Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου αρέσει που επιμένει! Δεν μας λέει όμως το τεστ που το κάνει? Στο σπίτι μέσα, στο μπαλκόνι, στο υπόγειο!
Βέβαια τώρα μπορεί να μας πει οτι θέλει!
Τέλος πάντων, αφού είπε ότι δεν θα τους αφήσει έτσι, θα τους κυνηγήσει, ελπίζω να μας πει το αποτέλεσμα του κυνηγητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, Gartasis said:

Όταν διαφημίζεις κάτι που δεν ισχύει πως λέγετε; Φυσικά και ξέρω ότι μπορώ να γυρίσω . Όμως όχι ότι δεν έγινε εξαπάτηση. 

Ποτέ η cosmote δεν είπε ότι πιάνει 30 mbps στο σπίτι σου μέσα. Είπε ότι πιάνει τόσα στην περιοχή σου. 

Αν δεν έπιανε ούτε στην περιοχή σου μπορούσαν να σου το πουν οι γείτονες. Αλλά προτίμησες να δεις ένα χαρτη χαμηλής ανάλυσης. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όταν κάποιος πει κάτι αρνητικό για τις εταιρείες αρχίζουν τα dislike πραγματικά με ξεπερνάει. Δική σας είναι η Κοσμοτε? Και πραγματικά η Κοσμοτέ είναι μπάχαλο. Και αυτό που λέτε στον άνθρωπο δεν ισχύει. Δε μπορεί να γυρίσει στη Βόνταφον γιατί η Κοσμοτέ βάζει ρήτρα ελάχιστης παραμονής στο δίκτυο. Τον πατέρα μου να ρωτήσετε. Είχε καρτοκινητό Γουιντ και πήγε σε Γουατσάπ. Τώρα θέλει να επιστρέψει στη Γουιντ γιατί δεν έχει καλό σήμα για ομιλία και το κινητό του κάνει συνέχεια διακοπές στις κλήσεις ενώ με τη Γουιντ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Στο Γερμανό του λένε ότι η Κοσμοτέ έχει ελάχιστη παραμονή τρεις μήνες και τσακώνεται μαζί τους καθημερινά. Δεν είναι παράνομο αυτό? Καρτοκινητό είναι η συμβόλαιο? Προσωπικά μένω μακριά από Κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα twin sim στα 15.90 να δουλεύω poco f3 μαζί με note 3 εναλλάξ. Με είπαν για 8 με 20 ώρες δεν θα έχω τηλέφωνο μέχρι να τις ενεργοποιήσουν.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Lybouros said:

Αυτό που όταν κάποιος πει κάτι αρνητικό για τις εταιρείες αρχίζουν τα dislike πραγματικά με ξεπερνάει. Δική σας είναι η Κοσμοτε? Και πραγματικά η Κοσμοτέ είναι μπάχαλο. Και αυτό που λέτε στον άνθρωπο δεν ισχύει. Δε μπορεί να γυρίσει στη Βόνταφον γιατί η Κοσμοτέ βάζει ρήτρα ελάχιστης παραμονής στο δίκτυο. Τον πατέρα μου να ρωτήσετε. Είχε καρτοκινητό Γουιντ και πήγε σε Γουατσάπ. Τώρα θέλει να επιστρέψει στη Γουιντ γιατί δεν έχει καλό σήμα για ομιλία και το κινητό του κάνει συνέχεια διακοπές στις κλήσεις ενώ με τη Γουιντ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Στο Γερμανό του λένε ότι η Κοσμοτέ έχει ελάχιστη παραμονή τρεις μήνες και τσακώνεται μαζί τους καθημερινά. Δεν είναι παράνομο αυτό? Καρτοκινητό είναι η συμβόλαιο? Προσωπικά μένω μακριά από Κοσμοτέ.

Δεν υπάρχει ελάχιστη παραμονή στα καρτοκινητά κάνει κανονικά φορητότητα στη wind, δεν μιλάς με την cosmote για αυτό το θέμα πας κατευθείαν στον πάροχο που θες.

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lybouros said:

Αυτό που όταν κάποιος πει κάτι αρνητικό για τις εταιρείες αρχίζουν τα dislike πραγματικά με ξεπερνάει. Δική σας είναι η Κοσμοτε? Και πραγματικά η Κοσμοτέ είναι μπάχαλο. Και αυτό που λέτε στον άνθρωπο δεν ισχύει. Δε μπορεί να γυρίσει στη Βόνταφον γιατί η Κοσμοτέ βάζει ρήτρα ελάχιστης παραμονής στο δίκτυο. Τον πατέρα μου να ρωτήσετε. Είχε καρτοκινητό Γουιντ και πήγε σε Γουατσάπ. Τώρα θέλει να επιστρέψει στη Γουιντ γιατί δεν έχει καλό σήμα για ομιλία και το κινητό του κάνει συνέχεια διακοπές στις κλήσεις ενώ με τη Γουιντ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Στο Γερμανό του λένε ότι η Κοσμοτέ έχει ελάχιστη παραμονή τρεις μήνες και τσακώνεται μαζί τους καθημερινά. Δεν είναι παράνομο αυτό? Καρτοκινητό είναι η συμβόλαιο? Προσωπικά μένω μακριά από Κοσμοτέ.

'Άδεια', θέλει να πάρει ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Lybouros said:

Στο Γερμανό του λένε ότι η Κοσμοτέ έχει ελάχιστη παραμονή τρεις μήνες και τσακώνεται μαζί τους καθημερινά. Δεν είναι παράνομο αυτό? Καρτοκινητό είναι η συμβόλαιο? Προσωπικά μένω μακριά από Κοσμοτέ.

Επειδη ενας υπαλληλος του Γερμανου σου ειπε ψεμματα, εσυ μενεις μακρια απο κοσμοτε. 

Επειδη εαν πας σε κατάστημα γουιντ θα σου κάνουν καρτοσυμβολαιο, καλυτερα να μπεις στο σαιτ του φ2γ και να κάνεις αιτηση φορητοτητας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που τον απαντάτε! Εννοείται ότι αυτά που λέει δεν στέκουν! Δεν βλέπετε ότι είναι hater της Cosmote! Ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!
Θες να φύγεις από What's Up και πας στον Γερμανό να τους πεις ότι θέλω να φύγω! Να σου δώσουν την άδεια! Μήπως το ήθελε και γραπτώς? Ανέκδοτο!

Γράφει η Cosmote είναι μπάχαλο! Ενώ οι άλλες εταιρίες δεν είναι! Ουτε η Vodafone που θελει να γυρισει. Χάχα

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικό εν έτη 2022 να πιστεύουμε την κάθε κουβέντα ενός υπαλλήλου που ο στόχος του είναι να κάνει συνδέσεις (προφανώς κάποιος του έχει αναθέσει αυτόν το στόχο) και όλα καλά.Προφανώς ένας υπάλληλος θεωρητικά είναι εκπρόσωπος της εταιρίας αλλά ειδικά για τους ανθρώπους που κάθονται και διαβάζουν αυτό το Forum δεν χωράει δικαιολογία.Πηγε ο άνθρωπος να επιστρέψει στη Wind και τον ακύρωσαν;Που ειδικά στη Wind ο κάθε υπάλληλος λέει το μακρύ του και το κοντό του και έχουν κόντρα ακόμα και με την εξυπηρέτηση και δεν βγάζουν ούτε μεταξύ τους άκρη.Αν στην Cosmote ένας υπάλληλος σου πει ανακρίβειες την ίδια στιγμή στην Wind οι υπάλληλοι είναι 10 που θα σου πούνε 10 διαφορετικα πράγματα ο καθένας.Εννοειται υπάρχουν και εξαιρέσεις όμως.Εγω είχα πάει να κάνω F2G έναν αριθμό Cosmote θείου μου και ο υπάλληλος μου λέει δυστυχώς έχει καταργηθεί μέσω καταστήματος αυτό.Πηγα την άλλη μέρα που δούλευε μια γνωστή μου και έλειπε εκείνη τη στιγμή και μας το έκανε αμέσως...Δεν μπορεις να λες μπάχαλο μια εταιρεία επειδή ένας πωλητής λέει τα δικά του.. Κακώς βέβαια μιας και εκείνη τη στιγμή εκπροσωπεί την ίδια την εταιρία αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Lybouros said:

Τον πατέρα μου να ρωτήσετε. Είχε καρτοκινητό Γουιντ και πήγε σε Γουατσάπ. Τώρα θέλει να επιστρέψει στη Γουιντ γιατί δεν έχει καλό σήμα για ομιλία και το κινητό του κάνει συνέχεια διακοπές στις κλήσεις ενώ με τη Γουιντ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Στο Γερμανό του λένε ότι η Κοσμοτέ έχει ελάχιστη παραμονή τρεις μήνες και τσακώνεται μαζί τους καθημερινά.

Τι δουλειά έχει στο Γερμανό; Wind πάει απευθείας.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, seranata said:

Τι δουλειά έχει στο Γερμανό; Wind πάει απευθείας.

Ο πατέρας μου πήγε στο Γερμανό μήπως καταχωρήσουν αίτημα και του δώσουν λύση για το προβληματικό σήμα. Του πρότειναν να αλλάξει σιμ μήπως είναι ελαττωματική. Εν τω μεταξύ του την είχαν δώσει οι ίδιοι πριν 2 μέρες. Του είπαν να πάρει στο 13888. Τους είπε ότι δε μπορεί να περιμένει 40 λεπτά που του λέει το σύστημα. Και τότε τους ζήτησε υπαναχώρηση της φορητότητας δηλαδή να τον στείλουν πίσω στον προηγούμενο πάροχο δηλαδή στη Γουιντ. Του είπαν ότι για τρεις μήνες δε μπορεί να φύγει από την Κοσμοτέ και τους άρχισε στα καντήλια. Τώρα του είπα να το κάνει μέσω του σάιτ της Γουιντ αλλά μου είπε ότι το ξανασκέφτεται. Τον δελεάσανε με την προσφορά των 100 γίγα. Ίσως λέει να τα φάει και να φύγει μετά. Πάντως πραγματικά έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σήμα για ομιλία ενώ στο ίντερνετ πετάει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lybouros said:

Ο πατέρας μου πήγε στο Γερμανό μήπως καταχωρήσουν αίτημα και του δώσουν λύση για το προβληματικό σήμα. Του πρότειναν να αλλάξει σιμ μήπως είναι ελαττωματική. Εν τω μεταξύ του την είχαν δώσει οι ίδιοι πριν 2 μέρες. Του είπαν να πάρει στο 13888. Τους είπε ότι δε μπορεί να περιμένει 40 λεπτά που του λέει το σύστημα. Και τότε τους ζήτησε υπαναχώρηση της φορητότητας δηλαδή να τον στείλουν πίσω στον προηγούμενο πάροχο δηλαδή στη Γουιντ. Του είπαν ότι για τρεις μήνες δε μπορεί να φύγει από την Κοσμοτέ και τους άρχισε στα καντήλια. Τώρα του είπα να το κάνει μέσω του σάιτ της Γουιντ αλλά μου είπε ότι το ξανασκέφτεται. Τον δελεάσανε με την προσφορά των 100 γίγα. Ίσως λέει να τα φάει και να φύγει μετά. Πάντως πραγματικά έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σήμα για ομιλία ενώ στο ίντερνετ πετάει.

Για αρχή, είσαι σίγουρος ότι δεν έχει το Cosmote Neo; Επιπλέον, αν λες ότι έχει θέμα με την ομιλία ενώ με το internet όχι, αυτό σημαίνει πως δεν έχει ενεργό το VoLTE καθώς είναι γνωστή η αθλιότητα του 2G της cosmote στις κλήσεις. Δες αν μπορείς να του ενεργοποιήσεις την υπηρεσία και ενημέρωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CaptainNickGR said:

Για αρχή, είσαι σίγουρος ότι δεν έχει το Cosmote Neo; Επιπλέον, αν λες ότι έχει θέμα με την ομιλία ενώ με το internet όχι, αυτό σημαίνει πως δεν έχει ενεργό το VoLTE καθώς είναι γνωστή η αθλιότητα του 2G της cosmote στις κλήσεις. Δες αν μπορείς να του ενεργοποιήσεις την υπηρεσία και ενημέρωσε μας.

Όχι είναι Γουατσάπ. Του έστειλαν προσφορά για 100 γίγα με 5,9€ για 15 μέρες. Για αυτά τα 100 γίγα λέω και όχι για Κοσμοτέ Νέο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα 100GB ακούγεται έντονα τις τελευταίες μέρες στο WU.. Παίζει για όλους η προσφορά; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Lybouros said:

Ο πατέρας μου πήγε στο Γερμανό μήπως καταχωρήσουν αίτημα και του δώσουν λύση για το προβληματικό σήμα. Του πρότειναν να αλλάξει σιμ μήπως είναι ελαττωματική. Εν τω μεταξύ του την είχαν δώσει οι ίδιοι πριν 2 μέρες. Του είπαν να πάρει στο 13888. Τους είπε ότι δε μπορεί να περιμένει 40 λεπτά που του λέει το σύστημα. Και τότε τους ζήτησε υπαναχώρηση της φορητότητας δηλαδή να τον στείλουν πίσω στον προηγούμενο πάροχο δηλαδή στη Γουιντ. Του είπαν ότι για τρεις μήνες δε μπορεί να φύγει από την Κοσμοτέ και τους άρχισε στα καντήλια. Τώρα του είπα να το κάνει μέσω του σάιτ της Γουιντ αλλά μου είπε ότι το ξανασκέφτεται. Τον δελεάσανε με την προσφορά των 100 γίγα. Ίσως λέει να τα φάει και να φύγει μετά. Πάντως πραγματικά έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σήμα για ομιλία ενώ στο ίντερνετ πετάει.

Ο υπάλληλος του έδωσε τις επιλογές που μπορεί να έχει. Εάν δεν του αρέσουν, ας παει σε κατάστημα άλλης εταιρίας και να κάνει αίτηση φορητότητας. Καλο θα ήταν να του πεις ότι οι υπάλληλοι δεν αποφασίζουν για το που μπαίνουν κεραίες. Εάν θέλει να ρίξει καντήλια, ας στείλει ένα e-mail στα κεντρικά. 

Επίσης, η νοοτροπία του "θα θαψω την εταιρία παντού μήπως γίνει η δουλειά μου" θυμίζει νοοτροπία μπουμερς. Αυτά έπιαναν πριν 20 χρόνια. 

Εγώ όταν δουλευα στην κινητή τηλεφωνία όταν μας έρχονταν αγενείς πελατες, τους στέλναμε σπίτι τους λόγω "προβληματος συστήματος"... Να πανε άλλου να περασουν την ώρα τους... 99% των περιπτωσεων ήταν μπουμερς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Ο υπάλληλος του έδωσε τις επιλογές που μπορεί να έχει. Εάν δεν του αρέσουν, ας παει σε κατάστημα άλλης εταιρίας και να κάνει αίτηση φορητότητας. Καλο θα ήταν να του πεις ότι οι υπάλληλοι δεν αποφασίζουν για το που μπαίνουν κεραίες. Εάν θέλει να ρίξει καντήλια, ας στείλει ένα e-mail στα κεντρικά. 

Επίσης, η νοοτροπία του "θα θαψω την εταιρία παντού μήπως γίνει η δουλειά μου" θυμίζει νοοτροπία μπουμερς. Αυτά έπιαναν πριν 20 χρόνια. 

Εγώ όταν δουλευα στην κινητή τηλεφωνία όταν μας έρχονταν αγενείς πελατες, τους στέλναμε σπίτι τους λόγω "προβληματος συστήματος"... Να πανε άλλου να περασουν την ώρα τους... 99% των περιπτωσεων ήταν μπουμερς. 

Φίλε δεν ισχύει αυτό που λες. Ή μάλλον ισχύει όταν το βλέπεις από τη σκοπιά του υπαλλήλου επειδή όπως λες ήσουν υπάλληλος εταιρείας κινητής. Ο πατέρας μου είναι επαγγελματίας μεγάλης ηλικίας. Δεν είναι νεαρός να κάθεται με τις ώρες και να παίζει με τα μπιγκ μπανγκ τα σέικ τα φλέιμς τα κάουντντάουν τα ριλόουντ και τις εβδομάδες διπλασιασμού. Για τον πατέρα μου αυτές είναι οι βλακείες που βγάζουν οι εταιρείες για να σκοτώνουν την ώρα τους οι 18άρηδες. Για αυτόν όπως και για κάθε επαγγελματία κάθε χαμένη ή προβληματική κλήση μεταφράζεται με όρους χαμένων χρημάτων. Του πρότειναν από το Γερμανό να κάνει καρτοσυμβόλαιο αλλά επειδή όταν είχα εγώ έναν αριθμό Φρογκ είχα θέμα με το σήμα είπε να δοκιμάσει το δίκτυο πρώτα με το καρτοκινητό. Τελικά του ενεργοποίησα χθες βράδυ το Βολτε και το Wificalling. Η ποιότητα των κλήσεων είναι αισθητά καλύτερη αλλά και εμφανώς χειρότερη από ότι ήταν στη Γουιντ. Σήμερα το πρωί του έκανα αίτηση φορητότητας μέσω του σάιτ του Free to go.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lybouros said:

Φίλε δεν ισχύει αυτό που λες. Ή μάλλον ισχύει όταν το βλέπεις από τη σκοπιά του υπαλλήλου επειδή όπως λες ήσουν υπάλληλος εταιρείας κινητής. Ο πατέρας μου είναι επαγγελματίας μεγάλης ηλικίας. Δεν είναι νεαρός να κάθεται με τις ώρες και να παίζει με τα μπιγκ μπανγκ τα σέικ τα φλέιμς τα κάουντντάουν τα ριλόουντ και τις εβδομάδες διπλασιασμού. Για τον πατέρα μου αυτές είναι οι βλακείες που βγάζουν οι εταιρείες για να σκοτώνουν την ώρα τους οι 18άρηδες. Για αυτόν όπως και για κάθε επαγγελματία κάθε χαμένη ή προβληματική κλήση μεταφράζεται με όρους χαμένων χρημάτων. Του πρότειναν από το Γερμανό να κάνει καρτοσυμβόλαιο αλλά επειδή όταν είχα εγώ έναν αριθμό Φρογκ είχα θέμα με το σήμα είπε να δοκιμάσει το δίκτυο πρώτα με το καρτοκινητό. Τελικά του ενεργοποίησα χθες βράδυ το Βολτε και το Wificalling. Η ποιότητα των κλήσεων είναι αισθητά καλύτερη αλλά και εμφανώς χειρότερη από ότι ήταν στη Γουιντ. Σήμερα το πρωί του έκανα αίτηση φορητότητας μέσω του σάιτ του Free to go.

Θα διαφωνήσω σε αυτά που λες ότι τα reload και όλα τα σχετικά είναι για να περνάνε τον χρόνο τους οι 18αρηδες..Το τι οικονομική δυνατότητα έχει ο καθένας και πως θα καλύψει τις μηνιαίες του ανάγκες δεν μπορεί να το κρίνει κανείς και είναι απόλυτα σεβαστό.Και γω συμβόλαιο έχω γιατί δεν έχω πραγματικά τον χρόνο,ισχύει αυτο που λες εν μέρει,αλλά αν είχα μέγιστο 10€ το μήνα για την κινητή μου θα προσπαθούσα να πάρω ότι περισσότερο μπορώ για να καλύψω τις ανάγκες μου..Τέλος επειδή το προηγούμενο διάστημα είχαν θέμα στο site του F2G και δεν φαινόταν οι αιτήσεις,να σιγουρευτείς ότι ήρθε email ή σε πήραν τηλέφωνο γιατί εγώ περίμενα τζάμπα.Αλλιως κάλεσε εσύ. 

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Ας κάνει ένα συμβόλαιο να μην χρειάζεται να ασχολείται με όλα αυτά που έγραψες.

 

59 minutes ago, George6633 said:

Θα διαφωνήσω σε αυτά που λες ότι τα reload και όλα τα σχετικά είναι για να περνάνε τον χρόνο τους οι 18αρηδες..Το τι οικονομική δυνατότητα έχει ο καθένας και πως θα καλύψει τις μηνιαίες του ανάγκες δεν μπορεί να το κρίνει κανείς και είναι απόλυτα σεβαστό.Και γω συμβόλαιο έχω γιατί δεν έχω πραγματικά τον χρόνο,ισχύει αυτο που λες εν μέρει,αλλά αν είχα μέγιστο 10€ το μήνα για την κινητή μου θα προσπαθούσα να πάρω ότι περισσότερο μπορώ για να καλύψω τις ανάγκες μου..Τέλος επειδή το προηγούμενο διάστημα είχαν θέμα στο site του F2G και δεν φαινόταν οι αιτήσεις,να σιγουρευτείς ότι ήρθε email ή σε πήραν τηλέφωνο γιατί εγώ περίμενα τζάμπα.Αλλιως κάλεσε εσύ. 

Άρα καταλήγουμε ότι για να κάνεις ένα συμβόλαιο πρέπει να δώσεις ένα νεφρό οπότε....

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, varajohn said:

 

 

Άρα καταλήγουμε ότι για να κάνεις ένα συμβόλαιο πρέπει να δώσεις ένα νεφρό οπότε....

Μιας και είμαστε στο νήμα της Cosmote,αν μπεις στο site της εταιρίας και πεις εγώ θέλω να κάνω αυτό το συμβόλαιο και πατήσεις αγορά,ίσως και να χει βάση αυτό που λες...Αν βρεις λίγο χρόνο να διαβάσεις 5 πράγματα σε ένα forum και να βρεις την προσφορά που τρέχει το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα θα εχεις γλυτώσει πολλά λεφτά για τα επόμενα 2 χρόνια.Θα μου πεις εμείς δεν είμαστε οι πλειοψηφία αλλά τουλάχιστον ψαχνόμαστε και γλυτώνουμε χρήματα από μας και από οικογένεια-συγγενεις-φιλους κλπ.Αλλα όπως είπα ξανά αν έχεις 10-12€ διαθέσιμα το μήνα,κάνεις ότι καλύτερο μπορείς με κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και λέμε για Γερμανός, πριν λίγο ενημερώθηκα για θείο γνωστου μου που κάθε μήνα στο κατάστημα του βάζουν το πακετο 10€, είχε υπόλοιπο 9,90 και πηγε και έκανε ανανέωση 12€ και τώρα έχει υπόλοιπο κάτω του ευρού... 

Μιλάμε για μεγάλους απατεώνες αυτή η αλυσίδα καταστημάτων! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Και μιας και λέμε για Γερμανός, πριν λίγο ενημερώθηκα για θείο γνωστου μου που κάθε μήνα στο κατάστημα του βάζουν το πακετο 10€, είχε υπόλοιπο 9,90 και πηγε και έκανε ανανέωση 12€ και τώρα έχει υπόλοιπο κάτω του ευρού... 

Μιλάμε για μεγάλους απατεώνες αυτή η αλυσίδα καταστημάτων! 

Πως είναι δυνατόν να κρίνουμε μια ολόκληρη αλυσίδα χωρίς να πιάσουμε το κινητό ενός ανθρώπου στα χέρια,να δούμε τις χρεώσεις,αν του έστειλαν τίποτα 5ψηφια sms και τον χρέωσαν και άλλα πολλά;Πόσο εύκολα κρίνουμε γενικώς... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Και μιας και λέμε για Γερμανός, πριν λίγο ενημερώθηκα για θείο γνωστου μου που κάθε μήνα στο κατάστημα του βάζουν το πακετο 10€, είχε υπόλοιπο 9,90 και πηγε και έκανε ανανέωση 12€ και τώρα έχει υπόλοιπο κάτω του ευρού... 

Μιλάμε για μεγάλους απατεώνες αυτή η αλυσίδα καταστημάτων! 

Στο κατάστημα το ελάχιστο είναι 12 ευρώ. Τώρα αν έχει κάτω από 1 ευρώ ή δεν ενεργοποίησε πακέτο και μίλησε και τα έφαγε ή είναι αυτόματο το πακέτο και μπήκε μόνο του το πρόγραμμα.

Εύκολα κρίνουμε χωρίς να ξέρουμε την ιστορία όλη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 12:43 ΜΜ, Lybouros said:

Αυτό που όταν κάποιος πει κάτι αρνητικό για τις εταιρείες αρχίζουν τα dislike πραγματικά με ξεπερνάει. Δική σας είναι η Κοσμοτε? Και πραγματικά η Κοσμοτέ είναι μπάχαλο. Και αυτό που λέτε στον άνθρωπο δεν ισχύει. Δε μπορεί να γυρίσει στη Βόνταφον γιατί η Κοσμοτέ βάζει ρήτρα ελάχιστης παραμονής στο δίκτυο. Τον πατέρα μου να ρωτήσετε. Είχε καρτοκινητό Γουιντ και πήγε σε Γουατσάπ. Τώρα θέλει να επιστρέψει στη Γουιντ γιατί δεν έχει καλό σήμα για ομιλία και το κινητό του κάνει συνέχεια διακοπές στις κλήσεις ενώ με τη Γουιντ δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Στο Γερμανό του λένε ότι η Κοσμοτέ έχει ελάχιστη παραμονή τρεις μήνες και τσακώνεται μαζί τους καθημερινά. Δεν είναι παράνομο αυτό? Καρτοκινητό είναι η συμβόλαιο? Προσωπικά μένω μακριά από Κοσμοτέ.

Καλά τα λες . 

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι είναι η Κοσμοτέ είναι και ο Γερμανός. Εξάλλου ο Γερμανός ενεργεί όπως του υποδεικνύει η Κοσμοτέ. Δικά της προϊόντα και υπηρεσίες πουλάει. Όσοι γνωστοί και συγγενείς μου συμπεριλαμβανομένου βέβαια και του πατέρα μου εξυπηρετούνται από Γερμανό πάντα τσακώνονται με τους υπαλλήλους των καταστημάτων. Και δε μιλάμε για ένα συγκεκριμένο κατάστημα αλλά για πολλά διαφορετικά. Και ας μη μας εκπλήσσει αυτό. Είναι γνωστό τοις πάσι ότι στο θέμα εξυπηρέτηση πελατών η Κοσμοτέ δεν παίρνει άριστα. Μπάχαλο λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...