Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να κάνεις 4 μεταφορές τον μήνα με κόστος 0,20 ευρώ η κάθε μία.

Μόλις αλλάξει ο μήνας μεταφέρεις ακόμα 4 Χ 10 ευρώ.

Αν ξεκινήσεις τώρα στο μέσο του μήνα ή στο τέλος του, θα μπορέσεις να μεταφέρεις 120 ευρώ συνολικά μέσα σε 60 ημέρες που κατανέμονται σε 3 ημερολογιακούς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

Πήγε γνωστός μου σε κατάστημα για να αλλάξει το συμβόλαιο που έχει σε καρτοκινητό και του είπαν οτι δεν γίνεται. Οτι πρέπει να πάρει καινούριο νούμερο για να γίνει αυτό. Και οτι δεν μπορεί να αλλάξει σε μικρότερο συμβόλαιο, αλλά μόνο σε μεγαλύτερο.

Υπόψιν, οτι βρίσκεται στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου του.

Ξέρετε τι γίνεται; Τι καινούριο είναι αυτό τώρα; Τι πρέπει να κάνει;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

Πήγε γνωστός μου σε κατάστημα για να αλλάξει το συμβόλαιο που έχει σε καρτοκινητό και του είπαν οτι δεν γίνεται. Οτι πρέπει να πάρει καινούριο νούμερο για να γίνει αυτό. Και οτι δεν μπορεί να αλλάξει σε μικρότερο συμβόλαιο, αλλά μόνο σε μεγαλύτερο.

Υπόψιν, οτι βρίσκεται στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου του.

Ξέρετε τι γίνεται; Τι καινούριο είναι αυτό τώρα; Τι πρέπει να κάνει;

 

Να ρίξει τίποτα καντήλια μέχρι να θυμηθούν ότι γίνεται και να κάνει καταγγελία του καταστήματος στα κεντρικά

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να ρίξει τίποτα καντήλια μέχρι να θυμηθούν ότι γίνεται και να κάνει καταγγελία του καταστήματος στα κεντρικά

 

Δηλαδή το έχουμε σίγουρο οτι γίνεται... έτσι;

Συγνώμη που ρωτάω, αλλά με έκαναν να αναρωτιέμαι ... ενώ ξέρω κι εγώ οτι γίνεται (τουλάχιστον μέχρι τώρα)

Ξαφνιάστηκα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Μετά αφου δε θα μπορουν να πουν ότι δε γινεται αυτη η διαδικασια, πολυ πιθανον να πιασουν το τροπάρι για αύξηση των πακέτων καρτοκινητης, της κάρτας που θα παει 15+ ευρω, οτι δεν υπάρχουν sim και άλλα τέτοια προκειμενου να σε κρατησουν στο συμβολαιο
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Μετά αφου δε θα μπορουν να πουν ότι δε γινεται αυτη η διαδικασια, πολυ πιθανον να πιασουν το τροπάρι για αύξηση των πακέτων καρτοκινητης, της κάρτας που θα παει 15+ ευρω, οτι δεν υπάρχουν sim και άλλα τέτοια προκειμενου να σε κρατησουν στο συμβολαιο

 

Ο καλύτερος τρόπος και ο πιο σύντομος είναι να πάει σε ένα κατάστημα ή να καλέσει σε κάποιο νούμερο; (εννοώ να μιλήσει με τα κεντρικά)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι για What's Up το είχα κάνει είμαι βέβαιος, αλλά μιλάμε για 3-4 χρόνια πριν. Θα το ψάξω και αν βρω κάτι θα επανέλθω :)

 

Τελικά μάλλον το έχουν αλλάξει. Όντως όπως ανεφερε ο φίλος οι επιλογες μεσω myCosmote ειναι δυνατές μόνο για συμβόλαια. Κρίμα γιατί όλα γίνονταν γρήγορα και χωρίς να μπαίνεις στη διαδικασία να μπλέκεις με εξυπηρέτηση τηλεφωνικά και να εξηγείς....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα σήμερα μια κάρτα από μια στάση του μετρό όπου με 12 ευρώ έχει σύνολο 34gb και κάθε μήνα μέσω της εφαρμογής θα είχα αυτή την προσφορά αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά στην εφαρμογή μέσα πώς ενεργοποιείται.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδυασμοί πακέτων θα σου τα δώσουν. Μάλλον θα έχεις διπλασιασμό στην πρώτη κάρτα του μήνα για κάποιους μήνες άρα θα μπορείς να αγοράσεις πακέτα 20€ αντί για 10€ πχ. Ψαξου με το diy, δίνει πολλά δεδομένα για social/video/νυχτερινά.
Link to comment
Share on other sites

Διπλασιασμός κάρτας για το πρώτο 3μηνο σε καθε κάρτα που βάζεις και οχι μονο στην 1η. Τα 12€ γίνονται 22.68€ και τα gb ειναι συνδυαστικά μαζι με τα πακετα playnow/social now. Μεσα στην εφαρμογή του wu θα λέει ποια πακέτα έχουν ενεργοποιηθεί. Εχω 5 τέτοια ληγμενα νουμερακια εδώ και 2 χρονια και προσωπικα με βόλεψαν για το διάστημα που τα ήθελα. Το μονο μειον (λογικό φυσικά) ειναι ότι πριν περάσει ένα έτος απο την ενεργοποιήση του αριθμου, δεν μπορει να στειλει easy transfer.. καλα θα ήταν αν έστελνε φυσικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω κανει σε νουμερο whats up αυτοματη ενεργοποιηση πακετου 600mb με διπλασιασμο (1200) θελω να το απενεργοποιησω ωστε να ενεργοποιησω αλλο πακετο. Εχω φαει τον τοπο δεν μπορω να βρω πως απενεργοποιητε. Γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή μου έχει δώσει αυτά με το diy βάζει σαν δώρο τα βίντεο και τα σοσιαλ και 1gb για όλα χωρίς τα βραδινά δεν ξέρω πως μπορώ να πετύχω πάλι τον ίδιο συνδυασμό με ανανέωση στα 12 ευρώ για μετά το τρίμηνο...451b039b13013fa9b99869508518e603.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα δε γινεται μετα το 3μηνο που δε θα εχεις διπλασιασμο καρτας. Γιαυτο και εγω οταν το ειχα ρωτησει στα παιδια εκει, μου ειπαν μετα το 3μηνο αν θελω να αφησω αυτη τη σιμ να ληξει και να παω να παρω νεα.. Και οτι αυτο που ελεγχει η κοσμοτε ειναι αν ο χρηστης εχει μεχρι 20 ενεργα καρτοκινητα cosmote στο ονομα του πριν κανει την μεταβιβαση. Και αφου οι παλιες σιμ θα ληγουν, δε φτανεις ποτε αυτο το οριο..
Link to comment
Share on other sites

Άρα ουσιαστικά δεν αξίζει είπα να κάνω μια αλλαγή από το φρογκ μόνο για Ίντερνετ γτ μου φάνηκαν αρκετά τα gb ειδικα τα 6 για γενική χρήση και τα 5 για βίντεο αλλά μετά τους τρεις μήνες δεν θα μπορώ να τα εχω

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να ζητησουν τον αριθμο απο τον προηγουμενο παροχο θα πρεπει να στειλουν σε φωτοτυπια την ταυτοτητα για να παρουν και το οκ, ή μονο με το ΑΦΜ και τον αριθμο ταυτοτητας; δηλαδη την φωτοτυπια ταυτοτητας την κρατανε μονο γι αυτους;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα ουσιαστικά δεν αξίζει είπα να κάνω μια αλλαγή από το φρογκ μόνο για Ίντερνετ γτ μου φάνηκαν αρκετά τα gb ειδικα τα 6 για γενική χρήση και τα 5 για βίντεο αλλά μετά τους τρεις μήνες δεν θα μπορώ να τα εχω

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετα τους 3 μηνες με 10€ καρτα μπορεις να παιρνεις αν θες με 8.5€ diy πακετο και να έχεις 100 προς όλους και ως δωρο τα 5gb playnow και μετα αλλα 2gb social ή 1gb afterdark και 400mb γενικης χρησης

Και με την 10αρα θα έχεις 1.2gb reloadit και τα παρε-μοιρασε και τα οποια μεταφέρονται οποτε καποια στιγμή και αναλογα την χρήση σου μπορεις να μαζέψεις 6gb γενικης χρησης απο reloadit και παρε-μοιρασε και μεταφέρονται απο το diy και τα ιδια δώρα. Δε θα έχεις τόσα gb γενικης χρησης και το afterdark 10gb που βλέπω οτι εχεις τώρα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι τόσο απλό . την 89η μέρα βάζεις 30 ευρώ και διπλασιάζονται ή ακόμα καλύτερα 3 Χ10 . Η Cosmote διπλασιάζει όλες τις κάρτες που βάζεις εντός 3 μηνών και όχι μόνο την πρώτη κάρτα κάθε μήνα όπως κάνει άλλη εταιρεία.

έτσι θα την βγάλεις τουλάχιστον για 6 μήνες. (αγοραζοντας πακέτο την τελευταία μέρα του 5ου μηνα πριν μπει φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Aρα με 30€ κάρτα λόγω του διπλασιασμού θα σου δώσει 59,78€. Με 3 δεκαρες θα δώσει 56,79€ αλλα μπορεις να κάνεις 3 reloadit και να πάρεις 5.2gb γενικής χρήσης

Μα είναι τόσο απλό . την 89η μέρα βάζεις 30 ευρώ και διπλασιάζονται ή ακόμα καλύτερα 3 Χ10 . Η Cosmote διπλασιάζει όλες τις κάρτες που βάζεις εντός 3 μηνών και όχι μόνο την πρώτη κάρτα κάθε μήνα όπως κάνει άλλη εταιρεία.

έτσι θα την βγάλεις τουλάχιστον για 6 μήνες. (αγοραζοντας πακέτο την τελευταία μέρα του 5ου μηνα πριν μπει φραγή.

Σωστή η σκέψη σου

Link to comment
Share on other sites

σημερα ελαβα την sim και εδωσα οτι χαρτια ηθελαν. ποτε λετε να γινει η φορητοτητα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόματη ανανέωση υπολοίπου κάθε μήνα τι είναι καλύτερο. 10€ η 12€? Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wup εννοείτε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...