Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, προστιθονται μονο τα MB, ουτε τα SMS, ουτε και τα λεπτα ομιλιας προστιθονται.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε 3 10αρες συνεχόμενα θα έδινε και τα 3 ευρώ δώρο που δίνει με τα 30 ευρώ ανανέωση άραγε;

Όχι, το έχω δοκιμάσει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έχω και εγώ 2 νούμερα, αρκετά παλιά, ένα F2G κύριο και ένα κοσμοκάρτα που το συντηρώ για κάποιες περιοχές που δεν έχει σήμα η Wind. Σκέφτομαι να κάνω κύριο νούμερο την κοσμοκάρτα μιας κα στο χώρο της εργασίας μου η Wind είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Στο F2G βάζω 10€ κάθε δεύτερο μήνα (εκτός από το «χαράτσι» της χρέωσης για την συντήρηση της υπηρεσίας με τα δωρεάν λεπτά και MB). Την υπηρεσία αυτή την έχει ακόμη η Cosmote; Βέβαια αν πρόσεξα σε χρεώνει 4€. Κατά καιρούς μου έρχεται μήνυμα για ανανέωση από 10€ και πάνω αποκτώντας τα δωρεάν λεπτά και MB χωρίς την χρέωση των 4€. Σαν πακέτο υπάρχει αντίστοιχο του F2G (New talk to all & Data) που χρησιμοποιώ τον δεύτερο μήνα, το 300Λ & 500MB με 8,50€. Εκτός των μηνυμάτων στο F2G βέβαια, το οποίο και δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Τι λέτε, να κάνω την αλλαγή; Υπάρχει δηλαδή ακόμη η παλιά προσφορά στην κοσμοκάρτα με ανανέωση από 10€ και πάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έχω και εγώ 2 νούμερα, αρκετά παλιά, ένα F2G κύριο και ένα κοσμοκάρτα που το συντηρώ για κάποιες περιοχές που δεν έχει σήμα η Wind. Σκέφτομαι να κάνω κύριο νούμερο την κοσμοκάρτα μιας κα στο χώρο της εργασίας μου η Wind είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Στο F2G βάζω 10€ κάθε δεύτερο μήνα (εκτός από το «χαράτσι» της χρέωσης για την συντήρηση της υπηρεσίας με τα δωρεάν λεπτά και MB). Την υπηρεσία αυτή την έχει ακόμη η Cosmote; Βέβαια αν πρόσεξα σε χρεώνει 4€. Κατά καιρούς μου έρχεται μήνυμα για ανανέωση από 10€ και πάνω αποκτώντας τα δωρεάν λεπτά και MB χωρίς την χρέωση των 4€. Σαν πακέτο υπάρχει αντίστοιχο του F2G (New talk to all & Data) που χρησιμοποιώ τον δεύτερο μήνα, το 300Λ & 500MB με 8,50€. Εκτός των μηνυμάτων στο F2G βέβαια, το οποίο και δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Τι λέτε, να κάνω την αλλαγή; Υπάρχει δηλαδή ακόμη η παλιά προσφορά στην κοσμοκάρτα με ανανέωση από 10€ και πάνω;

 

Καλησπερα και καλή χρόνια! Απ'οτι κατάλαβα την προσφορά με τα 10 ευρώ ανάνεωση την έχεις ηδη. Αν είναι ετσι, υπάρχει ακόμα αλλά πλέον είναι με χρέωση 6 ευρώ και δίνει 450' προς όλους και 200 mb. Αν σου έρχεται μήνυμα ότι μπορείς να την έχεις χωρίς χρέωση και αυτό ισχύει αλλά δεν το έχουν όλοι. Αν από την άλλη δεν την έχεις ενεργοποιήσει στην κοσμοκαρτα δεν μπορείς να την ενεργοποιήσεις γιατί έχει καταργηθεί από το 2013. Τέλος για την ανανέωση της υπηρεσίας όπως στο f2g δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Έχω και εγώ 2 νούμερα, αρκετά παλιά, ένα F2G κύριο και ένα κοσμοκάρτα που το συντηρώ για κάποιες περιοχές που δεν έχει σήμα η Wind. Σκέφτομαι να κάνω κύριο νούμερο την κοσμοκάρτα μιας κα στο χώρο της εργασίας μου η Wind είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Στο F2G βάζω 10€ κάθε δεύτερο μήνα (εκτός από το «χαράτσι» της χρέωσης για την συντήρηση της υπηρεσίας με τα δωρεάν λεπτά και MB). Την υπηρεσία αυτή την έχει ακόμη η Cosmote; Βέβαια αν πρόσεξα σε χρεώνει 4€. Κατά καιρούς μου έρχεται μήνυμα για ανανέωση από 10€ και πάνω αποκτώντας τα δωρεάν λεπτά και MB χωρίς την χρέωση των 4€. Σαν πακέτο υπάρχει αντίστοιχο του F2G (New talk to all & Data) που χρησιμοποιώ τον δεύτερο μήνα, το 300Λ & 500MB με 8,50€. Εκτός των μηνυμάτων στο F2G βέβαια, το οποίο και δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Τι λέτε, να κάνω την αλλαγή; Υπάρχει δηλαδή ακόμη η παλιά προσφορά στην κοσμοκάρτα με ανανέωση από 10€ και πάνω;

 

Αυτές οι παλιές προσφορές δεν υπάρχουν πια. Οπότε μείνε στη wind αν μπορείς να ανεχτείς το σήμα. Και επειδή το χαράτσι έγινε πλέον ανά τετράμηνο διάβασε εδώ μια πρόταση (θέμα 41003).

Βασικά πάντως πιστεύω ότι και η wind θα ακολουθήσει τις άλλες 2 και θα κάνει την ελάχιστη ανανέωση 10€ οπότε ούτε αυτή η πρόταση θα συμφέρει σε λίγο.

 

Επίσης ρίξε μια ματιά στην περίπτωση να γυρίσεις την cosmokarta σε frog.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλή χρόνια! Απ'οτι κατάλαβα την προσφορά με τα 10 ευρώ ανάνεωση την έχεις ηδη. Αν είναι ετσι, υπάρχει ακόμα αλλά πλέον είναι με χρέωση 6 ευρώ και δίνει 450' προς όλους και 200 mb. Αν σου έρχεται μήνυμα ότι μπορείς να την έχεις χωρίς χρέωση και αυτό ισχύει αλλά δεν το έχουν όλοι. Αν από την άλλη δεν την έχεις ενεργοποιήσει στην κοσμοκαρτα δεν μπορείς να την ενεργοποιήσεις γιατί έχει καταργηθεί από το 2013. Τέλος για την ανανέωση της υπηρεσίας όπως στο f2g δεν υπάρχει.

Το νούμερο κοσμοκάρτας είναι αρκετά παλιό σίγουρα πριν το 2013. Απλώς επειδή το συντηρώ δεν έχω βάλει ποσό πάνω από 5€ γι' αυτό και ρώτησα. Θα δοκιμάσω πριν κάνω την μετάβαση (είναι σχεδόν βέβαιο γιατί δεν το μπορώ άλλο αυτό με τη Wind και το πρόβλημα που έχω με το σήμα της). Υπάρχει βέβαια καρτέλ μεταξύ των τριών «παιχτών» τηλεφωνίας, αλλά για κάποιον που χρησιμοποιεί κανονικά κάποιο νούμερο καρτοκινητής χωρίς πολλές απαιτήσεις είναι πολύ πιο βολικό σε σχέση με πάγιο. Εγώ π.χ. αν κάνω τη μετάβαση σε κοσμοκάρτα, θα κρατήσω για λίγο ακόμη το F2G μέχρι να ενημερωθούν οι περισσότεροι γνωστοί μου (το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια) και μετά θα το καταργήσω. Δεν μου φαίνεται συμφέρων να κρατάς 2 καρτοκινητά αν δεν το έχεις ανάγκη, όπως κάποιοι που το θέλουν για χρήση συναγερμού π.χ. Και οι εταιρείες με τις οικονομικές μεταβολές προς τα πάνω στα καρτοκινητά, από τη μεριά τους προσπαθούν μεν να μας «σπρώξουν» προς τα πάγια για να μας «δέσουν» και από την άλλη να μην έχουν πολλά νούμερα χωρίς ή με λίγο χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Το αναδημοσιεύω και εδώ.

Έχω 5-6 500mb δώρα Χριστουγέννων. Τα δωρίζω σε όποιον ενδιαφέρεται. Ας στείλε το νούμερο του σε Π.Μ. Επίσης έχω διαθέσιμα 4×300 για ανταλλαγή mb απ το πάρε μοίρασε. Όποιος θέλει να διευκρινίσει για τι ενδιαφέρεται. Τα πρώτα χαρίζονται τα δεύτερα ανταλλάσσονται. Καλή Χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο κοσμοκάρτας είναι αρκετά παλιό σίγουρα πριν το 2013. Απλώς επειδή το συντηρώ δεν έχω βάλει ποσό πάνω από 5€ γι' αυτό και ρώτησα. Θα δοκιμάσω πριν κάνω την μετάβαση (είναι σχεδόν βέβαιο γιατί δεν το μπορώ άλλο αυτό με τη Wind και το πρόβλημα που έχω με το σήμα της). Υπάρχει βέβαια καρτέλ μεταξύ των τριών «παιχτών» τηλεφωνίας, αλλά για κάποιον που χρησιμοποιεί κανονικά κάποιο νούμερο καρτοκινητής χωρίς πολλές απαιτήσεις είναι πολύ πιο βολικό σε σχέση με πάγιο. Εγώ π.χ. αν κάνω τη μετάβαση σε κοσμοκάρτα, θα κρατήσω για λίγο ακόμη το F2G μέχρι να ενημερωθούν οι περισσότεροι γνωστοί μου (το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια) και μετά θα το καταργήσω. Δεν μου φαίνεται συμφέρων να κρατάς 2 καρτοκινητά αν δεν το έχεις ανάγκη, όπως κάποιοι που το θέλουν για χρήση συναγερμού π.χ. Και οι εταιρείες με τις οικονομικές μεταβολές προς τα πάνω στα καρτοκινητά, από τη μεριά τους προσπαθούν μεν να μας «σπρώξουν» προς τα πάγια για να μας «δέσουν» και από την άλλη να μην έχουν πολλά νούμερα χωρίς ή με λίγο χρήση.

 

Δοκίμασε να βάλεις 10 ευρώ και αν σου δώσει τα λεπτά,ειδικά αν στο δώσουν χωρίς χρέωση που παίζει σε κάποιους αριθμούς, συμφέρει πολύ. Εφόσον την είχες ήδη ενεργή την προσφορά από παλιά θα την έχεις κανονικά,ούτως ή άλλως είναι πολύ πιο συμφέρουσα από το να ενεργοποιεις πακέτο ομιλίας

Edited by cuibono
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως δεν ασχολουμαι με προσφορες, ειδικα δε, τις περιστασιακες....

αλλα για πειτε μου, γιατι μπορει να καταλαβα λαθος:

για απλη cosmokarta, φετος, για πρωτη φορα, η cosmote δεν εδωσε κανενα δωρο, οπως εδινε τις προηγουμενες χρονιες, για τις γιορτινες μερες;

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως δεν ασχολουμαι με προσφορες, ειδικα δε, τις περιστασιακες....

αλλα για πειτε μου, γιατι μπορει να καταλαβα λαθος:

για απλη cosmokarta, φετος, για πρωτη φορα, η cosmote δεν εδωσε κανενα δωρο, οπως εδινε τις προηγουμενες χρονιες, για τις γιορτινες μερες;

Έδωσε δε όλα τα σχήματα της (cosmoκάρτα, whatsup, frog) δια μέσω της εφαρμογής cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την εφαρμογή της cosmote και βλέπω ότι ως ένα βαθμό αντικαθιστά το what's up application. Ωστόσο δεν βλέπω να έχει τα φοιτητικά πακέτα. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Αν κάνω easy transfer σε καρτοκινητο που πρέπει να κάνει ανανέωση υπολοίπου επειδή διαφορετικά θα χάσει τα χρήματα που εχει μέσα, θα ανανεωθεί το υπόλοιπο του σαν να έβαλε κάρτα και θα έχει πάλι το τρίμηνο για να τα χάσει;
Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνεις μεταφορά 5 ή 10 ευρώ θα ανανεωθεί για δύο μήνες .

Με μεταφορά πάνω από 15 ευρώ θα ανανεωθει για 3 μήνες (μεταφορά 15 είναι εφικτή μονο από συμβόλαιο-καρτοσυμβόλαιο)

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνεις μεταφορά 5 ή 10 ευρώ θα ανανεωθεί για δύο μήνες .

Με μεταφορά πάνω από 15 ευρώ θα ανανεωθει για 3 μήνες (μεταφορά 15 είναι εφικτή μονο από συμβόλαιο-καρτοσυμβόλαιο)

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα. Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω σε ένα γνωστό μου το auto combo call them all i. Το θέμα είναι ότι έχει μαζεμένα αρκετά λεπτά απ' την χειροκίνητη ενεργοποίηση του πακέτου κάθε μηνα. Θα μεταφερθούν αυτά κατά την μετάβαση ή θα χαθούν ; Επίσης θα παίρνει το bonus των 100 λεπτών κάθε μήνα ; Εννοείτε ότι όλα γίνονται μέσω της εφαρμογής whatsup online Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιεί το ίδιο πακέτο με πριν αλλά με αυτόματη ενεργοποιηση θα κάνουν rollover οι παροχές όπως και πριν και θα παίρνει τα επιπλέον 100 λεπτά προς όλους,δεν θα αλλάξει κάτι στην πραξη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά και καλή χρονιά.... Πως γίνεται να περνάω τα λεπτά που μου μένουν από τον προηγούμενο μήνα ή και τα δεδομένα στον επόμενο μήνα χωρίς να τα χάνω; Δεν ξέρω αν έχει υποθει ποιο πάνω αλλά είναι μεγάλο το topic και που να ψάχνω....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά και καλή χρονιά.... Πως γίνεται να περνάω τα λεπτά που μου μένουν από τον προηγούμενο μήνα ή και τα δεδομένα στον επόμενο μήνα χωρίς να τα χάνω; Δεν ξέρω αν έχει υποθει ποιο πάνω αλλά είναι μεγάλο το topic και που να ψάχνω....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο πριν την λήξη του υπολοίπου σου όλα τα υπολειπόμενα λεπτά και mb μεταφέρονται. Εκτός από τα sms.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα..υπαρχει μηπως καποιος που τη χρησιμοποιει για κοσμοτε αλλα για voda του ειναι αχρηστη και μπορει να βοηθησει?

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.. Μήπως υπάρχει κάποιος?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την εφαρμογή της cosmote και βλέπω ότι ως ένα βαθμό αντικαθιστά το what's up application. Ωστόσο δεν βλέπω να έχει τα φοιτητικά πακέτα. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Αν έχεις WhatsUp τότε κατέβασε το WhatsUp App.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί τι;

 

Κάρτα νέων που δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας.. Απλά σκέφτηκα κάποιος που τη χρησιμοποιει σε κόσμοτε και έχει δεν τη χρειάζεται στη Vodafone

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρα 500λ και 500mb λογω γιορτων υπαρχουν ακομα? Μεσα απο υπολογιστη πως τα βλεπεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...