορά 4gb με 4,44 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες topic με τίτλο frog εδώ στη θεματική Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερος Ανταγωνισμός ρε παιδια στην Ελλάδα,εχω πάθει πλάκα !!
Link to comment
Share on other sites

Τα 500mb αν ανανεώσεις μέσω paypal ισχύει και για cosmokarta ή μόνο για whatsup;

Εγώ σε cosmokarta με 10 € ανανέωση μέσω paypal πήρα 500mb

Link to comment
Share on other sites

Ουστ **** τα καρτέλ. Τον άλλο τον έφταναν τα 200 λεπτά το μήνα με 5 τώρα θέλει 6 για 250. Όλα ανέβηκαν βασικά και καταργήθηκαν μερικά καλά πακέτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κέρδος τους κοιτανε! Ιδιωτική επιχείρηση είναι! Γι αυτό υπάρχει και ο ανταγωνισμός.

 

Ποιος ανταγωνισμός φίλε μου; :lol: :lol: Όλοι συνεννενοημένοι είναι. ΚΑΡΤΈΛ.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

η cyta συνεχίζει να έχει πακέτο με 5 ευρώ εκτός και αν δεν έχει ενημερωθεί το σιτε
Link to comment
Share on other sites

η cyta συνεχίζει να έχει πακέτο με 5 ευρώ εκτός και αν δεν έχει ενημερωθεί το σιτε

 

Αποκτά κάποιο νόημα το Mobile Virtual Network Operator - MVNO

Link to comment
Share on other sites

Αποκτά κάποιο νόημα το Mobile Virtual Network Operator - MVNO

 

δεν καταλαβα τι θελεις να πεις με αυτο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι θελεις να πεις με αυτο;

 

http://www.makeuseof.com/tag/no-longer-tied-to-a-cellular-contract-10-reasons-you-should-switch-to-an-mvno/

 

Η Cyta κινητή χρησιμοποιεί το δίκτυο της κόκκινης.

Link to comment
Share on other sites

http://www.makeuseof.com/tag/no-longer-tied-to-a-cellular-contract-10-reasons-you-should-switch-to-an-mvno/

 

Η Cyta κινητή χρησιμοποιεί το δίκτυο της κόκκινης.

 

ειναι κατι σαν την carrefour/champion μαρινοπουλος , η ελτα καρτοκινητη , και αντιστοιχα με αλλο δικτυο μοιαζει με την q που παλια επαιρνε σημα απο την vodafone ενω εχει αλλαξει στην wind .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ειναι κατι σαν την carrefour/champion μαρινοπουλος , η ελτα καρτοκινητη , και αντιστοιχα με αλλο δικτυο μοιαζει με την q που παλια επαιρνε σημα απο την vodafone ενω εχει αλλαξει στην wind .

 

Όχι.:)....................:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι.:)....................:O

 

γιατί όχι;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω μια ip camera στο χωριό και ψάχνω μια οικονομική λύση για ιντερνέτ για να μπορέσει να δουλέψει η κάμερα.

Ο μόνος πάροχος στην περιοχή μου για σύνδεση μέσο σταθερής τηλεφωνίας είναι ο ΟΤΕ αλλά δυστυχώς το πάγιο ανεβαίνει πάρα πολύ ψιλά.

Γι'αυτό τον λόγο ψάχνω για εναλλακτικές λύσεις μέσο κινητής τηλεφωνίας για αγορά πακέτου με δεδομένα.

Υπολογίζω ότι τα πακέτα δεδομένων που χρειάζομαι είναι περίπου στα 2 gb/μήνα

 

Πιο πακέτο καρτοκινητής (Cosmokarta, F2g, Q) να επιλέξω πού προσφέρει την οικονομικότερη λύση σε mb ή υπάρχει κάτι άλλο να μου προτείνετε ;

 

Διάβασα εδώ στο forum για frog 4,4 Ευρώ 4gb. Ισχύει ακόμα αυτό και πως ενεργοποιείτε;

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρες σε όλους,

Έχω πρόσφατα αλλάξει το συμβόλαιο μου (2 μήνες) από το 65 plus σε cosmokarta και ομολογώ ότι περνάω με ζόρι στα δεδομένα το μήνα.Γνωρίζει κανείς πότε μπορώ να κάνω φορητότητα σε άλλη εταιρεία πχ CU που πιστεύω θα με καλύψει καλύτερα σε αυτά που καταναλώνω η δεν έχω πρόστιμα κτλ όπως με το συμβόλαιο αν φύγω?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρες σε όλους,

Έχω πρόσφατα αλλάξει το συμβόλαιο μου (2 μήνες) από το 65 plus σε cosmokarta και ομολογώ ότι περνάω με ζόρι στα δεδομένα το μήνα.Γνωρίζει κανείς πότε μπορώ να κάνω φορητότητα σε άλλη εταιρεία πχ CU που πιστεύω θα με καλύψει καλύτερα σε αυτά που καταναλώνω η δεν έχω πρόστιμα κτλ όπως με το συμβόλαιο αν φύγω?

 

Λογω των αλλαγων χρεωσεων και δεσμευμενος να ησουν μπορεις να φυγεις αμεσα.Αμα μπεις στο site της cosmote που αναφερει τις αλλαγες στις χρεωσεις

"Οι συνδρομητές WHAT’S UP και COSMOKAΡΤΑ έχουν δικαίωμα να καταγγείλουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της παρούσας"

 

Αρα προχωρα αμεσα σε φορητοτητα

Edited by jtkar
jtkar
Link to comment
Share on other sites

Με το καρτοκινητό δεν υπάρχει δέσμευση. Φυσικά και μπορείς να φύγεις όποτε θελήσεις χωρίς να πληρώσεις τίποτα γιατί δεν έχει καμία δέσμευση.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

 

 

Έχω μια ip camera στο χωριό και ψάχνω μια οικονομική λύση για ιντερνέτ για να μπορέσει να δουλέψει η κάμερα.

 

Ο μόνος πάροχος στην περιοχή μου για σύνδεση μέσο σταθερής τηλεφωνίας είναι ο ΟΤΕ αλλά δυστυχώς το πάγιο ανεβαίνει πάρα πολύ ψιλά.

 

Γι'αυτό τον λόγο ψάχνω για εναλλακτικές λύσεις μέσο κινητής τηλεφωνίας για αγορά πακέτου με δεδομένα.

 

Υπολογίζω ότι τα πακέτα δεδομένων που χρειάζομαι είναι περίπου στα 2 gb/μήνα

 

 

 

Πιο πακέτο καρτοκινητής (Cosmokarta, F2g, Q) να επιλέξω πού προσφέρει την οικονομικότερη λύση σε mb ή υπάρχει κάτι άλλο να μου προτείνετε ;

 

 

 

Διάβασα εδώ στο forum για frog 4,4 Ευρώ 4gb. Ισχύει ακόμα αυτό και πως ενεργοποιείτε;

 

 

 

ευχαριστώ πολύ

 

 

 

Στη Frog ισχυει ακομα ναι, αλλα ανεπισημα. Εχει σταματησει ημερολογιακα η προσφορα, αλλα συνεχιζουν να τη δινουν ακομα. Στη σελιδα τους μην περιμενεις να διαβασεις τιποτα, να ξερεις

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...