Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δεν έχω καταλάβει τι θέλει να πει αλλά είναι εκτός θέματος.

Κανείς δεν ξέρει?

Ανανέωσα με 8€. Δεν έπρεπε να μεταφερθούν τα token που είχα ΗΔΗ?

οχι, για να μεταφερθουν πρεπει να παρεις νεο και με την ανανεωση των 8 δεν δινει νεο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leo06 said:

οχι, για να μεταφερθουν πρεπει να παρεις νεο και με την ανανεωση των 8 δεν δινει νεο.

Δεν μιλάω για τα token που είναι ενεργά αλλά για ΑΥΤΑ που Στέκουν 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, leo06 said:

οχι, για να μεταφερθουν πρεπει να παρεις νεο και με την ανανεωση των 8 δεν δινει νεο.

Που βλέπω πότε έχω κάνει ανανεώση ?

Link to comment
Share on other sites

Μυνήματα εκτός θέματος  διαγράφηκαν. 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vasileios said:

Μυνήματα εκτός θέματος  διαγράφηκαν. 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας. 

Σωστοτατη κινηση αν και οπως εγινε αντιληπτο εγω ειχα την προθεση να απαντησω καλοπροαιρετα αν και off-topic.Παρακατω.

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δεν μιλάω για τα token που είναι ενεργά αλλά για ΑΥΤΑ που Στέκουν 

Δεν ξέρω τι εννοείς με αυτά που στέκουν. Κάνεις ανανέωση με 12 και παίρνεις τοκεν που ισχύει για ένα μήνα. Αν κάνεις ξανά ανανέωση με 12 πριν τη λήξη παίρνεις ξανά νέο τοκεν, και τα δυο τοκεν έχουν νέα ημερομηνία λήξης ένα μήνα από την τελευταία ανανέωση. Αν η τελευταία ανανέωση ήταν  με 8 αντί για 12 δεν δίνει νέο τοκεν οπότε και η ημερομηνία λήξης παραμένει ίδια.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, leo06 said:

Δεν ξέρω τι εννοείς με αυτά που στέκουν. Κάνεις ανανέωση με 12 και παίρνεις τοκεν που ισχύει για ένα μήνα. Αν κάνεις ξανά ανανέωση με 12 πριν τη λήξη παίρνεις ξανά νέο τοκεν, και τα δυο τοκεν έχουν νέα ημερομηνία λήξης ένα μήνα από την τελευταία ανανέωση. Αν η τελευταία ανανέωση ήταν  με 8 αντί για 12 δεν δίνει νέο τοκεν οπότε και η ημερομηνία λήξης παραμένει ίδια.

Κάνεις κάποιο λάθος.

Αν ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ με 8€, δεν παίρνεις βέβαια νέο token αλλά αυτά που έχεις καβαντα , η λήξη παρατείνεται.

Αν έχεις token που χρησιμοποιείς, πρέπει να του βάλεις token για να παραταθεί η διάρκεια του.

33 minutes ago, leo06 said:

 

Έχω 16 token και ανανέωσα με 8€.

Από πού προκύπτει ότι πρέπει να χαθούν?

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να ταξιδέψω Κύπρο. Το roaming είναι ενεργό αλλά με ποια εταιρεία κινητής θα μιλάω εκεί? Έχει cosmote?

Poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, minotavros said:

Πρόκειται να ταξιδέψω Κύπρο. Το roaming είναι ενεργό αλλά με ποια εταιρεία κινητής θα μιλάω εκεί? Έχει cosmote?

Poco f3 via Tapatalk
 

Παλιά ήταν σίγουρα με epic. Εκεί είχε βάλει τον πατέρα μου πριν από δύο χρόνια. Έχω ακούσει όμως και αναφορές για Cytamobile-Vodafone στην οποία αν αληθεύουν οι αναφορές δίνει και VoLTE

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ήταν σίγουρα με epic. Εκεί είχε βάλει τον πατέρα μου πριν από δύο χρόνια. Έχω ακούσει όμως και αναφορές για Cytamobile-Vodafone στην οποία αν αληθεύουν οι αναφορές δίνει και VoLTE
Τώρα που πήγα η Vodafone είναι με Cyta και είναι τέλεια η κάλυψη, η nova είναι με epic οπότε υποθέτω ότι η Cosmote θα είναι με primetel.
Κι εγώ νόμιζα ότι θα συνδεθεί με τουλάχιστον μία ακόμη αλλά δεν... Για αυτό και εικάζω για Primetel.
Πάντως βγάζω το καπέλο στη Cyta, 5g ΠΑΝΤΟΥ και ποιότητα επικοινωνίας που πραγματικά πρώτη φορά χάρηκα το business unlimited που έκανα στην vf

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sgatzo said:

Τώρα που πήγα η Vodafone είναι με Cyta και είναι τέλεια η κάλυψη, η nova είναι με epic οπότε υποθέτω ότι η Cosmote θα είναι με primetel.
Κι εγώ νόμιζα ότι θα συνδεθεί με τουλάχιστον μία ακόμη αλλά δεν... Για αυτό και εικάζω για Primetel.
Πάντως βγάζω το καπέλο στη Cyta, 5g ΠΑΝΤΟΥ και ποιότητα επικοινωνίας που πραγματικά πρώτη φορά χάρηκα το business unlimited που έκανα στην vf

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

COSMOTE έβαζε πάντα σε πρώην MTN και νυν epic. Τώρα ίσως βάζει σε Cytamobile-Vodafone 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή του What's Up στο κινητό να ελέγξω τα MB που έχω και πότε λήγουν και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Άγνωστο λογισμικό στη συσκευή.

Η εφαρμογή δεν υποστηρίζει συσκευές που έχουν υποστεί αλλαγές λογισμικού.
Αυτό γίνεται για λόγους ασφαλείας και προστασίας των προσωπικών δεδομένων.

Screenshot_2023-09-29-17-44-43-601_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.389e2c1e929dff69653377287ecc26ae.jpg

Άλλαξαν κάτι στην εφαρμογή;
Έχω custom ROM.

Υπάρχει κάποιος άλλος που του έχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα

Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;
 

 

Edited by Aurumnus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aurumnus said:

Προσπαθώ να μπω στην εφαρμογή του What's Up στο κινητό να ελέγξω τα MB που έχω και πότε λήγουν και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Άγνωστο λογισμικό στη συσκευή.

Η εφαρμογή δεν υποστηρίζει συσκευές που έχουν υποστεί αλλαγές λογισμικού.
Αυτό γίνεται για λόγους ασφαλείας και προστασίας των προσωπικών δεδομένων.

Screenshot_2023-09-29-17-44-43-601_gr.cosmote.whatsup.thumb.jpg.389e2c1e929dff69653377287ecc26ae.jpg

Άλλαξαν κάτι στην εφαρμογή;
Έχω custom ROM.

Υπάρχει κάποιος άλλος που του έχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα

Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;
 

 

Για Κάνε μια διαγραφή και κάνε εκ νέου εγκατάσταση 

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μου το κάνει που είναι root, έκανα hide απ'το magisk, άνοιξε, αλλά μετά την επανεκκίνηση σκάει συνεχώς και θέλει ξηλωμα και ξανά πέρασμα κι απ'την αρχή. έλεος, λες και ειναι καμία τραπεζική εφαρμογή!!

εντωμεταξύ το DIY μόνο από αυτή την εφαρμογή μπορούμε να το ενεργοποιουμε;

Link to comment
Share on other sites

μειώθηκαν από 4 ευρώ σε 3 ευρώ το δώρο που δίνει σε πόντους box η ανανέωση μέσω payzy?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από μένα. Εχθές ενεργοποιήθηκε ο αριθμός what's up. Όταν έκανα την αίτηση, μου είπαν ότι θα μου δίνουν χρόνο και gb με την κάθε ανανέωση υπολοίπου αλλά τπτ. Το wifi calling δεν λειτουργεί παρόλο που η συσκευή μου είναι συμβατή(huawei p40 pro). Στέλνω μήνυμα 1333 και μου λέει μη συμβατή συσκευή.  Στο cosmote app ο αριθμός μου δεν φαίνεται πουθενά. Γενικά καλώς ήρθα στον κόσμο του ΟΤΕ. Κάλεσα 13888 και μου είπαν να δώσω λίγη ώρα να γίνει η φορητότητα 100% και είναι συστημικά κολλήματα. Το σήμα μου στο σπίτι το βλέπω να πέφτει απότομα και να επανέρχεται μετά. Μέχρι και μήνυμα για 5g έστειλα στο 1333, ούτε εδώ είναι συμβατή η συσκευή μου. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, foris said:

Καλημέρα από μένα. Εχθές ενεργοποιήθηκε ο αριθμός what's up. Όταν έκανα την αίτηση, μου είπαν ότι θα μου δίνουν χρόνο και gb με την κάθε ανανέωση υπολοίπου αλλά τπτ. Το wifi calling δεν λειτουργεί παρόλο που η συσκευή μου είναι συμβατή(huawei p40 pro). Στέλνω μήνυμα 1333 και μου λέει μη συμβατή συσκευή.  Στο cosmote app ο αριθμός μου δεν φαίνεται πουθενά. Γενικά καλώς ήρθα στον κόσμο του ΟΤΕ. Κάλεσα 13888 και μου είπαν να δώσω λίγη ώρα να γίνει η φορητότητα 100% και είναι συστημικά κολλήματα. Το σήμα μου στο σπίτι το βλέπω να πέφτει απότομα και να επανέρχεται μετά. Μέχρι και μήνυμα για 5g έστειλα στο 1333, ούτε εδώ είναι συμβατή η συσκευή μου. 

Για να φανεί ο αριθμός σου στις καρτέλες τους θα χρειαστεί έως και 24 ώρες. Υπομονή! 

Όταν εμφανιστείς σίγουρα θα μπορείς να μιλήσεις και μαζί τους. 

Αυτό που πέφτει απότομα το σήμα είναι γιατί ακόμα κάνουν διεργασίες. Μη σε τρομάζει. 

Link to comment
Share on other sites

Για wifi calling και 5G βάζεις τη sim σου σε συμβατή συσκευή, στέλνεις τα μηνύματα ενεργοποίησης, λαμβάνεις τα απαντητικά sms και κατόπιν ξαναβάζεις τη sim στη συσκευή σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, seranata said:

Για wifi calling και 5G βάζεις τη sim σου σε συμβατή συσκευή, στέλνεις τα μηνύματα ενεργοποίησης, λαμβάνεις τα απαντητικά sms και κατόπιν ξαναβάζεις τη sim στη συσκευή σου.

Έχω sim σε συμβατοτατο κινητό. Huawei p40 pro. Το ίδιο μήνυμα έπαιρνα όταν προσπάθησα να ενεργοποιήσω και wifi calling και  είπε το έφτιαξε η εξυπηρέτηση αλλά ούτε και αυτό δείχνει να δουλεύει, παρά μόνο το volte εμφανίζεται να λειτουργεί. Για το 5g μου είπαν δεν γίνεται τπτ. Από την στιγμή που λέει το 1333 ότι δεν είναι συμβατό δεν αλλάζει κάτι. Τελευταία 3 χρόνια cu Vodafone q nova και what's up cosmote δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με 5g.  Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται να βρίσκομαι σε περιοχή με 5g όταν στέλνω το μήνυμα στο 1333 για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία;;

Screenshot_20230930_113107.jpg

Screenshot_20230930_112836_com.android.mms_edit_143690332268.jpg

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την περιοχή. Μήπως έχεις βάλει κάποια custom ROM κάποιο root κατι?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kmpatra said:

Δεν έχει να κάνει με την περιοχή. Μήπως έχεις βάλει κάποια custom ROM κάποιο root κατι?

Δεν έχω πειράξει ποτέ το κινητό. Το πήρα από ελληνικό μεγάλο κατάστημα. Vodafone cu που είχα δούλευαν όλα άψογα και χωρίς ενεργοποίηση. Wifi calling volte 5g. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...