Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έχω Cosmote double play έχω ορίσει την σταθερή και το καρτοκινητό What's up να μοιράζονται τα 1000' του Cosmote one και παίρνω και το 1GB για 7 ημέρες κάθε φορά που πληρώνω ονλαιν τον λογαριασμό μου. Δεν νομίζω ότι το ένα επηρεάζει το άλλο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα είναι ανεξάρτητο από το αν θα πληρώσεις το λογαριασμό. Πρέπει να το δηλώσεις ώστε να το λαμβάνεις κάθε μήνα το 1GB όποτε εσύ θες το θέμα είναι να μη χάσεις και τα 1.000 λεπτά δωρεάν που σου δίνει για το σταθερό
Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote one δίνει 1 Gbyte για εφτά μέρες το μήνα εάν το ενεργοποιήσω χάνω τα 1000 λεπτά που έχω δωρεάν για το σταθερό ή μπορώ να τα έχω και τα δύο
Και τα δύο, εκτός αν έχεις κάνει κάποια άλλη συμφωνία με την cosmote

 

Απο το Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote one δίνει 1 Gbyte για εφτά μέρες το μήνα εάν το ενεργοποιήσω χάνω τα 1000 λεπτά που έχω δωρεάν για το σταθερό ή μπορώ να τα έχω και τα δύο
και τα δυο
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην εφαρμογή της Κοσμοτέ στο Cosmote one λέει διαχείριση προνομίων και πρέπει να τα αλλάξω από εκεί για να πάρω το 1 Gbyte
Link to comment
Share on other sites

Σε κοσμοκαρτα που ληγει συντομα και θα χαθει το χρηματικο υπολοιπο, αν βαλω 5 ευρω με τρανσφερ, θα παρει παλι την παραταση και δεν θα χασει το χρηματικο υπολοιπο;
Link to comment
Share on other sites

Σε κοσμοκαρτα που ληγει συντομα και θα χαθει το χρηματικο υπολοιπο, αν βαλω 5 ευρω με τρανσφερ, θα παρει παλι την παραταση και δεν θα χασει το χρηματικο υπολοιπο;
Κανονικά, 2 μήνες. Απλώς να έχεις υπόψιν ότι δε θα μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από εκεί μετά μέχρι να κάνεις κανονική ανανέωση και φυσικά να τηρούνται και όλες οι υπόλοιπες προϋποθέσεις του easy transfer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει κάποιο πρόβλημα η εφαρμογή του what's up; Προσπαθώ εδώ και 3 ώρες να ανανεώσω το χρηματικό μου υπόλοιπο και δεν προχωράει η διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει κάποιο πρόβλημα η εφαρμογή του what's up; Προσπαθώ εδώ και 3 ώρες να ανανεώσω το χρηματικό μου υπόλοιπο και δεν προχωράει η διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έχει τύχει και σε μένα παλιότερα δοκίμασε αργότερα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, 2 μήνες. Απλώς να έχεις υπόψιν ότι δε θα μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από εκεί μετά μέχρι να κάνεις κανονική ανανέωση και φυσικά να τηρούνται και όλες οι υπόλοιπες προϋποθέσεις του easy transfer

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

έχει τύχει και σε μένα παλιότερα δοκίμασε αργότερα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα και τώρα που δοκίμασα το ίδιο συμβαίνει.

Προσπαθώ να ανανεώσω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τώρα που δοκίμασα το ίδιο συμβαίνει.

Προσπαθώ να ανανεώσω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α πάσο τότε δε ξέρω μήπως έχεις πρόβλημα το PayPal πλήρωσε αλλιώς αν έχεις δυνατότητα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τώρα που δοκίμασα το ίδιο συμβαίνει.

Προσπαθώ να ανανεώσω μέσω PayPal.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις κατεβασμένη την εφαρμογή του PayPal στο κινητό;

Μπορεί να είναι εκεί το πρόβλημα. Πιθανώς να κόβει την πληρωμή λόγω ταυτοποίησης όπως γίνεται και με τις κάρτες πλέον που θέλουν την εφαρμογή για να εγκρίνεις την χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως ποιος είναι ο πιο φτηνός τρόπος να μπορέσω να το κάνω να τρώει πρώτα από τα 10gb που λήγουν στις 4/5/2021;

Προφανώς χρειάζομαι ένα πακέτο ίντερνετ που να μεταφέρω τα 5gb σε μετέπειτα ημ/μια από τις 4/5/2021 σωστά;7d9ac47ecbf28000dfbcfc900b67e66c.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λήγουν 3/5/2021 (τα 5gb) είναι μαζεμένα που μεταφέρονται κάθε μήνα.

Τα 10gb που λήγουν 4/5/2021 είναι δώρο από Cosmote για 1 μήνα επειδή έχω πρόβλημα στο ίντερνετ στο σπίτι και για να με γλυκανουν μου δώσανε αυτά τα gb.

Όμως επειδή έκατσε έτσι,τρώει πρώτα από αυτά που δεν θέλω λόγω ημ/μιας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μεταφέρονται με το πακέτο 120ΜΒ με 3,02€, αν αυτό υπάρχει ακόμα (sms 120MB στο 1330).
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι τα μαζεμένα απο reloadit αλλά απο πακέτο τότε με το πακέτο των 120MB θα μεταφερθούν
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βρίσκω τα 120mb.Σιγουρα υπάρχουν ακόμα;Μήπως επειδή έχω φοιτητικό what's up;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πετυχε!Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Το 120ΜΒ έστειλα στο 1330

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Έτυχε σε κάποιον να μηδενιστούν mb απο reload it 2-3 μέρες μετά από την ενεργοποίηση?

Δεν μπορώ να καταλάβω αν έγινε κάτι, γιατί ενω δεν έχω κάνει χρήση είναι στο 0.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...