Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα νούμερο wp το οποίο περιμένω να λήξη τον Οκτώβριο (3μηνο). Για να το καταργήσω τέλειως. Χρειάστηκε να στείλω σήμερα ένα μύνημα και χρεώθηκε διπλό με αποτέλεσμα να έχει αρνητικο υπόλοιπο πέντε λεπτά (0.05).αν το αφήσω με αρνητικό υπόλοιπο να λήξη θα έχω κάποιο θέμα τον Οκτώβριο; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το εξής, επειδή η μητέρα μου ζει σε άλλη πόλη και δεν το έχει καθόλου της βάζω κάρτα μέσω της εφαρμογής whats up από το κινητό μου, υπάρχει τρόπος να της ενεργοποιώ και καποιο πακέτο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το εξής, επειδή η μητέρα μου ζει σε άλλη πόλη και δεν το έχει καθόλου της βάζω κάρτα μέσω της εφαρμογής whats up από το κινητό μου, υπάρχει τρόπος να της ενεργοποιώ και καποιο πακέτο? ευχαριστω

Μπορείς να το κάνεις αρκεί να συνδεθείς στην εφαρμογή wu μέσω WiFi και να ταυτοποιήσεις το κινητό της μητέρας σου με τον αριθμό sms που θα έρθει στο κινητό της.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το εξής, επειδή η μητέρα μου ζει σε άλλη πόλη και δεν το έχει καθόλου της βάζω κάρτα μέσω της εφαρμογής whats up από το κινητό μου, υπάρχει τρόπος να της ενεργοποιώ και καποιο πακέτο? ευχαριστω

 

Προσθέτοντας τη σύνδεση καρτοκινητής στην εφαρμογή My Cosmote. Μόλις το πράξεις, θα σταλεί στη μητέρα σου γραπτό μήνυμα που θα περιέχει έναν κωδικό. Βάζεις τον κωδικό στο πεδίο που θα σου ζητηθεί από την εφαρμογή και ταυτόχρονα αποκτάς πρόσβαση στη σύνδεσή της.

 

Από εκεί μπορείς να της ενεργοποιήσεις οποιοδήποτε πακέτο επιθυμεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις δεν προϋποθέτει να είναι τα νούμερα στο ίδιο ΑΦΜ;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το εξής, επειδή η μητέρα μου ζει σε άλλη πόλη και δεν το έχει καθόλου της βάζω κάρτα μέσω της εφαρμογής whats up από το κινητό μου, υπάρχει τρόπος να της ενεργοποιώ και καποιο πακέτο? ευχαριστω
Μπορείς να της βάλεις την αυτόματη ενεργοποίηση του combo call the all αν της βάζεις κάθε μήνα. Εναλλακτικά μπορείς να την προσθέσεις στην εφαρμογή cosmote. Υπάρχουν και εκεί διαθέσιμα κάποια από τα προγράμματα αλλά όχι όλα. Κανονικά θες πρόσβαση από την εφαρμογή whatsup αλλά θα χρειάζεται τουλάχιστον μια φορά το μήνα επιβεβαίωση με sms που θα έρχεται στο κινητό της. Αν δεν μιλάει πολύ κάνε το frog. To πακέτο 3ευρω 60 λεπτά προς όλους υπάρχει και στην εφαρμογή cosmote με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Κάθε 2 με 3 εβδομάδες έχει διπλασιασμό 60+60 στην ίδια τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που αναφέρεις δεν προϋποθέτει να είναι τα νούμερα στο ίδιο ΑΦΜ;
Δεν είναι απαραίτητο. Μπορείς να κάνεις επιβεβαίωση με sms
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω όλους σας για τις απαντήσεις. ακόμα και αν ο αριθμός μου ειναι wu θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή my cosmote? αν κάθε φορά θα χρειάζεται επιβεβαίωση sms ίσως η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου να ειναι καλύτερη λύση
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω όλους σας για τις απαντήσεις. ακόμα και αν ο αριθμός μου ειναι wu θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή my cosmote? αν κάθε φορά θα χρειάζεται επιβεβαίωση sms ίσως η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου να ειναι καλύτερη λύση

 

Στο αππ της Κοσμοτε μπορείς να βάλεις και γουατσαπ και φρογκ. Δε ζηταει ξανα κωδικους.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω όλους σας για τις απαντήσεις. ακόμα και αν ο αριθμός μου ειναι wu θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή my cosmote? αν κάθε φορά θα χρειάζεται επιβεβαίωση sms ίσως η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου να ειναι καλύτερη λύση
Εγώ θα σου πρότεινα αυτόματη ενεργοποίηση του combo call the all i. Θα το κάνεις μια φορά από την εφαρμογή whatsup για να παίρνει και 100 λεπτά δώρο κάθε μήνα προς όλους. Επιπλέον αν δεν χρησιμοποιεί mb αντί να της βάζεις κάρτα κάθε μήνα μπορείς να της μεταφέρεις όσα χρήματα θες με easy transfer και να παίρνεις εσύ τα mb του reloadit. Καλό θα ήταν βέβαια να την προσθέσεις στο cosmote app για να παρακολουθείς το υπόλοιπο της. Δε χρειάζεται κάθε μήνα ταυτοποίηση όπως το whatsup app. Μια φορά το κάνεις και είναι μόνιμα
Link to comment
Share on other sites

Με ένα απλό SMS κάθε φορά που μπαίνεις με νέο λογαριασμό,μόνο στο app του WhatsUp και αν είσαι σε Wi-Fi.

Αλλιώς με εγγραφή στην σελίδα της Cosmote όπου θα χρειαστείς προσωπικά στοιχεία.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Παίζει να κλείδωσε η cosmote το wifi tethering σε κινητά με android 9? Εχει δοκιμάσει κανείς τώρα τελευταία σε κινητό με android 9 (και branded rom cosmote ή μη) αν στο wifi hotspot οι συνδεδεμένες συσκευές, παίρνουν κανονικά ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Παίζει να κλείδωσε η cosmote το wifi tethering σε κινητά με android 9? Εχει δοκιμάσει κανείς τώρα τελευταία σε κινητό με android 9 (και branded rom cosmote ή μη) αν στο wifi hotspot οι συνδεδεμένες συσκευές, παίρνουν κανονικά ιντερνετ?
Τώρα που το δοκίμασα μια χαρά δίνει ίντερνετ στη συσκευή των παιδιών όντας εγώ με tethering

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Και σε εμενα σε αλλη συσκευή με android 8 δίνει κανονικά. Αλλα ξαφνικά στο xperia xz1 που εχει android 9 εδω και 2-3 ημέρες σταμάτησε να δίνει. Και διάβασα σε άλλο φορουμ οτι συμβαίνει και σε αλλο χρήστη με android 9 και συσκευή xiaomi mi*a2*lite και αναρωτιέμαι αν ειναι τυχαίο..
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Παίζει να κλείδωσε η cosmote το wifi tethering σε κινητά με android 9? Εχει δοκιμάσει κανείς τώρα τελευταία σε κινητό με android 9 (και branded rom cosmote ή μη) αν στο wifi hotspot οι συνδεδεμένες συσκευές, παίρνουν κανονικά ιντερνετ?
Εννοείς να είσαι συνδεμένος σε δίκτυο Wi fi και να δίνεις σωστά?

Όχι σε data σωστά?

 

Σε WiFi δε δουλεύει με Android 9 σε μένα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις την προσφορά αλλά θα χάσεις 3 ή 10 ευρώ.

Μόλις στείλεις ΑΛΠΑΚ αν σου ζητήσει 10 ευρώ κάνε πρώτα μια αλλαγή σε άλλο πακέτο (whats Upμ Cosmokarta ) που είναι δωρεάν και μετά πας σε Frog με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να είσαι συνδεμένος σε δίκτυο Wi fi και να δίνεις σωστά?

Όχι σε data σωστά?

 

Σε WiFi δε δουλεύει με Android 9 σε μένα

Κανονικά με data εννοώ. Βρέθηκε λύση και ήταν η προσθήκη μιας εντολής στο build.prop (είμαι root) και τώρα δουλεύει οκ. Αλλά το περίεργο είναι γιατί χρειάστηκε τώρα,ενω μέχρι πριν λίγες ημέρες δεν χρειαζόταν

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση και ήταν η προσθήκη μιας εντολής στο build.prop (είμαι root) και τώρα δουλεύει οκ..

Για γράψε ποιά εντολή είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

net.tethering.noprovisioning=true

Το περίεργο είναι ότι δεν χρειάζεται να μπει σε όλα τα κινητά και ότι εμφανίστηκε την τελευταία εβδομάδα σε εμένα τουλάχιστον. Επισης αν δείτε στο θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7889185#post7889185 έχουν και άλλοι πρόβλημα και απο την cosmote (κλασικά) δεν βλέπουν πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις την προσφορά αλλά θα χάσεις 3 ή 10 ευρώ.

Μόλις στείλεις ΑΛΠΑΚ αν σου ζητήσει 10 ευρώ κάνε πρώτα μια αλλαγή σε άλλο πακέτο (whats Upμ Cosmokarta ) που είναι δωρεάν και μετά πας σε Frog με 3 ευρώ.

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά η αλλαγή από What's Up ή Cosmokarta σε Frog κοστίζει 10ε. Επίσης η αλλαγή γίνεται με αποστολή του λεκτικου "F" και όχι "ΑΛΠΑΚ".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...