Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Gm87 said:

Ναι, αλλά είναι στα 31€ και κάτι (νομίζω, από ό,τι είχα δει στο site) το καρτοσυμβόλαιο με τα απεριόριστα, τσούζει. Μακάρι να παραμείνουν τα απεριόριστα στο What's Up σε αυτή την τιμή, να μην τα δούμε με κάνα εικοσιπεντάρι.

18.90€ αν το κάνεις από καρτοκινητο σε καρτοσυμβολαιο 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως, προγράμματα σαν αυτό που μου προσέφερε η εν λόγω κυρία, δεν θα έπρεπε να αναφέρονται ούτε για αστείο στις ημέρες μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

200 mb!!!

Διαβάζω σωστά;

Ισχύει.. Πετάνε ένα τέτοιο και μετά μόλις δούνε ότι αντιδράς σου λένε θα σου κάνω έξτρα δώρο πχ 2-3GB μπας και σε πείσουν να το σκεφτείς. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Gm87 said:

Ναι, αλλά είναι στα 31€ και κάτι (νομίζω, από ό,τι είχα δει στο site) το καρτοσυμβόλαιο με τα απεριόριστα, τσούζει. Μακάρι να παραμείνουν τα απεριόριστα στο What's Up σε αυτή την τιμή, να μην τα δούμε με κάνα εικοσιπεντάρι.

16.90 με cosmote One

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να συνεχίζουν αυτά τα τηλεφωνήματα εδώ και χρόνια, σημαίνει ότι υπάρχει ακόμη πολύ "καύσιμη ύλη" να "καεί":

Ποιός φταίει;

Αυτοί;

Κι εμείς στη θέση τους, αν μπορούσαμε και βρίσκαμε θύματα, θα συνεχίζαμε.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν χάσει για τα καλά εκεί στην Cosmote.
Μου τηλεφώνησε σήμερα μία προωθήτρια (από το γνωστό αριθμό 2108006300), για να μου προσφέρει 900' προς Cosmote, 200' προς όλους, 200MB και 1€ υπόλοιπο στην κάρτα, με 12,9€ το μήνα!
Της είπα (αυθόρμητα) "δε μπορεί, πλάκα κάνετε! Εν έτει 2022, όπου στο What's Up έχω απεριόριστα λεπτά και 3,5GB με 13,5€, μου δίνετε στην ίδια τιμή ένα πακέτο του 2014, και με διετή δέσμευση!".
Μου απάντησε, "να σας επισημάνω τα εξής:
1) Για τα λεπτά, σχεδόν όλη η Ελλάδα έχει Cosmote, οπότε είναι σαν να σας δίνω 1100' προς όλους.
2) Αν έχετε και σταθερό στην Cosmote, θα παίρνεται δώρο άλλα 3GB το μήνα από το Cosmote One, οπότε σας δίνω 3,2GB.
3) Τα απεριόριστα που δίνει το What's Up, είναι προωθητική ενέργεια και μόνο για λίγο. Μη φαντάζεστε ότι θα παίρνετε για πάντα απεριόριστα στην καρτοκινητή με 13,5€, αν είναι έτσι, η εταιρεία θα κλείσει. Από 11 Μαΐου, τέρμα τα απεριόριστα".
Ό,τι να 'ναι, όπως να 'ναι! Αυτό το τμήμα που προωθεί τα καρτοσυμβόλαια, πρέπει να κλείσει χθες!
Δεν είναι σίγουρα από την Cosmote αλλά από κάποιο κατάστημα που συνεργάζεται με την Cosmote και προσπαθούν να πουλήσουν συμβόλαια σε αφελείς που δεν έχουν ιδέα τι συμβαίνει στην αγορά των κινητών.
Το θέμα είναι το που βρήκαν τον αριθμό σου...
Αυτό είναι σοβαρό νομικό ζήτημα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ipokratis said:

Δεν είναι σίγουρα από την Cosmote αλλά από κάποιο κατάστημα που συνεργάζεται με την Cosmote και προσπαθούν να πουλήσουν συμβόλαια σε αφελείς που δεν έχουν ιδέα τι συμβαίνει στην αγορά των κινητών.
Το θέμα είναι το που βρήκαν τον αριθμό σου...
Αυτό είναι σοβαρό νομικό ζήτημα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είναι καθόλου λίγοι, απ'όσο μπορεί να φαντάζεται κάποιος από μας, στο βαθμό που οι συμφορουμίτες "γνωρίζουμε" τι παίζει και με τη συμπεριφορά της αγοράς και με τις τιμές της. Πολλά νέα παιδιά, φοιτητές που δε κατέουν το άθλημα παντελώς, είναι επίσης υποψήφια θύματα και κρίμας, από όσα γνωρίζω από γνωστούς.

Το ποιά είναι η χώρα μας και οι ελεγκτικοί θεσμοί της, επίσης, είναι ανάξιο σχολιασμού.

Δεν γίνεται "αδίκως", χωρίς "πάτημα", όλο αυτό λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Για να συνεχίζουν αυτά τα τηλεφωνήματα εδώ και χρόνια, σημαίνει ότι υπάρχει ακόμη πολύ "καύσιμη ύλη" να "καεί":

Ποιός φταίει;

Αυτοί;

Κι εμείς στη θέση τους, αν μπορούσαμε και βρίσκαμε θύματα, θα συνεχίζαμε.

Πρωταρχικά, φταίει η ίδια η Cosmote (φυσικά, όχι ο υπάλληλος), η οποία διαχρονικά χαρακτηρίζεται από μία "κουτοπόνηρη" λογική, του τύπου "ρίξ' το και αν πιάσει έπιασε, αν όχι δώσε κάτι λίγο καλύτερο". Μάλλον τέτοια λένε στους υπαλλήλους τους, όταν τους κάνουν σεμινάρια. Έπειτα φταίνε και όσοι από εμάς "τσιμπάνε", λάβε υπόψιν σου όμως ότι αυτοί είναι κυρίως άνθρωποι σχετικά μεγάλης ηλικίας, οι οποίοι δεν είναι γνώστες.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ipokratis said:

Δεν είναι σίγουρα από την Cosmote αλλά από κάποιο κατάστημα που συνεργάζεται με την Cosmote και προσπαθούν να πουλήσουν συμβόλαια σε αφελείς που δεν έχουν ιδέα τι συμβαίνει στην αγορά των κινητών.
Το θέμα είναι το που βρήκαν τον αριθμό σου...
Αυτό είναι σοβαρό νομικό ζήτημα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε, το 2108006300 δεν είναι κατάστημα. Είναι η ίδια η Cosmote, μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν το γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Δεν είναι καθόλου λίγοι, απ'όσο μπορεί να φαντάζεται κάποιος από μας, στο βαθμό που οι συμφορουμίτες "γνωρίζουμε" τι παίζει και με τη συμπεριφορά της αγοράς και με τις τιμές της. Πολλά νέα παιδιά, φοιτητές που δε κατέουν το άθλημα παντελώς, είναι επίσης υποψήφια θύματα και κρίμας, από όσα γνωρίζω από γνωστούς.

Το ποιά είναι η χώρα μας και οι ελεγκτικοί θεσμοί της, επίσης, είναι ανάξιο σχολιασμού.

Δεν γίνεται "αδίκως", χωρίς "πάτημα", όλο αυτό λοιπόν.

Παντως για να το διακωμωδησω και λίγο,αν πάρεις τηλέφωνο για προσφορά σε φοιτητή,νέο κλπ και του πεις 200mb data αν στο κλείσει ευγενικά να είσαι χαρούμενος.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, king2009 said:

Με έβγαλε απεριόριστα για 15 μέρες στο what's up δωρεάν. Δεν ήταν με 5.90?
Screenshot-20220420-105047829.jpg

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ίδιο σε συμβόλαιο ενώ μέχρι το πρωί έγραφε για 5.90€ και τώρα η ενεργοποίηση είναι μέχρι 25/4

IMG_20220420_110235.jpg

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Είδε από βοντα φαίνεται και πήρε πίσω τα 5.90. Ελπίζω οσοι το πήραν με 5.90 να παρουν πίσω τα χρήματα τους.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, king2009 said:

Είδε από βοντα φαίνεται και πήρε πίσω τα 5.90. Ελπίζω οσοι το πήραν με 5.90 να παρουν πίσω τα χρήματα τους.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό, μόνο με αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν η vodafone έδωσε για 10 ημέρες δωρεάν, το wu έδωσε για 15 ημέρες με χρήματα... Τώρα όμως που τα έδωσε δωρεάν,τους την έφερε 😂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bbbb said:

Οταν η vodafone έδωσε για 10 ημέρες δωρεάν, το wu έδωσε για 15 ημέρες με χρήματα... Τώρα όμως που τα έδωσε δωρεάν,τους την έφερε 😂

Και στο frog τα έδωσε και έδωσε και 1000' προς όλους δωρεάν... 

1 minute ago, nikosp88 said:

δεν βάζουν μυαλό, προβλέπω να ξαναμπαίνει ο κόφτης... 

Προφανώς ο κόφτης αποδείχθηκε fake news των κόκκινων φανς... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikosp88 said:

δεν βάζουν μυαλό, προβλέπω να ξαναμπαίνει ο κόφτης... 

Αναφέρει στους όρους ότι αν παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση μπορεί να διακοπεί η προσφορά. Ελα εσύ ως "ειδικός",απέδειξε μας ότι σε έκοψε και ότι αυτός θα είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση..

2 minutes ago, Mobileras said:

Και στο frog τα έδωσε και έδωσε και 1000' προς όλους δωρεάν... 

Ρε συ έχουν χάσει λίγο την μπάλα με τις προσφορές στο frog αλλα δεν μας χαλάει.. Στην αρχή έδωσε τα απεριόριστα με χρήματα. Μετά έδωσε την προσφορά 20gb και 1000 προς όλους που αν την ενεργοποιήσεις,χάνεται απο το app η πρώτη  προσφορά των απεριόριστων με τα 5,90€ και τώρα τα δωρεάν. Αλλά οκ δεν μας χαλάει

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Αναφέρει στους όρους ότι αν παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση μπορεί να διακοπεί η προσφορά. Ελα εσύ ως "ειδικός",απέδειξε μας ότι σε έκοψε και ότι αυτός θα είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση..

Ο Νίκος δεν έχει whats up, αλλά ξέρει καλυτερα απο εμάς... 

Για τον κοκκινο κόφτη που έχω εγώ εδώ και 3 εβδομάδες δεν λέει τίποτα όμως... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Και αλλες φορες εγραφε παντως αυτο για κακοβουλη χρηση κανενα κοφτη δεν ειδα. Για να δουμε 15 μερουλες τωρα θα δουμε καμια πτωση. Τιμιο παντως και διαβαζω για πιστωση των 5.90 σε οσους πηραν το αλλο πακετο. 

Link to comment
Share on other sites

Στα 5.8MB βλεπω τερματιζει εδω που ειμαι αλλα ανεβαζω και κατι βιντεο στο youtube οποτε ισως παει παραπανω μολις ανεβουν γιατι εχω δει οτι κοβει το ενα το αλλο οταν γινονται ταυτοχρονα. Στο μεταξυ ακομα αναμενω το poco f3 20 μερες απαραδεκτο το skroutz να δω μηπως πιανω απο πουθενα 5G να γινει το πραγματικο πανηγυρι. 

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...