Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις κι άλλους αριθμούς στην εφαρμογή, ίσως παίζει ρόλο αν μπαίνεις με τα data της δικής σου σύνδεσης. Εγώ μπαίνω πάντα με WiFi και μου ζητάει να διαλέξω σε ποια να τα στείλω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, kmpatra said:

Είναι στην εφαρμογή my COSMOTE. Στην ενότητα  που λέγεται "ανακάλυψε", στην κορυφή της σελίδας συνήθως τη βγάζει. Ενα ερωτηματολόγιο είναι, για το πόσο ικανοποιημένοι είναι οι πελάτες από την εταιρεία και την εφαρμογή. Μετά το τέλος σου βγάζει συνήθως παραθυράκι όπου επιλέγεις σε ποια σύνδεση (απο τις αποθηκευμένες στην εφαρμογή) θα πάρεις 500 mb για 5 μέρες.

Την έκανα με Wi-Fi και έλαβα τα 500mb, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα whats up με 0,04€ μέσα. Με Τι ποσό να ανανεωσωωστε να βάλω τα απεριόριστα data για ένα μήνα με 10.9€? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kostas123464 said:

Καλημέρα. Έχω ένα whats up με 0,04€ μέσα. Με Τι ποσό να ανανεωσωωστε να βάλω τα απεριόριστα data για ένα μήνα με 10.9€? Ευχαριστώ 

Με ανανεωση 12 ευρώ σου μένουν μέσα καθαρά 10,909€

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Με ανανεωση 12 ευρώ σου μένουν μέσα καθαρά 10,909€

Ευχαριστώ αρχοντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φορητότητα από συμβόλαιο Cosmote σε Whatsup πως κάνουμε online; 

Από εδώ:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/whats_up_portability_form.html

στην επιλογή εταιρίας έχει μόνο Vodafone και Wind.

 

ΥΓ.: Μήπως γίνεται με το ΑΛΠΑΚ στο 1314;

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δεν είναι φορητότητα. Είναι αλλαγή σε καρτοκινητό. Γινεται σε κατάστημα. Ισως μπορείς και τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, έχω ένα Silver Token για 2Gb που λήγει 23/8. Αν βάλω αύριο 22/8 €12 θα μου δώσει και άλλο Silver Token ή απλά θα ανανεώσει τη λήξη αυτού;

IMG_1034.PNG

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, soiramk said:

Μια ερώτηση, έχω ένα Silver Token για 2Gb που λήγει 23/8. Αν βάλω αύριο 22/8 €12 θα μου δώσει και άλλο Silver Token ή απλά θα ανανεώσει τη λήξη αυτού;

IMG_1034.PNG

Καί τα 2 θα γίνουν 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πόσο χρόνο θέλουν για φορητότητα; Έκανα αίτηση την Παρασκευή να πάω από cu σε whats up , επειδή με Vodafone σε αρκετές περιοχές δεν έχω καλό σήμα και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, morfeas-dsl- said:

Γνωρίζετε πόσο χρόνο θέλουν για φορητότητα; Έκανα αίτηση την Παρασκευή να πάω από cu σε whats up , επειδή με Vodafone σε αρκετές περιοχές δεν έχω καλό σήμα και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

Εγώ τη φορητότητα την έκανα σε κατάστημα για να αποφύγω τον χρόνο που σε απασχολεί αυτή τη στιγμή. Σε 2-3 λογικά και ανάλογα με την κίνηση θα σε καλέσουν. Από τη στιγμή που θα σε καλέσουν το πολύ μία εβδομάδα.

Κατά τα άλλα αν βιάζεσαι πήγαινε σε ένα κατάστημα Cosmote ή Γερμανό και όταν σε καλέσουν πες τους ότι το έκανες σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, morfeas-dsl- said:

Γνωρίζετε πόσο χρόνο θέλουν για φορητότητα; Έκανα αίτηση την Παρασκευή να πάω από cu σε whats up , επειδή με Vodafone σε αρκετές περιοχές δεν έχω καλό σήμα και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

μέσω της σελίδας κάνουν περίπου μια εβδομάδα να σε πάρουν για να ελέγξουν τα στοιχεία κτλ και μετά 2-3 μέρες να σου στείλουν την κάρτα, αλλά εξαρτάται το πού μένεις.

σε επαρχία έκαναν 2 βδομάδες ακριβώς για να ολοκληρωσουν φορητότητα τον Ιούλιο

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, morfeas-dsl- said:

Γνωρίζετε πόσο χρόνο θέλουν για φορητότητα; Έκανα αίτηση την Παρασκευή να πάω από cu σε whats up , επειδή με Vodafone σε αρκετές περιοχές δεν έχω καλό σήμα και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

Εμένα με καλεσαν χθες μετά από 15+ ημέρες που είχα κάνει την αίτηση ηλεκτρονικά. Τους είπα ότι πήγα σε κατάστημα και την έκανα (σε μια ημέρα πραγματοποιήθηκε).

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας δυο φορές,μια για την αιτηση και τη σιμ,και μια για την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Θα πρέπει να πας δυο φορές,μια για την αιτηση και τη σιμ,και μια για την ενεργοποίηση.

Ανάλογα. Εγώ έχω μιλήσει και τηλεφωνικά με το κατάστημα και μου το ενεργοποίησαν (πάτησαν ουσιαστικά την ολοκλήρωση της φορητότητας)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα δυο φορές. Πέμπτη πρωί με την ταυτότητα για να κάνω το αίτημα και Παρασκευή απόγευμα πήγα να παραλάβω την κάρτα σιμ όπου μου πέρασαν και 12€ κάρτα ανανέωσης στο ταμείο ( μου είπαν ότι η 1η ανανέωση πρέπει να γίνει από αυτούς). Όλα αυτά σε κατάστημα Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στην αποστολη αναφερει οτι μολις παραληφθει η καρτα απο τον κουριερ, περιμενουμε απλα να κοπει το σημα απο τον αλλο παροχο και βαζουμε τη νεα.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, grlansin said:

Εγώ πήγα δυο φορές. Πέμπτη πρωί με την ταυτότητα για να κάνω το αίτημα και Παρασκευή απόγευμα πήγα να παραλάβω την κάρτα σιμ όπου μου πέρασαν και 12€ κάρτα ανανέωσης στο ταμείο ( μου είπαν ότι η 1η ανανέωση πρέπει να γίνει από αυτούς). Όλα αυτά σε κατάστημα Cosmote.

Ούτε καν, παραμύθι πουλάνε για την 1η ανανέωση από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το δωράκι για 3 μήνες, με την ενεργοποίηση πακέτου δίνει 15gb και 500 λεπτά προς όλους 

Link to comment
Share on other sites

ME THN ΠPOΣΦOPA ENEPΓOΠOIHΣHΣ THΣ NEAΣ ΣOY ΣYNΔEΣHΣ EXEIΣ ΔΩPO EXTRA 15,5GB INTERNET KAI 500' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA ENA MHNA . H ΠPOΣΦOPA AΠOΔIΔETAI KAI TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ ME THN 1H ENEPΓOΠOIHΣH MHNIAIOY ΠAKETOY CALLS TO ALL/UNLIMITED CALLS/DIY/GIGA MONTH 'H ME THN 2H ENEPΓOΠOIHΣH ΠAKETOY AFTER DARK MEΣA ΣTO MHNA.

 

Link to comment
Share on other sites

αλλο και τουτο. Περίεργες προϋποθέσεις έχει. Τι νόημα έχουν οι παροχές αυτές αν είναι να ενεργοποιείς πάλι πακέτο με κλήσεις (και μάλιστα απεριόριστες) ή πακέτο data. Να ζήταγε απλή ανανέωση θα το καταλάβαινα...πάντως αν τυχόν δεν βάλεις κάτι απο αυτά και σου δωσει το μπονους παλι τον αλλο μηνα,ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...