Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε ρε. Νούμερακι τουλάχιστον τη προηγούμενη βδομάδα που πήρα, δωρεάν ήταν από πλανόδιο σε vodafone. Και ενεργοποιήθηκε και αμέσως χωρίς κάρτα. Και το 4g. Τι να πω...

Για φορητότητα είναι το τριανταρι που χρεώνει η βοντα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Οι εκτός θέματος αναρτήσεις, απομακρύνθηκαν από την κοινότητα. Μην το συνεχίσετε γιατί θα τις ακολουθήσετε. :down:
Link to comment
Share on other sites

offtopic ουτε η βονταφον δεν το κανει δωρεαν,η φορητοτητα γινεται πλεον απο καταστημα μονο και ζητανε και αυτοι 30 ευρω. Εκτος αν αλλαξε κατι αυτες τις μερες.

 

Εμενα κανονικα 30αρι ζητησαν,για να φερω νουμερο απο κοσμοτε.Πηρα νεο,οσο για το νουμερο,θα φροντισω να μη ληξει και μετα προς φοιτητικο whats up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα και απο μενα στην παρεα.Εβαλα σημερα 10 ευρω στην καρτα και δεν μου αστειλε κωδικο για τα δωρα και το παιχνιδακι(whats up reload it).Ελπιζω να μην καταργηθηκε!
Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα και απο μενα στην παρεα.Εβαλα σημερα 10 ευρω στην καρτα και δεν μου αστειλε κωδικο για τα δωρα και το παιχνιδακι(whats up reload it).Ελπιζω να μην καταργηθηκε!

Έρχεται κανονικά πέρνει χρόνο. What's up μόνο. Αν δεν έρθει δες και της νέας εφαρμογή στον βγάζει αυτόματα τον κωδικό μόλις πας στο reload it.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται κανονικά πέρνει χρόνο. What's up μόνο. Αν δεν έρθει δες και της νέας εφαρμογή στον βγάζει αυτόματα τον κωδικό μόλις πας στο reload it.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Σωστος!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει σε μερικά ερωτήματα σχετικά με την Cosmokarta;

Σκέφτομαι να την επιλέξω με φορητότητα...

1. Τι προσφέρει με κάθε 10 ευρώ ανανέωση; (Τα 500 mb του whatsup; )

2. Τα πακέτα των 300' προς όλους + 500 mb και 100 sms προς όλους μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με έγκαιρη ανανέωση ίδιων πακέτων;

3. Τα 500 mb με 6 ευρώ έχω την εντύπωση πως μεταφέρονται. Είναι έτσι;

4. Υπάρχει application για Android παρόμοιο με αυτό της whatsup για ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στην Cosmokarta;

Προέρχομαι από CU και δεν έχω μπει στο κλίμα της καρτοκινητής της Cosmote...

Από το site δεν βρίσκω άκρη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

(Για whatsup δεν ενδιαφέρομαι).

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

To gb του afterdark μεταφέρονται τον επόμενο μήνα αν ενεργοποιηθει νέο afterdark πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει σε μερικά ερωτήματα σχετικά με την Cosmokarta;

Σκέφτομαι να την επιλέξω με φορητότητα...

1. Τι προσφέρει με κάθε 10 ευρώ ανανέωση; (Τα 500 mb του whatsup; )

2. Τα πακέτα των 300' προς όλους + 500 mb και 100 sms προς όλους μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με έγκαιρη ανανέωση ίδιων πακέτων;

3. Τα 500 mb με 6 ευρώ έχω την εντύπωση πως μεταφέρονται. Είναι έτσι;

4. Υπάρχει application για Android παρόμοιο με αυτό της whatsup για ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στην Cosmokarta;

Προέρχομαι από CU και δεν έχω μπει στο κλίμα της καρτοκινητής της Cosmote...

Από το site δεν βρίσκω άκρη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

(Για whatsup δεν ενδιαφέρομαι).

 

1. δεν ειμαι σιγουρος,νομιζω τα 500 mb δεν τα δινει. Αλλο μπονους δεν δινει. Εκτος αν σου εχει αποδοθει καποια ειδικη προσφορα π.χ. με sms

2. Για το συγκεκριμενο δεν υπαρχει διευκρινηση στη σελιδα. Μονο mb μεταφερονται,οχι λεπτα και μηνυματα,και οχι απαραιτητα με τα ιδια πακετα.

3.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=InternetMonthlyPass200c03b2965-2554-4c16-b4a1-519b5f830ad6

Τα ΜΒ που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου με MB μηνιαίας διάρκειας. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου.

Αρα στο συγκεκριμενο καθως και καποια αλλα πακετα με mb αν δεις στη σελιδα γινεται μεταφορα,με οποιοδηποτε πακετο (οχι απαραιτητα το ιδιο) ενεργοποιηθει πριν τελειωσει το πρωτο

4. Το mycosmote.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει σε μερικά ερωτήματα σχετικά με την Cosmokarta;

Σκέφτομαι να την επιλέξω με φορητότητα...

1. Τι προσφέρει με κάθε 10 ευρώ ανανέωση; (Τα 500 mb του whatsup; )

2. Τα πακέτα των 300' προς όλους + 500 mb και 100 sms προς όλους μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με έγκαιρη ανανέωση ίδιων πακέτων;

3. Τα 500 mb με 6 ευρώ έχω την εντύπωση πως μεταφέρονται. Είναι έτσι;

4. Υπάρχει application για Android παρόμοιο με αυτό της whatsup για ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στην Cosmokarta;

Προέρχομαι από CU και δεν έχω μπει στο κλίμα της καρτοκινητής της Cosmote...

Από το site δεν βρίσκω άκρη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

(Για whatsup δεν ενδιαφέρομαι).

 

Να ενδιαφερθεις για Whats Up,ειναι vfm και πιο κοντα στο CU.Καταρχας MB μεταφερονται αλλα μονο οτι ειναι αγορασμενα.Λεπτα και sms οχι,οτι μεινει χανεται.Με 10€ στο Whats Up εχεις 400' σε Wu και 300' σε ολους μεσα απο την εφαρμογη whats up με 7€ για ενα μηνα.500Mb με ανανεωση 10€ για ενα μηνα και αλλα 500 για 15 μερες αν ανανεωσεις σε καταστημα ή ονλαιν.100Mb για σενα και 3 φιλους whats up με διαρκεια ενα μηνα.Χωρια οτι θα εχεις δωρακια(η Cosmote δινει δωρα στο Whats Up κυριως και οχι σε Cosmokarta/Frog).2 ωρες το μηνα 500MB ή απεριοριστες κλησεις στο whats up.Επισης μπορεις να δωσεις 60' προς whats up για 2 μερες σε whats up νουμερο.Επισης μπορεις κανονικα να μεταφερεις χρηματα απο συμβολαιο ή απο αλλο καρτοκινητο στο δικο σου.Δεν ισχυει για Frog αλλα για Cosmokarta ναι.Εξτρα ιντερνετ με 1GB/1€ για μια μερα και 3GB με 2€ για ενα ΣΚ.Μπες στο m.whatsup.gr και δες τα πακετα του whats up.Αλλα επειδη πολυς κοσμος εχει whats up σε συμφερει αμα μιλας πολυ να το διαλεξεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το #pare_dwse δεν μπορώ να δώσω mb και να πάρω sms προς όλους;;;;

Βλέπω ότι υπάρχει τέτοια επιλογή αλλά δεν την βάζει.

 

 

 

Edit:: τώρα που το δοκίμασα δεν μου δίνει τίποτα απολύτως αν δώσω mb.... Γιατί; 2977749b4c749f8cc0fc5ec0374ff23f.jpg

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

πατας το 100Mb; ωστε να "ξεκλειδωσει" η κατω επιλογη;

Όχι..... Αυτό έφταιγε!! :/ νόμιζα ότι αν είναι πρώτο πρώτο είναι και επιλεγμένο! Ευχαριστώ!

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα ρωτήσω βλακεία, αλλά εγώ θα ρωτήσω όπως και να έχει. Έχω καρτοκινητό Cosmote What's Up και αυτή την περίοδο με δελεάζουν πολύ τα πακέτα και οι προσφορές που δίνουν στο Wind F2G καθώς και στην Q. Σκέφτομαι σοβαρά να μεταβώ με φορητοτότητα σε μια από τις δύο (αφού ζυγίσω προσεκτικά τα πακέτα και προσφορές που δίνουν). Σε περίπτωση φορητότητας καρτοκινητού ο πάροχος (Cosmote) δίνει κάποια προσφορά για να μείνω σε αυτόν και να μην φύγω; Να σημειώσω ότι είμαι συνδρομητής what's up γύρω στα 8-9 χρόνια με το ίδιο νούμερο και βάζω κάρτα τουλάχιστον 10 ευρώ κάθε μήνα. Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Πλεον δε δίνει κατι...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Λες "Πλέον", δηλαδή παλιά έδινε κάτι;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Λες "Πλέον", δηλαδή παλιά έδινε κάτι;

Υπήρχαν περιπτώσεις που έδινα κάποια λεπτά και δεδομένα αν έβαζες κάρτα κάθε μήνα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434111

Δες εδώ,πιστεύω οτι πλέον δεν μπαίνουν στην διαδικασία της αντι-προσφοράς. Ασε που δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να ακυρώσεις τη διαδικασία εύκολα αν χρειαστεί.Το λέω γιατί η διαδικασία γίνεται γρήγορα πιά.

Link to comment
Share on other sites

Λες "Πλέον", δηλαδή παλιά έδινε κάτι;

Ακριβως.

Εμενα το εκαναν φοιτητικο ;) το οποιο με καρασυμφερει!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω περυσι σε δυο νουμερα whats up που εκανα φορητοτητα με πηρε η κοσμοτε κανονικα,την πρωτη φορα τον φεβρουαριο του 16 και η αλλη τον ιουλιο του 16.Στην πρωτη περιπτωση εληξε η προσφορα και περιμενω να ληξει και στην δευτερη και θα κανω φορητοτητα σε f2g(στο ενα νουμερο και αν με παρουν οτι προσφορα δεχτω θα μου την δωσουν και στα δυο νουμερα ας εχω κανει φορητοτητα μονο στο ενα),στην μια περιπτωση μου εδωσαν 400 λεπτα προς ολους συν 600 mb σε ανανεωση καθε μηνα απο 5 ευρω και πανω και στην δευτερη 600 λεπτα προς whats up,200 λεπτα προς ολους συν 1.2gb internet.

Το θεμα ειναι πως τωρα για να γινει φορητοτητα σε f2g ειτε online ειτε σε καταστημα θελει 30 ευρω και αφου στα παρουν τοτε κανουν αιτημα φορητοτητας στην αλλη εταιρεια ετσι ωστε και να ακυρωσεις την αλλαγη να σου φανε τα 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

εγω περυσι σε δυο νουμερα whats up που εκανα φορητοτητα με πηρε η κοσμοτε κανονικα,την πρωτη φορα τον φεβρουαριο του 16 και η αλλη τον ιουλιο του 16.Στην πρωτη περιπτωση εληξε η προσφορα και περιμενω να ληξει και στην δευτερη και θα κανω φορητοτητα σε f2g(στο ενα νουμερο και αν με παρουν οτι προσφορα δεχτω θα μου την δωσουν και στα δυο νουμερα ας εχω κανει φορητοτητα μονο στο ενα),στην μια περιπτωση μου εδωσαν 400 λεπτα προς ολους συν 600 mb σε ανανεωση καθε μηνα απο 5 ευρω και πανω και στην δευτερη 600 λεπτα προς whats up,200 λεπτα προς ολους συν 1.2gb internet.

Το θεμα ειναι πως τωρα για να γινει φορητοτητα σε f2g ειτε online ειτε σε καταστημα θελει 30 ευρω και αφου στα παρουν τοτε κανουν αιτημα φορητοτητας στην αλλη εταιρεια ετσι ωστε και να ακυρωσεις την αλλαγη να σου φανε τα 30 ευρω.

 

Η Q θελει 10€ και μετα γυρνας σε F2G χωρις χρεωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν αντικατσσταση σιμ υφίσταται?

Θελω να παρω νανοσιμ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αμα εχεις παλια,ναι αλλιως 4G και ζητας νανο με 5€ χρεωση.Multi sim δεν εχει αλλα τα ανταπτορακια που δινει η Wind μπαινουν κανονικα( αν και οι νανο καρτες ειναι λιγο πιο μεγαλες απο τις multi της wind και της Vodafone).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Q θελει 10€ και μετα γυρνας σε F2G χωρις χρεωση.

 

1) ο άνθρωπος θέλει να κάνει φορητότητα για να παρει αντιπροσφορά απο κοσμοτε. Οποτε αιτηση στην q του φτάνει καταρχας,αφού δεν έχει σκοπό να φύγει.

2) δεν αλλάζεις χωρίς χρέωση σε f2g το εχει γραψει ο mark αλλα ειναι off topic.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα εχεις παλια,ναι αλλιως 4G και ζητας νανο με 5€ χρεωση.Multi sim δεν εχει αλλα τα ανταπτορακια που δινει η Wind μπαινουν κανονικα( αν και οι νανο καρτες ειναι λιγο πιο μεγαλες απο τις multi της wind και της Vodafone).

 

Δωρεάν αντικατασταση σε κοσμοτέ? Δεν νομίζω. Και εγώ παλιά είχα κανονική και άλλαξα σε micro.5 ευρώ κάνει. Και σε nano που θέλει,το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...