Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση:

ειχα κανει κατι αλλαγες στις προωθησεις μου και βλεπω οτι δεν εχω προωθηση οταν ειναι κατηλλειμενο (κανει σαν να μιλαει)

(ειμαι στο ιντερνετ π.χ. με mifi),

εκανα αντιγραφη και επικολληση τον ιδιο αριθμο στο "οταν ειναι κατηλλειμενο" και

τωρα ειδα οτι καλει, αλλα μηνυμα παλι δεν ηρθε,

τι πρεπει να κανω;

 

Δεν ξέρω τι έχεις κάνει στις προωθήσεις,όταν όμως έχεις την κάρτα στο mifi,η γραμμή δεν είναι κατελλειμένη,αν σε πάρει κάποιος θα καλεί κανονικά αλλά φυσικά δεν θα μπορείς να το δεις πουθενά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα, ευχαριστω!

 

βρηκα αυτο εντωμεταξυ:

https://www.cosmote.gr/pdf/COSMOTE_Tilefonitis.pdf

 

αλλα ειναι με τηλεφωνητη αυτα, που θα βρω να βαλω χωρις τηλεφωνητη;

Link to comment
Share on other sites

Αν θες βασικά να έχεις ειδοποίηση όταν σε παίρνει κάποιος,μόνο στην προώθηση οταν δεν απαντά θα εχεις κάποιο αποτέλεσμα. Κάθε προώθηση έχει δικό της αριθμό οπότε δεν μπορείς να πάρεις από άλλο είδος προώθησης και να τον αντιγράψεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς τηλεφωνητη ειναι τα ιδια αλλά η προώθηση ειναι στο 69753...

Link to comment
Share on other sites

εδω τα γραφει ολα:

https://filiatranews.blogspot.gr/2009/10/blog-post_5131.html

 

το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι απο φορητοτητα (ο αρθμος μου ξεκιναει απο 693),

δοκιμασα 693547 αλλα δεν δουλευει..

697547 βγαινει το σωστο μηνυμα, αλλα σε δυο αποπειρες που εκανα δεν εστειλε μηνυμα ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Ανασταση!!!! Μολις ενεργοποιηθηκε το wifi calling σε whats up για τους κατοχους iPhone. Απλα στελνεις sms στο 1333 γραφοντας wificall
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν στην μιση τιμη η προσφορα αυτη...παλι δεν θα εφταινε την περσινη προσφορα του dataκαλοκαιρου.

 

ΥΓ στο Ζ2 θα ερθει αραγε το volte;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο με 15 GB με 9.90€ πρέπει να είναι για συμβόλαια.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 15 γιγα με 9.90 για 1 μηνα. Απλά δεν εχουν ενημερωσει τα site και το app πλήρως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το πακέτο με 15 GB με 9.90€ πρέπει να είναι για συμβόλαια.

 

Ναι ακυρο δικιο εχεις για συμβόλαια είναι. Το εχει στο spametouskanones.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...δέν ξέρω άν έχει ειπωθεί αλλα μόλις είδα αρκετές αλλαγές στα πακέτα wu...π.χ. στο combo call them all μέχρι 31.08 δίνουν ΚΑΙ 300ΜΒ + 300ΜΒ για ένα φίλο!!!Το αρνητικό είναι ότι είναι ΜΟΝΟ για ΜΙΑ μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα, ευχαριστω!

 

βρηκα αυτο εντωμεταξυ:

https://www.cosmote.gr/pdf/COSMOTE_Tilefonitis.pdf

 

αλλα ειναι με τηλεφωνητη αυτα, που θα βρω να βαλω χωρις τηλεφωνητη;

 

Αφενός, μπορείς να τα ζητήσεις από την εξυπηρέτηση πελατών.

Αφετέρου, σχεδόν σίγουρα (διορθώστε με εάν κάνω λάθος) δεν μπορείς να έχεις ειδοποίηση όταν είσαι κατειλημμένος και σε καλούν, αλλά έχεις απενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κι εγώ φορητοτητα στην Cote (wu) κυρίως για το σήμα της προερχόμενος από Wind (καταλαβαίνετε) και εδώ και 2 με 3 ημέρες έβλεπα μέχρι 3G+ (έτσι γράφουν τα lg). Αρχίζω να υποψιάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά. Λέω κοίτα να δεις που θα θέλουν ξεχωριστή ενεργοποίηση. Γκουγκλαρω για λίγο, στέλνω σμσ 4G στο 1333 και ω του θαύματος έχετε μου γράφουν 4G πλέον. Κάνω επανεκκίνηση και όντως είμαι με 4G & 4G+.:D

 

Γιατί δεν το ενεργοποιούν αυτόματα δεν μπορώ να καταλάβω;;; :blink:

 

Στον Γερμανό (ο οποίος είναι για πολλά συχτήρια) μόνο να μου ζητήσει τα ευρώ της φορητοτητας ήξερε. Και αυτό αν δεν τους έπαιρνα τηλ ακόμα θα περίμενα να μου πουν για την ενεργοποίηση της φορητοτητας. (στις 4 ημέρες τους κάλεσα εγώ) :mad:

 

Κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος από κάλυψη σήματος και προσφερομενων πακέτων.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αν το εχεις πει νωριτερα,30 ευρω πληρωσες ε? και δεν μπηκανε στο λογαριασμο σου ως υπολοιπο αυτα?
Link to comment
Share on other sites

30 λέω και κλαίω. Χα χα χα χα

 

Θα μου βάζουν 120 λεπτά προς όλους για 3 ημερολογιακους μήνες. Δηλ ενεργοποιήθηκε 25 Ιουλίου ...31 Ιουλίου πάει ο πρώτος μήνας. Κοινώς κοροϊδία.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αν το εχεις πει νωριτερα,30 ευρω πληρωσες ε? και δεν μπηκανε στο λογαριασμο σου ως υπολοιπο αυτα?

 

Ναι: ΔΕ μπαίνουν πια: 30€ η φορητότητα σε καρτοκινητό Cosmote και 0€ μέσα. Μόνο 120' όλους για 3 μήνες κάθε 1η του μηνός.

Πιθανόν @elteo να πάρεις τα 120΄και 1η Οκτώβρη....ΑΝ αυτό σε κάνει να χαίρεσαι....!!!

 

Να θυμίσω το ραγδαία εξελισσόμενο ιστορικό χρεώσεων στη φορητότητα σε καρτοκινητό Cosmote:

 

1) Τέλη Μάρτη-αρχές Απρίλη 2017: Μεταβατικό στάδιο από 0€ σε 25€ και τα 25 στην κάρτα.

2) Αρχές Μάη 2017: 25€ και τα 20€ μέσα και 120΄κάθε μήνα για 3 μήνες.

3) Αρχές Ιούνη 2017: 30€ και τα 25 μέσα και 120΄για 3 μήνες.

και

4) Τέλη Ιούνη: 30€ και τίποτα μέσα και 120΄

 

Δεν νομίζω ότι έχει άλλο "παρακάτω"!! Εδώ "σταματάμε".....Ή όχι;.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

30 λέω και κλαίω. Χα χα χα χα

 

Θα μου βάζουν 120 λεπτά προς όλους για 3 ημερολογιακους μήνες. Δηλ ενεργοποιήθηκε 25 Ιουλίου ...31 Ιουλίου πάει ο πρώτος μήνας. Κοινώς κοροϊδία.

 

Συγγνώμη, 30€ δεν είναι το κόστος και τα 10-20 μπαινουν ως υπόλοιπο; Τίπτοα δεν δίνουν;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος από εσάς να μας πεί με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ότι η προσφορά "Συνδεση What's up με αποκλειστικό πακέτο 1500' & 1.5 gb για ένα μήνα μόνο με 8.5 ευρώ" είναι για "πάντα", και ότι πρόκειτε για διαφορετική προσφορά από αυτή που στέλνει η Cosmote ακόμη και σε αριθμούς Cosmokarta με διάρκεια 6 μήνες και τις ίδιες παροχές. Εχω μπερδευτεί και επειδή ήμουν πολλά χρόνια στην Wind όλα μου φαίνονται "ύποπτα"
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος από εσάς να μας πεί με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ότι η προσφορά "Συνδεση What's up με αποκλειστικό πακέτο 1500' & 1.5 gb για ένα μήνα μόνο με 8.5 ευρώ" είναι για "πάντα", και ότι πρόκειτε για διαφορετική προσφορά από αυτή που στέλνει η Cosmote ακόμη και σε αριθμούς Cosmokarta με διάρκεια 6 μήνες και τις ίδιες παροχές. Εχω μπερδευτεί και επειδή ήμουν πολλά χρόνια στην Wind όλα μου φαίνονται "ύποπτα"

 

Εγώ νομίζω ότι (κι με αυτό το 1500άρι το αποδεικνύει η Cosmote) "το πάει καλά το παραμύθι"....

 

2 να πω:

1) Τρέεεεξτε Ομόνοια κλπ να πάρετε (ειρωνικά),.

2) Να "δούμε" και την κατάληξη (δλδ που το πάει: Σε όσους πιστεύουν "ανταγωνισμός σπάει το κ@....)

 

Ξέρω ότι δε γίνεται κατανοητό αυτό που γράψω μόλις τώρα: "Δείτε λίγο και τη λειτουργική ερμηνεία του πράματος" (Πού το πάν€: Όχι τυχαίο το € αντί για ε) και αφήστε τις αιτιακές ερμηνείες ("Θα πάω εκεί, Θα κάνω αυτό. Μετά έτσι Και στο τέλος γουβέτσι").

 

Τα ως τωρα δείγματα αναδεικνύουν καθαρότατα τη λειτουργική ερμηνεία του "πράματος". Για όποιον ξέρει να τα "διαβάζει", βέβαια: Που ποτέ δε μας το έμαθαν στο σχολείο, ούτε στη δουλειά, αλλά μόνο την αιτιακή ερμηνεία, που δεν "οδηγεί" πουθενά: Σα να βολοδέρνουμε στους "δρόμους", μη κατέοντας που "πάμε"!!

Οι εταιρίες ψιλιξέρουν καλύτερα από μας (που το "πάνε")

 

Αιτιακά, εγώ, δε θα'δινα ποτέ 8,5€ και 1δις λεπτά να είχε για 1 μήνα...Εσείς..τρέξτε...Άλλωστε ...πού θα βρείτε φθηνότερα; ΟΚ: Δεκτόν.:)

 

Υ.Γ.> Ααα δε σου απάντησα: Τπτ δεν είναι "για πάντα"..Έτσι σου "δείχνουν" τα ως τώρα δείγματα; πάω πάσο...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα της περιαγωγής. Βρίσκομαι στη Σκωτία.

 

Αρχικά, ενεργοποίησα το φοιτητικό με τα 1,000' προς όλα τα δίκτυα και έκανα κλήση προς Ελλάδα και χρεώθηκα από το υπόλοιπο μου.

Με το vodafone φοιτητικό xclusive5, όχι μόνο καταναλώνονται τα λεπτά προς όλους για κλήσεις προς Ελλάδα αλλά και για κλήσεις προς UK.

Δοκιμασμένο!

 

Σχετικά με το σήμα 4G. Πρέπει να συνδεθούμε στο δίκτυο της ΕΕ. Παρόλου που έχω συνδεθεί, δεν πιάνω 4G σε S6. Αντιθέτως, άλλος χρήστης what's up με J5 2016 πιάνει κανονικά 4G. Δοκίμασα τη κάρτα SIM μου στο J5 και πάλι Η+ πιάνει το πολύ. Άρα είναι θέμα της κάρτας SIM μου (nanoSIM). Στην Ελλάδα πιάνω κανονικά 4G/4G+.

 

Ακούω σχόλια, λύσεις και για τα 2 θέματα μου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι (κι με αυτό το 1500άρι το αποδεικνύει η Cosmote) "το πάει καλά το παραμύθι"....

 

2 να πω:

1) Τρέεεεξτε Ομόνοια κλπ να πάρετε (ειρωνικά),.

2) Να "δούμε" και την κατάληξη (δλδ που το πάει: Σε όσους πιστεύουν "ανταγωνισμός σπάει το κ@....)

 

Ξέρω ότι δε γίνεται κατανοητό αυτό που γράψω μόλις τώρα: "Δείτε λίγο και τη λειτουργική ερμηνεία του πράματος" (Πού το πάν€: Όχι τυχαίο το € αντί για ε) και αφήστε τις αιτιακές ερμηνείες ("Θα πάω εκεί, Θα κάνω αυτό. Μετά έτσι Και στο τέλος γουβέτσι").

 

Τα ως τωρα δείγματα αναδεικνύουν καθαρότατα τη λειτουργική ερμηνεία του "πράματος". Για όποιον ξέρει να τα "διαβάζει", βέβαια: Που ποτέ δε μας το έμαθαν στο σχολείο, ούτε στη δουλειά, αλλά μόνο την αιτιακή ερμηνεία, που δεν "οδηγεί" πουθενά: Σα να βολοδέρνουμε στους "δρόμους", μη κατέοντας που "πάμε"!!

Οι εταιρίες ψιλιξέρουν καλύτερα από μας (που το "πάνε")

 

Αιτιακά, εγώ, δε θα'δινα ποτέ 8,5€ και 1δις λεπτά να είχε για 1 μήνα...Εσείς..τρέξτε...Άλλωστε ...πού θα βρείτε φθηνότερα; ΟΚ: Δεκτόν.:)

 

Υ.Γ.> Ααα δε σου απάντησα: Τπτ δεν είναι "για πάντα"..Έτσι σου "δείχνουν" τα ως τώρα δείγματα; πάω πάσο...

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά χαζός ώστε να μην καταλάβω τι ακριβώς θέλεις να πείς με αυτά που έγραψες.

Πάντως σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.

Επίσης το ότι κάποιοι χρειάζονται για επαγγελματικούς λόγους αυτα τα 1500' αφού έχουν πετάξει δεκάδες χιλιάδες ευρώ σε συμβόλαια όλα αυτά τα χρόνια, δεν μπορεί να είναι κάτι για το οποίο μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά χαζός ώστε να μην καταλάβω τι ακριβώς θέλεις να πείς με αυτά που έγραψες.

Πάντως σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.

Επίσης το ότι κάποιοι χρειάζονται για επαγγελματικούς λόγους αυτα τα 1500' αφού έχουν πετάξει δεκάδες χιλιάδες ευρώ σε συμβόλαια όλα αυτά τα χρόνια, δεν μπορεί να είναι κάτι για το οποίο μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον.

 

Αν τα δείγματα (του ποιοί το ζητάνε πχ εδώ myphone) σου "δείχνουν" ότι ΟΛΟΙ είναι "κάποιοι χρειάζονται για επαγγελματικούς λόγους αυτα τα 1500' ",

Πάω πάσο...

 

Πολλά να'ν€ κι ό,τι να'ναι.....ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...