Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cosmokarta έχω το πακέτο με 300 λεπτά και 600 μβ και ενεργοποίησε αυτόματα κάθε μήνα. Απλά ρωτάω για να μη χάσω τα λεπτά που ήδη έχω
Ανάλογα πιο πακέτο έχεις

 

COSMOKAPTA All in one 300’ & 50SMS προς όλους & 600ΜΒ 10€

 

 

COSMOKAPTA Advanced 300’ προς όλους & 500ΜΒ 8,50€

 

 

COSMOKAPTA Basic 350’ & 50 SMS προς όλους 8,50€

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο έχω
Ε αν έχεις το πρώτο και το υπόλοιπο σου είναι 8.5 ευρώ είναι προφανές ότι πρέπει να βάλεις χρήματα. Στοιχίζει 10 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Κομπλε εβαλα καρτα στις 12:15 και με κρατησε και το 1.68 που ειχα οποτε πηγαμε στα 10.61. Ληγουν στις 21/07 τωρα.

 

Θα κανω και μια μεταφορα 2 ευρω αρχες Ιουλιου και με το promo 4 θα βγαλω 3 μηνες ανετα. MB πηρα 1200 απο reload it και ειχα και 5100 απο παρε μοιρασε. Αν δεν ειχα promo 4 θα ψαχνομουν σιγουρα για voip με 6 ευρω δινουν 700-800 λεπτα που κρατανε 1 χρονο και απο δεδομενα θα επαιζα με παρε μοιρασε. Καθε 2 μηνες θα εβαζα καρτα ωστε να μην μπει φραγη και μεταφορα αμεσα σε αλλο κινητο και ολα μελι γαλα. 3 μηνες κανει η φραγη αλλα τοτε δεν θα γινοταν να κανω μεταφορα βαζοντας μια 10αρα το τριμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω καινούργιο νούμερο cosmote. Για χρήση προς όλους συμφέρει what's up ή cosmokarta και ποιο πακέτο; Προστίθενται κάθε μήνα τα λεπτά, sms και mb όπως στο cu? Επίσης με ενδιαφέρουν κυρίως τα διαθέσιμα mb, είτε με ανανέωση 10€ είτε 12€...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα sms δεν μεταφέρονται στην cosmote, ομιλία και mb ναι. Η cosmokarta δε ξέρω αν έχει bonus για το ιντερνετ ανάλογο με το reloadit του wu που δίνει 1.2gb το μήνα με κάθε 10 ή 12€ online ανανέωση και μεταφέρονται τα mb και ανάλογη υπηρεσία του παρε να έχεις του cu που το wu έχει το παρε-μοιρασε και επισης μεταφέρονται τα mb.

Για ομιλία η cosmokarta έχει αυτά ως βασικά πακέτα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/paketa_ethnika_diktya.html

και το wu αυτά https://www.whatsup.gr/

 

Επισης συνδυαστικά για "ειδική" χρήση ιντερνετ (youtube,fb κτλ) και ομιλία το wu έχει με τιμή "εκκίνησης" τα 8.5€ το πακέτο diy για όποιον χρειάζεται κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. ΚΙ εγώ σε what's up προσανατολίζομαι. Το βασικό είναι που μεταφέρονται τα λεπτά και τα mb. sms λίγο χρησιμοποιώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η cosmokarta δε ξέρω αν έχει bonus για το ιντερνετ ανάλογο με το reloadit του wu που δίνει 1.2gb το μήνα με κάθε 10 ή 12€ online ανανέωση

Έχει αυτόματα bonus ανανέωσης, σαφώς χαμηλότερων παροχών από το WU: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ananeosi_xronou_omilias_cosmokarta.html

Link to comment
Share on other sites

4 gb ίντερνετ και 2 gb streaming για 4 μέρες με 1 ευρώ. Μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι και την Κυριακή έως 2 φορές. d489f313518eab2c0060dc718f3bc200.jpg

 

Στον πυρετό των εκλογών χαχα..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα δίνεις που τα δίνεις, κάντο εφτά ημέρες τουλάχιστον.......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ανά βάλω ένα πακέτο με το 1€ σήμερα και ένα αύριο θα μεταφερθούν τα μβ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ανά βάλω ένα πακέτο με το 1€ σήμερα και ένα αύριο θα μεταφερθούν τα μβ;

 

Η ενεργοποίηση δεύτερου πακέτου μπορεί να γίνει μόνο εάν έχει καταναλωθεί το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ανά βάλω ένα πακέτο με το 1€ σήμερα και ένα αύριο θα μεταφερθούν τα μβ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν εννοείς το Giga Day τότε όχι. Για την προσφορά μπορείς να ενεργοποιήσεις 2η φορά το πακέτο μόνο αν έχει τελειώσει το πρώτο και πριν τις 26/05 23:59 που λήγει η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση δεύτερου πακέτου μπορεί να γίνει μόνο εάν έχει καταναλωθεί το πρώτο.
Πάτησα δύο φορές για τη προσφορά και με τράβηξε δύο ευρώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ερώτηση... έχω υπόλοιπο 60+ €. υπάρχει περίπτωση ανάληψης; αν όχι, πώς μπορούν να αξιοποιηθούν τα χρήματα αυτά; αγορά προϊόντων σε cosmote Shop, ίσως;

μαζεύτηκαν τόσα επειδή από πέρσι σταμάτησα να χρησιμοποιώ τον αριθμό και έκανα αναγκαστικά ανανεώσεις για να τον διατηρήσω μέχρι να μην χρειάζεται και να σβηστεί πλήρως. Θέλω να αποφύγω να μην κάνω ανανέωση με αποτέλεσμα να χαθούν τόσα χρήματα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ερώτηση... έχω υπόλοιπο 60+ €. υπάρχει περίπτωση ανάληψης; αν όχι, πώς μπορούν να αξιοποιηθούν τα χρήματα αυτά; αγορά προϊόντων σε cosmote Shop, ίσως;

μαζεύτηκαν τόσα επειδή από πέρσι σταμάτησα να χρησιμοποιώ τον αριθμό και έκανα αναγκαστικά ανανεώσεις για να τον διατηρήσω μέχρι να μην χρειάζεται και να σβηστεί πλήρως. Θέλω να αποφύγω να μην κάνω ανανέωση με αποτέλεσμα να χαθούν τόσα χρήματα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Αν είναι whatsup ή cosmoκάρτα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το easy transfer και να τα μεταφέρεις σε άλλο αριθμό whatsup ή cosmoκάρτα. Προϋπόθεση 20 ευρώ ανανέωση τους τελευταίους 4 μήνες. Μέχρι 4 μεταφορές το μήνα από 2, 5 ή 10 ευρώ με χρέωση 0.20 η κάθε μεταφορά. Από 5 ευρώ και πάνω επεκτείνεται και η ημερομηνία λήξης του παραλήπτη.
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση δεύτερου πακέτου μπορεί να γίνει μόνο εάν έχει καταναλωθεί το πρώτο.

 

Ποιος σου το είπε αυτο; Εγώ το ενεργοποίησα 2 φορές με διαφορά 3 ημερών και μεταφέρθηκαν όλα τα Mb σε νέα ημερομηνία δηλαδή άλλες 4 μέρες.

Edited by Vasileios
Προσωπικός χαρακτηρισμός διαγράφηκε.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ερώτηση... έχω υπόλοιπο 60+ €. υπάρχει περίπτωση ανάληψης; αν όχι, πώς μπορούν να αξιοποιηθούν τα χρήματα αυτά; αγορά προϊόντων σε cosmote Shop, ίσως;

μαζεύτηκαν τόσα επειδή από πέρσι σταμάτησα να χρησιμοποιώ τον αριθμό και έκανα αναγκαστικά ανανεώσεις για να τον διατηρήσω μέχρι να μην χρειάζεται και να σβηστεί πλήρως. Θέλω να αποφύγω να μην κάνω ανανέωση με αποτέλεσμα να χαθούν τόσα χρήματα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

 

Μπορείς να τα πουλήσεις, π.χ. "πουλαω 50€ για 40€" ή πούλα 10αρες για π.χ. 8€.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το είπε αυτο; Θα παρακαλέσω αν δεν γνωρίζουμε κάτι να μην γράφουμε!!! έλεος με τον κάθε άσχετο εδώ μέσα που γράφει ότι του έρθει στο κεφάλι. Εγώ το ενεργοποίησα 2 φορές με διαφορά 3 ημερών και μεταφέρθηκαν όλα τα Mb σε νέα ημερομηνία δηλαδή άλλες 4 μέρες.

 

Στους όρους του πακέτου το γράφει αδελφέ μου και στο whatsup και στην cosmokarta. Που θα μπορούσε να διαβάσει ο καθένας πριν ρωτήσει στο forum.

 

Εν τω μεταξύ εσύ μάλλον μιλάς για άλλο πακέτο, εγώ απάντησα για το giga day, όπως απάντησε αμέσως μετά και ο paanos .

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω και εγω , δεν είσαι ο μόνος που μαζεύει λεφτά μετά την μείωση του χρόνου ανανεώσεων ....

Η καλύτερη λύση είναι αυτή που σου είπαν τα παιδιά με μεταφορά υπολοίπου αφου κάνει και ανανέωση , αλλά πρέπει να εχεις άλλο αριθμό ή φίλους

 

Από εκει και πέρα μπορείς να τα δώσεις στην κιβωτό ή ανάλογες οργανώσεις έυκολα ... και έχω χρησιμοποιήσει πιο παλιά σε μια μεγάλη εταιρία με ονλινε games .

(τo υπόλοιπό σου είναι μαζί με φπα και φόρο ιντερνετ και δεν ξέρω τι άλλο κοστος υπάρχει ,πρακτικά έχει τουλάχιστον 35% μικρότερη αξία από το να αγοράσεις κανονικά)

 

Και μετά έχουμε το χαμό με τα 5ψήφια που θα δεις σε κάθε φόρουμ με κόσμο να φωνάζει για παράνομες χρεώσεις ... εταιρίες σαν την dimoco που λειτουργουν σαν μεσάζοντες και μεσο αυτών αγοράζεις κάθε είδους υπηρεσίες και προιόντα, δεν έχω βγάλει καμια ακρή ακόμα , δεν εχω καταλάβει αν υπάρχουν συγκεκριμένα προιόντα και καταστήματα που αξίζουν ούτε πως δουλευει.

 

Μια λυση ειναι να το αξιοποιησεις σε ιντερνετ...και απλα για 10 μερες να μην εχεις adsl.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στους όρους του πακέτου το γράφει αδελφέ μου και στο whatsup και στην cosmokarta. Που θα μπορούσε να διαβάσει ο καθένας πριν ρωτήσει στο forum.

 

Εν τω μεταξύ εσύ μάλλον μιλάς για άλλο πακέτο, εγώ απάντησα για το giga day, όπως απάντησε αμέσως μετά και ο paanos .

 

Το παλικάρι εννοούσε την προσφορά με το 1 ευρώ. Ο paanos μίλησε και για τις δύο περιπτώσεις... γιατί δεν ήταν σίγουρος για ποιό πακέτο έλεγε το παλικάρι, που και αυτός λάθος έγραψε για την προσφορά...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι εννοούσε την προσφορά με το 1 ευρώ. Ο paanos μίλησε και για τις δύο περιπτώσεις... γιατί δεν ήταν σίγουρος για ποιό πακέτο έλεγε το παλικάρι, που και αυτός λάθος έγραψε για την προσφορά...
Στις λεπτομέρειες της προσφοράς έλεγε ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο της προσφοράς 2η φορά μόνο αν έληγε το πρώτο. Δεν το δοκίμασα για να σου πω την αλήθεια, αλλά όπως φάνηκε το δεν ήταν έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Στις λεπτομέρειες της προσφοράς έλεγε ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο της προσφοράς 2η φορά μόνο αν έληγε το πρώτο. Δεν το δοκίμασα για να σου πω την αλήθεια, αλλά όπως φάνηκε το δεν ήταν έτσι.

 

1) Την προσφορά την ενεργοποίησα κανονικά μόλις έληξαν τα GB του streaming και όλα τα GB του απλού σερφαρίσματος μεταφέρθηκαν για τις 29/5

 

2) Παρ'όλο που έλεγε στο app ότι το πακέτο έληγε την Κυριακή στις 23:59 , το ενεργοποίησα κανονικά τα ξημερώματα στη μία . :shifty: :D

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το είπε αυτο; Εγώ το ενεργοποίησα 2 φορές με διαφορά 3 ημερών και μεταφέρθηκαν όλα τα Mb σε νέα ημερομηνία δηλαδή άλλες 4 μέρες.

 

 

 

 

Συγχαρητήρια .

Ενεργοποίησες το πακέτο των 24 ωρών με διαφορά 3 ημερών κςι μεταφέρθηκαν τα ΜΒ

Μόνο σε εσένα συμβαίνουν θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...