Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δίνει και σε DIY που δεν έχει απεριόριστα λεπτά ή με το giga month που είναι μόνο δεδομένα. 

Τη 2η ενεργοποίηση after dark δεν πιάνω, δεν αρκεί η πρώτη;;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το calls to all που δίνει 800 λεπτά, αν καταλαβαίνω καλά λογικά πρέπει να λήξει το πακέτο και μετά να ενεργοποιήσω ξανά οπότε στους 3 μήνες δε θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ από τυχόν υπολειπόμενα λεπτά αλλά δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιο καλό παιδί να μου στείλει ένα πάρε μοίρασε θα ήμουν υπόχρεος.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

WHAT'S UP 

- Η προσφορά ισχύει για ενεργοποιήσεις από 29/05/2023 έως και 31/08/2023
- Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και 2 φορές μέσα σε έναν ημερολογιακό μήνα.
- Τα ενσωματωμένα GΒ της προσφοράς είναι διαθέσιμα στην περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ και εφαρμόζεται όριο 10GΒ στη χρήση τους.
- Τα GB της προσφοράς δεν κάνουν rollover με τα ΜΒ άλλων πακέτων.
- Τα GB της προσφοράς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τις υπηρεσίες #pare_dwse, #pare_moirase
- Το πακέτο της προσφοράς καταναλώνεται πάντα πρώτο, με εξαίρεση τα απεριόριστα data για το ΣΚ.
- Σε περίπτωση μετατροπής καρτοκινητού με ενεργή προσφορά σε COSMOTE Neo η προσφορά διατηρείται.

 

FROG

• Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί έως 17/09 τα μεσάνυχτα.

 

• Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλαπλές φορές, αλλά όχι περισσότερες από 2 φορές εντός 30 ημερών.

 

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 10GB . Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00223/ MB.

 

• Το πακέτο έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

WHAT'S UP 

- Η προσφορά ισχύει για ενεργοποιήσεις από 29/05/2023 έως και 31/08/2023
- Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και 2 φορές μέσα σε έναν ημερολογιακό μήνα.
- Τα ενσωματωμένα GΒ της προσφοράς είναι διαθέσιμα στην περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ και εφαρμόζεται όριο 10GΒ στη χρήση τους.
- Τα GB της προσφοράς δεν κάνουν rollover με τα ΜΒ άλλων πακέτων.
- Τα GB της προσφοράς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τις υπηρεσίες #pare_dwse, #pare_moirase
- Το πακέτο της προσφοράς καταναλώνεται πάντα πρώτο, με εξαίρεση τα απεριόριστα data για το ΣΚ.
- Σε περίπτωση μετατροπής καρτοκινητού με ενεργή προσφορά σε COSMOTE Neo η προσφορά διατηρείται.

 

FROG

• Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί έως 17/09 τα μεσάνυχτα.

 

• Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλαπλές φορές, αλλά όχι περισσότερες από 2 φορές εντός 30 ημερών.

 

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 10GB . Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00223/ MB.

 

• Το πακέτο έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση

Στην εφαρμογή Cosmote φαίνεται η παράταση έως τις 17/9 στο νούμερο what's up που έχω. Στην εφαρμογή what's up ίσως δεν ενημερώθηκε ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damierom said:

Στην εφαρμογή Cosmote φαίνεται η παράταση έως τις 17/9 στο νούμερο what's up που έχω. Στην εφαρμογή what's up ίσως δεν ενημερώθηκε ακόμη.

Έχεις δίκιο φίλε μου. 

Link to comment
Share on other sites

Πάω να ανανεώσω με χρεωστική κάρτα και ΔΕΝ με άφηνει γιατί έχω συμπληρώσει το ανώτατο όριο ανανέωσων !!

Και πως θα ανανεώσω ?

Υπάρχει chat ?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GREGORYMO said:

Πάω να ανανεώσω με χρεωστική κάρτα και ΔΕΝ με άφηνει γιατί έχω συμπληρώσει το ανώτατο όριο ανανέωσων !!

Και πως θα ανανεώσω ?

Υπάρχει chat ?

Απο κατάστημα. Πόσα βάζεις καθε μήνα; Τι υπηρεσίες χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Cosmote φαίνεται η παράταση έως τις 17/9 στο νούμερο what's up που έχω. Στην εφαρμογή what's up ίσως δεν ενημερώθηκε ακόμη.

Καλώς που πήρε παράταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την τήρησε την ανακοίνωση της η κοσμοτε οσο αφορα την μη ανανεωση ημερομηνιας ληξης χρηματων με μεταφορα απο what's up σε what's up....

Έχουν να σβήσουν νουμεράκια.....

Επομενος σταθμος αριθμών σε νοβα με 1€ ή cu με λίγα σεντς.....

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και στην εφαρμογή What’s Up η παράταση των απεριορίστων ΜΒ για τις 17 Σεπτεμβρίου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα ΟΤΕ στο Αγρίνιο , ζητάνε εκτος απο ταυτοτητα και βεβαιωση παροχου οτι ανηκει εκει το κινητο, για να κανουν φορητοτητα! Δεν το προχωραγαν στην αδερφη μου αλλιως και εκνευριστικε και εφυγε.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, morfeas-dsl- said:

Στο καταστημα ΟΤΕ στο Αγρίνιο , ζητάνε εκτος απο ταυτοτητα και βεβαιωση παροχου οτι ανηκει εκει το κινητο, για να κανουν φορητοτητα! Δεν το προχωραγαν στην αδερφη μου αλλιως και εκνευριστικε και εφυγε.

https://www.foritotita.gr/?page_id=362

Το να μπει εδώ ο υπάλληλος και να δει πού ανήκει το κινητό ούτε καν ε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελαν για λόγους ασφαλείας να δουν κιόλας ότι ανήκει στο συγκεκριμένο πρόσωπο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Μήπως ήθελαν για λόγους ασφαλείας να δουν κιόλας ότι ανήκει στο συγκεκριμένο πρόσωπο?

Το θέμα είναι το πρωτόκολλο.. δεν μπορεί να ξυπνάει ο κάθε υπάλληλος μία μέρα και να σε στέλνει για βεβαίωση ενώ γενικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο..

Εκτός και αν δεν συμφωνούσαν τα στοιχεία της πελάτισσας με του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, morfeas-dsl- said:

Δεν εχω ιδεα. Απο τηλεφωνο της ειχαν πει μονο ταυτοτητα να εχει.

Το κάνουν συχνά για να δουν αν είναι δηλωμένο ΑΦΜ κυρίως, αλλιώς τρώει άκυρο από την ΕΒΔΑΦ 

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες παρατήρησα ότι η 10αρα IP που παίρνεις στα δεδομένα, είναι πλέον σε /24 δίκτυο - σίγουρα ήταν σε κάποιο πολύ πολύ μικρότερο παλαιότερα, και ήσουν απομονωμένος σε αυτό.

Τώρα απ' ότι φαίνεται, μπορείς να κάνεις ping προς όλο αυτό το δίκτυο, σε συσκευές δηλαδή άλλων συνδρομητών. Θεωρώ ότι είναι σημαντικό κενό ασφαλείας, συν του ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κακόβουλα και να "φας" τα δεδομένα κάποιου μέσα από μια ενδεχόμενη DDoS.

Screenshot_20230831_212054_PingTools Pro.jpg

Screenshot_20230831_212103_PingTools Pro.jpg

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 3:21 ΜΜ, VIPdriver said:

Τελικα την τήρησε την ανακοίνωση της η κοσμοτε οσο αφορα την μη ανανεωση ημερομηνιας ληξης χρηματων με μεταφορα απο what's up σε what's up....

Έχουν να σβήσουν νουμεράκια.....

Επομενος σταθμος αριθμών σε νοβα με 1€ ή cu με λίγα σεντς.....

Καταγγελια συμβασης απο την πρωτη στιγμη, τελη Ιουλη, με αποστολη αριθμου τραπεζικου λογαριασμου,

Καταγγελια σε ΕΕΤΤ στον επιτρεπομενο χρονο μεσα Αυγουστου,

Και ακομη:

1) Ουτε απαντηση απο Cosmote

2) Ουτε τα ευρω στον δηλωμενο τραπςζικο λογαριασμο.

Υποψη οτι το δικαιωμα καταγγελιας συμβασης για τον παραπανω λογο, με επιστροφη υπολοιπου στον τραπεζικο λογαριασμο, εχει παρελθει: "Το καλοκαιρι 2023 το περασαν χωρις ν'ανοιξει ρουθουνι: Ολοι στις "παραλιες και πανηγυρια"": Αναμενομενο για αυτη τη χωρα.

Οσον αφορα το 1Ε μαυρης εταιριας, οπως και για τον τροπο καταργησης ουσιαστικα του Easy Transfer σε αυτη τη "μεγαλη" εταιρια:

ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ._

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2023 at 9:27 ΜΜ, manzoump said:

Τις τελευταίες ημέρες παρατήρησα ότι η 10αρα IP που παίρνεις στα δεδομένα, είναι πλέον σε /24 δίκτυο - σίγουρα ήταν σε κάποιο πολύ πολύ μικρότερο παλαιότερα, και ήσουν απομονωμένος σε αυτό.

Τώρα απ' ότι φαίνεται, μπορείς να κάνεις ping προς όλο αυτό το δίκτυο, σε συσκευές δηλαδή άλλων συνδρομητών. Θεωρώ ότι είναι σημαντικό κενό ασφαλείας, συν του ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κακόβουλα και να "φας" τα δεδομένα κάποιου μέσα από μια ενδεχόμενη DDoS.

Screenshot_20230831_212054_PingTools Pro.jpg

Screenshot_20230831_212103_PingTools Pro.jpg

wtf

Link to comment
Share on other sites

Whats up η κοσμοκαρτα?? ποιο πακετο καρτοκινητής έχει καλύτερες προσφορές?? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...