Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστηχως εχει συμπληρωθει ενας χρονος....!!:(,τωρα δεν νομιζω να γινεται?

Γίνεται απλά θα περιμένεις 1 μήνα.... Ο Βασίλης στο είπε για να μην πληρώσεις τον 1 επιπλέον χρόνο.....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοούσα ήταν , ότι αν θες να φύγεις στον χρόνο, πας και κάνεις διακοπή στους 11 μήνες, ώστε τελιώνοντας οι 12 μήνες να το έχεις καρτοκινητό .

Αν πάς τώρα που συμπληρώθηκαν οι 12 μήνες , θα περιμένεις 1 μήνα ακόμα , δηλαδή θα πληρώσεις και τον 13ο μήνα σαν συμβόλαιο και μετά θα έχεις κάρτα . Η αλλαγή από συμβόλαιο σε κάρτα είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που άλλαξε το σιτε της cosmote μπορούμε να γραφτούμε με καρτοκινητο

στο my acount https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=UserRegistration

 

edit: βασικά βλέπω οτι υπάρχει my cosmote και my acount

Link to comment
Share on other sites

τώρα που άλλαξε το σιτε της cosmote μπορούμε να γραφτούμε με καρτοκινητο

στο my acount https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=UserRegistration

 

edit: βασικά βλέπω οτι υπάρχει my cosmote και my acount

Μόλις το έψαξα και απ' ό,τι κατάλαβα, το My Cosmote είναι για να φτιάξεις το λογαριασμό και μόλις τον φτιάξεις, μπαίνεις από το My Account.

 

edit: Και δυστυχώς μόλις πάω να ενεργοποιήσω το Cosmote My Account(αφού έκανα Εγγραφή στο My Cosmote) και συγκεκριμένα για καρτοκινητό, μου γράφει:

Αδυναμία Συνέχειας

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η δικτυακή πύλη COSMOTE My Account δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη για συνδέσεις καρτοκινητής, λόγω της αναγκαιότητας προσαρμογής των εφαρμογών μας στις διατάξεις του νέου νόμου 3783/2009 περί ταυτοποίησης Συνδρομητών καρτοκινητής. Για τη διαχείριση της σύνδεσής σας μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Πελατών Καρτοκινητής καλώντας από το κινητό σας τηλέφωνο στο 1313.

 

Όμως, αν είναι να ενεργοποιήσεις το Cosmote My Account για συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο, τότε δείχνει ότι μπορεί να γίνει κανονικά η ενεργοποίηση.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ξεχασμένο whats up που πέρασε καιρός χωρίς να γίνει ανανέωση και πλεον έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων με μία ανανέωση θα είναι οκ; Και θα γίνει άρση της φραγής άμεσα ή θα πρέπει να περιμένω;
Link to comment
Share on other sites

η άρση της φραγής θα γίνει σε 5 λεπτά ακριβά ( κατά το άμεσα)
Link to comment
Share on other sites

τώρα που άλλαξε το σιτε της cosmote μπορούμε να γραφτούμε με καρτοκινητο

στο my acount https://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=UserRegistration

 

edit: βασικά βλέπω οτι υπάρχει my cosmote και my acount

 

Άντε να δούμε, εγώ έκανα την εγγραφή..να δούμε αν θα βγάλει μήνυμα λάθους και σε εμένα.

 

Τα ίδια, ακόμα το θέμα με την ταυτοποίηση !!!

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι της Κυριακής 24/10 θέλω να πάρω τηλέφωνο και δεν έχω κάρτα. Παίρνω στο 1315 γίνετα η πίστωση και όλα καλά.

Το βράδυ της ίδιας μέρας παίρνω τυχαία να μάθω το υπόλοιπο και μου λέει πως είναι 3€ και 6 λεπτά.

Το επόμενο πρωί κάνω ένα τηλεφώνημα το οποίο διήρκεσε το πολύ 20 δευτερόλεπτα και το απόγευμα που πάλι κατά τύχη λέω να ακούσω το υπόλοιπο μου λέει πως έχω -16€ και 62 λεπτά!!!

 

Έλεγξα τον όγκο δεδομένων και τις τελευταίες κλήσεις και δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι εν αγνοία μου.

 

Τι μπορώ να κάνω??

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,σε ενα καρτοκινητο whatsup που ξεθαψα τωρα και του εβαλα μια καρτα των 5 Ε , ενω καλουν και μου στελνουν δωρεαν εγω χρεωνομαι... Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω μηπως ?
Link to comment
Share on other sites

Να καλέσεις 1330 και μετά να βάλεις μία κάρτα , θα έχεις 1500 λεπτά για 30 ημέρες από κάθε κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει καρτοκινητό πακέτο cosmote που να δίνει απεριόριστη ομιλία και απεριόριστα sms σε όλη την cosmote όπως είναι η vodafone καρτοκινητή;

 

Προϋποθέσεις:

1. Προσοχή, δεν εννοώ μόνο προς whatsup, αλλά προς ΟΛΗ την cosmote (συμβόλαιο, whatsup, cosmoκαρτα)

2. Δεν θέλω να είναι συμβόλαιο, αλλα καρτοκινητό πακέτο.

 

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Να καλέσεις 1330 και μετά να βάλεις μία κάρτα , θα έχεις 1500 λεπτά για 30 ημέρες από κάθε κάρτα

 

υποθετω και μηνυματα , χωρις να μου κραταει Ε απο την καρτα ε ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει καρτοκινητό πακέτο cosmote που να δίνει απεριόριστη ομιλία και απεριόριστα sms σε όλη την cosmote όπως είναι η vodafone καρτοκινητή;

 

Προϋποθέσεις:

1. Προσοχή, δεν εννοώ μόνο προς whatsup, αλλά προς ΟΛΗ την cosmote (συμβόλαιο, whatsup, cosmoκαρτα)

2. Δεν θέλω να είναι συμβόλαιο, αλλα καρτοκινητό πακέτο.

 

Ευχαριστώ

 

 

οχι δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει καρτοκινητό πακέτο cosmote που να δίνει απεριόριστη ομιλία και απεριόριστα sms σε όλη την cosmote όπως είναι η vodafone καρτοκινητή;

 

Προϋποθέσεις:

1. Προσοχή, δεν εννοώ μόνο προς whatsup, αλλά προς ΟΛΗ την cosmote (συμβόλαιο, whatsup, cosmoκαρτα)

2. Δεν θέλω να είναι συμβόλαιο, αλλα καρτοκινητό πακέτο.

 

Ευχαριστώ

Με συμβόλαιο γίνεται αυτό που θέλεις. Κοίταξε τα προγράμματα Cosmote Απεριόριστα. Αντί να βάζεις κάρτα 1 φορά το μήνα, θα πληρώνεις ένα πάγιο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να βάλεις απεριόριστα ( π.χ. απεριόριστα15 ), είτε καρτοσυμβόλαιο. Τα προγράμματα της σειράς απεριόριστα σου δίνουν 1500 λεπτά και 1500 sms προς cosmote ( όλα τα cosmote ) και τα καρτοσυμβόλαια ( για ενεργοποίηση της προσφοράς μέχρι 31/12 ) σου δίνουν 1500 λεπτά προς όλη τη Cosmote, χωρίς μηνύματα όμως. Σε απλή καρτοκινητή, αυτό που ζητάς δεν γίνεται ( σαν πακέτο, αν και γίνεται αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι έχουν ένα what's up πια ).
Link to comment
Share on other sites

Να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις να σου στείλουν την ανάλυση του λογαριασμού σου ( θα είναι για τους 3 τελευταίους μήνες ). Κοστίζει 2,70€ όμως.
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι της Κυριακής 24/10 θέλω να πάρω τηλέφωνο και δεν έχω κάρτα. Παίρνω στο 1315 γίνετα η πίστωση και όλα καλά.

Το βράδυ της ίδιας μέρας παίρνω τυχαία να μάθω το υπόλοιπο και μου λέει πως είναι 3€ και 6 λεπτά.

Το επόμενο πρωί κάνω ένα τηλεφώνημα το οποίο διήρκεσε το πολύ 20 δευτερόλεπτα και το απόγευμα που πάλι κατά τύχη λέω να ακούσω το υπόλοιπο μου λέει πως έχω -16€ και 62 λεπτά!!!

 

Έλεγξα τον όγκο δεδομένων και τις τελευταίες κλήσεις και δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι εν αγνοία μου.

 

Τι μπορώ να κάνω??

 

κλασικό έχει συμβεί πολλές φορές και σε εμένα και στα 3 δίκτυα κινητής τηλεφωνίας που εχω δοκιμάσει. Κατά την γνώμη εάν πας σε ένα κατάστημα γερμανός μπορούνε να στο μηδενισουν θυμάμαι ότι κάποιος το είχε γράψει στα καρτοκινητα τις κοσμοτε στο my phone.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να βάλεις απεριόριστα ( π.χ. απεριόριστα15 ), είτε καρτοσυμβόλαιο. Τα προγράμματα της σειράς απεριόριστα σου δίνουν 1500 λεπτά και 1500 sms προς cosmote ( όλα τα cosmote ) και τα καρτοσυμβόλαια ( για ενεργοποίηση της προσφοράς μέχρι 31/12 ) σου δίνουν 1500 λεπτά προς όλη τη Cosmote, χωρίς μηνύματα όμως. Σε απλή καρτοκινητή, αυτό που ζητάς δεν γίνεται ( σαν πακέτο, αν και γίνεται αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι έχουν ένα what's up πια ).

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Καλά το κατάλαβα ότι τέτοιο πακέτο δεν υπάρχει, γιατί το έψαχνα συνέχεια και ρωτούσα να μάθω αλλά δεν βρήκα ανάλογο της vodafone στην cosmote. Άρα η vodafone υπερτερεί στην καρτοκινητή (αφού η cosmote δεν έχει πακέτο εξίσου ανταγωνιστικό).

 

Κι άλλες ερωτήσεις: :lol:

 

1. Δεν μου λέτε, που μπορώ να βρω συγκεντρωτικούς πίνακες με τον αριθμό των συνδρομητών που έχουν vodafone, comsomte, wind, cu, f2g, whatsup, cosmoκαρτα κλπ. Υπάρχουν διαθέσιμες αυτές οι πληροφορίες;

 

2. Μπορώ να κάνω ένα καρτοσυμβόλαιο (καρτοσυμβόλαιο 15), και με τη sim του καρτοσυμβολαίου να μιλάω απεριόριστα προς κοσμοτε ΑΛΛΑ (εδώ είναι το τρικ) τα 15 ευρώ του παγίου του καρτοσυμβολαίου να τα μεταφέρω σε whatsup κάθε μήνα για να ενεργοποιώ τα πακετά call them all 600 και sms them all 600;

 

ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

2. Μπορώ να κάνω ένα καρτοσυμβόλαιο (καρτοσυμβόλαιο 15), και με τη sim του καρτοσυμβολαίου να μιλάω απεριόριστα προς κοσμοτε ΑΛΛΑ (εδώ είναι το τρικ) τα 15 ευρώ του παγίου του καρτοσυμβολαίου να τα μεταφέρω σε whatsup κάθε μήνα για να ενεργοποιώ τα πακετά call them all 600 και sms them all 600;

 

ευχαριστώ

Με 5 ευρώ ενεργοποιείς την προσφορά για τα 1500 !!!! Όχι όμως με τον ήδη υπάρχοντα χρόνο ομιλίας στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

@rodriguez: απο οτι βλεπω ψαχνεις την πιο οικονομικη λυση (και μαγκιά σου), απλως να ξερεις οτι στα συμβολαια που σου λενε να κανεις, εκτος του ΦΠΑ, πληρωνεις και δευτερο φορο (τελη συνδρομητη), ενω στο καρτοκινητο πληρωνεις μονο ΦΠΑ. Αυτο ισχυει και στις 3 εταιριες.

 

Οι περισσοτεροι που εχουν what's up ειναι λογω του οτι οι περισσοτεροι φιλοι τους εχουν, παρολο που δε δινει αυτα που δινει η vodafone. Εαν σκεφτουν λιγο εξυπνα τα αφεντικα της cosmote, θα δωσουν το 2011 το αντιστοιχο πακετο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...