Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν σου λέει να ανανεώσεις μέχρι 04/11, προφανώς μπορείς να το κάνεις και στις 04/11. Γιατί σε "έκαψε";

 

Μπήκαν να το κάνω στις 00.05' και βλέπω στο app ότι έχει ΣΒΗΣΕΙ η προσφορά !!!!!

ΥΓ. Τι να κάνω ? Τον βλάκα ?

Να ανανεώσω και μετά και καλά να τους πάρω τηλέφωνο ότι δεν την έδωσαν ??

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν να το κάνω στις 00.05' και βλέπω στο app ότι έχει ΣΒΗΣΕΙ η προσφορά !!!!!

ΥΓ. Τι να κάνω ? Τον βλάκα ?

Να ανανεώσω και μετά και καλά να τους πάρω τηλέφωνο ότι δεν την έδωσαν ??

 

Γιατί περίμενες τελευταία στιγμή;Θα ακουστεί κακία αλλά τα ήθελες.ΤΙ θα άλλαζε αν το έκανες εχθές;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί περίμενες τελευταία στιγμή;Θα ακουστεί κακία αλλά τα ήθελες.ΤΙ θα άλλαζε αν το έκανες εχθές;

Κατά αρχήν, ρώτησα.

Και αυτό είναι το νόημα της απάντησης. Όποιος δεν είναι σίγουρος βάζει και ένα ΙΣΩΣ.

Δεν είναι θέμα κακίας.

Θα κέρδιζα 1 ημέρα.

Άξιζε το ρίσκο για 1 ημέρα ?

Μα, για ΑΥΤΟ, ρώτησα !

Link to comment
Share on other sites

Με έκαψες, με τις θεωρίες σου.

 

Δεν είναι θεωρίες. Εγω όσες φορές εχω πάρει παρόμοια προσφορά την παίρνω την τελευταία μέρα. Δε μπορώ να ξέρω τι ορέξεις εχει η εφαρμογή.

 

Επίσης, ειπες οτι σου ήρθε μήνυμα. Συνεπώς, αν ανανεώσεις και δε σου δωσουν την προσφορά επικαλείσαι το μήνυμα και ζητας την απόδοση της προσφοράς.

 

Και για να μη σε... ξανακαψω, κανε τους μια ερώτηση στο messenger πριν ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν, ρώτησα.

Και αυτό είναι το νόημα της απάντησης. Όποιος δεν είναι σίγουρος βάζει και ένα ΙΣΩΣ.

Δεν είναι θέμα κακίας.

Θα κέρδιζα 1 ημέρα.

Άξιζε το ρίσκο για 1 ημέρα ?

Μα, για ΑΥΤΟ, ρώτησα !

Ρωτησες σε ενα φορουμ,δεν ρωτησες την κοσμοτέ για να ζητάς ευθύνες.

Κακία απο μέρους μου που το λέω εννοώ.

Αξιζε το ρίσκο για μια μέρα;Τι θα κέρδιζες με μια μέρα;

Με τόσα προβλήματα που έχουν τελευταια οι πάροχοι καλύτερα να μην παίζεις με τα λεπτά.Κάνε την ανανέωση "τωρα" και όχι παρα ενα λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Ο Gpapas640 σου απάντησε σωστά. Από κει και πέρα κανεις δεν φταίει αν η cosmote εβγαλε την προσφορά από το App.

H ορθή ερμηνεία είναι αυτή που σου είπαν. Πάντα έτσι συμβαίνει με τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά για κάποια προσφορά. Σιγά τα αυγά που θα τα βάζω με τον κόσμο στο φόρουμ που είχε την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει. Πάντως ο φίλος σου απάντησε με τη λογική. Εως 4 λέει έως 4 μπορείς να την ενεργοποιήσεις. Τώρα τι παίχτηκε ρώτα τη Κοσμοτέ για να μην "συχτηρίζεις" πάλι κόσμο εδώ μέσα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν γίνεται ούτε αυτό: να στείλω πάρε-μοίρασε στον Χ και ύστερα από δύο μέρες να ξαναστείλω στον ίδιο. Δεν ξέρω αν γίνεται μαζεμένα, αλλά στον ίδιο με διαφορά ημερών δεν με αφήνει.
Link to comment
Share on other sites

Ο Gpapas640 σου απάντησε σωστά. Από κει και πέρα κανεις δεν φταίει αν η cosmote εβγαλε την προσφορά από το App.

H ορθή ερμηνεία είναι αυτή που σου είπαν. Πάντα έτσι συμβαίνει με τις προσφορές.

 

Γράφει μέχρι 04-11 !

Τυπικά, έχουν δίκιο.

Γι'αυτό ρώτησα στο forum αν κάποιος ξέρει.

Τώρα, ο φίλος λέει ότι αυτός τις παίρνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ !

Σκέφτομαι, χωρίς παρεξηγήση, ότι έτσι νομίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όλα αυτά για κάποια προσφορά. Σιγά τα αυγά που θα τα βάζω με τον κόσμο στο φόρουμ που είχε την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει. Πάντως ο φίλος σου απάντησε με τη λογική. Εως 4 λέει έως 4 μπορείς να την ενεργοποιήσεις. Τώρα τι παίχτηκε ρώτα τη Κοσμοτέ για να μην "συχτηρίζεις" πάλι κόσμο εδώ μέσα.

Την cosmote θα ρωτούσα, αν έπαιρνα απάντηση ΙΣΩΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να ρωτήσω αν έχει μετατρέψει κάποιος καρτοκινητο φρογκ σε whats up..

Να μου πει αν τα λεπτά προς όλους που είχε από φρογκ μεταφέρονται στο whats up.

 

Επίσης μπορώ να το γυρίσω σε whats up και μετά από λίγο καιρό πάλι σε φρογκ?

Η έχει περιορισμό μετατροπων?

 

Έχει συσσωρευτει 100 ευρώ χρόνος ομιλίας στου πατέρα μου, και θέλω να το γυρίσω σε whats up για να μπορέσω σε 1 2 3 μήνες να 'στείλω κάρτα' σε άλλα whats up της οικογένειας.

 

Γιατί αν ξεχάσω ανανέωση στο 2μηνο που είναι υποχρεωτικό, παπαλα το κατοστάρικο. :)

 

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θεωρίες. Εγω όσες φορές εχω πάρει παρόμοια προσφορά την παίρνω την τελευταία μέρα. Δε μπορώ να ξέρω τι ορέξεις εχει η εφαρμογή.

 

Επίσης, ειπες οτι σου ήρθε μήνυμα. Συνεπώς, αν ανανεώσεις και δε σου δωσουν την προσφορά επικαλείσαι το μήνυμα και ζητας την απόδοση της προσφοράς.

 

Και για να μη σε... ξανακαψω, κανε τους μια ερώτηση στο messenger πριν ανανεώσεις.

Φίλε, δεν είναι θέμα ευθυνών.

Απλά, απάντησες με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ και με μπερδεψες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτηκα, να παίξω αυτό το έργο.

Αλλά, σου γράφω ότι η προσφορά σβήστηκε από το app στις 00.02 !!!

ΥΓ. Την έχω σε sms.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δεν είναι θέμα ευθυνών.

Απλά, απάντησες με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ και με μπερδεψες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτηκα, να παίξω αυτό το έργο.

Αλλά, σου γράφω ότι η προσφορά σβήστηκε από το app στις 00.02 !!!

ΥΓ. Την έχω σε sms.

 

Όπως σου είπα, έχω ενεργοποιήσει αντίστοιχες προσφορές την τελευταία μέρα και δεν είχα πρόβλημα. Όλοι εδώ γράφουμε με βάση την εμπειρία μας, οπότε από εκεί πηγάζει και η βεβαιότητα. Ελπίζω να καταφέρεις να πάρεις την προσφορά εν τέλει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα, έχω ενεργοποιήσει αντίστοιχες προσφορές την τελευταία μέρα και δεν είχα πρόβλημα. Όλοι εδώ γράφουμε με βάση την εμπειρία μας, οπότε από εκεί πηγάζει και η βεβαιότητα. Ελπίζω να καταφέρεις να πάρεις την προσφορά εν τέλει.

Φίλε, εγώ πήρα το μάθημα μου και δεν φταίει κανείς άλλος.

Το sms έγραφε ΜΕΧΡΙ 04-11 και ρώτησα επειδή ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ αυτή την 1 ημέρα, και θεώρησα ότι παίζει και έτσι και αλλιώς.

ΥΓ. Σκέφτηκα να ρωτήσω μέχρι και την cosmote αλλά επειδή ήταν πολύ εξειδικευμένο πληροφορία (γωνία στο δεκαρικο, που λένε), δεν θα έπαιρνα σαφή απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εγώ πήρα το μάθημα μου και δεν φταίει κανείς άλλος.

Το sms έγραφε ΜΕΧΡΙ 04-11 και ρώτησα επειδή ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ αυτή την 1 ημέρα, και θεώρησα ότι παίζει και έτσι και αλλιώς.

ΥΓ. Σκέφτηκα να ρωτήσω μέχρι και την cosmote αλλά επειδή ήταν πολύ εξειδικευμένο πληροφορία (γωνία στο δεκαρικο, που λένε), δεν θα έπαιρνα σαφή απάντηση.

 

Φάσκεις και αντιφάσκεις. Από τη μία δείχνεις ότι η προσφορά είναι πολύ σημαντική για σένα, από την άλλη, δεν μπήκες καν στον κόπο να επικοινωνήσεις με την Cosmote για να δεις μήπως πχ η προσφορά ισχύει ακόμη, παρ΄ όλο που είχε σβηστεί από την εφαρμογή, με την δικαιολογία ότι είναι πολύ... εξειδικευμένη η ερώτηση. Δικαίωμά σου βέβαια να βγάζεις τα συμπεράσματά σου, αλλά μη μας τρελάνεις κιόλας!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εγώ πήρα το μάθημα μου και δεν φταίει κανείς άλλος.

Το sms έγραφε ΜΕΧΡΙ 04-11 και ρώτησα επειδή ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ αυτή την 1 ημέρα, και θεώρησα ότι παίζει και έτσι και αλλιώς.

ΥΓ. Σκέφτηκα να ρωτήσω μέχρι και την cosmote αλλά επειδή ήταν πολύ εξειδικευμένο πληροφορία (γωνία στο δεκαρικο, που λένε), δεν θα έπαιρνα σαφή απάντηση.

 

Εξειδικευμένη ερωτηση και δεν θα έπαιρνες σαφή απάντηση απο τον μόνο που μπορούσε να απαντήσει υπευθυνα.Μας δουλευεις μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή 30/10 είχα 12€ στην comocarta μου. Eβαλα μέσω paypal άλλα 12€ και ενώ τα χρεώθηκα δεν προστέθηκαν στο καρτοκινητό μου.

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν πως το βλέπουν, είναι συστημικό πρόβλημα και ανοίξαμε ticket.

Απο τότε έχουν περάσει 5 ημέρες αλλά δεν έχει πιστωθεί ακόμη το ποσό.

 

Στο κατάστημα Cosmote που πήγα τη Δευτέρα (3η ημέρα του ticket) μου είπαν ότι είναι θέμα του backoffice

και δεν μπορούν αυτοί να κάνουν τίποτε, βλέπουν όμως το ticket ανοιχτό.

 

Μιας και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, θα ήθελα να μάθω (εάν έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία),

πόσο καιρό παίρνει να εξυπηρετηθεί ένα τέτοιο ticket.

Ευχαριστώ.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κι εγώ σε whatsup. Υπομονή. Θα στα βάλουν. Εμένα πήρε 5 μέρες. Δεν τα χάνεις. Μην αγχώνεσαι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κι εγώ σε whatsup. Υπομονή. Θα στα βάλουν. Εμένα πήρε 5 μέρες. Δεν τα χάνεις. Μην αγχώνεσαι.

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντησή σου... :)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmokarta και όταν κάνω online ανανέωση παίρνω δώρο ΜΒ για 15 ημέρες.

Αν το κάνω watch up, θα παίρνω στην online ανανεώση δώρο ΜΒ για 30 ημέρες ?

Έχω καταλάβει καλά ?

Link to comment
Share on other sites

μεσω reloadit ναι (εχει και αλλες επιλογες,μπορεις να επιλεξεις τα mb για 1 μηνα)
Link to comment
Share on other sites

μεσω reloadit ναι (εχει και αλλες επιλογες,μπορεις να επιλεξεις τα mb για 1 μηνα)

 

Βλέπω, ότι δεν έχω λόγο να μένω σε cosmokarta.

Κάνω easytransfer σε κινητό cosmokarta.

Μπορω να το κάνω και από wucth up, έτσι δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites

βεβαια,με τους ιδιους ορους. Απο φρογκ και προς φρογκ μονο δεν γινεται μεταφορα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα ότι τα mb που είχα μαζέψει με το πάρε μοίρασε λήγουν στις 3/1/21 . Ενώ κανονικά σήμερα θα είχαν λήξει αφού πλέον έχουν αλλάξει την προσφορά.4c1c564adc3edb9aca14c4507b17143a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα ότι τα mb που είχα μαζέψει με το πάρε μοίρασε λήγουν στις 3/1/21 . Ενώ κανονικά σήμερα θα είχαν λήξει αφού πλέον έχουν αλλάξει την προσφορά.4c1c564adc3edb9aca14c4507b17143a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις πήγαν 04/01 και σε μένα. Καθώς και σε άλλα 3 What's up που διαχειρίζομαι. Ως χθες είχαν άλλη ημερομηνία λήξης και τα 4.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...