Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πότε οι εξωγήινοι χρησιμοποιούν καρτοκινητο της cosmote και γράφουν και στο φόρουμ? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τρανσλέιτ πληζζζζ :lol:

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντενδεικνυομένων των αφηρημένων -καίτοι πλήρων- περιγραφών, ιδού παράδειγμα «βγαλμένο απ' τη ζωή»:

 

Τροφοδοτώ Cosmoκάρτα "προνομιούχα" -όντως δωρίζουσα τα 450'&200MB ανανέωσης- με το ελάχιστο εφικτό €10÷2μηνο, +τηρώντας αχρεωστί 2 What's Up [φοιτητικό &promo4] ενώ ανταλλάσσω μεταξύ τους (300+100)MB μηνιαίως· τα Δεδομένα +αθροίζονται εσαεί, κόστος +ολικό διατήρησής τους ~€1,6̅÷μήνα δι' 1 έκαστο των 3 –η κράτηση τού 12% της κάρτας & η μηνιαία χρέωση 2×20λ€ αμφοτέρων των χρηματικών μεταβιβάσεων #Easy_Transfer, προς 2μηνη οιονεί ανανέωση -όρα παράταση ισχύος υπολοίπου & ενεργοποίηση τής περί ης ο λόγος δυνατότητος- των άλλων 2… εξυπακούονται:shifty:

σωστός. Έτσι κάνω και εγω με το ενα βασικό μου νούμερο και άλλα 2 που έχω ενα στο 2ο κινητό και ενα σε 4g modem μόνιμα ευρισκόμενο εντός της οικίας μου. Θα έχουμε θέμα όμως αν κάποια στιγμη κοπεί από το easy transfer η δυνατότητα αποστολής 5€.
Link to comment
Share on other sites

Από πότε οι εξωγήινοι χρησιμοποιούν καρτοκινητο της cosmote και γράφουν και στο φόρουμ? :lol:
Τρανσλέιτ πληζζζζ :lol:
Εντάξει μην το παρακανετε....

Ελληνικά είναι.

Ασχέτως που οι περισσότεροι δυσκολευόμαστε να τα παρακολουθήσουμε...

Είχα ρωτήσει και εγώ μια φορά εάν είναι συγγενής του Κώστα Ζουράρι αλλά δεν πήρα απάντηση.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 19/7 που έκανα την καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά με την συμπεριφορά εταιρείας που χρεώνει με sms όποιον και όποτε θέλει, σήμερα βλέπω ότι μου επιστράφηκε το ποσό.

 

Μετά από ανταλλαγή αρκετών emails με το "τμήμα πελατών" της εν λόγω εταιρείας, όπου και προσπάθησαν να παρουσιάσουν το άσπρο μαύρο.

 

Η αλήθεια είναι, πως αν δεν επέβαινε η ΕΕΤΤ δεν θα έπαιρνα τίποτα πίσω. Δεν είναι τα 5€, είναι για το ****το για αυτούς που βρήκαν αυτόν τον τρόπο να κάνουν λεφτά.

 

 

Μην τους αφήνετε, μια καταγγελία είναι υπόθεση 5 λεπτών.

 

Ένω έκαναν πως δεν καταλάβαιναν, σε κάθε μύνημα μου τους έγραφα πως ουδέποτε έβαλα τον αριθμό μου πουθενά και πως η πρακτική του "αν πιάσει", σε μένα δεν έπιασε.

 

Τους έριξα και κράξιμο πάντως.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 19/7 που έκανα την καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά με την συμπεριφορά εταιρείας που χρεώνει με sms όποιον και όποτε θέλει, σήμερα βλέπω ότι μου επιστράφηκε το ποσό.

 

Μετά από ανταλλαγή αρκετών emails με το "τμήμα πελατών" της εν λόγω εταιρείας, όπου και προσπάθησαν να παρουσιάσουν το άσπρο μαύρο.

 

Η αλήθεια είναι, πως αν δεν επέβαινε η ΕΕΤΤ δεν θα έπαιρνα τίποτα πίσω. Δεν είναι τα 5€, είναι για το ****το για αυτούς που βρήκαν αυτόν τον τρόπο να κάνουν λεφτά.

 

 

Μην τους αφήνετε, μια καταγγελία είναι υπόθεση 5 λεπτών.

 

Ένω έκαναν πως δεν καταλάβαιναν, σε κάθε μύνημα μου τους έγραφα πως ουδέποτε έβαλα τον αριθμό μου πουθενά και πως η πρακτική του "αν πιάσει", σε μένα δεν έπιασε.

 

Τους έριξα και κράξιμο πάντως.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς φίλε μου.. έχουν φτιάξει αλγόριθμους που τα μαζεύουν από τον κοσμάκη για να θησαυρίζουν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό πιστώθηκε 7/8 λένε από την COSMOTE. Μου ήρθε λέει και σχετικό μήνυμα..... Θα τρελαθούμε εντελώς.

Τέλος πάντων, μικρό το κακό

 

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σωστός. Έτσι κάνω και εγω με το ενα βασικό μου νούμερο και άλλα 2 που έχω ενα στο 2ο κινητό και ενα σε 4g modem μόνιμα ευρισκόμενο εντός της οικίας μου. Θα έχουμε θέμα όμως αν κάποια στιγμη κοπεί από το easy transfer η δυνατότητα αποστολής 5€.

ή η… ½ανανέωσή της -όπως του €2 πλέον- αφήνοντας μόνον €10 "ενεργοποιητική" ή ενδεχομένως μεταβληθούν επί τα χείρω οι προϋποθέσεις αξιοποίησης ενίας των υπηρεσιών:cold:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αυτόματη ανανέωση γίνεται μια μέρα πριν τη λήξη του πακέτου και προστίθενται τα λεπτά και τα mb που δεν έχουν καταναλωθεί.

Συγκεκριμένα το πακέτο μου έληγε αύριο 16/08 και η ανανέωση έγινε σήμερα 15/08 στις 10:41 η ώρα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αυτόματη ανανέωση γίνεται μια μέρα πριν τη λήξη του πακέτου και προστίθενται τα λεπτά και τα mb που δεν έχουν καταναλωθεί.

Συγκεκριμένα το πακέτο μου έληγε αύριο 16/08 και η ανανέωση έγινε σήμερα 15/08 στις 10:41 η ώρα.

Ναι μια μέρα νωρίτερα γινεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξηγηστε μου το εξης: Ειχα 10gb internet και βαζω καρτα 10 ευρω χθες με reload it 2gb για μια εβδομαδα και ληγουν τα 12gb 26/8. Σημερα βαζω την προσφορα με τα 8gb για 1 μηνα και βλεπω οτι μονο αυτα λιγουν στις 15/9. Δεν επρεπε και τα 12gb να ληγουν κι αυτα στις 15/9?
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι διαφορετική προσφορά τα megabyte του reloadit από αυτά της προσφοράς των 8gb
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι διαφορετική προσφορά τα megabyte του reloadit από αυτά της προσφοράς των 8gb

 

Τι πρέπει να κάνω δηλαδή για να μεταφερθούν και τα 12GB εκτός από τα 8 της προσφοράς στις 15/9?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω δηλαδή για να μεταφερθούν και τα 12GB εκτός από τα 8 της προσφοράς στις 15/9?

 

Να βάλεις ξανά κάρτα έτσι ώστε να σου έρθει ξανά κωδικός reload it, αυτή τη φορά όμως να επιλέξεις 1.2 γιγα για ένα μήνα και όχι 2 για μια εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, και την ΙΔΙΑ ημέρα, αρκεί να μην έχουν λήξει τα λεπτά η τα mb.
Δεν είχε λήξει τίποτα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... Ξέρει κανείς πως παίρνουμε σε Whatsup τα 2 Gb για 7 ημέρες μέσω του Cosmote One?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που έχω ήδη ενεργοποιημένο το cosmote one , μπορώ να δεχθώ την προσφορά των GB?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ήδη ενεργοποιημένο το cosmote one , μπορώ να δεχθώ την προσφορά των GB?
Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις και να το ενεργοποιήσεις ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Πριν λίγο καιρό πήρα ένα what's up σαν δεύτερο νούμερο και θέλω να το κάνω μαθητικό. Όμως στην αίτηση μέσα από το site στην ημερομηνία γέννησης κηδεμόνα έχει μέχρι το 1971, με αποτέλεσμα αν κάποιος είναι πιο μεγάλος να μην γίνεται. Πώς γίνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ξέρεις πως το μαθητικό δεν είναι ίδιο με το φοιτητικό, έχει απλά έκπτωση στα now πακέτα και 600ΜΒ/3€. Για εγγραφή μπορείς να μιλήσεις μαζί τους στο live chat, θα σε βοηθήσουν ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...