Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, VIPdriver said:

Στη βονταφον για να πάρεις τις 11 μερες επρεπε να παιζεις το παιχνιδι big bang για 4 εβδομαδες, αλλιώς τιποτα.... Και μονο στο CU...

Η κοσμοτε τα δινει σε ολους ανεξαιρέτως συμβολαια, καρτοσυμβόλαια, καρτοκινητή.

Εγώ δεν έπαιξα ποτέ και πήρα όλες τις μέρες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δωρεάν είναι και λογικό να έχει προϋποθέσεις. Η βονταφονάρα ζητάει 3,50€. Η Νοβα στην καρτοκινητή δεν δίνει τίποτα (τι πιο σύνηθες). 

Η Νοβα το μονο που ξερει να κανει αφου την εχει τελειωσει την καρτοκινητη ειναι να βγαζει καθε τρεις και λιγο "δελεαστικα offers" για αγορα νεας καρτας. 

54 minutes ago, VIPdriver said:

Στη βονταφον για να πάρεις τις 11 μερες επρεπε να παιζεις το παιχνιδι big bang για 4 εβδομαδες, αλλιώς τιποτα.... Και μονο στο CU...

Η κοσμοτε τα δινει σε ολους ανεξαιρέτως συμβολαια, καρτοσυμβόλαια, καρτοκινητή.

Μια διορθωση τα δινει και χωρις να παιξεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα η Vodafone είναι πολύ πιο χουβαρντού από τις άλλες. Καλά η Nova έχει καβούρια στις τσέπες..

59 minutes ago, VIPdriver said:

Και μονο στο CU...

Έμαθες τώρα το Ολυμπιακός και παραπονιέσαι. Δεν φτάνει σου δίνει € μόνο με cashback.. μήπως έπρεπε να σου δώσει και τα data του διαγωνισμού;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Έμαθες τώρα το Ολυμπιακός και παραπονιέσαι. Δεν φτάνει σου δίνει € μόνο με cashback.. μήπως έπρεπε να σου δώσει και τα data του διαγωνισμού;

Γιατί οχι....

10 minutes ago, CamuCamu said:

Μια διορθωση τα δινει και χωρις να παιξεις.. 

Ουτε καν να μπεις στο big bang app και να πατήσεις το ημερήσιο log in bonus;

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν δίνει δωρεάν data στις γιορτές των Χριστουγέννων η Nova στη καρτοκινητή οπότε δεν περιμένω να δώσει τώρα, Cosmote και Vodafone δίνουν μόνο. Απλά μην τις κόψουν και αντικατασταθούν με προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, VIPdriver said:

Γιατί οχι....

Ουτε καν να μπεις στο big bang app και να πατήσεις το ημερήσιο log in bonus;

Κοιτα ναι εμπαινα καθε μερα για να μαζεψω το log in bonus αλλα εαν σου φαινεται βαρετο ενα κλικ οκ παω πασο τοτε 😂

Αλλα υπαρχουν και αλλοι τροποι να μαζεψεις τους απαραιτητους κρυσταλλους χωρις να παιξεις ουτε δευτερολεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CamuCamu said:Αλλα υπαρχουν και αλλοι τροποι να μαζεψεις τους απαραιτητους κρυσταλλους χωρις να παιξεις ουτε δευτερολεπτο. 

 

Ποιοι αλλοι τροποι; 

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Ποιοι αλλοι τροποι; 

Τα πιο βασικα ειναι να μαζευεις το daily bonus απο το mycu app,να επισκεφτεσαι καθε μερα ενα καταστημα vodafone(2500),να ανοιγεις το cu around ωστε να τσιμπας προσφορες μαζι με 1000 κρυσταλλους σε καθε εξαργυρωση η απλα να αγορασεις ενα οποιοδηποτε πακετο που απο κατω αναγραφει ποσους κρυσταλλους θα παρεις. 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σας βάλω χεράκια σε όλους που έχετε κάνει το νήμα της κοσμοτέ , βονταφον αλλά αναμένω κάποιον μοντερειτορ να τα μεταφέρει.😀

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας από frog σε cu για αριθμό που δε χρησιμοποιώ απλά θέλω να διατηρήσω. Με κάλεσαν από cosmote με προσφορά 3GB + 10 ευρώ κάθε μήνα με υποχρέωση μιας ανανέωσης ανά τρεις μήνες.

Εξήγησα ότι δεν χρειάζομαι καμία παροχή, απλά να διατηρώ τον αριθμό.

Μου απάντησαν ότι τα 10 ευρώ δεν θεωρούνται ανανέωση και θα πρέπει να βάζω μια κάρτα ανά 3 μήνες. 

Δηλαδή θα μαζεύονται τα 10αρικα αλλά παρόλα αυτά θα πρέπει να βάζω και εγώ κάρτα για να μη μπαίνει φραγή, επέμεινα εγώ.

Ναι μου απάντησαν.

Έχει τύχει σε κανέναν να επιβεβαιώσω πως δουλεύει η προσφορά;

 

Edit. Μάλλον έπρεπε να το δημοσιεύσω στο thread για frog.

Ας το μεταφέρει κάποιος admin αν απαιτείται.

Ευχαριστώ!

Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, t300 said:

Έκανα αίτηση φορητότητας από frog σε cu για αριθμό που δε χρησιμοποιώ απλά θέλω να διατηρήσω. Με κάλεσαν από cosmote με προσφορά 3GB + 10 ευρώ κάθε μήνα με υποχρέωση μιας ανανέωσης ανά τρεις μήνες.

Εξήγησα ότι δεν χρειάζομαι καμία παροχή, απλά να διατηρώ τον αριθμό.

Μου απάντησαν ότι τα 10 ευρώ δεν θεωρούνται ανανέωση και θα πρέπει να βάζω μια κάρτα ανά 3 μήνες. 

Δηλαδή θα μαζεύονται τα 10αρικα αλλά παρόλα αυτά θα πρέπει να βάζω και εγώ κάρτα για να μη μπαίνει φραγή, επέμεινα εγώ.

Ναι μου απάντησαν.

Έχει τύχει σε κανέναν να επιβεβαιώσω πως δουλεύει η προσφορά;

Μην τους ακούς. Είχα την ίδια προσφορά. Τα 10€ είναι σαν κανονική ανανέωση. Προχώρα στην προσφορά και θα δεις ότι είναι όπως σου το λέω. Αν δεν είναι, φύγε.

8 minutes ago, t300 said:

Edit. Μάλλον έπρεπε να το δημοσιεύσω στο thread για frog.

Ας το σβήσει κάποιος admin.

Ευχαριστώ!

Καλά είσαι κι εδώ μην αγχώνεσαι.

@t300για να διατηρήσεις απλώς έναν αριθμό, πήγαινε καλύτερα στην Q ή στο free2go της Nova.. αυτοί τώρα τελευταία δεν αφήνουν τα νούμερα να λήξουν ούτε με σφαίρες ανανεώνοντας το υπόλοιπό σου με 0,01€ ανά διαστήματα!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπηρχε συνδυασμος των 2 απο τα 3, αναμεσα σε 10ε,3gb,1000'. Οπως ειπε και ο Τειρεσιας, τα 10ε ειναι κανονικη ανανέωση και εάν θυμάμαι καλά ειναι για 12 μηνες η προσφορά. Μου την ειχαν προτεινει κ εμενα την προσφορα και δεν την δεχτηκα (και το μετανιώνω).

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Teiresias_ said:

Μην τους ακούς. Είχα την ίδια προσφορά. Τα 10€ είναι σαν κανονική ανανέωση. Προχώρα στην προσφορά και θα δεις ότι είναι όπως σου το λέω. Αν δεν είναι, φύγε.

Καλά είσαι κι εδώ μην αγχώνεσαι.

@t300για να διατηρήσεις απλώς έναν αριθμό, πήγαινε καλύτερα στην Q ή στο free2go της Nova.. αυτοί τώρα τελευταία δεν αφήνουν τα νούμερα να λήξουν ούτε με σφαίρες ανανεώνοντας το υπόλοιπό σου με 0,01€ ανά διαστήματα!

Εφόσον η προσφορά λειτουργεί και ως ανανέωση, καταλαβαίνω ότι με συμφέρει να την αποδεχτώ για ένα έτος ώστε να έχω και δεδομένα εάν χρειαστώ πρόσθετα από τη βασική μου κάρτα, και του χρόνου βλέπω ανάλογα το τι ισχύει τότε για διατήρηση με nova, Vodafone cashback κτλ.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, t300 said:

Εφόσον η προσφορά λειτουργεί και ως ανανέωση, καταλαβαίνω ότι με συμφέρει να την αποδεχτώ για ένα έτος ώστε να έχω και δεδομένα εάν χρειαστώ πρόσθετα από τη βασική μου κάρτα, και του χρόνου βλέπω ανάλογα το τι ισχύει τότε για διατήρηση με nova, Vodafone cashback κτλ.

Σωστότατος!

9 minutes ago, VIPdriver said:

Βασικα υπηρχε συνδυασμος των 2 απο τα 3, αναμεσα σε 10ε,3gb,1000'. Οπως ειπε και ο Τειρεσιας, τα 10ε ειναι κανονικη ανανέωση και εάν θυμάμαι καλά ειναι για 12 μηνες η προσφορά. Μου την ειχαν προτεινει κ εμενα την προσφορα και δεν την δεχτηκα (και το μετανιώνω).

Αν τους πεις εσύ πως αντί για τα 3GB, θέλεις τα 1000 λεπτά, θα σου τα δώσουν. Δεν ξέρω τι κόλλημα τραβάνε και σου αναφέρουν όλες τις επιλογές.

Εμένα μου τα είχαν πει όλα και διάλεξα 1000+10€ και ήμουν άρχοντας για ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, VIPdriver said:

Βασικα υπηρχε συνδυασμος των 2 απο τα 3, αναμεσα σε 10ε,3gb,1000'. Οπως ειπε και ο Τειρεσιας, τα 10ε ειναι κανονικη ανανέωση και εάν θυμάμαι καλά ειναι για 12 μηνες η προσφορά. Μου την ειχαν προτεινει κ εμενα την προσφορα και δεν την δεχτηκα (και το μετανιώνω).

Παίζει να μπορείς πάλι

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Έπαιρνες το ημερολόγιο όμως.

Έπαιρνα 😉

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Teiresias_ said:

Μην τους ακούς. Είχα την ίδια προσφορά. Τα 10€ είναι σαν κανονική ανανέωση. Προχώρα στην προσφορά και θα δεις ότι είναι όπως σου το λέω. Αν δεν είναι, φύγε.

Καλά είσαι κι εδώ μην αγχώνεσαι.

@t300για να διατηρήσεις απλώς έναν αριθμό, πήγαινε καλύτερα στην Q ή στο free2go της Nova.. αυτοί τώρα τελευταία δεν αφήνουν τα νούμερα να λήξουν ούτε με σφαίρες ανανεώνοντας το υπόλοιπό σου με 0,01€ ανά διαστήματα!

Τα 10€ εφόσον κάνουν ανανέωση κάνουν και easy transfer?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sou_d said:

Παίζει να μπορείς πάλι

Έπαιρνα 😉

Και έμπαινες; 😉

38 minutes ago, panosss567 said:

Όχι 

Το έχεις δοκιμάσει; Από τη στιγμή που τα χρήματα ενσωματώνονται στο υπόλοιπό σου, για ποιο λόγο δεν μπορείς να τα μεταφέρεις;

Αν μαζέψεις ένα Χ ποσό και βάλεις και μία δική σου κάρτα, θα μπορείς ή όχι;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Και έμπαινες; 😉

Το έχεις δοκιμάσει; Από τη στιγμή που τα χρήματα ενσωματώνονται στο υπόλοιπό σου, για ποιο λόγο δεν μπορείς να τα μεταφέρεις;

Αν μαζέψεις ένα Χ ποσό και βάλεις και μία δική σου κάρτα, θα μπορείς ή όχι;

Λογικά θα μπορεί το ποσό που εχει αγοράσει, ή απλά καθόλου. Θυμάμαι παλιά στο Ολυμπιακός που μαζευαμε γκολ και τα στελναμε σε άλλα νουμερα ή απλά αλλάζαμε πρόγραμμα χωρις να χανουμε το υπόλοιπο. 

Cosmotecosmote20241021.thumb.jpg.d91fe2ab0d8174704e258c4aa6fe6b8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Λογικά θα μπορεί το ποσό που εχει αγοράσει, ή απλά καθόλου. Θυμάμαι παλιά στο Ολυμπιακός που μαζευαμε γκολ και τα στελναμε σε άλλα νουμερα ή απλά αλλάζαμε πρόγραμμα χωρις να χανουμε το υπόλοιπο. 

Εγώ που είχα την προσφορά, ήταν κανονικά χρήματα. Μπορούσες να τα ξοδέψεις όπως ήθελες. Δεν ξεχώριζαν από τα κανονικά. Το μόνο που δεν είχα προσπαθήσει ήταν να τα στείλω σε άλλον επειδή ακριβώς δεν έχει το frog τέτοια υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Και έμπαινες; 😉

Το έχεις δοκιμάσει; Από τη στιγμή που τα χρήματα ενσωματώνονται στο υπόλοιπό σου, για ποιο λόγο δεν μπορείς να τα μεταφέρεις;

Αν μαζέψεις ένα Χ ποσό και βάλεις και μία δική σου κάρτα, θα μπορείς ή όχι;

Αν πληρούνται οι όροι μπορείς να στείλεις. Αλλά τα δωρεάν δεκαρικα δεν μετράνε στην συμπλήρωση του ποσού που απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panosss567 said:

Αν πληρούνται οι όροι μπορείς να στείλεις. Αλλά τα δωρεάν δεκαρικα δεν μετράνε στην συμπλήρωση του ποσού που απαιτείται.

Άρα, αν βάλεις τα 36€ μπορείς να τα στείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Παλαιότερα , που η μεταφορά επέκτεινε την διάρκεια υπολοίπου , το τάιζα που και πού για να διατηρεί τις προϋποθέσεις και έστελνα σε άλλα νούμερα . 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στη βονταφον για να πάρεις τις 11 μερες επρεπε να παιζεις το παιχνιδι big bang για 4 εβδομαδες, αλλιώς τιποτα.... Και μονο στο CU...

13 δωρεάν κωδικοί CU x 1000 κρύσταλλοι: 13.000 κρύσταλλοι 

Daily Bonus 10 ημερών 500+800+1500+2200+3000+4200+8000+500+800+1500= 23.000 κρύσταλλοι 

Καθημερινό δώρο 400 κρυστάλλους x 10 ημέρες= 4000 κρυστάλλους 

Σύνολο 40.000 κρυστάλλους 

Παίζοντας και τις πίστες μαζεύεις άνετα και ακόμη 5000 που απαιτουνται.

Συνολικό κόστος 0€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...