Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά με το που έβαλες το 10ευρω σου εδωσε και το bonus του reloadit το οποιο μαλλον δεν το εκανες ακομη. Για να μην σου λήξουν αυτα τα mb θα πας πανω δεξια στο app εκει που γραφει reloadit και θα κάνεις για ενα μηνα 1.2gb. ετσι τα mb που έχεις θα παραταθούν για ένα μήνα ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά με το που έβαλες το 10ευρω σου εδωσε και το bonus του reloadit το οποιο μαλλον δεν το εκανες ακομη. Για να μην σου λήξουν αυτα τα mb θα πας πανω δεξια στο app εκει που γραφει reloadit και θα κάνεις για ενα μηνα 1.2gb. ετσι τα mb που έχεις θα παραταθούν για ένα μήνα ακόμη.

 

α μαλιστα...μολις το εκανα...πηρα τα 1200 MB...& ληγουν 02/12/19......αυτο ηταν....σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: για να λειτουργήσει η αυτόματη ανανέωση πρέπει να έχεις βάλει τα χρήματα μία ημέρα πρίν τουλάχιστον.

Έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη ανανέωση, αλλά αυτό το μήνα δεν έβαλα χρόνο μια μέρα πριν. Μου ήρθε μήνυμα ότι η ανανέωση απέτυχε λόγω ελλείψεως χρημάτων και μόλις έβαλα χρήματα αμέσως αυτόματα ανανεώθηκαν χωρίς κάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιείται η αυτόματη ανανέωση του auto giga month 1.2gb 8.5€ ?

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για Τουρκία (ζώνη Α) δεν υπάρχει κάποιο πακέτο με διαθέσιμη ΜΒ περιαγωγή; Στην σελίδα βλέπω μόνο τα travel and talk που περιλαμβάνουν μόνο λεπτά ομιλίας και sms.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για Τουρκία (ζώνη Α) δεν υπάρχει κάποιο πακέτο με διαθέσιμη ΜΒ περιαγωγή; Στην σελίδα βλέπω μόνο τα travel and talk που περιλαμβάνουν μόνο λεπτά ομιλίας και sms.

 

Για καρτοκινητό δεν υπαρχει καποιο πακετο για mb εκτός ΕΕ, υπάρχουν μόνο τα travel and talk για ομιλία και sms

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες έκανα ανανέωση στο call them all extra i. Τα λεπτά είχαν ημερομηνία λήξης σήμερα 12 το μεσημέρι τα γιγα όμως είχαν ημερομηνία 00.40 χθες τα μεσάνυχτα.εκανα ανανέωση 1.15 και δυστυχώς έχασα όλα τα γιγα . ήταν γύρω στα 9 γιγα.... υπάρχει κάποιο πακέτο,κάτι που να βάλω και να μπορεί να μεταφερθεί στα mb του call them all extra i μπας και "ανακτήσω κάποιο χαμένο έδαφος"?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις:

1) μετατροπη απο καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο γινεται; χωρις πεναλτι/ρητρα; οχι ε;

2) για να μετατραπει whatsup σε frog ειναι 10 ευρω το κοστος πλεον;

ανεξαρτητως αν εχει ή δεν εχει ξανακανει μετατροπη;

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις:

 

1) μετατροπη απο καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο γινεται; χωρις πεναλτι/ρητρα; οχι ε;

 

2) για να μετατραπει whatsup σε frog ειναι 10 ευρω το κοστος πλεον;

 

ανεξαρτητως αν εχει ή δεν εχει ξανακανει μετατροπη;

1. Αν κάνεις μετατροπή πριν λήξη το συμβόλαιο θα πληρώσεις. Εκτός αν σου κάνουν αυξήσεις μονομερώς. Τότε σου δίνουν το δικαίωμα να καταγγείλεις τη σύμβαση.

2. Πλέον η μετατροπή σε frog στοιχίζει 10 ευρώ. Ανεξαρτήτως

Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το 2

Μόλις έστειλα ΑΛΠΑΚ από φρογκ

ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO COSMOKAPTA ΣTEIΛE C ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO WHATS 'UP ΣTEIΛE W ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το 2

 

Μόλις έστειλα ΑΛΠΑΚ από φρογκ

 

ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO COSMOKAPTA ΣTEIΛE C ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO WHATS 'UP ΣTEIΛE W ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).

Το διόρθωσα. Δεν το ήξερα. Πάντως για να πας σε frog είναι 10 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το 2

Μόλις έστειλα ΑΛΠΑΚ από φρογκ

ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO COSMOKAPTA ΣTEIΛE C ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO WHATS 'UP ΣTEIΛE W ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).

 

Προς frog έγραψε, όχι απο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ σε νέα σύνδεση watch up της γυναίκας μου να κάνω μέσο της εφαρμογής την αυτόματη ανανέωση του υπολοίπου και μου βγάζει ότι θέλει cosmote id... όταν πάμε τώρα να κάνουμε την σχετική διαδικασία με την εφαρμογή my cosmote εκεί κολλάει και δεν μας το επιτρέπει με τίποτα... Έχετε καμιά πρόταση;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες έκανα ανανέωση στο call them all extra i. Τα λεπτά είχαν ημερομηνία λήξης σήμερα 12 το μεσημέρι τα γιγα όμως είχαν ημερομηνία 00.40 χθες τα μεσάνυχτα.εκανα ανανέωση 1.15 και δυστυχώς έχασα όλα τα γιγα . ήταν γύρω στα 9 γιγα.... υπάρχει κάποιο πακέτο,κάτι που να βάλω και να μπορεί να μεταφερθεί στα mb του call them all extra i μπας και "ανακτήσω κάποιο χαμένο έδαφος"?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία ιδέα κάποιος;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι υπήρχε το πακέτο των 8.5€ που έδινε 8gb και μεταφερόταν με το combo. Τώρα δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Υπομονή μήπως δώσουν κάτι παρόμοιο αυτό το μήνα λόγω εκπτώσεων,black friday κτλ ή λόγω Χριστουγέννων
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι υπήρχε το πακέτο των 8.5€ που έδινε 8gb και μεταφερόταν με το combo. Τώρα δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Υπομονή μήπως δώσουν κάτι παρόμοιο αυτό το μήνα λόγω εκπτώσεων,black friday κτλ ή λόγω Χριστουγέννων
Από εκείνο το πακέτο τα είχα και εγώ για αυτό τα κλαίω τώρα γαμοτο

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ σε νέα σύνδεση watch up της γυναίκας μου να κάνω μέσο της εφαρμογής την αυτόματη ανανέωση του υπολοίπου και μου βγάζει ότι θέλει cosmote id... όταν πάμε τώρα να κάνουμε την σχετική διαδικασία με την εφαρμογή my cosmote εκεί κολλάει και δεν μας το επιτρέπει με τίποτα... Έχετε καμιά πρόταση;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να δημιουργήσεις cosmote id χρειάζεται να περάσουν 24 ώρες από την ενεργοποίηση της σύνδεσης ειδικά αν είναι από φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο χρονια σε συμβόλαιο μεταφερομαι και εγω σε καρτα whats up και εχω καποιες ερωτήσεις..

σκέφτομαι καθε μήνα να βαζω ενα δεκαρικο online για να εχω 1200mb

και να αγοραζω 2 πακετα chat now για 4 gb extra για το viber και facebook

η ομιλία θα ειναι ολη μεσα απο το viber 6 euro απεριόριστα..

οι ερωτησεις μου ειναι αν καταρχην ειναι σωστα αυτα που σκεφτομαι και 2

αν τα mb που θα μου τρωει το viber θα ειναι απο το πακετο chat now η απο τα

1200 mb με την ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

Moλις με πηραν απο την cosmote για να με ενημερωσουν (εχω καρτοκινητο) οτι αλλαζει το 12αρι λεει σε καρτα που βαζουμε (παυει να ισχυει δηλαδη) και θα ξεκιναει απο 15. Και τι θελετε της λεω τωρα να το γιορτασουμε; :mad: Και μου αρχισε κατι σαν προσφορα για εμενα με 900 λεπτα και 200ΜΒ κτλ. 200 τη μερα της λεω; Οχι μου λεει και τελος παντων λιγο μετα της λεω με γεια σας με χαρα σας που το κανετε 15 τα λεμε.

 

Αιντε...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να λένε ότι παίρνουν "για" την κοσμοτε και όχι "από" την κοσμοτε. Τέτοια ψέμματα λένε συνήθως οι διάφοροι εξωτερικοί συνεργάτες. Περιμένω πως και πως να με πάρουν και εμένα και να τους πω ότι αφού έγινε 15αρι θα φύγω για άλλη εταιρία που μου είπε ότι θα επιστρέψει στα 5€
Link to comment
Share on other sites

Αλόχες, μια ερώτηση για χρήση Internet στο εξωτερικο (Ισπανία, ~3 ημέρες), έχω ένα Cosmote Internet On The Go με κάρτα φοιτιτικό (student full pack) το οποίο δίνει 4gb/5€, μπορώ να το χρησιμοποιήσω εκεί ?

Εναλλακτικά επειδή έχω whatsup, το πιο VFM πακέτο είναι αυτό με τα 3gb/1εβδομάδα/4€ (όπου έχω διαθέσιμο 1.5gb) ?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σε κανέναν;

 

Cosmote - What’s Up Unlimited Data ΠΣΚΔ 0.90€

Προσφορά από την cosmote - what’s up μέσω των εφαρμογών τους. Από Παρασκευή 8/11 18:00 μέχρι Δευτέρα 11/11 23:59 με χρέωση 0.90 λεπτά έχετε unlimited data. Ισχύει και σε περιαγωγή με όριο όμως σε κάποιες χώρες.

 

Εξωτερική Πηγή

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...