Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ειναι οντως 3 μηνες. Μηνυματα στο whatsup μπορεις να δέχεσαι ακόμη και σε φραγή μετά το 3 μηνο οπότε μπορεις να το συντηρείς με 1 12αρα το χρόνο

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 minutes ago, bbbb said:

Ναι ειναι οντως 3 μηνες. Μηνυματα στο whatsup μπορεις να δέχεσαι ακόμη και σε φραγή μετά το 3 μηνο οπότε μπορεις να το συντηρείς με 1 12αρα το χρόνο

 

τελεια.

σε ευχαριστω.

edit.

τι εννοεις 12άρα ?

βαζω 12€ σε ενα αλλο κινητο,

μετα τους φορους μενουν καθαρα ~10€

και αυτα τα 10€ τα μεταφερω σε 2 δοσεις των 5€ ?

 

 

 

 

 

Edited by Naturas
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ πάντως είμαι κατά του φτηνού απεριόριστου. Είναι πολύς ο κόσμος που θα κάνει κατάχρηση.. και φυσικά εις βάρος αυτών που το θέλουν για τη δουλειά τους.

Θα βλέπετε παντού παιδάκια παρατημένα με το τάμπλετ να χαζεύουν YouTube σε 4k ή απλώς να παίζει και να μην το βλέπουν καν..

Για εμένα 100GB με 10€, και 300 με 20€.

Σύμφωνω πρέπει να μπει κάποιο όριο γιατί το δίκτυο πάει στουμπομενα ακόμα στην Αθήνα σε αρκετές περιοχές. Όχι ότι σέρνεται αλλά από εκεί που είχες 500 να πέσεις στο 100 150  είναι διαφορά και επαρχία μπουκωσε σε κάποια  σημεία το giga speed network με τις φανταστικές μονοψήφιες που είναι παλιό δίκτυο ή απλά υποδεέστερο σε χωρητικότητα.

Η πρέπει να μπούνε τέτοια πακέτα στην καρτοκινητή που περιεγραψες σε όλες τις εταιρίες η πρέπει να μπει ένα όριο πχ 200 GB και μετά πτώση στα 5mbps μέχρι να λήξει ο μήνας. Τα 200Gb για τον μέσο χρήση είναι πάρα μα πάρα πολλά και τα 5mbps υπαραρκετα να δει και βίντεο. Το να επιβαρύνουν την απόκριση του δικτύου και την εμπειρία χρήσης  στους συνδρομητές συμβολαίου που χώνουν τις 60αρες στην Cosmote  δηλαδη  720€ τον χρόνο δεν είναι δίκαιο.

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikos_96 said:

γιατί να έχω αυτό το άγχος άν θα κοντεύουν να τελειώσουν τα mb ή όχι;

Γιατί ο πολύς ο κόσμος δεν είναι σαν κι εσένα. 😉

Link to comment
Share on other sites

Είτε 10gb, είτε 100gb, είτε απεριόριστο, την ίδια φόρτωση από τον ίδιο πληθυσμο θα έχουν στην κεραία της περιοχης του καθενα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Είτε 10gb, είτε 100gb, είτε απεριόριστο, την ίδια φόρτωση από τον ίδιο πληθυσμο θα έχουν στην κεραία της περιοχης του καθενα.

Κάτσε ρε..πώς είναι το ίδιο; Με τα 10gb εγώ θα μπώ μέσα στην μέρα δύο φορές για πλοήγηση και θα το σκεφτώ..την υπόλοιπη μέρα θα ψάχνω για wifi για να καλύψω τις ''ημερήσιες ανάγκες'' μου..Το ίδιο θα κάνει και ο υπόλοιπος κόσμος..Με τα απεριόριστα θα μπαίνω για τις βασικές μου ανάγκες + παραπανίσιο σερφάρισμα γιατί έτσι! Οπότε το ίδιο φόρτωμα θα έχει η κάθε κεραία της κάθε περιοχής άν οι περισσότεροι σκέφτοντε σαν εμένα;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Naturas said:

τελεια.

σε ευχαριστω.

edit.

τι εννοεις 12άρα ?

βαζω 12€ σε ενα αλλο κινητο,

μετα τους φορους μενουν καθαρα ~10€

και αυτα τα 10€ τα μεταφερω σε 2 δοσεις των 5€ ?

 

 

 

 

 

Το νούμερο διατηρείται στην κατοχή σου για 12+1 μήνες απο την στιγμή που θα κάνεις μια ανανέωση. Στο 2μηνο χάνονται τα χρήματα,στο 3μηνο μπαινει φραγή σε εισερχόμενες-εξερχόμενες κλήσεις και δεδομένα αλλά μπορεις να δέχεσαι sms. Μπαίνοντας στο whatsup app βλέπεις πατώντας το + πάνω δεξιά πότε λήγουν υπόλοιπο,πότε μπαίνει φραγή και πότε λήγει η σύνδεση σου το οποίο είναι ένας χρόνος μετά την τελευταία ανανέωση. Ετσι μέχρι την ημερομηνία που γράφει λήξη σύνδεσης (μετά το πέρας του 3μηνου που θα έχεις φραγή στα άλλα),μπορεις να δέχεσαι sms και μόνο, χωρις να χρειάζεται άλλη ανανέωση. Οπότε κάνοντας μια ανανέωση 1 φορά/χρονο πριν την λήξη σύνδεσης, έχεις sms για 1 χρόνο. Αυτά για τώρα.. Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον,θα δείξει..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Είτε 10gb, είτε 100gb, είτε απεριόριστο, την ίδια φόρτωση από τον ίδιο πληθυσμο θα έχουν στην κεραία της περιοχης του καθενα.

 

1 hour ago, Nikos_96 said:

Κάτσε ρε..πώς είναι το ίδιο; Με τα 10gb εγώ θα μπώ μέσα στην μέρα δύο φορές για πλοήγηση και θα το σκεφτώ..την υπόλοιπη μέρα θα ψάχνω για wifi για να καλύψω τις ''ημερήσιες ανάγκες'' μου..Το ίδιο θα κάνει και ο υπόλοιπος κόσμος..Με τα απεριόριστα θα μπαίνω για τις βασικές μου ανάγκες + παραπανίσιο σερφάρισμα γιατί έτσι! Οπότε το ίδιο φόρτωμα θα έχει η κάθε κεραία της κάθε περιοχής άν οι περισσότεροι σκέφτοντε σαν εμένα;

Με τα απεριόριστα γίνεται κατάχρηση κατεβάζοντας πολλά πράγματα με tethering σε υπολογιστές. Με κανονική χρήση δε θα συνέβαιναν αυτά. Μη σου πω να μπει οριο max στα 100GB και μετά πτώση ταχύτητας στα 5Mbps και σε όσους κάνει μπαμ ότι κατεβάζουν τα άντερα τους από το καρτοκινητο πτώση στα 0,5 mbps ισα ισα για κανένα γραπτό μήνυμα από το viber email και καμία σελίδα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Για το καλοκαίρι, ήταν.

Εγώ ζεσταίνομαι ακόμα... 🥵

😁😎

 

 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, cmvr said:

Με τα απεριόριστα γίνεται κατάχρηση κατεβάζοντας πολλά πράγματα με tethering σε υπολογιστές. Με κανονική χρήση δε θα συνέβαιναν αυτά. Μη σου πω να μπει οριο max στα 100GB και μετά πτώση ταχύτητας στα 5Mbps και σε όσους κάνει μπαμ ότι κατεβάζουν τα άντερα τους από το καρτοκινητο πτώση στα 0,5 mbps ισα ισα για κανένα γραπτό μήνυμα από το viber email και καμία σελίδα.

Καλά, κι εσύ το παράκανες 😉
Πάντως συμφωνώ ότι με την τρέχουσα κατάσταση πρέπει να μπει κάποιο εύλογο όριο (μεγαλύτερο από όσο πρότεινες), όταν βλέπω παράπονα ότι 2TB/μήνα δεν φτάνουν 🙂.

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/back-to-school-data-offer.html

Δίνουν απεριόριστα για 15 μέρες σε συμβόλαια για τον Σεπτέμβριο, για καρτοκινητά τα 50gb με 2.90 για 10 μέρες:

"Η προσφορά είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές Προγραμμάτων Συμβολαίου φωνής και Mobile Internet (οικιακοί και εταιρικοί), ΚαρτοΣυμβολαίου, Business Cost Control & Neo"

"Μπες στο My COSMOTE App, από 12/09 έως 30/09 και ενεργοποίησε ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ GB για 15 ημέρες! Απόλαυσε τώρα unlimited σερφάρισμα!"

 

 

 

Edited by NickFotopoulos
Link to comment
Share on other sites

Έκανα Παρασκευή μέσω του site αίτηση φορητότητας σε what's up και μέχρι σήμερα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... Μόνο ότι η αίτηση καταχωρήθηκε. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας.....τόσο πολύ ενδιαφέρονται για πελάτες....

Link to comment
Share on other sites

Εγινε καρτοκινητο το δικο μου απο συνδεση, εχουν περασει 6 ωρες (9 συγκεκριμενα) και ακομα οταν παιρνω τηλεφωνο κανει 3 ηχους και κλεινει η γραμμη. Επισης, αν παρω απο αλλον αριθμο στο κινητο μου λεει οτι εχω φραγη εισερχομενων κλησεων.... 

Ειναι φυσιολογικο; 6 ωρες  μου ειπαν οτι κανει... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάπου πιο πάνω διάβασα για πακέτο frog 200 λεπτά / 10gb / 8.90€. Επειδή το πακέτο είναι στα μέτρα μου μου επιβεβαιώνετε την ύπαρξη του, διότι σκέφτομαι για φορητότητα;
Επίσης φορητότητα σε frog μπορώ να κάνω online; Ή μόνο σε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, noisex said:

Καλημέρα. Κάπου πιο πάνω διάβασα για πακέτο frog 200 λεπτά / 10gb / 8.90€. Επειδή το πακέτο είναι στα μέτρα μου μου επιβεβαιώνετε την ύπαρξη του, διότι σκέφτομαι για φορητότητα;
Επίσης φορητότητα σε frog μπορώ να κάνω online; Ή μόνο σε κατάστημα;

Υπάρχει αυτό το πακετο (ελαχ.χρεωση 3').

Εάν δεν βρεις στο σάιτ της φρογκ τρόπο φορητοτητας, σε κατάστημα κοσμοτε (ή Γερμανός) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάπου πιο πάνω διάβασα για πακέτο frog 200 λεπτά / 10gb / 8.90€. Επειδή το πακέτο είναι στα μέτρα μου μου επιβεβαιώνετε την ύπαρξη του, διότι σκέφτομαι για φορητότητα;
Επίσης φορητότητα σε frog μπορώ να κάνω online; Ή μόνο σε κατάστημα;
Εγω την έκανα on-line σε 2 νούμερα, υπολόγισε 10 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, noisex said:

Καλημέρα. Κάπου πιο πάνω διάβασα για πακέτο frog 200 λεπτά / 10gb / 8.90€. Επειδή το πακέτο είναι στα μέτρα μου μου επιβεβαιώνετε την ύπαρξη του, διότι σκέφτομαι για φορητότητα;
Επίσης φορητότητα σε frog μπορώ να κάνω online; Ή μόνο σε κατάστημα;

Υπάρχει κανονικά, σε αυτό έχω γυρίσει τα δυο παιδιά απο whatsup, 10ευρώ ανανέωση, 8,90 το πακέτο και 2 ευρώ επιστροφή στο box. Not bad at all.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έκανα on-line σε 2 νούμερα, υπολόγισε 10 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βιάζομαι καθόλου. Πώς την έκανες on-line; θες να μου πεις; Γιατί στο site της frog δεν βλέπω κάτι και στης cosmote δεν υπάρχει frog.
Επίσης βασικά για μένα ανανέωση μέσω PayPal volte + wofi παρέχονται;
Edit: Μόλις το βρήκα. Ήταν καλά κρυμμένο.
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 9:57 ΠΜ, noisex said:

Δεν βιάζομαι καθόλου. Πώς την έκανες on-line; θες να μου πεις; Γιατί στο site της frog δεν βλέπω κάτι και στης cosmote δεν υπάρχει frog.
Επίσης βασικά για μένα ανανέωση μέσω PayPal volte + wofi παρέχονται;
Edit: Μόλις το βρήκα. Ήταν καλά κρυμμένο.

Paypal τουλάχιστον σε εμένα εδώ και εναμιση μηνα περίπου δεν λειτουργεί. Φτάνει μέχρι το σημείο που κάνεις κανονικά την πληρωμή και αντί για επιτυχής πληρωμή,πετάει σφάλμα.. Πιο πριν λειτουργούσε κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Paypal τουλάχιστον σε εμένα εδώ και εναμιση μηνα περίπου δεν λειτουργεί. Φτάνει μέχρι το σημείο που κάνεις κανονικά την πληρωμή και αντί για επιτυχής πληρωμή,πετάει σφάλμα.. Πιο πριν λειτουργούσε κανονικά..

ανανέωσα μέσω ΡΡ στις 14-09 χωρίς πρόβλημα μέσα απο την εφαρμογή του whats up

Link to comment
Share on other sites

To εκανες με συνδεδεμένη κάρτα στο pp ή με το υπόλοιπο του pp? Γιατι εγώ προσπαθώ με υπόλοιπο που υπάρχει επαρκές αλλά δεν έχω συνδεδεμένη κάρτα

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bbbb said:

To εκανες με συνδεδεμένη κάρτα στο pp ή με το υπόλοιπο του pp? Γιατι εγώ προσπαθώ με υπόλοιπο που υπάρχει επαρκές αλλά δεν έχω συνδεδεμένη κάρτα

Δεν έχω υπόλοιπο,με συνδεδεμένη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω το πακέτο cosmokarta combo με 10.90€.

Θα ταξιδέψω Ιταλία. Ισχύει κανονικά?

Το ρωτώ γιατί 1' φορά ταξιδεύω εξωτερικό.

Ισχύουν λεπτά ομιλίας, ΜΒ & SMS κανονκά.

Δεν ισχύουν δώρα σε ΜΒ ή λεπτά ομιλίας από ανανέωση κάρτας, Cosmote One κλπ.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 9:53 ΠΜ, leotzian said:

Εγω την έκανα on-line σε 2 νούμερα, υπολόγισε 10 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ πάντως παιδιά που πήγα σε κατάστημα Cosmote, παρέλαβα άμεσα τη νέα σιμ και σε 24 ώρες ήμουν φορηταρισμένος.. απλώς δεν έλαβα την προσφορά του "online". 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...