Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Wind άλλαξε τα δεδομένα για άλλη μια φορά με το F2G. Με 5ευρώ έχεις πλέον 1GB και με ανανέωση 10ευρώ επιλέγεις ή 300΄ προς όλους ή 500mb.Eκεί στην COSMOTE τα βλέπετε αυτά; Ο κόσμος ξύπνησε και πάει εκεί που δίνουν περισσότερα. Δεν έχω λόγο πλέον να έχω wu ως δεύτερο νούμερο. Το F2G με καλύπτει στην κυριολεξία γιατί έχει και πακέτα με 5ευρώ 200' προς όλους.Απλά καλείς και δεν σε νοιάζει τι δίκτυο έχει ο άλλος.ΑΝΤΙΟ COSMOTE...

 

σωστα αλλα δεν μπορουνε να σε καλουνε παλι τα what's up αρα θα πρεπει να εχεις και ενα whats up για να μην αγοραζεις πακετα και καλεις μονο εσυ .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σωστα αλλα δεν μπορουνε να σε καλουνε παλι τα what's up αρα θα πρεπει να εχεις και ενα whats up για να μην αγοραζεις πακετα και καλεις μονο εσυ .

 

απλα πραγματα παει και αυτος που εχει whats up σε f2go δλδ πρεπει να εισαι χαζος για να μεινεις ακομα εκει δλδ ημαρτον μεχρι και το ΠΑΣΟΚ επεσε κατω απο 10% το whats up εκεί κώλυμα....

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

+302228 :confused:

 

Ψαχνά Εύβοιας...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Από Εύβοια.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

απλα πραγματα παει και αυτος που εχει whats up σε f2go δλδ πρεπει να εισαι χαζος για να μεινεις ακομα εκει δλδ ημαρτον μεχρι και το ΠΑΣΟΚ επεσε κατω απο 10% το whats up εκεί κώλυμα....

 

Με κάλυψες πλήρως! Αν μετά από αυτήν την προσφορά του F2G θέλει ο άλλος να έχει WU και να περιορίζεται(Βλέπε την νέα διαφήμιση του F2G) τι να πω...είναι άξιος της μοίρας του.Με 10ευρώ έχω 700'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ(300+200+200).Ας μου κάνει αναπάντητη και θα τον καλώ εγώ...Μόλις λήξει το πακέτο που έχω στο WU κλείνω το κινητό και παραμένω επιτέλους με μία συσκευή με το κανονικό μου νούμερο F2G.Τα 700΄ τα θεωρώ πάρα πολλά ακόμα και με ελάχιστη χρέωση το 3λεπτο=7,7 3λεπτές κλήσεις την μέρα!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνά Εύβοιας...

 

Από Εύβοια.

 

Α και εγω νόμιζα οτι ήταν τίποτα εξωτερικού η κάποιος πονηρός

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Α και εγω νόμιζα οτι ήταν τίποτα εξωτερικού η κάποιος πονηρός

ότι ξεκινά με +30 είναι από ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

απλα πραγματα παει και αυτος που εχει whats up σε f2go δλδ πρεπει να εισαι χαζος για να μεινεις ακομα εκει δλδ ημαρτον μεχρι και το ΠΑΣΟΚ επεσε κατω απο 10% το whats up εκεί κώλυμα....

 

ακριβως ετσι! Το προβλημα ειναι οτι:

α) αγνοια/ελλειψη καταναλωτικης νοημοσυνης

β) βαρεμαρα του ελληναρα (το χειροτερο). ''Που να τρεχω τωρα στη wind να κανω τον αριθμο μου f2g'', ή ''Που να τρεχει τωρα ολη η παρεα'', λες και θα ειναι κάτεργο :lol:

 

οταν θα τελειωσει ομως το σχολειο/πανεπιστημιο (και δε θα χαρτζιλικωνει πια ο μπαμπας/μαμα), τοτε θα αρχισει να ψαχνεται ο wuης... Εννοειται πως οποιος ειναι ανω των (περιπου μ.ο.) 23, δε δικαιολογειται να εχει πια what's up...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι! Το προβλημα ειναι οτι:

α) αγνοια/ελλειψη καταναλωτικης νοημοσυνης

β) βαρεμαρα του ελληναρα (το χειροτερο). ''Που να τρεχω τωρα στη wind να κανω τον αριθμο μου f2g'', ή ''Που να τρεχει τωρα ολη η παρεα'', λες και θα ειναι κάτεργο :lol:

 

οταν θα τελειωσει ομως το σχολειο/πανεπιστημιο (και δε θα χαρτζιλικωνει πια ο μπαμπας/μαμα), τοτε θα αρχισει να ψαχνεται ο wuης... Εννοειται πως οποιος ειναι ανω των (περιπου μ.ο.) 23, δε δικαιολογειται να εχει πια what's up...

χμμ...μην μιλήσω πόσοι γονείς φίλων μου κλπ έχουν whatsup.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία μου έφαγε 8€ που είχα μέσα και τώρα το κατάλαβα που πήγα να πάρω τηλέφωνο πως γίνεται αυτό για περισσότερες μέρες ήταν κλειστό το κινητό και δεν ήρθε κανένα μήνυμα για ίντερνετ και τώρα εχω 0.07€ :mad:

 

Μπορώ να πάρω τμήμα εξ.πελατών με 0.07€ :confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο να φτάνει ένας χρήστης στο σημείο να ρωτάει αν το εναπομείναν υπόλοιπό του φτάνει για να καλέσει την Εξυπηρέτηση Πελατών. Κανονικά η κλήση προς το CS θα έπρεπε να γίνεται ανεξαρτήτως διαθέσιμου υπολοίπου και στην επόμενη ανανέωση του χρήστη (αφού το τηλεφώνημα χρεώνεται) να αφαιρούσαν το ποσό που αναλογούσε στην κλήση αυτή.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο να φτάνει ένας χρήστης στο σημείο να ρωτάει αν το εναπομείναν υπόλοιπό του φτάνει για να καλέσει την Εξυπηρέτηση Πελατών. Κανονικά η κλήση προς το CS θα έπρεπε να γίνεται ανεξαρτήτως διαθέσιμου υπολοίπου και στην επόμενη ανανέωση του χρήστη (αφού το τηλεφώνημα χρεώνεται) να αφαιρούσαν το ποσό που αναλογούσε στην κλήση αυτή.

 

Κανονικά θα έπρεπε να είναι δωρεάν, ή έστω με χαμηλότερη συμβολική (π.χ. 0.05€) χρέωση!:!:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι μπήκαν τα 600' προς What's Up από την φοιτητική προσφορά. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν έκανα ανανέωση κατά τη διάρκεια του μήνα... Παρόλα αυτά μου μπήκαν!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και η κοροϊδία στην εξ.π. συνεχίζεται:mad: μετα το 1€ την ήμερα έχουν κάνει 1€ το ΜΒ τι πράγματα είναι αυτά :mad:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι "φάγανε" 28€ από το νούμερο της μητέρας μου (μπήκε καταλάθος internet). Θυμόμουν το 1€/μέρα αλλά προφανώς το αλλάξανε (?).
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να είναι δωρεάν, ή έστω με χαμηλότερη συμβολική (π.χ. 0.05€) χρέωση!:!:

 

ακριβως! Ξερει κανεις στο εξωτερικο τι παιζει με χρεωσεις cc;

Link to comment
Share on other sites

χμμ...μην μιλήσω πόσοι γονείς φίλων μου κλπ έχουν whatsup.

 

:offtopic:

 

καιρός να τους ανοίγει κάποιος τα μάτια...γιατί δεν είναι εποχές για να δίνουμε λεφτά που δεν περισσεύουν. Εγώ ακόμα στην υπογραφή μου το έχω...και δεν έχω κανένα συμφέρον προς την wind/q...αλλά όπως και να έχει, το q ΕΙΝΑΙ το πιο φθηνό ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ !

Link to comment
Share on other sites

τα MB της φοιτητικης προσφορας προστιθενται σε αυτα του προηγουμενου μηνα, μιας και δεν τα καταναλωνω ολα. ετσι, αυτη τη στιγμη εχω σχεδον 2GB. θα πρεπει να τα καταναλωσω μεχρι τον Ιουνιο που ληγει η προσφορα, ή θα παραμεινουν στο λογαριασμο μου και μετα την προσφορα μεχρι να τα καταναλωσω ολα;
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει cosmokarta. Είχε κάπου μαζεμένα 2.4 gb για internet, δεν του ήρθε sms ότι τελειώνει το πακέτο και τα έχασε. Πήρε στην εξυπηρέτηση και του είπαν ότι πλέον δεν στέλνουν μήνυμα ενημέρωσης και του τα έφαγαν.
Link to comment
Share on other sites

Και η κοροϊδία στην εξ.π. συνεχίζεται:mad: μετα το 1€ την ήμερα έχουν κάνει 1€ το ΜΒ τι πράγματα είναι αυτά :mad:

Δεν άλλαξε κάτι

το 1 ευρώ την ημέρα είναι για όσους δεν έχουν πακέτο Internet

το 1 ευρώ το ΜΒ είναι για όσους έχουν πακέτο , αλλά τους τέλειωσαν τα ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει cosmokarta. Είχε κάπου μαζεμένα 2.4 gb για internet, δεν του ήρθε sms ότι τελειώνει το πακέτο και τα έχασε. Πήρε στην εξυπηρέτηση και του είπαν ότι πλέον δεν στέλνουν μήνυμα ενημέρωσης και του τα έφαγαν.

 

αν το εξακριβωσει κι αλλος αυτο, θα ξεχασω τι σημαινει wifi.:p

κριμα, παντως, αν τα χανεις στο τελος.:(

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει cosmokarta. Είχε κάπου μαζεμένα 2.4 gb για internet, δεν του ήρθε sms ότι τελειώνει το πακέτο και τα έχασε. Πήρε στην εξυπηρέτηση και του είπαν ότι πλέον δεν στέλνουν μήνυμα ενημέρωσης και του τα έφαγαν.

 

2,2 εχασα εγω χτες για μιση ωρα στο καρτοσυμβολαιο μου!!! Πηρα φυσικα το 13838 μου λεγε αυτο στην αρχη κ ηταν ανεδωτη, αλλα εγω δε χαμπαριασα, της λεω θα το κοψω κατευθειαν αν δε μου τα γυρισετε πισω τα mb!! Τελικα τα μαζεψε κ μου λεει αφου δε σας ηρθε μνμ οτι ληγουν θα προωθησουμε το αιτημα σας για ελεγχο κ αν οντως δεν ενημερωθηκατε θα σας πιστωθουν..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

2,2 εχασα εγω χτες για μιση ωρα στο καρτοσυμβολαιο μου!!! Πηρα φυσικα το 13838 μου λεγε αυτο στην αρχη κ ηταν ανεδωτη, αλλα εγω δε χαμπαριασα, της λεω θα το κοψω κατευθειαν αν δε μου τα γυρισετε πισω τα mb!! Τελικα τα μαζεψε κ μου λεει αφου δε σας ηρθε μνμ οτι ληγουν θα προωθησουμε το αιτημα σας για ελεγχο κ αν οντως δεν ενημερωθηκατε θα σας πιστωθουν..

Ο φίλος μου πήρε 2 φορές και βρίσκανε αστείες δικαιολογίες. Οπότε μέσω τις φόρμας επικοινωνίας:

"Ενώ πάντα ενημερώνατε για τα mb και την ημερομηνία λήξη τους, αυτή τη φορά δεν ενημερώσατε και έχασα περίπου 2.5 gb. Aυτά μαζεύτηκαν με κόπο και μηνιαίες ανανεώσεις. Επειδή δεν θέλω να σας χρεώσω δόλο παρακαλώ να εξεταστεί σε εύλογο διάστημα το αίτημα για έλεγχο των mb που χάθηκαν όπως και για τη μη αποστολή ενημερωτικού μηνύματος παρά την λειτουργία της υπηρεσίας αυτής. Ενδεικτικά αναφέρω επί λέξη: "Για να ξέρεις πόσα δωρεάν MB σου απομένουν και πότε λήγει η υπηρεσία θα λαμβάνεις αυτόματα ενημερωτικά SMS στο κινητό σου!"

Σε περίπτωση που θεωρήσω ότι υπάρχει σκοπιμότητα από την εταιρία σας επιφυλάσσομαι για άσκηση κάθε νόμιμου δικαιώματος μου όπως φορητότητα σε άλλον πάροχο και καταγγελία στην ΕΕΤΤ."

Κανονικά έπρεπε να το στείλω κατευθείαν στην ΕΕΤΤ γιατί δυστυχώς βλέπω ότι δεν είναι ο μόνος που του έχει συμβεί αυτό. Δεν τις φτάνουν τα πρόστιμα που έφαγε η cosmote για τη χρέωση του 1 ευρώ, θέλει και συνέχεια...Εκτός και αν βλέπει ότι τα έσοδα της μειώνονται συνεχώς λόγο των προσφορών των άλλον παρόχων και χρησιμοποιεί τέτοιες πρακτικές για να αρπάξει ό,τι μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου πήρε 2 φορές και βρίσκανε αστείες δικαιολογίες. Οπότε μέσω τις φόρμας επικοινωνίας:

"Ενώ πάντα ενημερώνατε για τα mb και την ημερομηνία λήξη τους, αυτή τη φορά δεν ενημερώσατε και έχασα περίπου 2.5 gb. Aυτά μαζεύτηκαν με κόπο και μηνιαίες ανανεώσεις. Επειδή δεν θέλω να σας χρεώσω δόλο παρακαλώ να εξεταστεί σε εύλογο διάστημα το αίτημα για έλεγχο των mb που χάθηκαν όπως και για τη μη αποστολή ενημερωτικού μηνύματος παρά την λειτουργία της υπηρεσίας αυτής. Ενδεικτικά αναφέρω επί λέξη: "Για να ξέρεις πόσα δωρεάν MB σου απομένουν και πότε λήγει η υπηρεσία θα λαμβάνεις αυτόματα ενημερωτικά SMS στο κινητό σου!"

Σε περίπτωση που θεωρήσω ότι υπάρχει σκοπιμότητα από την εταιρία σας επιφυλάσσομαι για άσκηση κάθε νόμιμου δικαιώματος μου όπως φορητότητα σε άλλον πάροχο και καταγγελία στην ΕΕΤΤ."

Κανονικά έπρεπε να το στείλω κατευθείαν στην ΕΕΤΤ γιατί δυστυχώς βλέπω ότι δεν είναι ο μόνος που του έχει συμβεί αυτό. Δεν τις φτάνουν τα πρόστιμα που έφαγε η cosmote για τη χρέωση του 1 ευρώ, θέλει και συνέχεια...Εκτός και αν βλέπει ότι τα έσοδα της μειώνονται συνεχώς λόγο των προσφορών των άλλον παρόχων και χρησιμοποιεί τέτοιες πρακτικές για να αρπάξει ό,τι μπορεί.

 

Εμένα πάντως μετά από 15 ημέρες μου γύρισαν 3Gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...