Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Νησίδα" φωτεινή , ως "φάρος" η μαύρη: Διαφοροποιημένων Ιδιοτήτων από τις εταιρίες στον καπιταλισμό , που "αγαπά" τους πελάτες της και αφήνει όχι μόνο τα 8ευρώ αλλά και το 1 όταν όλοι οι άλλοι έχουν τα 13 ως min: "ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟΝ" : (ειδικά στη χώρα μας ΠΑΝΤΕΛΩΣ managαρισμένο από tiktokια, αποδεδειγμένα μέσω νομιμοποίησης του >95% μας): ΟΚ. Μη σας έρθει "ταβάνι" πχ το min 15 σε λίγους μήνες και "σας πιει και το υπόλοιπο αίμα σας που τις χαρίζατε τόσα χρόνια" μόνο!!! Και θα έχει περαιτέρω χειρότερη "συνέχεια" ως το 2026 που θα ισορροπήσει μπας και το πάρει πρέφα το Παίγνιο έστω το 50% σας. Όταν οι άλλες θα έχουν min 13 πιο πίσω. Για τους "υπαλλήλους" της δε λέω κουβέντα, αυτοί έχουν την καβάντζα τους "παντός καιρού", δε πα να πνιγείτε όσο τους παίρνει να το τρενάρουν τους ίδιους, που δεν είναι και τίποτα "φωτεινοί αστέρες" στη σκέψη.

Τελείως "τυχαίο" για τη συνέχεια άλλωστε η πληθώρα πακέτων της μαύρης στο νέο της!!! 

Αλλά ως τότες "Ποιός ζει, ποιός πεθαίνει" ΟΚ: Οι Ιδιότητες πχ εταιριών (ή πελατών ως αποδείχτηκε) ΔΕ πρόκειται ν'αλλαξουν: Μόνο να εκμεταλλευτούν τις Καταστάσεις που "δημιούργηθηκαν" με έξυπνες κινήσεις (πχ αφήνω το καλάμι στο ψάρι).

Ως τότες: Χαρείτε. Δεν έχει νόημα "κάτι" παραπάνω.

ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ>

Και οι προετοιμασμένοι ούτε θα μπορούν να υποδείξουν στους απροετοίμαστους "τι" να κάνουν να τα χειριστούν όσα έρχονται , καθώς ΔΕ ΘΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΚΑΜΙΑΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ να τα "κάνει" όπως πρέπει το >95% μας.

"Καταστροφολογικά": ΟΚ> Αναμείνατε. Και "οι εξωγήϊνοι έρχονται!!!": Γνωστό το αφήγημα να εκφυλίζουν όσοι ΤΡΕΝΑΡΟΥΝ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ> Εκείνοι έχουν την καβάντζα τους.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Pppe said:

Σωστός: Στα π@π....ο 15/4/2024. "Ως τότε ποιός ξέρει εάν θα ζούμε;"

Τώρα να το γλεντήσουμε....Έλατε, χώνετε dislike να με "παίξετε" λιγουλάκι.

Το "ποιός" θα γελάσει τελευταίος, έχοντας προετοιμαστεί εδώ και χρόνια που τα γράφω, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ δεν έχει.

"Αυτός ο Κόσμος δε θ'αλλαξει ποτέ", αγαπητέ μου Χατζηδάκη.....

Δεν χρειαζεται να σε παιξει κανενας , μια χαρα το παιζεις μονος σου!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το καρτέλ υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει. Όταν μια εταιρεία ακολουθεί τακτικές της ανταγωνίστριας εταιρείας ένα μήνα μετά αυτό κάτι δείχνει. Μια εταιρεία σαν την Cosmote που νομίζει ότι είναι ηγέτης στο χώρο μάλλον κοροϊδεύει τον εαυτό της και όχι τους καταναλωτές. Αν νομίζουν ότι θα σταματήσει ο κόσμος να κάνει την ανανέωση των 8€ επειδή δυσκόλεψαν τον τρόπο σύντομα θα επανέλθουν στην πραγματικότητα.!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sakis077 said:

Το καρτέλ υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει. Όταν μια εταιρεία ακολουθεί τακτικές της ανταγωνίστριας εταιρείας ένα μήνα μετά αυτό κάτι δείχνει. Μια εταιρεία σαν την Cosmote που νομίζει ότι είναι ηγέτης στο χώρο μάλλον κοροϊδεύει τον εαυτό της και όχι τους καταναλωτές. Αν νομίζουν ότι θα σταματήσει ο κόσμος να κάνει την ανανέωση των 8€ επειδή δυσκόλεψαν τον τρόπο σύντομα θα επανέλθουν στην πραγματικότητα.!!

Τι σου λέει η cosmote?

Θέλεις να δίνεις 8 επί 12 μήνες, 96€ τον χρόνο αν μιλάς λίγο και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο?

Η θέλεις που και που να βάζεις πακέτο οπότε σε πάω στα 11.5€ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω δύο νούμερα What's up  το ένα σε Xiaomi Redmi Note 12 Pro και το άλλο σε Poco X3 Pro. Σε κανένα απο τα δύο δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την αναμονή κλήσεων. Στις ρυθμίσεις των κινητών είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση όπως και το *43# μου λέει οτι είναι ενεργό. Παρο 'λα αυτά δεν έχω αναμονή. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω δύο νούμερα What's up  το ένα σε Xiaomi Redmi Note 12 Pro και το άλλο σε Poco X3 Pro. Σε κανένα απο τα δύο δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την αναμονή κλήσεων. Στις ρυθμίσεις των κινητών είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση όπως και το *43# μου λέει οτι είναι ενεργό. Παρο 'λα αυτά δεν έχω αναμονή. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Φταίει ότι δεν παίρνεις το 13888 να στο ενεργοποιήσουν
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pn1fon1 said:

Φταίει ότι δεν παίρνεις το 13888 να στο ενεργοποιήσουν

Χα χα. Δεν φταίει αυτό. Τους πήρα και μου είπαν οτι η ενεργοποίηση της αναμονής κλήσης γίνεται μόνο με τον παραπάνω κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα. Δεν φταίει αυτό. Τους πήρα και μου είπαν οτι η ενεργοποίηση της αναμονής κλήσης γίνεται μόνο με τον παραπάνω κωδικό.
Οταν εννοείς αναμονή εννοείς να χτυπάει κι ας μιλάς έτσι ενω εσένα σου βγάζει ο συνδρομητής είναι κατειλημενος
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Οταν κάποιος με καλεί και μιλάω να του λέει οτι ο συνδρομητής είναι κατειλημενος

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Οταν κάποιος με καλεί και μιλάω να του λέει οτι ο συνδρομητής είναι κατειλημενος
 
Αυτό που μου περιγράφεις είναι το αντίθετο. Πρέπει να απενεργοποιήσεις την αναμονή φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stelios120 said:

Ναι. Οταν κάποιος με καλεί και μιλάω να του λέει οτι ο συνδρομητής είναι κατειλημενος

 

Αυτό δεν είναι αναμονή. Με την αναμονή ακούγεται στον καλούντα πως καλεί κανονικά και απλώς εσένα σου βγάζει μήνυμα ότι κάποιος σε καλεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δηλαδή λάθος το λέω;;; Οπότε μόλις απενεργοποιήσω την αναμονή θα λαμβάνει ο καλών μήνυμα κατειλημμένου;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, stelios120 said:

Ωχ δηλαδή λάθος το λέω;;; Οπότε μόλις απενεργοποιήσω την αναμονή θα λαμβάνει ο καλών μήνυμα κατειλημμένου;

Ακριβώς! Και στο καπάκι θα σου έρχεται μήνυμα ότι κάποιος σε κάλεσε ενώ ήσουν κατειλημμένος. Αυτό λέγεται ειδοποίηση κλήσεων σε περίπτωση που δεν το έχεις ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Τι σου λέει η cosmote?

Θέλεις να δίνεις 8 επί 12 μήνες, 96€ τον χρόνο αν μιλάς λίγο και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο?

Η θέλεις που και που να βάζεις πακέτο οπότε σε πάω στα 11.5€ ?

Η ανανέωση χρόνου είναι υποχρεωτική ανά 60 μέρες δεν σου δίνει την επιλογή να βάζεις μεγαλύτερη κάρτα για περισσότερο χρόνο. Αν δεν ανανεώσεις σε 60 μέρες χάνεις τον αριθμό και το ποσό που έχει μέσα η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sakis077 said:

Η ανανέωση χρόνου είναι υποχρεωτική ανά 60 μέρες δεν σου δίνει την επιλογή να βάζεις μεγαλύτερη κάρτα για περισσότερο χρόνο. Αν δεν ανανεώσεις σε 60 μέρες χάνεις τον αριθμό και το ποσό που έχει μέσα η κάρτα.

Εννοείται.

εγώ λέω ότι αν δεν θες να πας καταστήμα, βάζεις online 15€ και σε βγάζουν 2 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.

Προσπαθησα σημερα να αλλαξω απο FROG σε WHAT'S UP.

Εστειλα τη σχετικη εντολη ΑΛΠΑΚ στο 1314.

Ζητανε 10 ολοκληρα ΕΥΡΩ για μια απλη αλλαγη πακετου. 

Απο ποτε Ισχυει κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, YarnPoochy said:

Καλησπερα στο forum.

Προσπαθησα σημερα να αλλαξω απο FROG σε WHAT'S UP.

Εστειλα τη σχετικη εντολη ΑΛΠΑΚ στο 1314.

Ζητανε 10 ολοκληρα ΕΥΡΩ για μια απλη αλλαγη πακετου. 

Απο ποτε Ισχυει κατι τετοιο ?

Το άλλαξαν πάλι; Εγώ θυμάμαι 3 ευρώ... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, YarnPoochy said:

Καλησπερα στο forum.

Προσπαθησα σημερα να αλλαξω απο FROG σε WHAT'S UP.

Εστειλα τη σχετικη εντολη ΑΛΠΑΚ στο 1314.

Ζητανε 10 ολοκληρα ΕΥΡΩ για μια απλη αλλαγη πακετου. 

Απο ποτε Ισχυει κατι τετοιο ?

Υπάρχει κόλπο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Υπάρχει κόλπο.

αναφερεσαι στο κλασσικο τρικ που μειωνει το κοστος της δευτερης αλλαγης απο 10 σε 3 ευρω αν πρωτα πας σε κοσμοκαρτα?

δεν νομιζω οτι δουλευει πια.

το απαντητικο μηνυμα στο αλπακ που εστειλα γραφει ξεκαθαρα για κοστος ειτε για κοσμοκαρτα ειτε για what's up οτι ειναι 10 ευρω.

Και να τονισω πως ειναι η πρωτη αλλαγη που επιθυμω να κανω. Συνεπως επιβαλλουν χρεωση και στην πρωτη αλλαγη πια...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, YarnPoochy said:

αναφερεσαι στο κλασσικο τρικ που μειωνει το κοστος της δευτερης αλλαγης απο 10 σε 3 ευρω αν πρωτα πας σε κοσμοκαρτα?

δεν νομιζω οτι δουλευει πια.

το απαντητικο μηνυμα στο αλπακ που εστειλα γραφει ξεκαθαρα για κοστος ειτε για κοσμοκαρτα ειτε για what's up οτι ειναι 10 ευρω.

Και να τονισω πως ειναι η πρωτη αλλαγη που επιθυμω να κανω. Συνεπως επιβαλλουν χρεωση και στην πρωτη αλλαγη πια...

 

Το δοκιμάσες ?

Link to comment
Share on other sites

το απαντητικο μηνυμα μετα το αλπακ στο 1314 γραφει  στειλε c στο 1314 για αλλαγη σε κοσμοκαρτα με κοστος 10 ευρω ή στειλε w στο 1314 για αλλαγη σε whatsup με κοστος 10 ευρω.

 

συνεπως οποιαδηποτε μεταβαση σε αλλο πακετο εχει κοστος 10 ευρω απο την ΠΡΩΤΗ αλλαγη...

κολπο no more

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, YarnPoochy said:

το απαντητικο μηνυμα μετα το αλπακ στο 1314 γραφει  στειλε c στο 1314 για αλλαγη σε κοσμοκαρτα με κοστος 10 ευρω ή στειλε w στο 1314 για αλλαγη σε whatsup με κοστος 10 ευρω.

 

συνεπως οποιαδηποτε μεταβαση σε αλλο πακετο εχει κοστος 10 ευρω απο την ΠΡΩΤΗ αλλαγη...

κολπο no more

Τζιφος 

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmokarta  με ενεργοποιημένο ΑΥΤΟΜΑΤΟ πακέτο.

Το ερώτημα είναι αν δεν κάνω ανανέωση την ημέρα που λήγει το πακέτο χάνω ότι έχω μαζέψει από λεπτά, ΜΒ κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω cosmokarta  με ενεργοποιημένο ΑΥΤΟΜΑΤΟ πακέτο.

Το ερώτημα είναι αν δεν κάνω ανανέωση την ημέρα που λήγει το πακέτο χάνω ότι έχω μαζέψει από λεπτά, ΜΒ κτλ ?

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα την ερώτηση 🙂

Εάν έχεις αρκετά χρήματα για ανανέωση, θα ανανεωθεί αυτόματα και δεν θα τα χάσεις.

Εάν δεν έχεις, δεν θα γίνει αυτόματη ανανέωση και θα τα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...