Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100% όχι :)

Ισχύει και για frog το ίδιο; Από κοσμοκάρτα εννοώ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Υπάρχει δυνατότητα να έχεις ενημέρωση με sms σε κοσμοκάρτα όταν το τηλέφωνο είναι κατειλημμένο για το ποιος σε κάλεσε εκείνη τη χρονική στιγμή; (χωρίς τηλεφωνητή και χωρίς αναμονή κλήσεων)

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λιγο γιατι η γυναικα γκρινιαζει με την wind αλλα ευτυχώς της εχω βαλει δυο καρτες και εχει και whatsup.

Για πειτε τωρα για 1GB και 200" σε ολους και επιπλέον για κλησεις σε whatsup ποσα λεφτα να καταθεσω;

 

Στη wind εβαζα το blender που τα χε ολα μεσα και την εβγαζα καθαρη.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λιγο γιατι η γυναικα γκρινιαζει με την wind αλλα ευτυχώς της εχω βαλει δυο καρτες και εχει και whatsup.

Για πειτε τωρα για 1GB και 200" σε ολους και επιπλέον για κλησεις σε whatsup ποσα λεφτα να καταθεσω;

 

Στη wind εβαζα το blender που τα χε ολα μεσα και την εβγαζα καθαρη.

1gb θα πέρνει δώρο μόλις βάλεις 10αρα κάρτα με χρεωστικη. 500mb για 15 μέρες και 500 για 1 μηνα. Συν 100mb από το πάρε μοίρασε και 3 100αρια για να στειλει σε άλλους. Για 200 προς όλους και 400 προς what's up δίνεις 7 ευρω. Έχει και με 6 ευρώ 100 προς όλους 400 προς whats up και 100mb για 1 μηνα. Αλλά δεν το έχει στην εφαρμογή μόνο στο 1330 στα άλλα συνδυαστικά πακέτα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι 1gb για το μηνα 500+500 μου φτανουν οποτε μονο για ομιλία θα βαλω πακετο.

Παλι καλα γιατι τα υπολογιζα πανω απο 10€ για δυο πακετα ομιλία και νετ.

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι 1gb για το μηνα 500+500 μου φτανουν οποτε μονο για ομιλία θα βαλω πακετο.

Παλι καλα γιατι τα υπολογιζα πανω απο 10€ για δυο πακετα ομιλία και νετ.

Βασικά 7 ευρω θα σου βγαίνει μιας και για ίντερνετ 1gb φτάνει.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λιγο γιατι η γυναικα γκρινιαζει με την wind αλλα ευτυχώς της εχω βαλει δυο καρτες και εχει και whatsup.

Για πειτε τωρα για 1GB και 200" σε ολους και επιπλέον για κλησεις σε whatsup ποσα λεφτα να καταθεσω;

 

Στη wind εβαζα το blender που τα χε ολα μεσα και την εβγαζα καθαρη.

 

Βαζεις απο το whats up app ή απο το m.whatsup.gr 400' προς Whats Up και 300' προς ολους με 7€ και παιρνεις 500MB απο την ανανεωση και αλλα 500 απο ονλαιν/καταστημα.

Θα βαλεις 10€ με καρτα ή σε μαγαζι και τελειωνει η υποθεση.Υπ οψην

εχει και 500Mb απο το παρε καβατζα για 1 ωρα δυο φορες το μηνα και αμα μια μερα δεν θα εχει wifi κοντα της βαζει 1Gb/1€ για 24 ωρες.Χωρια τα 100Mb για να δωσει σε 3 νουμερα whats up με διαρκεια ενα μηνα και παιρνει αμα βαλει το 1ο νουμερο και αυτη 100MB.Δεν τελειωνουν τα MB αρκει να ειναι με 3G και οχι Youtube ή Instagram,βιντεο στο FB και radio μεσω ιντερνετ.Εγω με 1GB το μηνα και whats up δεν ανοιξα 4G,Youtube και βιντεο σε fb.Αλλα ζοριστικα με το

instagram.Τα καταναλωνει σαν νερο αμα μπεις να δεις 1-2 φωτογραφιες.

Τα γραφω απο προσωπικη εμπειρια αλλιως ας βαζει 300' προς ολους και 200 σε Wind/Q με 6€ (7€ θελει καρτα να βαλεις) και το whats up να γινει frog και να βαζει με 5€ καρτα 4Gb με 4,44€ για ολο το μηνα.Δοκιμαστε ενα μηνα με το whats up και 10€.Αμα δεν φτασουν κανε αυτο που γραφω με το φρογκ.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εκει που κατά την γνώμη μου θα δει διαφορά κάποιος σε μετάβαση απο f2g σε wu (εξαιρώντας το γεγονός ότι τα λεπτά του wu ειναι μόνο προς wu ενώ του f2g προς όλη την wind/q που σε κάποιον μπορει να μην χρειάζονται) ειναι με τα sms προς όλους σε σχέση με το f2g.πχ Στο f2g όταν το ειχα βασικό νούμερο για τα λιγα sms που χρειαζόμουν μια στο τόσο έπαιρνα τα 20/βδομάδα απο τα log n win bonus.Στο wu δεν έχω βρει ή δεν υπάρχει κάτι ανάλογο?
Link to comment
Share on other sites

Εκει που κατά την γνώμη μου θα δει διαφορά κάποιος σε μετάβαση απο f2g σε wu (εξαιρώντας το γεγονός ότι τα λεπτά του wu ειναι μόνο προς wu ενώ του f2g προς όλη την wind/q που σε κάποιον μπορει να μην χρειάζονται) ειναι με τα sms προς όλους σε σχέση με το f2g.πχ Στο f2g όταν το ειχα βασικό νούμερο για τα λιγα sms που χρειαζόμουν μια στο τόσο έπαιρνα τα 20/βδομάδα απο τα log n win bonus.Στο wu δεν έχω βρει ή δεν υπάρχει κάτι ανάλογο?

 

100 sms με 4€ εχει νομιζω,στα sms choice εχει επιλογη.Εγω εφοσον εχει δικαρτο το παιδι πιο πανω προτεινω F2G για λεπτα και τα sms μαζι με φρογκ και 4GB με 5€ καρτα.Και το

λεω απο προσωπικη εμπειρια γιατι τα ειχα και τα 2.Εγω εκανα το CU και τη βγαζω καθαρη με 10€.Τα ιδια με το Whats Up παιρνω.Ενα μειον ειναι τα πακετα ιντερνετ για μια μερα ή το σκ.

Αλλα μαζευω τα λεπτα και παιρνω 1+1 για καφε.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα κανονικά πακέτα τα γνωρίζω.Ελεγα μήπως υπήρχε κάτι να δίνει έστω και 10sms δωρεάν ανά εβδομάδα.Ξέρω και τα προγράμματα μέσω ιντερνετ που στέλνεις sms πχ do sms αλλά μερικές φορές κολλάνε και το sms αργεί πολύ ώρα να φτάσει και άμα το βιάζεσαι είναι θέμα..
Link to comment
Share on other sites

δινει sms προς wu με το reload για 7 μερες μετα την ανανεωση αλλα προς ολους συνηθως οχι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτή η λύση.

Βέβαια με ισχύ 2 μέρες και περιορισμό 3 φορές το μήνα.

01bc8d1b88e15c0525527399dc7ae753.jpg

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο 25€ η φορητότητα άμα θες να δεις ανεπανάληπτες ταχύτητες στο ανεπανάληπτο πράσινο δίκτυο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο 25€ η φορητότητα άμα θες να δεις ανεπανάληπτες ταχύτητες στο ανεπανάληπτο πράσινο δίκτυο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πως το ξερεις?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο 25€ η φορητότητα άμα θες να δεις ανεπανάληπτες ταχύτητες στο ανεπανάληπτο πράσινο δίκτυο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κεραταδες μεγαλοι,προσπαθουν να βγαλουν λεφτα επειδη επεσαν τα συμβολαια.Μονο για καλυψη κραταω τη Cosmote,αλλα η Wind σηκωνει συνεχεια 4G.Απο το καλοκαιρι στη πιερια οπου ειχα 3G εξω μονο,θεματα στη χωρητικοτητα και 4G ραδιοφωνο με 800αρα.Ξανθη σερνοταν ασχημα και στη ΔΕΘ με προβληματα στο 3G και το 4G λογω κοσμου.Χωρια οτι χρυσοπληρωνω ενα δικτυο το οποιο δεν μπορει ειδικα το καλοκαιρι να σηκωσει τη κινηση στην επαρχια.Η καλυψη στο γεωγραφικο επιπεδο ειναι ισαξια με της Wind.Απο τη δικια μου εμπειρια με Cosmote/Wind η μια απο τις 2 εχει σημα οπου και να πας αν οχι και οι 2.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η μπλε έχει χρέωση 30€ για να κάνεις απο f2g σε q που είναι και το ίδιο δίκτυο και δε θα έβαζε και η cosmote αντίστοιχη χρέωση απο φορητότητα άλλου δικτύου ή μετατροπή συμβολαίου?Αν και στην cosmote προς το παρόν φυσικά,η αντίστοιχη μεταφορά στα πακέτα καρτοκινητής κοστίζει 3€.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ η μπλε έχει χρέωση 30€ για να κάνεις απο f2g σε q που είναι και το ίδιο δίκτυο και δε θα έβαζε και η cosmote αντίστοιχη χρέωση απο φορητότητα άλλου δικτύου ή μετατροπή συμβολαίου?Αν και στην cosmote προς το παρόν φυσικά,η αντίστοιχη μεταφορά στα πακέτα καρτοκινητής κοστίζει 3€.

F2G > Q είναι φορητότητα. Αλλάζεις κάρτα sim κλπ. Αλλάγή τύπου καρτοκινητής στην cosmote δεν έχει κάτι τέτοιο. Κατά τη γνώμη μου είναι γελοίο να σε χρεώνει 3€. Αντίστοιχα η vodafone σου κάνει δωρεάν την εναλλαγή μεταξύ διαφορετικών τύπων καρτοκινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα προχθές αλλαγή από συμβόλαιο σε wu σε κατάστημα cosmote και σήμερα ενεργοποιήθηκε.

Έκανα ονλν μια ανανέωση με 15ε, μου έδειξε διαθέσιμο υπόλοιπο 13,74, η παρακράτηση που γίνεται τί είναι;

Ύστερα, έβαλα το πακέτο combo και ένα πακέτο για 100μνμ για ένα μήνα. Τί πρέπει να ενεργοποιήσω από άλλα πακέτα κτλ για προσφορές μβ ή οτιδήποτε?

Edited by rower
άκυρο μνμ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα προχθές αλλαγή από συμβόλαιο σε wu σε κατάστημα cosmote και σήμερα ενεργοποιήθηκε.

Έκανα ονλν μια ανανέωση με 15ε, μου έδειξε διαθέσιμο υπόλοιπο 13,74, η παρακράτηση που γίνεται τί είναι;

Ύστερα, έβαλα το πακέτο combo και ένα πακέτο για 100μνμ για ένα μήνα. Τί πρέπει να ενεργοποιήσω από άλλα πακέτα κτλ για προσφορές μβ ή οτιδήποτε?

 

Φόρος. Για αρχη μπες στο σαιτ του what's up να δεις τα διαθεσιμα πακετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα προχθές αλλαγή από συμβόλαιο σε wu σε κατάστημα cosmote και σήμερα ενεργοποιήθηκε.

Έκανα ονλν μια ανανέωση με 15ε, μου έδειξε διαθέσιμο υπόλοιπο 13,74, η παρακράτηση που γίνεται τί είναι;

Ύστερα, έβαλα το πακέτο combo και ένα πακέτο για 100μνμ για ένα μήνα. Τί πρέπει να ενεργοποιήσω από άλλα πακέτα κτλ για προσφορές μβ ή οτιδήποτε?

Από άλλο δίκτυο η γραμμή γίνεται πάντα Κοσμοκάρτα και πρέπει να ζητήσεις εσύ μετά να γίνει WU ή Frog. Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314... (δωρεάν η 1η μετατροπή).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο δίκτυο η γραμμή γίνεται πάντα Κοσμοκάρτα και πρέπει να ζητήσεις εσύ μετά να γίνει WU ή Frog. Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314... (δωρεάν η 1η μετατροπή).

Δωρεάν η 1η μετατροπή μόνο σε What's up, σε Frog έχει χρέωση 3€.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν η 1η μετατροπή μόνο σε What's up, σε Frog έχει χρέωση 3€.

Α δεν την ήξερα αυτή την διαφορά. Ευχαριστώ!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο 25€ η φορητότητα άμα θες να δεις ανεπανάληπτες ταχύτητες στο ανεπανάληπτο πράσινο δίκτυο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σήμερα μεταφερομαι σε cosmokarta από red1.

O υπάλληλος της vodafone λέει ::

Δες 30 Απριλίου τι θα γίνει στην cosmote.. εννοώντας ανατιμήσεις

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...