Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το γυρίσω σε frog υπάρχει εφαρμογή σαν το what’s up? Για να βάζω πακέτα κτλ;

 

εδω εισαι... https://www.whatsup.gr/el

Link to comment
Share on other sites

Ε πες μας πως τα μάζεψες

 

sent from my 1+3T

 

Αγορασμένα τα πολλά, τα υπόλοιπα από πάρε μοίρασε και reload it.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων, σήμερα έκανα online ανανέωση με δύο πεντάευρες στον ίδιο αριθμό με πιστωτική (χρεωστική) κάρτα σε διάστημα 5 λεπτών. Όταν λέω σε διάστημα 5 λεπτών, δεν εννοώ το τρικ με μια ανανέωση 23:58 και την επόμενη ανανέωση, την επόμενη μέρα δηλαδή 00:03, αλλά την ίδια μέρα σε απόσταση 5 λεπτών η μια από την άλλη. Το δέχτηκε κανονικά και πήρα και reload κωδικό. Άρα μάλλον μια ανανέωση την ημέρα θέλει όταν η πληρωμή γίνεται με paypal.

 

Τώρα αν κατάλαβα καλά, η ανανέωση τωv mb από την καλοκαιρινή προσφορά γίνεται και με το πακέτο Combo των 8,5€ ;

Link to comment
Share on other sites

το δεχεται κανονικα,εν τελει καταφεραμε να το ξεκαθαρισουμε,απο την mycosmote οπου το εγραφε πιο ξεκαθαρα,οτι ο περιορισμος της 1 ανανεωσης την ημερα αφορουσε το paypal.

Για το 2ο που λες,αναφερει φιλος πιο πανω οτι οντως με το μεικτο πακετο μεταφερθηκαν,στην μια απο τις 2 συνδεσεις του που το δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ το πακέτο combo όμως. Ότι mb έχω τα έχω από τη καλοκαιρινή προσφορά, το πάρε μοίρασε και από την αυτόματη ανανέωση 1200 mb με 6€. Γι αυτό ρωτάω αν γίνεται η ανανέωση της καλοκαιρινής προσφοράς mb με το πακέτο combo με 8,5€.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων, σήμερα έκανα online ανανέωση με δύο πεντάευρες στον ίδιο αριθμό με πιστωτική (χρεωστική) κάρτα σε διάστημα 5 λεπτών. Όταν λέω σε διάστημα 5 λεπτών, δεν εννοώ το τρικ με μια ανανέωση 23:58 και την επόμενη ανανέωση, την επόμενη μέρα δηλαδή 00:03, αλλά την ίδια μέρα σε απόσταση 5 λεπτών η μια από την άλλη. Το δέχτηκε κανονικά και πήρα και reload κωδικό. Άρα μάλλον μια ανανέωση την ημέρα θέλει όταν η πληρωμή γίνεται με paypal.

Ναι, ο περιορισμός στη μία ανανέωση ανά ημέρα είναι μόνο για το PayPal.

Εγώ χρησιμοποιώ την ανανέωση μέσα από την εφαρμογή Cosmote, ώστε να μου αποθηκεύει τα στοιχεία της κάρτας μου μία φορά και να μην τα εισάγω κάθε φορά. Χρησιμοποιώ debit της Εθνικής. Το PayPal δε συμφέρει αν θες να κάνεις το κολπάκι με τις δύο 5ευρες.

 

Τώρα αν κατάλαβα καλά, η ανανέωση τωv mb από την καλοκαιρινή προσφορά γίνεται και με το πακέτο Combo των 8,5€ ;

 

Δεν έχω αγοράσει ποτέ το πακέτο combo όμως. Ότι mb έχω τα έχω από τη καλοκαιρινή προσφορά, το πάρε μοίρασε και από την αυτόματη ανανέωση 1200 mb με 6€. Γι αυτό ρωτάω αν γίνεται η ανανέωση της καλοκαιρινής προσφοράς mb με το πακέτο combo με 8,5€.

 

Ναι, εγγυημένα η απάντηση είναι "ναι". Αυτό το πακέτο βάζω στο WU του κινητού μου και τα μάζεψε όλα από την καλοκαιρινή προσφορά.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγγυημένα η απάντηση είναι "ναι". Αυτό το πακέτο βάζω στο WU του κινητού μου και τα μάζεψε όλα από την καλοκαιρινή προσφορά.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Θα το δοκιμάσω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται με το upload και τις χρεωσεις που εχει ειδικα για μεγαλα αρχεια.

Για παραδειγμα θελω να ανεβασω ενα αρχειο 100MB. Τι χρεωνομαι περα περα απο τα data που χρειζονται να γινουν download (επικοινωνια client-server) καθ'ολη την διαρκεια της διαδικασιας;

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια αν θες να ανεβασεις 100 mb θα τραβηξει απο το υπόλοιπο των mb που εχεις, τα 100 + τα data για το download που λες. Υπολογιζω περιπου ενα 10% πρεπει να ειναι το κατεβασμα,αν κρινω απο την κινηση που παρατηρω κατα το ανεβασμα.
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote τελικά προχώρησε στην αλλαγή του daily pass? Το mi πάντως συνεχίζει να υπάρχει κανονικά (δεν έλεγε βέβαια ότι καταργείται η υπηρεσία στην ανακοίνωση, απλά δεν την ανέφερε για τα καρτοκινητά ) και αν επιλέξεις να κάνεις απενεργοποίηση της υπηρεσίας αναφέρει την παλιά χρέωση 1.30€/24 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Από την 1η Οκτώβρη η Ε.Ε.Τ.Τ. κατάργησε το τέλος αποσύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι τα Mb της καλοκαιρινής προσφοράς μου ανανεώθηκαν επιτυχώς με την αγορά πακέτου Combo 8,5€
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα την τελευταία έκδοση της εφαρμογής- 3.6.0.- πριν μερικές ημέρες και έκτοτε κρασάρει συνέχεια. Έχω iphone 5s 9.0.1 jb, δεν ειχα ποτέ ξανά θέμα με την εφαρμογή.

Το έχει κανείς άλλος; Υπάρχει κάποια λύση;

Προφανώς δοκίμασα να βγάλω και να ξαναεγκαταστήσω την εφαρμογή, χωρίς επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτημα φορητότητας από Vodafone cu σε cosmote wu σε δύο μέρες είπαν θα γίνει αλλά δεν έχουν sim . Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ποιο το επόμενο μου βήμα ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simosthe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

την βοηθεια σας...

Σε κινητο What’s Up για χρηση σε περιαγωγη ΕΕ τι πακετο δεδομενων βολευει για 4-5 ημερες???

Το Μy Internet δουλευει στην περιαγωγη???

 

Edit

Τελικα το Μy Internet δεν δουλευει στην περιαγωγη....

Η υπηρεσία COSMOTE My Internet δεν είναι διαθέσιμη κατά την Περιαγωγή για τους συνδρομητές Καρτοσυμβολαίου και για τους συνδρομητές Καρτοκινητής.

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Το Μy Internet δεν δουλεύει σε καρτοκινητά που βρίσκονται σε περιαγωγή

Δουλεύουν τα πάρε μοίρασε,

για 5 ημέρες πάρε το εβδομαδιαίο πακετο με 4 ευρώ που δίνει 1100ΜΒ σε περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Παρε στο 13897 να μάθεις τιν εξέλιξη τις φορητοτητας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω βρει και εγω αλλα ειπα μηπως υπαρχει καποια καλλίτερη επιλογη.

 

Ξερεις μηπως οταn λεει

Η ενεργοποίηση δεύτερου πακέτου μπορεί να γίνει μόνο εάν έχει καταναλωθεί το πρώτο.

τι εννοει το 1,1 GB η τα 3GB?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...