Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Επειδή ίσως δεν το έκανα εντελώς σαφές, το smartphone με δεδομένα το θέλω για βιντεκλήσεις, κλπ, απλά δεν θέλω να πειράξω καθόλου το χαζό τηλέφωνο που ξέρει και εμπιστεύεται. Εννοείται ότι θα προσθέσω όποιον αριθμό χρησιμοποιήσουμε σε εφαρμογή για διαχείριση από άλλον.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, minast said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Επειδή ίσως δεν το έκανα εντελώς σαφές, το smartphone με δεδομένα το θέλω για βιντεκλήσεις, κλπ, απλά δεν θέλω να πειράξω καθόλου το χαζό τηλέφωνο που ξέρει και εμπιστεύεται. Εννοείται ότι θα προσθέσω όποιον αριθμό χρησιμοποιήσουμε σε εφαρμογή για διαχείριση από άλλον.

Πας Vodafone που έχει πιο πολλά GB

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, minast said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Επειδή ίσως δεν το έκανα εντελώς σαφές, το smartphone με δεδομένα το θέλω για βιντεκλήσεις, κλπ, απλά δεν θέλω να πειράξω καθόλου το χαζό τηλέφωνο που ξέρει και εμπιστεύεται. Εννοείται ότι θα προσθέσω όποιον αριθμό χρησιμοποιήσουμε σε εφαρμογή για διαχείριση από άλλον.

Οκ.. συμφωνώ με τον @aektzhs 1 για τη Vodafone. Δίνει πολύ πράμα σε νέους συνδρομητές. Κατά τα άλλα σε Νοσοκομείο που βρέθηκα τελευταία είχε φοβερό WiFi.. και δεν μιλάω για ιδιωτικό νοσοκομείο. Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εάν κατάλαβα καλά, θα υπάρχουν 2 συσκευές στο νοσοκομείο; 1 απλό και 1 σμαρτφον;

Ναι, αυτό είναι το πλάνο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

ας βάλει κατευθείαν την εφαρμογή του What's up

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένας περιορισμός με την εφαρμογή, αν το δικό σου τηλέφωνο δεν είναι what's up

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sou_d said:

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένας περιορισμός με την εφαρμογή, αν το δικό σου τηλέφωνο δεν είναι what's up

Πράγματι, η εφαρμογή what's up θέλει συχνή επιβεβαίωση εάν στη ίδια συσκευή δεν είναι και η σιμ. Στην εφαρμογή my cosmote δεν υπάρχει τέτοιο προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, VIPdriver said:

Πράγματι, η εφαρμογή what's up θέλει συχνή επιβεβαίωση εάν στη ίδια συσκευή δεν είναι και η σιμ. Στην εφαρμογή my cosmote δεν υπάρχει τέτοιο προβλημα. 

Πλέον νομίζω δεν μπαίνει καν. Βγάζει σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο χρόνος λήξης της σύνδεσης ανανεώνεται αν αγοράσεις κάποιο πακέτο; Αυτό συνέβαινε στη wind κάποτε, σε  whatsup ειμαι νέος 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, schmeichel3 said:

Καλησπέρα. Ο χρόνος λήξης της σύνδεσης ανανεώνεται αν αγοράσεις κάποιο πακέτο; Αυτό συνέβαινε στη wind κάποτε, σε  whatsup ειμαι νέος 

Τα χρηματα μετά το 2μηνο χανονται, αλλά το αγορασμένο πακέτο ειναι διαθεσιμο προς καταναλωση εως τη ληξη του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, schmeichel3 said:

Καλησπέρα. Ο χρόνος λήξης της σύνδεσης ανανεώνεται αν αγοράσεις κάποιο πακέτο; Αυτό συνέβαινε στη wind κάποτε, σε  whatsup ειμαι νέος 

Οχι,δεν γίνεται το ίδιο εδω, πρέπει να μπουν λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, έχω μια ΣΙΜ κοσμοκάρτα σε μια μονάδα απομακρυσμένου συναγερμού και καθώς προσθέτω συνεχώς χρήματα (για να μην απωλέσω το νούμερο και χάσω την επαφή με το συναγερμό) έχω φτάσει στα €150. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα; Σημειώνω ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να αφαιρέσω τη ΣΙΜ από τον συναγερμό. Κάθε πρόταση δεκτή! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, jim_78 said:

Καλησπέρα στην ομάδα, έχω μια ΣΙΜ κοσμοκάρτα σε μια μονάδα απομακρυσμένου συναγερμού και καθώς προσθέτω συνεχώς χρήματα (για να μην απωλέσω το νούμερο και χάσω την επαφή με το συναγερμό) έχω φτάσει στα €150. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα; Σημειώνω ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να αφαιρέσω τη ΣΙΜ από τον συναγερμό. Κάθε πρόταση δεκτή! Ευχαριστώ!

Υπάρχει το Easy Transfer, με το οποίο μπορείς να ζητήσεις ή να στείλεις χρήματα μεταξύ καρτοκινητών Cosmote, αλλά χρειάζεσαι πρόσβαση και στο κινητό που έχει τα χρήματα. Πιθανόν να μπορούν να στο κάνουν και σε κατάστημα ή τηλεφωνικά (στα εταιρικά γίνεται σίγουρα).

Ακόμη κι έτσι, είναι δύσκολο να καταναλώσεις 150€...

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να καταργήσω το σταθερό-ιντερνετ και να μπαίνω στο διαδικτυο μέσω smartphone έχοντας την συσκευή σαν hotspot για τον υπολογιστή,η cosmote δίνει απεριόριστο ιντερνετ στα καρτοκινητά της,πάνω σε αυτό τι γνώμη έχετε???

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, odim said:

σκέφτομαι να καταργήσω το σταθερό-ιντερνετ και να μπαίνω στο διαδικτυο μέσω smartphone έχοντας την συσκευή σαν hotspot για τον υπολογιστή,η cosmote δίνει απεριόριστο ιντερνετ στα καρτοκινητά της,πάνω σε αυτό τι γνώμη έχετε???

Απλά θα έχεις χαμηλότερες ταχύτητες, αλλά όχι απαγορευτικές. Λογικά θα σου τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, odim said:

σκέφτομαι να καταργήσω το σταθερό-ιντερνετ και να μπαίνω στο διαδικτυο μέσω smartphone έχοντας την συσκευή σαν hotspot για τον υπολογιστή,η cosmote δίνει απεριόριστο ιντερνετ στα καρτοκινητά της,πάνω σε αυτό τι γνώμη έχετε???

Το έκανα εγώ με απεριοριστο συμβόλαιο και extra sim για ενάμιση χρόνο. Την μπαταρία του κινητού θα φθείρεις γρηγορότερα αν κανείς hotspot. Κατά τα αλλά αν είσαι σε περιοχή με adsl γραμμές και δεν έχει επιλογές αναβάθμισης το προτείνω. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nikolas14 said:

Το έκανα εγώ με απεριοριστο συμβόλαιο και extra sim για ενάμιση χρόνο. Την μπαταρία του κινητού θα φθείρεις γρηγορότερα αν κανείς hotspot. Κατά τα αλλά αν είσαι σε περιοχή με adsl γραμμές και δεν έχει επιλογές αναβάθμισης το προτείνω. 

Έκανες συμβόλαιο στην Cosmote;;;;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έκανες συμβόλαιο στην Cosmote;;;;

Όχι ειχα Vodafone… για εμένα η εμπειρία με αποκλειστικά δεδομένα κινητής χωρίς σταθερή γραμμή ήταν σχετικά καλή. Αλλά δεν έχει σταθερότητα όπως η vdsl και η οπτική ίνα σε κακοκαιρίες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν λιγο ανανεωση 13€ σε whats up νουμερο με payzy και το ποσο δεν εμφανίστηκε...

Εστειλα μνμ και σε payzy και στο chat της Cote...

και απαντησαν οτι το κοιτανε....

Θα το εμφανισουν το ποσο 

η θα πλακωθουμε στο chat ?

 

Ειχε καποιος αντιστοιχη εμπειρια?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση των 8 ευρω απο κατάστημα , αποδίδεται το token των 2 gb για 1 μηνα ??

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, odim said:

σκέφτομαι να καταργήσω το σταθερό-ιντερνετ και να μπαίνω στο διαδικτυο μέσω smartphone έχοντας την συσκευή σαν hotspot για τον υπολογιστή,η cosmote δίνει απεριόριστο ιντερνετ στα καρτοκινητά της,πάνω σε αυτό τι γνώμη έχετε???

Το έχω κάνει εγώ αλλά με 4G router. Για τα κινητά είναι ταλαιπωρία να τα έχεις όλη την ώρα hotspot. Όταν λες απεριόριστο ίντερνετ στα καρτοκινητά, για ποιο πακέτο μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aenaos15 said:

Με την ανανέωση των 8 ευρω απο κατάστημα , αποδίδεται το token των 2 gb για 1 μηνα ??

Όχι, έβαλα πριν ένα μήνα σε germanos για να μην χάσω τον αριθμό.

Δεν δίνει απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πτοβλημα

τα τοκεν ;

εκανα μια ανανέωση και δεν εμφανιστηκε υο token

Οκ επανηλθε με ενημέρωση της εφαμρογης 

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2024 at 8:23 ΜΜ, nemesis1 said:

Όχι, έβαλα πριν ένα μήνα σε germanos για να μην χάσω τον αριθμό.

Δεν δίνει απολύτως τίποτα.

Αρα χάνεις και ότι εχεις μαζέψει σε δεδομένα!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο WHAT'S UP το δώρο-token στα γενέθλια θέλει κάτι άλλο πέρα από το να είναι συμπληρωμένο στο Το Προφίλ μου η Ημερομηνία Δώρου Γενεθλίων; Γιατί δεν βλέπω να μπήκε κάτι! Μπορεί να μπει και με καθυστέρηση κάποιες ώρες/μέρες μετά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...