Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Καρτοσυμβόλαιο τα λεπτά προς όλους είναι ανά λεπτό και τα λεπτά προς Cosmote με ελάχιστο 3 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ την προσφορά εξαιρετική. Πολλά λεπτά προς Cosmote (ανώτερα των λεπτών προς What's Up), αρκετά MB και σίγουρα η διάρκεια των οποίων θα είναι 1 μήνα. Υπόψιν πως τον άλλο χρόνο, μειώνεται η διάρκεια του Reload It.

 

Τα λεπτά προς όλους μπορεί να μην είναι πολλά, ωστόσο η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 60 δευτερόλεπτα.

Εχω και φίλους που δεν ανήκουν στην Cosmote..... Εκεί τι θα γίνει αν χρειαστώ μηνύματα όμως; θα φεύγει κάρτα για επιπλέον πακέτο sms προς όλους κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος για τη διάρκεια? Καρτοσυμβόλαιο είναι.

 

Τα λεπτά προς Cosmote έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά και τα προς όλους του συγκεκριμένου 60 δευτερόλεπτα. Ναι είμαι σίγουρος.

 

Περισσότερα εδώ: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=BasicCharges_CC

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω και φίλους που δεν ανήκουν στην Cosmote..... Εκεί τι θα γίνει αν χρειαστώ μηνύματα όμως; θα φεύγει κάρτα για επιπλέον πακέτο sms προς όλους κάθε μήνα.

 

Εάν η πλειοψηφία των φίλων σου δεν ανήκει στην Cosmote, τότε δεν σε συμφέρει.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και εμεναε μου ήρθε το σμσ της προσφοράς των 13ε. Με τα 4ε τι μπορεις να αγορασεις; Για μένα προσωπικά πολύ λιγα τα mb.
100sms προς όλους για 30 ημέρες.

Όντως τα mb που δίνει δεν με βολεύουν ούτε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και φίλους που δεν ανήκουν στην Cosmote..... Εκεί τι θα γίνει αν χρειαστώ μηνύματα όμως; θα φεύγει κάρτα για επιπλέον πακέτο sms προς όλους κάθε μήνα.
Δεν αξίζει όπως έγραψα. Αν θες SMS με το πάρε δώσε έχεις για 9 μέρες όσα SMS θέλεις στο what's up. Και τα MB είναι πολύ λίγα για 1 μηνα όπως και τα λεπτά προς όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει όπως έγραψα. Αν θες SMS με το πάρε δώσε έχεις για 9 μέρες όσα SMS θέλεις στο what's up. Και τα MB είναι πολύ λίγα για 1 μηνα όπως και τα λεπτά προς όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα με βόλευε ένα πακέτο με ελάχιστα sms και λίγα λεπτά προς όλους για ένα μήνα! Είμαι παράλογη το ξέρω :D
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη στέλνετε sms, ε;

 

Ήμουν σίγουρος ότι με τη χρήση των Facebook Messenger και Viber, τα sms έχουν πεθάνει!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θα με βόλευε ένα πακέτο με ελάχιστα sms και λίγα λεπτά προς όλους για ένα μήνα! Είμαι παράλογη το ξέρω :D
Τα SMS είναι ένα θέμα για όλο το μήνα ναι. Θες 4 ευρώ για 100sms. Προτείνω το πάρε δώσε που είναι δωρεάν αλλά για 9 μέρες το μήνα. Σίγουρα δεν είναι τόσο βολικό όσο να έχεις όλο το μήνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη στέλνετε sms, ε;

 

Ήμουν σίγουρος ότι με τη χρήση των Facebook Messenger και Viber, τα sms έχουν πεθάνει!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εγώ προσωπικά μιλάω μόνο μέσω viber και messenger μιας κ έχω μόνιμα ίντερνετ έξω από το σπίτι. Το θέμα είναι όμως πως χρειάζομαι και λίγα sms προς όλους το μήνα γιατί υπάρχουν συγκενεις (σχετικά) μεγάλης ηλικίας που δεν ξέρουν από ίντερνετ αλλά ξέρουν να διαβάζουν sms.

 

Η θα τύχει μερικές φορές να είναι κάποιος φίλος έξω και να έχει ξεμείνει από data! Οπότε θα μιλήσω με SMS η κανονική κλήση θέλω δε θέλω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα SMS είναι ένα θέμα για όλο το μήνα ναι. Θες 4 ευρώ για 100sms. Προτείνω το πάρε δώσε που είναι δωρεάν αλλά για 9 μέρες το μήνα. Σίγουρα δεν είναι τόσο βολικό όσο να έχεις όλο το μήνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για 9? Πως νόμιζα ότι είναι για 3?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μια ερώτηση και απο εμένα θα γυρίσω το πάγιο που έχω με 28€ χωρίς την τωρινή αύξηση που θα πάρει και δίνει 1500 προς κοσμοτε/ 1gb 180 λεπτα / 180 sms και θέλω να το πάω σε κάρτα τι αξίζει κόσμο κάρτα η whats up ?
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά μιλάω μόνο μέσω viber και messenger μιας κ έχω μόνιμα ίντερνετ έξω από το σπίτι. Το θέμα είναι όμως πως χρειάζομαι και λίγα sms προς όλους το μήνα γιατί υπάρχουν συγκενεις (σχετικά) μεγάλης ηλικίας που δεν ξέρουν από ίντερνετ αλλά ξέρουν να διαβάζουν sms.

 

Η θα τύχει μερικές φορές να είναι κάποιος φίλος έξω και να έχει ξεμείνει από data! Οπότε θα μιλήσω με SMS η κανονική κλήση θέλω δε θέλω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για 9? Πως νόμιζα ότι είναι για 3?

3 πάρε δώσε επί 3 μέρες είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μια ερώτηση και απο εμένα θα γυρίσω το πάγιο που έχω με 28€ χωρίς την τωρινή αύξηση που θα πάρει και δίνει 1500 προς κοσμοτε/ 1gb 180 λεπτα / 180 sms και θέλω να το πάω σε κάρτα τι αξίζει κόσμο κάρτα η whats up ?

 

Whats Up πανε,με 10-15€ θα εισαι ενταξει για ολο τον μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Whats Up πανε,με 10-15€ θα εισαι ενταξει για ολο τον μηνα.

 

Τα 1500' προς Cosmote πως βγαίνουν με 10-15 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό από Cosmote. Αν είχε και ελάχιστα sms προς όλους θα ήταν τέλειο 003f78a21ac7cdbf1cf0fd02762120cc.jpg

 

Το ίδιο ακριβως μυνημα μου έστειλαν χτες το απόγευμα.νομίζω δεν αξίζει Έχει λιγα mb και λίγα λεπτά προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500' προς Cosmote πως βγαίνουν με 10-15 ευρώ?

 

Δεν βγαίνουν. Απλά συνήθεια είναι όποιος ρωτάει να απαντάμε κάνε το whatsup χωρίς να έχουμε καταλάβει καν τι ρωτάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

με έστειλαν από την cosmote πήρα να το γυρίσω σε κάρτα και μου λεέι έχει μονο το πακέτο 200 λεπτα προς όλους και 100mb μέ 6€ , είστε σίγουρος ότι θα σας φτάνουν ? Αυτό με έβαλε σε σκέψεις γιατί το πακέτο με 300 λεπτα και 500mb μου είπε ισχύει μόνο για τον δεκεμβριο.... Τι προτείνετε να το αφήσω ή να δω και σε καμία άλλη εταιρία ?

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μια ερώτηση και απο εμένα θα γυρίσω το πάγιο που έχω με 28€ χωρίς την τωρινή αύξηση που θα πάρει και δίνει 1500 προς κοσμοτε/ 1gb 180 λεπτα / 180 sms και θέλω να το πάω σε κάρτα τι αξίζει κόσμο κάρτα η whats up ?

 

Για μένα εφόσον μπορείς να διαπραγματευτείς μια καλή τιμή ανανέωσης μείνε σε αυτό. Εφόσον βέβαια χρειάζεσαι τα 1500' προς κοσμοτέ. Στο whatsup θα έχεις δωρεάν προς whatsup οποτε πρέπει να δεις ποσοι συνομιλητες σου το εχουν. Επισης μονο για τα sms θα θελεις 4€-8€ το μήνα ενώ τα πακέτα ομιλίας δίνουν συνδυαστικά ως 1000' προς wu και 300' προς ολους. Χοντρικά ενα εικοσαριπεντάρι το μηνα το υπολογίζω, μαζί με το ιντερνετ που καλύπτεται απο μπονους ανανέωσης κλπ.Δες εδώ τα πακέτα

https://www.whatsup.gr/el/services

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

 

με έστειλαν από την cosmote πήρα να το γυρίσω σε κάρτα και μου λεέι έχει μονο το πακέτο 200 λεπτα προς όλους και 100mb μέ 6€ , είστε σίγουρος ότι θα σας φτάνουν ? Αυτό με έβαλε σε σκέψεις γιατί το πακέτο με 300 λεπτα και 500mb μου είπε ισχύει μόνο για τον δεκεμβριο.... Τι προτείνετε να το αφήσω ή να δω και σε καμία άλλη εταιρία ?

Μαλλον για κοσμοκαρτα ειναι αυτα και οντως δεν σε φτανουν. Αλλά και του wu τα πακετα θα αλλάξουν στους επόμενους μηνες,χοντρικα βγαινουν οσα εγραψα πανω απο 20€.Δεν εχω την ευχαιρια αυτη τη στιγμη να δω και τα νεα πακετα για να στο υπολογισω ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο τελειώνει τέλος μαρτίου και σκέφτομαι να περιμένω μέχρι τότε . Το θέμα είναι πλέον έχουν αλλάξει οι περισσότεροι παρόχουν και τα 1500 δεν τα καταναλώνω ποτέ.Τα μηνύματα πρέπει να στέλνω 10 το μήνα βαριά 20 , το internet κατα βάση δεν το καταναλώνω εκτός και αν είμαι ταξίδι...Τι να πω έχω το σταθερό του σπιτιού μου και το μαγαζί μου σε αυτούς ελπίζω ότι ίσως δώσουν κάτι στην ανανέωση....
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβως μυνημα μου έστειλαν χτες το απόγευμα.νομίζω δεν αξίζει Έχει λιγα mb και λίγα λεπτά προς όλους

 

Αυτο που ειμαι κοντα στα 20 χρονια στην Cosmocarta με το ιδιο νουμερο και ΠΟΤΕ δεν μου ερχεται προσφορα σε μυνημα σαν αυτες που διαβαζω εδω παει να με τρελανει. Δεν μιλω και για τα μικροδωρα που δινει κατα περιοδους (Πασχα, καλοκαιρι κτλ). Τιποτα και ποτε. Αν δεν τα διαβαζα εδω μεσα θα ημουν στο σκοταδι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειμαι κοντα στα 20 χρονια στην Cosmocarta με το ιδιο νουμερο και ΠΟΤΕ δεν μου ερχεται προσφορα σε μυνημα σαν αυτες που διαβαζω εδω παει να με τρελανει. Δεν μιλω και για τα μικροδωρα που δινει κατα περιοδους (Πασχα, καλοκαιρι κτλ). Τιποτα και ποτε. Αν δεν τα διαβαζα εδω μεσα θα ημουν στο σκοταδι...

 

φιλε πρωτα το ειχα συμβολαιο κοσμοτε για πολλα χρονια απο το 2010 το εκανα κοσμοκαρτα και ειχα μια προσφορα με 10 ευρω 300 λεπτα προς ολουςκαι μου αφηνε το ποσο ολο μεσα στην καρτα μεχρι πριν 3μηνες που το γυρισα σε what up γιατι ηθελα και ιντερνετ με το 10αρικο που κανεις ανανεωση περνεις 1200 mb για ονλινε.τωρα βεβαια απο μαρτιο αλλαζουν χρεωσεις και ψαχνομαι παλι what up με 1500 και 1,5gb

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειμαι κοντα στα 20 χρονια στην Cosmocarta με το ιδιο νουμερο και ΠΟΤΕ δεν μου ερχεται προσφορα σε μυνημα σαν αυτες που διαβαζω εδω παει να με τρελανει. Δεν μιλω και για τα μικροδωρα που δινει κατα περιοδους (Πασχα, καλοκαιρι κτλ). Τιποτα και ποτε. Αν δεν τα διαβαζα εδω μεσα θα ημουν στο σκοταδι...

 

Το είπα και εγώ νωρίτερα. Αυτό το αβαντάρισμα της Cosmote στους νέους πελάτες και το γείωμα στους παλιούς είναι λόγος να σηκωθείς να φύγεις. Δεν μπορεί να σε πληρώνει ο πελάτης σου τόσα χρόνια και να κάνει τις ανανεώσεις του κλπ και να μην του δίνεις "κάτι" και να δίνεις τις προσφορές και τα προνομιακά ΜΟΝΟ σε νέους πελάτες. Δεν ξέρω αν με αίτηση φορητότητας "σφιχτούν" λίγο και δώσουν κάτι καλύτερο αν και σε σχετικό νήμα διάβασα πως απλά σε αφήνουν και φεύγεις και δεν ιδρώνει το αυτί τους.

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και εγώ νωρίτερα. Αυτό το αβαντάρισμα της Cosmote στους νέους πελάτες και το γείωμα στους παλιούς είναι λόγος να σηκωθείς να φύγεις. Δεν μπορεί να σε πληρώνει ο πελάτης σου τόσα χρόνια και να κάνει τις ανανεώσεις του κλπ και να μην του δίνεις "κάτι" και να δίνεις τις προσφορές και τα προνομιακά ΜΟΝΟ σε νέους πελάτες. Δεν ξέρω αν με αίτηση φορητότητας "σφιχτούν" λίγο και δώσουν κάτι καλύτερο αν και σε σχετικό νήμα διάβασα πως απλά σε αφήνουν και φεύγεις και δεν ιδρώνει το αυτί τους.

 

Ισχύει αυτό. Ο προηγούμενος αριθμός μου ήταν Cosmote και τον είχα 15 χρόνια!!! Πότε δεν ερχόταν προσφορές για μένα! Και τώρα που αλλάξα νούμερο (2 χρόνια περίπου) βλέπω αρκετές προσφορές. Βέβαια σιγά σιγά βλέπω ότι λιγοστεύουν οσο περνάει ο καιρός σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...