Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ώρα τον μήνα;;;

Άλλο πάλι και τούτο...

 

Ίσως πάει για γίνει αντικατάσταση του #pare_kavatza με τα 500mb για 2 ώρες τον μήνα. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για τα συμβόλαια θα είναι λογικά. Αν ήταν αντικατάσταση της καβατζας θα είχε ενημέρωση το whatsup App και όχι το cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα σε 2 νούμερα, στο ένα μόλις μου ήρθε, στο άλλο όχι ακόμα.

 

EDIT: Μόλις ήρθε και στο άλλο.

 

Μου είχε έρθει αυτό το μήνυμα:

 

2GB ΔΩPEAN ΓIA 15 MEPEΣ! ANANEΩΣE TO XPONO OMIΛIAΣ ΣOY EΩΣ TIΣ 23/02/2020 ΓIA NA ΠAPEIΣ TO ΔΩPO ΣOY.

 

Ανανέωσα και ενσωματώθηκαν με τα 3GB του ερωτηματολογίου με νέα ημερομηνία λήξης. Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Για τα συμβόλαια θα είναι λογικά. Αν ήταν αντικατάσταση της καβατζας θα είχε ενημέρωση το whatsup App και όχι το cosmote.

Μου ήρθε και εμένα σε cosmocarta

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση και σε εμένα ήρθε επειδή έχω κατεβασμένο το cosmote App. Την υπηρεσία δεν βλέπω κάπου μέσα στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και πολλά χρόνια καρτοκινητά κοσμοκαρτα και θέλω να το κάνω what’s up

 

Επειδή δεν θυμάμαι αν στην αρχή είχα κάνει αλλαγή πακέτου

 

Πως μπορώ να δω ποσό θα στοιχίσει η αλλαγή σε whatsup ?

 

Και να μου δώσει το δικαίωμα αν συμφωνώ να προχωρήσω αλλιώς να μην το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314

Θα λάβεις μήνυμα πόσο ατοιχιζει το WU και πόσο το FROG

Αν δεν απαντήσεις εντός 2 λεπτων το αίτημα ακυρώνεται

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314

Θα λάβεις μήνυμα πόσο ατοιχιζει το WU και πόσο το FROG

Αν δεν απαντήσεις εντός 2 λεπτων το αίτημα ακυρώνεται

 

 

Ευχαριστώ.

 

Έστειλα όπως μου είπες και μου απάντησε ότι

Δέκα ευρώ για βάτραχο

Και μηδέν ευρώ whatsup

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα λεπτά και τα δεδομένα μεταφέρονται άραγε ?

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά θα λήξουν αλλά για τα δεδομένα δίνω μια πιθανότητα αν μετά την μεταφορά στο wu στειλεις το sms 60MB στο 1330 με χρέωση 3.02€ για να σου δώσει 120mb για ένα μήνα και παράλληλα να μεταφέρει και τα ήδη αγορασμένα mb σου. Με επιφύλαξη αυτό που λέω
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση. Μολις γυρισα απο κοσμοκαρτα σε φρογκ, με αντιτιμο 10 ευρω,

και μεταφερθηκαν ολα κανονικα. Χρηματικο υπολοιπο, λεπτα ομιλιας, mb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι τι θα γίνει από δω και πέρα στον επόμενο μήνα τι θα καταφέρεις να μεταφέρεις με το πακέτο ομιλίας του frog που δεν είναι ίδιο με της κοσμοκάρτας ενώ τα MB λογικά επειδή είναι αγορασμένα θα μπορέσεις να το μεταφέρεις κανονικά με το αντίστοιχο αγορασμένο πακέτο του frog.
Link to comment
Share on other sites

και εγω μεταφερθηκα σε whatsup ok, και διατηρηθηκαν τα λεπτα και τα data.

 

Ομως

στο πακέτο COMBO CALL THEM ALL PLUSi , το οποιο το αγορασα αμεσως, μολις μεταφερθηκα στο whatsup,

πως παίρνω ΔΩΡΟ 100’ προς όλους με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου?

 

που παω για να κανω αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου?

Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΡΡ του Whats Up το δευτερο κουτάκι είναι η απλή ενεργοποίηση και το τρίτο κουτάκι η αυτόματη με τα 100 λεπτά δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα κοσμοκαρτα η what's up.

Με 8.5€ κοσμοκαρτα παίρνω 300 λεπτά και 400μβ +δώρο 600μβ για για 15 μέρες.

Θα πάρω πιο πολλά mb στο wats up?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω προσωπικά τι άλλα μπόνους δίνει η κοσμοκάρτα αλλά με το που βάλεις 10 ευρώ κάρτα στο what's up μετά από λίγη ώρα έρχεται ο κωδικός reload it που σου δίνει 1,2 GB για ένα μήνα ή 2gb για μια εβδομάδα. Μετά αγοράζοντας το πακέτο combo call them all στα 8.5€ παίρνεις με χειροκίνητη ανανέωση 200 προς όλους ενώ με αυτόματη 300 και 200 MB και τα οποία φυσικά και το μπόνους και αυτά τα megabyte μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Η "δύναμη" του what's up είναι το πάρε μοίρασε όπου αν κάνεις "κύκλωμα και με άλλους what's upακίδες" καθώς και με γιαγιάδες παππούδες και τα λοιπά που έχουν what's up μόνο για ομιλία και παίρνεις τα πάρε μοίρασε μπορείς να μαζεύεις αρκετά megabyte κάθε μήνα και τα οποία επίσης μεταφέρονται. Από κει και πέρα για megabyte πρόσκαιρα έχεις δύο φορές το μήνα από μία ώρα το πάρε καβάτζα και τρεις φορές το πάρε-δώσε με το οποίο μπορείς να ανταλλάσσεις παροχές από το combo call them all. Πχ μπορείς να δώσεις sms που συνήθως δεν χρησιμοποιούμε πλέον και να πάρεις για τρεις φορές το μήνα ανά δύο μέρες 200mb από το πάρε δώσε

Ενώ αν σε ενδιαφέρουν megabyte ειδικής χρήσης πχ video/social και σου φτάνουν τα 100 λεπτά ομιλίας μπορείς με 8.5€ να πάρεις την πρωτη εκδοση του diy πακετου + 400mb και δύο δώρα σε ειδικής χρήσης mb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση εαν το έχει δοκιμάσει κάποιος. Εαν αγορασω6το πακέτο με τα mb για netflix tidal κτλ και κάνω hotspot το κινητό και δώσω Internet στο tablet ή στο laptop και βλέπω netflix τα δεδομένα θα τα τραβήξει από τα δεδομένα που έχω σαν γενικά ή από τα mb του πακέτου του netflix?

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά όταν κάνεις hotspot τραβάει από τα γενικά (λέει η cote), πρακτικά σε εμένα τουλάχιστον (και όχι μόνο από όσα ξέρω) τραβάει από το πακέτο για Netflix.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά που το είχα κάνει, έβλεπα Netflix , Cosmote από laptop, δεν μου αφαίρεσε τα mb που είχα. Είχα ενεργοποιήσει με 15€ το Play Now Unlimited.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΡΡ του Whats Up το δευτερο κουτάκι είναι η απλή ενεργοποίηση και το τρίτο κουτάκι η αυτόματη με τα 100 λεπτά δώρο.

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση εαν το έχει δοκιμάσει κάποιος. Εαν αγορασω6το πακέτο με τα mb για netflix tidal κτλ και κάνω hotspot το κινητό και δώσω Internet στο tablet ή στο laptop και βλέπω netflix τα δεδομένα θα τα τραβήξει από τα δεδομένα που έχω σαν γενικά ή από τα mb του πακέτου του netflix?

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα σου τραβήξει από τα δεδομένα για streaming (Netflix κλπ) αρκεί όμως να έχεις κ κάποια mb γενικά για να φορτώνει τις σελίδες (σου τραβάει πολύ λίγα). Αυτό εγώ το κάνω εδώ και πάρα πολύ καιρό και δεν έχει υπάρξει κανένα πρόβλημα με τα mb.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εάν το έφτιαξαν, παντως εγώ πριν λιγους μηνες που αγοραζα το απεριόριστο youtubeε 15€ μου ετρωγε ολο απο τα γενικης χρησης δεδομενα.

Ενας ακομη λογος να επισπεύσει η κοσμοτε το μηνιαίο πακέτο για απεριόριστο ίντερνετ. Τα δοκιμαστικά που εκανε Δεκέμβρη και Ιανουαριο έδειξαν οτι είναι έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...