Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, _NikitaS_ said:

Σταθερό και κινητά στο όνομα μου.

Δε το βλέπω πουθενά! 

Η εξυπηρέτηση πελατών μου πρότεινε να βγάλω και να ξαναβάλω την εφαρμογή. Πάλι τζίφος. 

Τα έχεις περάσει και τα καρτοκινητά και το σταθερό στο ίδιο ID της εφαρμογής; δηλαδή τα βλέπεις όλα στο ίδιο account; Και κάτι άλλο. έχεις ενεργοποιήσει το Cosmote One; Γιατί στην ουσία αυτό με το ίντερνετ είναι προσφορά λόγω του Cosmote One.. Εγώ πάντως τα ενεργοποίησα τα unlimited data μιάς εβδομάδας μέσω της εφαρμογής what's up.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikos_96 said:

Τα έχεις περάσει και τα καρτοκινητά και το σταθερό στο ίδιο ID της εφαρμογής; δηλαδή τα βλέπεις όλα στο ίδιο account; Και κάτι άλλο. έχεις ενεργοποιήσει το Cosmote One; Γιατί στην ουσία αυτό με το ίντερνετ είναι προσφορά λόγω του Cosmote One.. Εγώ πάντως τα ενεργοποίησα τα unlimited data μιάς εβδομάδας μέσω της εφαρμογής what's up.

Τα έχω τα έχω. Κάθε μήνα μου δίνει και τα λεπτά κτλ. Τώρα δε ξέρω τι σκάλωσε. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, _NikitaS_ said:

Τα έχω τα έχω. Κάθε μήνα μου δίνει και τα λεπτά κτλ. Τώρα δε ξέρω τι σκάλωσε. 

Δεν είναι ένδειξη ότι σου δίνει τα λεπτά.

Το ID πρέπει να είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Δεν είναι ένδειξη ότι σου δίνει τα λεπτά.

Το ID πρέπει να είναι το ίδιο.

Είναι το ίδιο. Εδώ ακόμα και στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι δεν έχουμε να προτείνουμε τίποτα άλλο απο το να κάνετε επαναφορά εφαρμογής. Κανονικά έπρεπε να σας το εμφανίζει. 

Στο ID του πατέρα μου υπάρχει κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Είναι το ίδιο. Εδώ ακόμα και στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι δεν έχουμε να προτείνουμε τίποτα άλλο απο το να κάνετε επαναφορά εφαρμογής. Κανονικά έπρεπε να σας το εμφανίζει. 

Στο ID του πατέρα μου υπάρχει κανονικά. 

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι. Τι να κάνουμε 😀

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Το ID πρέπει να είναι το ίδιο.

Το έχω με mail εγώ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sou_d said:

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι. Τι να κάνουμε 😀

Το έχω με mail εγώ

Εγώ το έχω και με mail και με τηλέφωνο. Προσωπικά δε θα ασχοληθώ γιατί τυχαία αυτές τις 7 μέρες δε θα πήγαινα πουθενά. Άρα και πολύ ασχολήθηκα... 

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2024 at 5:02 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Εγώ το έχω και με mail και με τηλέφωνο. Προσωπικά δε θα ασχοληθώ γιατί τυχαία αυτές τις 7 μέρες δε θα πήγαινα πουθενά. Άρα και πολύ ασχολήθηκα... 

Και εμένα ΔΕΝ μου είχε έρθει σε watch up και είπα δεν βαριέσαι όμως σήμερα εμφανίστηκε ξαφνικά!!

Για ρίξε μια ματιά!

On 4/1/2024 at 3:28 ΜΜ, sou_d said:

Έχω σταθερό και 4 καρτοκινητά. Στο app, δεν το εμφανίζει ούτε σε εμένα

Και εμένα δεν μου εμφανίζε σε ένα watch up και είπα δεν βαριέσαι αλλά ΣΗΜΕΡΑ εμφανίστηκε!

Για ρίξε μια ματιά 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Και εμένα δεν μου εμφανίζε σε ένα watch up και είπα δεν βαριέσαι αλλά ΣΗΜΕΡΑ εμφανίστηκε!

Στην εφαρμογή του what's up το εμφανίζει, αλλά στο cosmote app, τίποτα. Άρα, οι της frog δεν θα πάρουν μάλλον

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Στην εφαρμογή του what's up το εμφανίζει, αλλά στο cosmote app, τίποτα. Άρα, οι της frog δεν θα πάρουν μάλλον

Αν είναι watch up, εμφανίστηκε μόνο στο watch up app

. Όχι και στο cosmote app

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Και εμένα ΔΕΝ μου είχε έρθει σε watch up και είπα δεν βαριέσαι όμως σήμερα εμφανίστηκε ξαφνικά!!

Για ρίξε μια ματιά!

Και εμένα δεν μου εμφανίζε σε ένα watch up και είπα δεν βαριέσαι αλλά ΣΗΜΕΡΑ εμφανίστηκε!

Για ρίξε μια ματιά 

Τίποτα. Δε θα κάτσω να σκάσω. Δε πειράζει 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρόνια με υγεία εύχομαι σε όλους.  Έχω μια ερώτηση, αγόρασα ένα αριθμό  what's  up  για το ρολόϊ τις κόρης μου Τον αριθμό το βλέπω μέσω  cosmote app γιατί  δεν τις  έχω κινητό ώστε να κατεβάσω την εφαρμογή. 1ον μπορώ να ανανεώσω μέσω cosmote app για 8 ευρώ;  και πως το κάνω;  μέσω cosmote app ;  το λέω διότι  δεν χρειάζομαι κάποιο πακέτο ώστε  να βάλω 13 ευρώ, λόγο cosmote one. 2ον αν βάζω τώρα  υποχρεωτικά 13 ευρώ,  μπορώ με κάποιο τρόπο  να χρησιμοποιώ τα χρήματα ή τις παροχές σε ένα από τα άλλα 2 what's  up που έχω; (προσωπικό και τις συζύγου), και πως γίνεται αυτό; ευχαριστώ.

Edited by tamp
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tamp said:

Καλησπέρα, καλή χρόνια με υγεία εύχομαι σε όλους.  Έχω μια ερώτηση, αγόρασα ένα αριθμό  what's  up  για το ρολόϊ τις κόρης μου Τον αριθμό το βλέπω μέσω  cosmote app γιατί  δεν τις  έχω κινητό ώστε να κατεβάσω την εφαρμογή. 1ον μπορώ να ανανεώσω μέσω cosmote app για 8 ευρώ;  και πως το κάνω;  μέσω cosmote app ;  το λέω διότι  δεν χρειάζομαι κάποιο πακέτο ώστε  να βάλω 13 ευρώ, λόγο cosmote one. 2ον αν βάζω τώρα  υποχρεωτικά 13 ευρώ,  μπορώ με κάποιο τρόπο  να χρησιμοποιώ τα χρήματα ή τις παροχές σε ένα από τα άλλα 2 what's  up που έχω; (προσωπικό και τις συζύγου), και πως γίνεται αυτό; ευχαριστώ.

Αναγκαστικά 13€.

Αν δεν είναι frog, τα στέλνεις με easy transfer η στο δικό σου η στης γυναίκα σου 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GREGORYMO said:

Αναγκαστικά 13€.

Αν δεν είναι frog, τα στέλνεις με easy transfer η στο δικό σου η στης γυναίκα σου 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να σου  κάνω άλλη μια ερώτηση; μπορώ να ανανεώνω ανά μήνα ή μπορώ και ανά δίμηνο; ευχαριστώ και πάλι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tamp said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να σου  κάνω άλλη μια ερώτηση; μπορώ να ανανεώνω ανά μήνα ή μπορώ και ανά δίμηνο; ευχαριστώ και πάλι 

Ανά δίμηνο, πριν χαθεί το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

αν ένα νούμερο που έχει γίνει FROG θέλουμε να ξαναγίνει whatsup χωρίς χρέωση, μπορούμε να το κάνουμε Neo και να πάμε στο whatsup ατελώς ή θα υπάρξει χρέωση>?

(το συγκεκριμένο ήταν Cosmoκάρτα από λήξη συμβόλαιου, το έκαναν στο κατάστημα δωρέαν Whatsup κι εμείς το κάναμε FROG). 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

αν ένα νούμερο που έχει γίνει FROG θέλουμε να ξαναγίνει whatsup χωρίς χρέωση, μπορούμε να το κάνουμε Neo και να πάμε στο whatsup ατελώς ή θα υπάρξει χρέωση>?

(το συγκεκριμένο ήταν Cosmoκάρτα από λήξη συμβόλαιου, το έκαναν στο κατάστημα δωρέαν Whatsup κι εμείς το κάναμε FROG). 

Θεωρητικά θα μπορούσε. Πολύ καλή ιδέα, μπράβο 😀

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Ισχύει ακόμα ο 1' μήνας ΔΩΡΕΑΝ στο cosmote NEO?

Μολις το ελεγξα απο το cosmote app και λέει ο πρώτος μήνας δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

αν ένα νούμερο που έχει γίνει FROG θέλουμε να ξαναγίνει whatsup χωρίς χρέωση, μπορούμε να το κάνουμε Neo και να πάμε στο whatsup ατελώς ή θα υπάρξει χρέωση>?

(το συγκεκριμένο ήταν Cosmoκάρτα από λήξη συμβόλαιου, το έκαναν στο κατάστημα δωρέαν Whatsup κι εμείς το κάναμε FROG). 

Όχι, μετράνε όλες οι αλλαγές από την στιγμή που ενεργοποιήθηκε ο αριθμός στο δίκτυο. Ο μετρητής μηδενίζει μόνο με αλλαγή σε συμβόλαιο και πίσω ή σε άλλο δίκτυο και πίσω 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ,@panos.k22 δωρεαν ειναι ,μολις το εκανα και η χρεωση ηταν 0,1 λεπτο του ευρω , εκτος και αν δεν πηρα κατι χαμπαρι 🙂 

Η απορια μου ειναι η εξης , επελεξα το προγραμμα με τα 7gb ,τωρα καθε μηνα θα αναναιωνετε αυτοματα με την καρτα που δηλωσα ή θα πρεπει να μπαινω να πληρωνω εγω;

Επισης αν κανω λογαριασμο payzy θα εχω καθε μηνα εξτρα 7Gb internet η μονο μια φορα; 

 

@panos γραψε λαθος ,απο whats up που ειχα πηγα νεο

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, arma said:

Επισης αν κανω λογαριασμο payzy θα εχω καθε μηνα εξτρα 7Gb internet η μονο μια φορα; 

Θα παίρνεις το bonus για όσο ισχύει (μέχρι στιγμής μέχρι 29/2) σε κάθε ανανέωση του πλάνου σου (όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας για να προσθέσεις €) αρκεί να γίνεται με την κάρτα σου payzy

Link to comment
Share on other sites

παίδες, αλλαγή από καρτοκινητό νόβα σε καρτοκινητό κοσμοτέ γίνεται άμεσα? Δηλαδή πας σε κοσμοτέ σου δίνουν σιμ επιτόπου και παίζει?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Nikos_s3 said:

παίδες, αλλαγή από καρτοκινητό νόβα σε καρτοκινητό κοσμοτέ γίνεται άμεσα? Δηλαδή πας σε κοσμοτέ σου δίνουν σιμ επιτόπου και παίζει?

Θέλει τουλάχιστον 4-5 εργάσιμες για να γίνει η μεταφορά. καλύτερα να πας σε κατάστημα γιατί αν το κάνεις online, θα περάσει τουλάχιστον μια βδομάδα μέχρι να σε πάρουν τηλ για να επιβεβαιωσουν τα στοιχεία σου και να ξεκινησει η διαδικασια φορητοτητας

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...