Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποια εταιρεία και να έχω δει στο δρόμο {όλες τις εταιρείες} "χτυπάνε" το 10€υρο τουλάχιστον για καρτοκινητή,

ΑΝ και αρχικά προτείνουν καρτοπρόγραμμα.

 

και το 10αρικο μπαίνει σε χρόνο ομιλίας? Δίνουν απόδειξη? Εχω ακουσει πολλες να φωνάζουν 'δωρεαν νουμερακι καρτοκινητης', αλλά ποτέ καρτοπρογραμμα, δηλαδή υπογράφεις συμβόλαιο στο δρόμο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οι κοπέλες στο δρόμο που δίνουν αριθμούς γουατς απ, ζητάνε λεφτά?

Ναι. Ζητάνε 10€ αν θυμάμαι καλά. Έχει περάσει και καιρός.... Είχα αγοράσει μια κάρτα wind όμως. Φοιτητική. Και με είχαν βάλει να πάρω μια κάρτα των 10 από ένα περίπτερο δίπλα και να την βάλω μπροστά τους για να ενεργοποιήσω την σιμ. Αυτοί δεν κράτησαν τίποτα από χρηματα. Μόνο την κάρτα που με έβαλαν να πάρω και να βάλω. Είχα πάρει φοιτητικό πακέτο χωρίς να είμαι φοιτήτρια. Μόνο ταυτότητα ζήτησαν τίποτα άλλο.

Φωνάζουν "δωρεάν νουμερακι" αλλά δεν είναι και τόσο δωρεάν στην ουσια. Τα 10 € πάντως μου έμειναν στην κάρτα. Πιστεύω πως έτσι λειτουργούν και οι πλανόδιοι της κοσμοτε.

 

Α! Και κάτι ακόμα!! Έβαλα κανονικα την κάρτα των 10€ που με στειλανε να πάρω και μετά την τράβηξαν φωτογραφία για να την έχουν κ αυτοί σαν απόδειξη λέει.

 

Στο σύνταγμα στην έξοδο του μετρό. Έτσι έκαναν σε όλους.

 

Νομιζω τράβηξαν φωτογραφία και την ταυτότητα. Δεν θυμαμαι καλά. Αν δεις κ έχουν κανένα καλό φοιτητικό κοσμοτε παρτο αν συμφαιρει.

 

Απόδειξη όχι, δεν σου δίνουν γιατί στην ουσία σου δίνουν το πακετάκι δωρεάν. Άσχετα που σου λένε να βάλεις κάρτα μέσα.

Τουλάχιστον έτσι γινόταν εκείνη τη μέρα που είχα πάρει εγώ.

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη sim Frog αγόρασα μόλις σήμερα με 5€ από κατάστημα Cosmote

 

http://i68.tinypic.com/xp7iq1.jpg

 

Σε Γερμανό που είχα πάει δεν είχαν Frog και μου είχαν προτείνει να πάρω Cosmokarta και μετά ALPAK.

Κάπου είχα δει τις νέες χρεώσεις του ALPAK (από..... σε....) : είναι διαφοετικές για κάθε πακέτο (Cosmokarta, WhatsUp, Frog).

 

Τις γνωρίζει κανείς;

Νομίζω πια δεν έχει δωρεάν την πρώτη αλλαγή πακέτου.

 

Η πρωτη αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε WU ή αντιστροφα έχουν ειναι δωρεάν,οι επόμενες νομιζω εχουν παει στα 3 ευρω. Αλλαγη σε φρογκ ομως δεν ειναι δωρεαν πλεον,εχει παει στα 3 ευρώ απο την πρώτη αλλαγή.Τα γραφει στο απαντητικό μήνυμα του ΑΛΠΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

Και για να επανελθω στην Οδυσσεια μια φορητοτητας...

 

Σημερα συνδεθηκα... Ειχα ζητησει frog και μου ειπαν με την δευτερη Οκ, στην πρωτη που μου ειπαν δεν εχουμε ειπα whatsup...

 

Τελικα συνδεθηκα ως Cosmocarta!! Το μονο που δεν ηθελα!! Και ειναι διπλο το κακο διοτι... Θα καψω την δωρεαν πρωτη μεταφορα σε whatsup μεσω μηνηματος allpack ΑΛΛΑ και εχει ενεργοποιημενη την επιλογη 200 λεπτα προς ολους και με χρεωσε 5 ευρω χωρις να θελω!

 

Μιλαμε θα γινει χαμος αυριο!! Θα γινει ομηρικη μαχη στο καταστημα! Η πλακα ειναι οτι για ακριβως το ιδιο διαμαρτυρηθηκε ενας κυριος την πρωτη μερα που πηγα, οτι του αφερεθηκαν 5 ευρω απο το λογαριασμο και ειχε μπει πακετο που δεν ηθελε!! παντως το μπονους του 1Gb μπηκε αν το ειχατε απορια ενω εχω και 100 λεπτα προς ολους για τις δυο πρωτες ανανεωσεις!

 

Ξερει κανεις με το μηνυμα σε αllpack χανετε το υπολοιπο Η' παραμενει??

 

Επισης για τις κοπελιες που λετε στο μετρο προσφατα αγορασα μια φρογκ πληρωσα 1 ευρω χωρις χρονο ομιλιας και πηρα σιμ που την κανεις οτι θελεις οχι μονοκομματη σαν αυτη που δινουν στην φορητοτητα... Παντως δεν νομιζω να δινουν καρτοσυμβολαια...

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Και για να επανελθω στην Οδυσσεια μια φορητοτητας...

 

Σημερα συνδεθηκα... Ειχα ζητησει frog και μου ειπαν με την δευτερη Οκ, στην πρωτη που μου ειπαν δεν εχουμε ειπα whatsup...

 

Τελικα συνδεθηκα ως Cosmocarta!! Το μονο που δεν ηθελα!! Και ειναι διπλο το κακο διοτι... Θα καψω την δωρεαν πρωτη μεταφορα σε whatsup μεσω μηνηματος allpack ΑΛΛΑ και εχει ενεργοποιημενη την επιλογη 200 λεπτα προς ολους και με χρεωσε 5 ευρω χωρις να θελω!

 

Μιλαμε θα γινει χαμος αυριο!! Θα γινει ομηρικη μαχη στο καταστημα! Η πλακα ειναι οτι για ακριβως το ιδιο διαμαρτυρηθηκε ενας κυριος την πρωτη μερα που πηγα, οτι του αφερεθηκαν 5 ευρω απο το λογαριασμο και ειχε μπει πακετο που δεν ηθελε!! παντως το μπονους του 1Gb μπηκε αν το ειχατε απορια ενω εχω και 100 λεπτα προς ολους για τις δυο πρωτες ανανεωσεις!

 

Ξερει κανεις με το μηνυμα σε αllpack χανετε το υπολοιπο Η' παραμενει??

 

Επισης για τις κοπελιες που λετε στο μετρο προσφατα αγορασα μια φρογκ πληρωσα 1 ευρω χωρις χρονο ομιλιας και πηρα σιμ που την κανεις οτι θελεις οχι μονοκομματη σαν αυτη που δινουν στην φορητοτητα... Παντως δεν νομιζω να δινουν καρτοσυμβολαια...

 

το υπόλοιπο πρέπει να μεταφερεται κανονικά .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξε΄χασετε να πάρετε στο 1330 για δωρο 200' λεπτά για το ΣΚ.

 

Για κοσμοκαρτα ειναι μονο.

 

Μου ήρθε και εμένα , κάλεσα το 1330 και το πρώτο που άκουσα ήταν το μήνυμα για τα 200' και να πατήσω το 0 .

Μόλις έλαβα μήνυμα για 200' αυτό το Σ/Κ :)

 

 

Θα είναι και για το άλλο ΣΚ από ό,τι είδα σε κατάστημα Γερμανός (15-17/4). Δε γνωρίζω αν θα δοθεί το άλλο ΣΚ μόνο σε όσους Δεν αυτό το ΣΚ (8-10/4).

 

 

Όσοι ΔΕΝ ενεργοποίησαν το δώρο 200΄ της Cosmokarta προς όλους το προηγούμενο ΣΚ 8-10/4/2016

έχουν τη δυνατότητα να το ενεργοποιήσουν αυτό το ΣΚ 15-17/4.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχω wind f2go και ενδιαφερομαι να το γυρισω σε whats up .ειδα πως εαν κανεις ανανεωση με paypal η σε ενα καταστημα σου δινει δωρεαν 1gb internet.για ποσο καιρο ισχυει αυτη η προσφορα;

γενικα με ενα 10Ε καρτα τον μηνα ποσα λεπτα ομιλιας (προς ολους και προς κοσμοτε) και ποσα MB θα εχω;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχω wind f2go και ενδιαφερομαι να το γυρισω σε whats up .ειδα πως εαν κανεις ανανεωση με paypal η σε ενα καταστημα σου δινει δωρεαν 1gb internet.για ποσο καιρο ισχυει αυτη η προσφορα;

γενικα με ενα 10Ε καρτα τον μηνα ποσα λεπτα ομιλιας (προς ολους και προς κοσμοτε) και ποσα MB θα εχω;

 

Την ανανέωση μπορείς να την κάνεις και από κατάστημα, παίρνεις 1 GB για 15 ημέρες αλλά αν βάλεις και ένα πακέτο που είναι π.χ. για 30 ημέρες τότε προσθέτονται όλα μαζί για 30 ημέρες και όταν φτάσεις στην 29 ημέρα τότε βάζεις ξανά ένα πακέτο για ίντερνετ και πάει για άλλες 30 ημέρες ή για όσο είναι το πακέτο και προσθέτονται όλα τα MB παλαιά και καινούρια. Επίσης η προσφορά νομίζω ότι είναι για πάντα; Παλαιά έδιναν 500 MB και τώρα πριν 2 μήνες περίπου το έκαναν 1 GB.

 

Για τα λεπτά ομιλίας μπορείς με €5 να έχεις 200 λεπτά προς όλους ή πάλι με €5 400 προς Whats Up και 100 προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κοσμοκαρτα κάποιος αριθμός που μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και όχι να στείλεις μήνυμα για να ακούσεις το υπόλοιπο από το πακέτο του χρόνου ομιλίας σου; Όχι το υπόλοιπο των € αλλά το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας από το πακέτο των 200', όπως όταν στέλνεις Υ στο 1330; Πρόκειται για ηλικιωμένο άτομο που δεν ξέρει να στέλνει μηνύματα και ούτε πρόκειται να μάθει στα 80.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κοσμοκαρτα κάποιος αριθμός που μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και όχι να στείλεις μήνυμα για να ακούσεις το υπόλοιπο από το πακέτο του χρόνου ομιλίας σου; Όχι το υπόλοιπο των € αλλά το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας από το πακέτο των 200', όπως όταν στέλνεις Υ στο 1330; Πρόκειται για ηλικιωμένο άτομο που δεν ξέρει να στέλνει μηνύματα και ούτε πρόκειται να μάθει στα 80.

 

 

 

Να βαλεις το MyCosmote σε εσενα; Εγω στη γιαγια μου που ειναι μεγαλη και ξεχναει,ετσι εχω κανει με το F2G που εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην χρειάζεται να ασχολούμαι εγώ γιατί δεν μένουμε στις ίδιες πόλεις . Με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου των 200' βολεύεται μια χαρά να βάζει μια φορά τον μήνα 5-6€ χωρίς να χρειάζεται να ασχοληθεί με τίποτε άλλο. Αλλά θα ήταν καλό να μπορεί να πάρει μια δυο φορές το μήνα κάπου τηλ. να μάθει πόσα λεπτά έχει ακόμα. Στις άλλες δύο εταιρίες υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην χρειάζεται να ασχολούμαι εγώ γιατί δεν μένουμε στις ίδιες πόλεις . Με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου των 200' βολεύεται μια χαρά να βάζει μια φορά τον μήνα 5-6€ χωρίς να χρειάζεται να ασχοληθεί με τίποτε άλλο. Αλλά θα ήταν καλό να μπορεί να πάρει μια δυο φορές το μήνα κάπου τηλ. να μάθει πόσα λεπτά έχει ακόμα. Στις άλλες δύο εταιρίες υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

 

 

Να βλεπεις το υπολοιπο μονο λεμε.Και η γιαγια μου ειναι μακρια απο εμενα αλλα βλεπω το υπολοιπο και βαζω πακετα.Εφοσον εχεις αυτοματη ενεργοποιηση και βαζει 6€ μεσα δεν εχεις θεμα.Απλα να βλεπεις το υπολοιπο και να του λες,πανε βαλε καρτα ή τα λεπτα τελειωνουν αμα δεις οτι το πακετο ληγει/τελειωνει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη προσφορά για δεδομένα; Γνώριζα για το 1 γιγα του what's up και έκανα πρόσφατα φορητότητα. Υπάρχει όμως σε κοσμοκαρτα ή frog κάτι καλύτερο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καλύτερη προσφορά για δεδομένα; Γνώριζα για το 1 γιγα του what's up και έκανα πρόσφατα φορητότητα. Υπάρχει όμως σε κοσμοκαρτα ή frog κάτι καλύτερο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες προσφορα 1giga στο whats up εννοείς αυτό που σου δίνει δώρο με ανανέωση κάρτας σε κατάστημα κοσμοτε και Γερμανός, ετσι??

Η είναι κάτι άλλο που δεν το εχω πάρει χαμπάρι???

Ρωτάω γιατί κ εμένα μόνο το ίντερνετ με ενδιαφέρει μιας και μιλάω τα τελευταία χρόνια σχεδόν αποκλειστικά με viber και messenger!!

 

Το μεγαλύτερο πακέτο που εχει να βαλεις είναι 500mb με 5€ αν ρωτάς αυτό. Βάζεις όσα πακέτα θες το μηνα.

Για γουατσαπ μιλάω!!

 

Εγώ για ίντερνετ βάζω 10€ κάρτα σε Γερμανό και μου δίνει 1giga δώρο. Μετά βάζω τον κωδικό reloadit και παίρνω όσο ίντερνετ δώσει αυτό και μετά βάζω κ το μικρότερο πακέτο που έχει που είναι 200mb με 3€. Και ενώνονται όλα μαζί και κρατάνε ένα μήνα!! Και τον επόμενο μήνα βάζω πάλι ένα πακέτο ίντερνετ μια μέρα πριν την ημερομηνία λήξης του προηγουμενου κ ότι μου έμεινε από τον προηγούμενο μήνα μεταφέρεται στον επόμενο. Δεν ξέρω αν σε μπέρδεψα..... Αλλά αυτός είναι ένας τρόπος να μαζεύεις ίντερνετ

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό με το 1 γιγα για 15 μέρες εννοούσα κι εγώ. Απλά είχα απορία αν σε κοσμοκάρτα ή frog υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη προσφορα προς ολους που εχει η Κοσμοτε ποια ειναι μηπως φτιαξω αριθμο καρτοκινητου

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη προσφορα προς ολους που εχει η Κοσμοτε ποια ειναι μηπως φτιαξω αριθμο καρτοκινητου

 

 

Τα 120΄ προς όλους με 3€ στο frog κάθε 2-3 βδομάδες.

Ισχύει για αυτή τη βδομάδα (18-24/4):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6677066#post6677066

 

Αλλιώς 200΄προς όλους με 5€.

 

Για 30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έβγαλε ήδη πασχαλινή προσφορά στο cu. Η Cosmote;

Τίποτα.... Ακόμα!! Αν δείτε τίποτα παιδιά ενημερώστε να το μάθουμε να προλάβουμε αν είναι και γίνει κάτι γιατί αν περιμένω ενημερωση/sms από την κοσμοτε.......

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...