Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, ειμαι κατοχος συνδεσης cosmote και θελω να το γυρισω σε καρτοτηλεφωνο,

Με ενδιαφερει να εχω ομιλια προς ολους περιπου 300-400', sms περιπου 700, ή αντι για sms, 1gb δεδομενα να μιλαω μεσω viber.

Υπαρχει καποιο πακετο περιπου με αυτα τα δεδομενα, μεχρι 12€?

Θα προτιμουσα να μην μπω στην διαδικασια να παρω και 2η sim.

Ευχαριστω..

 

Εδώ: https://www.whatsup.gr/el/services , μπορείς να δεις αναλυτικά τα πακέτα που προσφέρει το What's Up της Cosmote.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πριν γραψω, εννοειτε οτι μπηκα στον παραπανω συνδεσμο και ειδα τι εχει η cosmote,αλλα δεν με βολευει κατι, ελεγα μηπως ξερει καποιος κατι παραπανω να με βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Αν θες 700sms προς όλους δύσκολα θα βρεις στα επίσημα πακέτα οποιασδήποτε καρτοκινητής σε λογική τιμή.Το 1gb οκ παλεύεται.Μονη λύση σε λογική τιμή ειναι να πας σε wind f2g και να ψάξεις για νέο αριθμό με την φοιτητική-ειδική προσφορά που δίνει με 8.5€ 1500' και 1500sms προς όλους και 1.5gb internet έστω και ανα 25 ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Αν θες 700sms προς όλους δύσκολα θα βρεις στα επίσημα πακέτα οποιασδήποτε καρτοκινητής σε λογική τιμή.Το 1gb οκ παλεύεται.Μονη λύση σε λογική τιμή ειναι να πας σε wind f2g και να ψάξεις για νέο αριθμό με την φοιτητική-ειδική προσφορά που δίνει με 8.5€ 1500' και 1500sms προς όλους και 1.5gb internet έστω και ανα 25 ημέρες

 

Δεν δινει 1500 sms... Μονο λεπτα και ίντερνετ δινει οπότε οχι ουτε η φοιτητική/ειδική προσφορά της Wind θα βολέψει τον φιλο

Link to comment
Share on other sites

Με βολευει παιδια, απλως ελεγα να μην χρειαζστει να αγορασω αλλο κινητο που να εχει 2 sim, αλλα να μεινω με αυτο που εχω και απως να το μετατρεψω απο συνδεση, σε καρτα.

Δεν με ενδιαφερουν τα sms, αν εχω πολλα mb...

Link to comment
Share on other sites

Με βολευει παιδια, απλως ελεγα να μην χρειαζστει να αγορασω αλλο κινητο που να εχει 2 sim, αλλα να μεινω με αυτο που εχω και απως να το μετατρεψω απο συνδεση, σε καρτα.

Δεν με ενδιαφερουν τα sms, αν εχω πολλα mb...

Μόνο αν μπορείς να κάνεις φοιτητικό WU με 7€ θα έχεις 1200 λεπτά 1200 SMS και 1 GB ίντερνετ

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάλλεται μέχρι νεωτέρας η ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και θα ισχύει το μέχρι πρότινος, δηλαδή από 5€.

Αφορά καταστήματα Cosmote

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ενεργοποιήθηκαν προχθες 4γραμμες σε whatsup με φορητοτητα απο οικογενειακο συμβολαιο Vodafone. Στο καταστημα Γερμανος ειχα ζητησει οι 2 απο τους 4 αριθμους να γινουν frog αλλα βλεπω ολες ακομη παραμενουν whatsup.

Πρεπει να επιστρεψω στο καταστημα ή γινεται αυτοματα η αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτόματα,συνήθως αυτο κανουν τα πανε σε wu και μετα χρειαζονται 3 ευρω (αλλαγη πακετου για να γινουν φρογκ). Καλύτερα μπες στην σελιδα της κοσμοτε και κατω δεξια εκει που εμφανιζει callback ζητα να σε παρουν πίσω δωρεάν. Εξηγησε τους τι ειχες αιτηθει και ζητα να πιστωθουν 3 ευρω για να κανεις αλλαγη σε φρογκ μετα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητικό What's Up από τις 29 Μαρτίου. Είχα την προσφορά με τους πρώτους 3 μήνες, δώρο το πακέτο των 5€.

 

Χτες μου μπήκε το δώρο και για 4ο μήνα!! Τι έπαθε, χάλασε;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να στο διορθώσουν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να στο διορθώσουν.

 

Εντάξει, αν μου δώσουν το πακέτο δωρεάν για μερικούς μήνες ακόμα, μέχρι να δουν ότι υπάρχει bug, δε με "χαλάει" κιόλας... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος θα βάλω από το ιντερνετ 30 ευρώ σε αριθμό wu(33 θα γίνουν) και όσες μέρες είμαι στο εξοχικό θα ενεργοποιώ καθημερινά 1GB με 1 ευρώ για 1 ημέρα πλην του ΣΚ όπου θα ενεργοποιώ το giga sk με 2 ευρώ 3GB για το ΣΚ.Θα τη βγάλω πολύ φτηνότερα από πέρσυ που έδινα 30 ευρώ τα 5GB για το ιντερνετ on the go!Τέλος θα βάλω και το after dark 10 GB με 5 ευρώ για το βράδυ 10 με 8!Θα το κάνω σποτ το κινητό και όλα καλά!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος θα βάλω από το ιντερνετ 30 ευρώ σε αριθμό wu(33 θα γίνουν) και όσες μέρες είμαι στο εξοχικό θα ενεργοποιώ καθημερινά 1GB με 1 ευρώ για 1 ημέρα πλην του ΣΚ όπου θα ενεργοποιώ το giga sk με 2 ευρώ 3GB για το ΣΚ.Θα τη βγάλω πολύ φτηνότερα από πέρσυ που έδινα 30 ευρώ τα 5GB για το ιντερνετ on the go!Τέλος θα βάλω και το after dark 10 GB με 5 ευρώ για το βράδυ 10 με 8!Θα το κάνω σποτ το κινητό και όλα καλά!!

 

Μιλας για το giga day στις καθημερινες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το 1.2gb με 6 ευρω ισχύει ακομη?

Γιατι αναφερει για ενεργοποιήσεις μεχρι 30/6

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Iσχυει ακομη ενας φιλος μου το ενεργοποιησε χθες μπροστα μου και κανενα προβλημα μαλλον θα ξεχασαν να ανανεωσουν τις ημερομηνιες προβλεπω οτι θα ισχυσει και τον αυγουστο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα λίγο βοήθεια από τους συμφορουμίτες ειδικούς, γιατί με αυτά που διαβάζω από το ίντερνετ και με αυτά που λένε στην cosmote δεν βγάζω άκρη. Αυτή τη στιγμή έχω συμβόλαιο (εταιρικό) στην cosmote με 4 νούμερα. Επειδή πληρώνω υπερβολικά πολλά, ειδικά λόγω χαμηλής χρήσης στα δύο από τα τέσσερα κινητά, θα ήθελα να τα κάνω όλα καρτοκινητά. Οι απαιτήσεις είναι οι εξής:

  • Θα ήθελα το καθένα από τα κινητά να μιλάει φθηνά με τα υπόλοιπα
  • Τα 2 από τα 4 κινητά χρησιμοποιούν αρκετά το ίντερνετ (1 gb το μήνα πιστεύω είναι καλά)
  • Τα άλλα 2 από τα 4 κινητά δεν χρησιμοποιούνται συχνά γενικά (απλά δέχονται κλήσεις), και θέλω να μην βάζω κάρτα συχνά
  • Πέρα από την μεταξύ τους επικοινωνία τα κινητά δεν κάνουν πολλές κλήσεις προς άλλα κινητά ή σταθερά (και αυτά που κάνουν είναι αυτά που είπα ότι χρειάζονται και το ίντερνετ)
  • Δεν υφίσταται θέμα φοιτητικού πακέτου

 

Βλέπω ότι η cosmote έχει ως επιλογές cosmoκάρτα, whatsup και frog. Και τα τρία δεν μου φαίνονται πολύ ελκυστικά η αλήθεια είναι. Εσείς τι θα προτείνατε;

 

Μία άλλη ερώτηση. Κοιτάζοντας όλα τα πακέτα από όλες τις εταιρίες, βλέπω ότι η Wind φαίνεται να είναι καλύτερη. Ένας λόγος είναι ο εξής (ας μου πει κάποιος που ξέρει). Βλέπω ότι στην Q μπορώ να χρησιμοποιώ το whatsapp ακόμα κι αν δεν έχω δεδομένα διαθέσιμα για να επικοινωνώ (εκτός wifi). Ισχύει αυτό; Γιατί αν ισχύει, θα μπορούσα ίσως να μεταβώ σε Q και να μιλάμε όλοι με whatsapp. Το κόστος βέβαια είναι μεγάλο (30 ευρώ η μεταφορά βλέπω) και δεν ξέρω αν γίνεται εύκολα η μεταφορά (γνωρίζει κάποιος πόσο εύκολη/γρήγορη είναι η διαδικασία; ).

 

Επειδή πάντως το δίκτυο της cosmote είναι καλύτερο σε μερικά μέρη που βρίσκομαι θα ήθελα καταρχάς να ακούσω ποια είναι η άποψη σας για την καλύτερη λύση για τα θέλω μου μέσα από τα προγράμματα της. Όποιος βέβαια ξέρει να μου πει και για την Q (ή άλλα πακέτα) θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

 

Ευχαριστώ

Edited by nifmid
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σε συμφερει το whatsup (600'προς wu + 100mb με 6 ευρώ ή 400' προς wu και 200' προς ολους με 7 ευρώ,ενω με online ανανέωση παίρνεις 500mb για 15 μέρες και 500mb για 1 μηνα. Τα υπολειπόμενα mb αθροιζονται και ανανεώνονται με τα καινούργια που παίρνεις με νεα ανανέωση ή αγορά νέου πακέτου ίντερνετ πριν τη λήξη τους.

Το φρογκ επισης δινει αφθονο χρόνο προς το ίδιο πακέτο. 600'προς φρογκ με ανανέωση από 5 ευρώ και επιπλέον 1 γιγα με ανανέωση από 10 ευρώ.Για ίντερνετ μεχρι στιγμής έχει 4 γίγα με 4.44 ευρώ. Ενω για χρόνο προς όλους 60' με 3 ευρώ (σχεδόν κάθε 2η εβδομάδα δίνεται προσφορά με 120' με 3 ευρώ).

Για τα νούμερα που δεν έχουν ανάγκη πολλής χρήσης,5 ευρώ το τρίμηνο είναι αναγκαία για να μη χάνεται το υπόλοιπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς για το φρογκ να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θεμα. Όπως επίσης και για την q.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το πακέτο 400 προς what's up 100 προς όλους και 100mb για 1 μηνα αλλά δεν το έχουν στην εφαρμογή μόνο στο 1330 πατώντας 8 για αλλα συνδιαστικα πακέτα. Είναι το καλύτερο πιστεύω. Μην ξεχνάτε και το πάρε μοίρασε που δίνεται 300 mb σε άλλα παιδιά και 100mb για σας για ένα μήνα και προστίθονται αυτά κάθε μήνα που σας στέλνει κάποιος η στέλνετε εσείς.

 

Εχω να βάλω πακέτο MB 4 5 μήνες εκτός από το after dark που έβαλα πριν λίγες μέρες και έχω αρκετά MB και τρώω και μάθε μήνα ένα σωρό. Σχεδόν κανείς δεν γνωρίζει το πάρε μοίρασε. Όποιο κινητό what's up περνω τα στέλνω όλα σε μένα και δεν έχω θέμα με δεδομένα.

 

2de25862c5d914eb0d0b64d9da0422ef.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν και πως γίνεται η διαχείριση ενός απομακρυσμένου whats up ?

Θα αφήσω ένα παλιό κινητό μου στο εξοχικό και θέλω να του ενεργοποιώ κάθε μήνα ένα πακετάκι δεδομένων για να μπορώ να χρησιμοποιώ την warden cam η οποία, εκτός από το ρόλο απομακρυσμένης κάμερας, λειτουργεί και σαν motion detector στέλνοντας email μόλις πιάσει κίνηση. Για αυτό το email όμως χρειάζονται δεδομένα και δε μπορώ να τρέχω εκεί κάθε μήνα να τα ενεργοποιώ...

Στις άλλες δύο εταιρίες είναι πολύ απλά τα πράγματα, αλλά μέσα στο εξοχικό δεν έχουν σήμα. Δε μπορεί να είναι τόσο πίσω η cosmote στο συγκεκριμένο τομέα, ώστε να χρειάζομαι τη συσκευή στο χέρι, μόνο και μόνο για να ενεργοποιήσω ένα πακέτο...

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη του whats up γίνεται αυτο που θες.

Εκτος αν καταλαβα λαθος

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη του whats up γίνεται αυτο που θες.

Εκτος αν καταλαβα λαθος

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Καλά κατάλαβες, αλλά πως μπορώ να βάλω και το δεύτερο whats up αριθμό στην εφαρμογή στο κινητό μου ? Δε βρήκα πουθενά τρόπο να προσθέσω και δεύτερο νούμερο.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...