Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ νομίζω πως είναι πιο συμφέρον να πάρεις νέο νούμερο. Αν δεν το έχουν και πολλοί και δεν το χρησιμοποιείς ή δεν είναι κανένα σούπερ εύκολο το παλαιό ειδικά.
Link to comment
Share on other sites

Παντως η κοσμοτε δεν ζητάει συνήθως τίποτα παραπάνω για φορητότητα πλην ενος δεκάρικου για την πρώτη ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πήρε τα 5GB της cosmokarta γνωρίζει εάν λήγουν σ'ενα μήνα ή προστίθενται με την μηνιαια ανανέωση 500ΜΒ?

 

Πρωτοχρονια θα ανανεωσω οποτε και θα ποσταρω αν τα προσθεσε με τα υπολοιπα.

Για την ωρα τα εχει ξεχωριστα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πήρε τα 5GB της cosmokarta γνωρίζει εάν λήγουν σ'ενα μήνα ή προστίθενται με την μηνιαια ανανέωση 500ΜΒ?

 

Τα 5GB του Whats'Up εννοείς. Η Ckarta δεν έδωσε κάτι τέτοιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για κοσμοκαρτα μου ηρθε msg. Εάν τα βάζει ξεχωριστά στο app λήγουν σε ένα μήνα.

 

Πώς ενεργοποιείται; Το "λέει" το 1330; Σε Ckarta: Γιατί δεν είδα τίποτα για 5GB με 5€ σε Ckarta πουθενά.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

λέει και παραλέει.:)

 

καλεις το 1314 και τσούπ να η προσφορά 5 GB για κοσμοκαρτα.

 

αλλα το μυστηριο παραμενει αν τελικα προστίθενται με την επομενη 5 ευρη ανανεωση η αν ληγουν σε ενα μηνα.

Edited by Naturas
Link to comment
Share on other sites

Δεν προστίθενται παιδιά έχει αναφερθεί ξανα. Τα βάζεις και ότι μείνει χάνεται στο τέλος του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με αυτή την προσφορά, ξέρει κανείς; Είναι μόνο για αυτές τις μέρες ή θα ισχύει για καιρό ακόμα;

 

Screenshot_2016_12_28_12_16_14.jpg' alt=

 

Θέλω σύντομα να πάρω πολλά GB από Cosmote, γιατί θέλω σίγουρα να έχω έστω και 3G, σε διάφορα μέρη της Ελλάδας. Σκέφτομαι για Φοιτητικό Συμβόλαιο με 20GB στα 15€, αλλά επειδή δε θέλω να μπλέξω με ελάχιστη παραμονή (18 μήνες) και πληρώνω τζάμπα λεφτά για GB που ίσως αργότερα δε χρησιμοποιώ, σκέφτομαι και για καρτοκινητο.

 

Η άλλη προσφορά της Frog με 9GB στα 10€, υπάρχει ακόμα; Που μπορώ να την αποκτήσω; Ευχαριστώ.

 

ενεργοποιησε τα 5gb που δινει τo whats up αλλιως παρε ενα wind free to go που με 10 ευρω σου δινει 10gb με δυνατοτηα ενεργοποιησης εως 4 φορες , ισχυει η προσφορα εως 9/1. δες εδω https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/ . Παντως για κανενα λογω να πας σε συμβολαιο με τοσους μηνες δεσμευση στην χειροτερη τον περιπτωσεων παρε ενα φρογκ με την προσφορα που λες ή παρε ενα πακετο καρτοιντερνετ δες εδω https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_Karta_4G_FullPack_prs/section/IOTG_onRequest_prs .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για Ουγγαρία με πακέτο what's up τι πακέτο χρειάζομαι για να έχω Internet με MB?

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Παρε μια τοπικη,δεν συμφερει η whats up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παρε μια τοπικη,δεν συμφερει η whats up.

Όταν εννοείς τοπική εννοείς κάρτα cosmote? Δεν έχω ιδέα από αυτά σχετικά με εξωτερικό.

 

Αν εννοείς καινούργιο νούμερο μιλάω για 5 μέρες μόνο δεν θα είμαι μόνιμα εκεί.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς τοπική εννοείς κάρτα cosmote? Δεν έχω ιδέα από αυτά σχετικά με εξωτερικό.

 

Αν εννοείς καινούργιο νούμερο μιλάω για 5 μέρες μόνο δεν θα είμαι μόνιμα εκεί.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Βρες καποια τοπικη καρτα στην χωρα που θα πας.Δεν συμφερει να εχεις δεδομενα με περιαγωγη,λιγα και ακριβα ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 10€ στο Γερμανό - cosmote παίρνεις κάποια mb δώρο στην κοσμοκαρτα. Νομίζω 500. Γίνεται με κάποιο άλλο τρόπο (online) να γίνει αυτό; Αν μπορώ να αποφύγω την αναμονή στα καταστήματα...
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 10€ στο Γερμανό - cosmote παίρνεις κάποια mb δώρο στην κοσμοκαρτα. Νομίζω 500. Γίνεται με κάποιο άλλο τρόπο (online) να γίνει αυτό; Αν μπορώ να αποφύγω την αναμονή στα καταστήματα...

 

Φυσικά.

Μπαίνεις στην παρακάτω διεύθυνση και επιλέγεις ποσό και αριθμό.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς παίρνω σε whatsup τα 500ΜΒ/5€?

Έχει εξαφανιστεί από το app ενώ υπάρχει μόνο το εορταστικό 5GB/5€ στο οποίο όμως δεν προστίθενται τυχόν υπόλοιπα ΜΒ και λήγει μόνο του σε ένα μήνα.

Επιπλέον έχει εμφανιστεί 600ΜΒ/6€.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς παίρνω σε whatsup τα 500ΜΒ/5€?

Έχει εξαφανιστεί από το app ενώ υπάρχει μόνο το εορταστικό 5GB/5€ στο οποίο όμως δεν προστίθενται τυχόν υπόλοιπα ΜΒ και λήγει μόνο του σε ένα μήνα.

Επιπλέον έχει εμφανιστεί 600ΜΒ/6€.

Πλέον δεν μπορείς. Έχουν αλλάξει τις τιμές των πακέτων. Το παλιό 5 ευρώ 500mb, έχει γίνει 6 ευρώ 600mb.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς παίρνω σε whatsup τα 500ΜΒ/5€?

Έχει εξαφανιστεί από το app ενώ υπάρχει μόνο το εορταστικό 5GB/5€ στο οποίο όμως δεν προστίθενται τυχόν υπόλοιπα ΜΒ και λήγει μόνο του σε ένα μήνα.

Επιπλέον έχει εμφανιστεί 600ΜΒ/6€.

 

Πλέον δεν μπορείς. Έχουν αλλάξει τις τιμές των πακέτων. Το παλιό 5 ευρώ 500mb, έχει γίνει 6 ευρώ 600mb.

 

Βλέπω αυτά στο app mycosmote (στις Υπηρεσίες):

http://i64.tinypic.com/353a237.png....http://i65.tinypic.com/2646ys9.png...http://i65.tinypic.com/vopglk.png

 

Αυτή τη στιγμή δεν ανοίγει το app mycosmote,

αλλά για δοκίμασε από κει...:)

 

Μόλις άνοιξε κ λέει αυτό:

http://i67.tinypic.com/2czzsz.png

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αυτά πρέπει να είναι για cosmoκάρτα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ενώ μου στέλνουν 400 sms 2 φίλοι δώρο (200 sms ο καθένας), να έχω υπόλοιπο στην κάρτα 4,5€, να στέλνω περίπου 50 sms και να μου λέει ότι έχω υπόλοιπο -4 € στην κάρτα και να μου έχει φάει και τα 50 sms από το δώρο δηλαδή να μου δείχνει ότι έχω τώρα 350 sms.

Μάλλον για απάτη της cosmote Μου φαίνεται το δώρο.

Έτυχε σε κανέναν άλλο το ίδιο ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι άλλο σου έφαγε τα 4€ και τα μηνύματα αφαιρέθηκαν κανονικά από τα δωρεάν που είχες;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ενώ μου στέλνουν 400 sms 2 φίλοι δώρο (200 sms ο καθένας), να έχω υπόλοιπο στην κάρτα 4,5€, να στέλνω περίπου 50 sms και να μου λέει ότι έχω υπόλοιπο -4 € στην κάρτα και να μου έχει φάει και τα 50 sms από το δώρο δηλαδή να μου δείχνει ότι έχω τώρα 350 sms.

Μάλλον για απάτη της cosmote Μου φαίνεται το δώρο.

Έτυχε σε κανέναν άλλο το ίδιο ;

μήπως ήταν μεγάλα και τα έστειλε σαν mms ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ενώ μου στέλνουν 400 sms 2 φίλοι δώρο (200 sms ο καθένας), να έχω υπόλοιπο στην κάρτα 4,5€, να στέλνω περίπου 50 sms και να μου λέει ότι έχω υπόλοιπο -4 € στην κάρτα και να μου έχει φάει και τα 50 sms από το δώρο δηλαδή να μου δείχνει ότι έχω τώρα 350 sms.

Μάλλον για απάτη της cosmote Μου φαίνεται το δώρο.

Έτυχε σε κανέναν άλλο το ίδιο ;

 

Προφανώς και τα έστειλες μαζικά (μέσα σε 2-3 λεπτά: Αλλιώς δε πάει μειον).

Πάρτους τηλέφωνο στο 2106513888 να δεις τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...