Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ δεν αναφέρει κάτι για τα MB παρά μόνο για τα λεπτά ομιλίας.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο το παρακάτω μήνυμα. Ξέρει κανείς λεπτομέρειες. ...?NEA MONAΔIKH YΠHPEΣIA ΠOY ΣOY ΔINEI AYTOMATA 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB ME MONO 8,5€ AΠΛA KAΘE ΦOPA ΠOY ΣOY TEΛEIΩNOYN TA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ! ME THN EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA ΔIAΓPAΦEΣAI AΠO TO AYTOMATO ΠAKETO '' 250' ΠPOΣ OΛOYΣ ME 6€'' ΠOY EXEIΣ ΣHMEPA. ΓIA EΓΓPAΦH ΣTEIΛE B300500 ΣTO 1330.

 

Μήπως έχεις κοσμοκάρτα; Είναι το νέο διαθέσιμο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κοσμοκάρτα; Είναι το νέο διαθέσιμο πακέτο.

 

Ναι: ΜΟΝΟ στην Ckarta:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7059253#post7059253

 

Δεν υπάρχει αυτό το πακέτο στις άλλες 2 (WU κ frog):

 

http://i67.tinypic.com/1jn8ci.jpg..http://i63.tinypic.com/260a3nr.jpg

 

Με B300500 σε Ckarta το ανανεώνει μόλις τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας (εντός του μήνα ισχύος του), αλλιώς χωρίς αυτό το λεκτικό στο 1330 το βάζεις όποτε θες εσύ.

 

Διαθέσιμο για ενεργοποίηση (εκτός απ'το 1330) είναι και απ'το app mycosmote (στις Υπηρεσίες) χωρίς αυτόματη ανανέωση (στην εξάντληση των λεπτών ομιλίας), όποτε θες εσύ, αρκεί (εννοείται) να έχεις >=8,50€ υπόλοιπο στην Ckarta σου.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε αυτό. Είμαι απο τους παλιούς που με ανανέωση 10ευρω έπαιρνα μπόνους. Τώρα βέβαια έτσι που το κάνανε ( τραβάει 4 ευρώ για να δώσει 450λεπτά ) για να αγοράσω τα 500mb δεν φτάνει το 10ευρω αφου και πήγε 6 ευρώ για 600mb.

 

"NEA MONAΔIKH YΠHPEΣIA ΠOY ΣOY ΔINEI AYTOMATA 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB ME MONO 8,5€ AΠΛA KAΘE ΦOPA ΠOY ΣOY TEΛEIΩNOYN TA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ! ME THN EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA ΔIAΓPAΦEΣAI AΠO TH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΣTHN ANANEΩΣH 450' ΠPOΣ OΛOYΣ ME 4€. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ & EΓΓPAΦH KAΛEΣE TO 1330 & ΠATHΣE 1."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε αυτό. Είμαι απο τους παλιούς που με ανανέωση 10ευρω έπαιρνα μπόνους. Τώρα βέβαια έτσι που το κάνανε ( τραβάει 4 ευρώ για να δώσει 450λεπτά ) για να αγοράσω τα 500mb δεν φτάνει το 10ευρω αφου και πήγε 6 ευρώ για 600mb.

 

"NEA MONAΔIKH YΠHPEΣIA ΠOY ΣOY ΔINEI AYTOMATA 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB ME MONO 8,5€ AΠΛA KAΘE ΦOPA ΠOY ΣOY TEΛEIΩNOYN TA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ! ME THN EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA ΔIAΓPAΦEΣAI AΠO TH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΣTHN ANANEΩΣH 450' ΠPOΣ OΛOYΣ ME 4€. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ & EΓΓPAΦH KAΛEΣE TO 1330 & ΠATHΣE 1."

 

 

Ναι: Το γράφει στο link παραπάνω: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__300-lepta-pros-olous-500mb/section/COSMOKARTA_Services

Το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανεώσεις από 10€

 

ΑΝ ως τώρα τους "είχες χορέψει στο ταψί" (Να μην τους έβαζες κάρτα για πάρα πολύ χρονικό διάστημα) θα είχες και τα 2 (και τα 450΄ με κάθε κάρτα >10€ και χωρίς χρέωση και αυτό το πακέτο), όπως εγώ:

 

http://i64.tinypic.com/11v1ydj.png

 

Θέλει πολύ χρόνο: Ξεκίνα.....:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι: Το γράφει στο link παραπάνω: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__300-lepta-pros-olous-500mb/section/COSMOKARTA_Services

Το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανεώσεις από 10€

 

ΑΝ ως τώρα τους "είχες χορέψει στο ταψί" (Να μην τους έβαζες κάρτα για πάρα πολύ χρονικό διάστημα) θα είχες και τα 2 (και τα 450΄ με κάθε κάρτα >10€ και χωρίς χρέωση και αυτό το πακέτο), όπως εγώ:

 

http://i64.tinypic.com/11v1ydj.png[/img

 

Θέλει πολύ χρόνο: Ξεκίνα.....:)

 

Το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο αριθμό αρκετά γιαυτό κσι έβαζα κάρτα καθε μήνα.... αλλα ήμουν οκ με τα 10ευρω, τα 500 mb δεν φτάνανε όμως να πω την αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να ρωτήσω κατι χαζο μαλλον σαν νεος στην καρτα.Οταν λεει 31/1 ληγει το υπολοιπο εννοει μέχρι 23.59 31/1 πρέπει να γίνει ανανεωση ή νωριτερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Ο πατέρας μου εχει εναν αριθμό κοσμοκάρτα και πήγα να του βάλω το πακέτο 250 λεπτά εξ' αποστάσεως (εφαρμογή κοσμοτέ) αλλά δεν εμφανίζεται στο μενού. Γενικά νομίζω οτι η εφαρμογή έχει αρκετά bug! Όπως και να χει μήπως ξέρει κανείς το μην που πρέπει να στειλω για ενεργοποίηση του πακέτου, χωρίς όμως να ενεργοποιείται αυτόματα κάθε μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο αριθμό αρκετά γιαυτό κσι έβαζα κάρτα καθε μήνα.... αλλα ήμουν οκ με τα 10ευρω, τα 500 mb δεν φτάνανε όμως να πω την αλήθεια

 

Συμφερει αυτο το πακετο και με ανανεωση απο καταστημα/ονλαιν παιρνεις 500Mb για 15 μερες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Ο πατέρας μου εχει εναν αριθμό κοσμοκάρτα και πήγα να του βάλω το πακέτο 250 λεπτά εξ' αποστάσεως (εφαρμογή κοσμοτέ) αλλά δεν εμφανίζεται στο μενού. Γενικά νομίζω οτι η εφαρμογή έχει αρκετά bug! Όπως και να χει μήπως ξέρει κανείς το μην που πρέπει να στειλω για ενεργοποίηση του πακέτου, χωρίς όμως να ενεργοποιείται αυτόματα κάθε μήνα;

 

Λέει για αυτόματη ενεργοποίηση: Β250

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_200_lepta/section/Prepaid_COSMOKARTA

 

Για ΟΧΙ αυτόματη ενεργοποίηση, δεν ξέρω, λέω, μήπως να στείλεις σκέτο 250 στο 1330...??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Πήγα σήμερα να κάνω αίτηση φορητότητας σε κατάστημα cosmote, πήρε στοιχεία η υπάλληλος, ολα καλά και στο τέλος μου είπε πως θάλει 1-2 μέρες να εγκριθεί και μετά θα με φωνάξουν για τα περαιτέρω. Δε μου έδωσε ούτε sim, ούτε κάποιο χαρτί, τίποτα... είναι λογικό αυτό; Θυμάμαι πως ιδίως για καρτοκινητό, αυτά γίνονταν μπαμ μπαμ...

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορεί να γίνει και σε 9 ώρες,αλλά συνήθως καθυστερούν και οι 2 εμπλεκόμενες εταιρίες για διάφορους λόγους. Το ότι δεν σου έδωσαν σιμ είναι σωστό,πρέπει να δίνεται με την ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να ρωτήσω κατι χαζο μαλλον σαν νεος στην καρτα.Οταν λεει 31/1 ληγει το υπολοιπο εννοει μέχρι 23.59 31/1 πρέπει να γίνει ανανεωση ή νωριτερα;

Όπως το γράφεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μεγαλύτερο σφάλμα της ζωής μου είναι που εμπιστευτηκα την cosmote για roaming .Είμαι Γερμανία εδώ και τρεις μέρες,από την πρώτη στιγμή μου στέλνει μηνύματα ότι το υπόλοιπο έχει ελλατωθει και πρέπει να ανανεώσω.εφυγα από Ελλάδα με 10€ υπόλοιπο.και το χειρότερο από όλα είναι ότι ούτε η εφαρμογή δουλεύει ώστε να μπορώ να ενημερωθώ .Υπόψην ότι ταξιδεύω από το 2004 εκτός Ελλάδας,στο άλλο κινητό που κουβαλάω εχω σιμ της wind και της voda και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ,όπως και ότι οι εφαρμογές δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ και ανανεώνεις υπόλοιπο μέσω αυτών.τραγικη κατάσταση.καμια εμπιστοσύνη πλέον.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μεγαλύτερο σφάλμα της ζωής μου είναι που εμπιστευτηκα την cosmote για roaming .Είμαι Γερμανία εδώ και τρεις μέρες,από την πρώτη στιγμή μου στέλνει μηνύματα ότι το υπόλοιπο έχει ελλατωθει και πρέπει να ανανεώσω.εφυγα από Ελλάδα με 10€ υπόλοιπο.και το χειρότερο από όλα είναι ότι ούτε η εφαρμογή δουλεύει ώστε να μπορώ να ενημερωθώ .Υπόψην ότι ταξιδεύω από το 2004 εκτός Ελλάδας,στο άλλο κινητό που κουβαλάω εχω σιμ της wind και της voda και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ,όπως και ότι οι εφαρμογές δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ και ανανεώνεις υπόλοιπο μέσω αυτών.τραγικη κατάσταση.καμια εμπιστοσύνη πλέον.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ΥΠ στο 1314 για να μάθεις υπόλοιπο... Δοκίμασε από εδώ για ανανέωση: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp ή σου παίρνει κάποιος κάρτα από Ελλάδα και στέλνεις ΑΝΑ +16ψηφιο κωδικό στο 1314

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μεγαλύτερο σφάλμα της ζωής μου είναι που εμπιστευτηκα την cosmote για roaming .Είμαι Γερμανία εδώ και τρεις μέρες,από την πρώτη στιγμή μου στέλνει μηνύματα ότι το υπόλοιπο έχει ελλατωθει και πρέπει να ανανεώσω.εφυγα από Ελλάδα με 10€ υπόλοιπο.και το χειρότερο από όλα είναι ότι ούτε η εφαρμογή δουλεύει ώστε να μπορώ να ενημερωθώ .Υπόψην ότι ταξιδεύω από το 2004 εκτός Ελλάδας,στο άλλο κινητό που κουβαλάω εχω σιμ της wind και της voda και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ,όπως και ότι οι εφαρμογές δουλεύουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ και ανανεώνεις υπόλοιπο μέσω αυτών.τραγικη κατάσταση.καμια εμπιστοσύνη πλέον.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω μαζι σου,ειδικα η αναγνωρηση κλησεων που γινεται μονο στα συμβολαια ειναι γελοιο και τροπος να χρεωνουν κοσμο.Για Roaming Wind μονο και με τα πακετα για Ε.Ε αξιζει ακομα περισσοτερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μισή ώρα ακομα. Έχω 2gb στείλτε 2 άτομα αριθμό να σας τα στείλω.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Εύγε φίλε! Σε ευχαριστούμε που το πρότεινες!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα να κανω ανανεωη του χρονου ομιλιας μεσα απο το σαιτ αλλα μου εβγαλε οτι απετυχε για διαφορους λογους.

 

Το προσπαθησα 2 φορες αλλα ματαια.Ελπιζω να μην χρωθηκα τζαμπα:(

Link to comment
Share on other sites

Το 4g στην κοσμοτε αγνοείται ζτην Θεσσαλονίκη

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...